Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75943

Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Možno, da je bilo rečeno, da obsidian tut wighte pobije ampak glede na to kako je bilo prav poudarjeno v knjigi kako ni deloval tam kjer se Sam fighta s Small Paulom me to mal moti. No ja, sta le dve različni entiteti, knjiga in serija....
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ijoooj, mene je šesti del ubil. :O Tisti filing konstantnega pričakovanja: Zdej pa neki bo! Zdej bo en umrl!...  Mal sem tulila, ko so skoraj pokončali Tormunda. Neeeee! Hočm da dobi vsaj enga lupčka od Brienne nooo  8)

Mene drugače ti časovni premiki sploh ne motijo, ker nisem niti imela občutka, da oni že več dni tavajo po severu, zato mi je dost verjetno kako hitro je Gendry pritekel do Eastwatcha.

Pa ta komunikacija odprave mi je bila čist epska. Liki ki so prej imeli vsak svojo pot po celotnem Westerosu (in onkraj morja) pa so zdaj vsi združeni proti vojski zombijev. *thumbsup*

Ej, neki me zanima! Na koncu bodo verjetno imeli enega ali dva velika predstavnika teh največjih hiš v Westerosu. Gendry bo prevzel naziv Baratheon, Sansa bo šefica Starkov, sklepam da bo Tyrion poslednji Lannister (otrok od Cersei ziher ne bo preživel, Cersei isto ne),... Dorne pa High garden pa trenutno nimata nobenega živega vladarja oz. njegovega naslednika ane?


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ja, zgleda, da sta hiši Martell in Tyrell v seriji dost brezkompromisno fertik. S tem, da pač ... zmer se najde kdo, k zafila power vacuum. V Dalji bi bil to lohk mogoč kr Sam, iz Dornije pa v bistvu ne poznamo nobenga. Mogoč bo to plac, kjer bo Bronn končno dubu svoj grad. :D

EDIT:
... je bilo prav poudarjeno v knjigi kako ni deloval tam kjer se Sam fighta s Small Paulom me to mal moti.

Aaaaa, vidš! To sm isku! V tretji knjigi, ne? No, pol zdj for a fact vemo to, kar sm js mutiv na prejšnji strani. :D
« Last Edit: August 20, 2017, 12:54:09 pm by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Overall grejo stvari kar proti temu, da bo večino velikih hiš izginilo, če ne po krvi, vsaj po imenu. Kokr rečeno, Tyrelli in Martelli so konec, Arryni ne bojo več dolg (če niso že konec in je Sweetrobin od Littlefingerja, v vsakem primeru je vprašanje časa preden Robert crkne), Baratheoni so konec (razen če kdo legitimizira Gendryja), Lannisterji grejo proti propadu (Jaimie in Cersei bosta skor zihr crknla, za Tyriona pa ne vemo, če ima lahko otroke), kar se Tullyjev tiče so očitno v seriji pozabil, da Edmure in njegov otrok obstajata, Targaryenom se dobre stvari obetajo glede na konec prejšnje epizode ampak vsaj za zdej uradno Danny ne more met otrok, Starki so edini ki imajo še dost otrok, da lahko nadaljujejo linijo ampak nobenih moških nosilcev Starkovega imena razen Brana za katerega spet ne vemo, če ima lahko otroke.

Edini, ki (za zdaj) niso extinct po moški liniji so Greyjoyi ampak nekoliko dvomim, da bo Euron preživel do konca.
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Men se to med Danny oz. pardon My queen že od samga začetka zdi presladko. in zej se je stopnjevalo že do te ravni, da bom imel sladkorno. :D

Všeč mi je blo, da je vesela druščina s sabo imela par redshirtov, da je imel kdo za umret. Čeprav se mi zdi da so mal prevečkrat umrl. Al pa jih je blo lih prav.

Pa neverending drink flask bi tud jaz imel :P

Arya je Psihopat, Sansa pa še vedno isti bitch.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Hah, Pepi, kul :D Te stvari so zmer awesome.


Ja, nč, pogledala šesti del. Kaj naj rečem. Zmajček. :( To je res grozn no. PA kako ga je lahko tako zelo hitro poškodoval, tisti, ki obvladate, so te sulice neki magičnega al kaj, da ga je tko ubil? Mislim, sej vem da je the Night King pač badass in vse, ampak vseen je šlo kr ekspresno.


Pri nelogičnosti premika so se v tej epizodi pomoje sami zaklal, ker so res dolgo kazal, kako hodijo. Ponavadi tako razdaljo pokažejo, ko naredijo miljon kilometrov. Preostanek epizode zgleda, kot da je skor vse to, kar so prikazali tudi dejansko vse kar so prehodili. Drgač (spet) ni lih ful logično. In ja, tudi meni se zdi, da so mal preveč udobno dočakali zmaja ....

Btw, kaj je imel pa the Hound tak Sid moment? Iz Ice Age ... anyone? K Sid pa Manny fulirata pred nosorogi, da je en živ pesek med njimi pa Sid vrže kamen in tako potem nosorogi ugotovijo, da je v bistvu suha zemlja? Genau to je naredil. Houndu tega ne bi pripisala, se mi je zmeraj zdel previdnejši.

 
Arya in Sansa mi nista logični sploh. Sansa je ratala požrtna na moč, Arya je badass assassin, katerega lahko LF nategne z enim manevrom da jo spreobrne proti familiji. Wot? In zdej Arya neki grozi Sansi, da lahko tudi njo ubije, če ji tako zapaše, Sansa pa spet teče k LF in išče njegov nasvet? OD kje njej tako zaupanje do njega? Tko resno.


Prizor med Dany in Jon je bil pa lep, tko je. :P


Enkrat mormo narest drinking game na "bend the knee" izraz v celi sezoni. Ful bomo pijani.
« Last Edit: August 21, 2017, 11:53:54 am by Ulmiel »


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Sam jst pa nisem čist šur, da Sansa popolnoma zaupa LF. Nwm, se mi zdi da je bejba res dala dost skozi, pa zarad njega je dobila Boltona, to mu pač ne bo oprostila. Mal se mi zdi, da bo na koncu tak zasuk, da sta Sansa in Arya pravzaprav vse skup planirali, da zasačita oz. spravita v kot LF!  ;D 


Pa še Sansa je tista ki Branu reče, da LF vedno hoče nekaj  v zameno. Zaveda se kakšn lisjak je.




Bend the knee drinking game!!! :O


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Končno pogledal šestico. Luštna epizoda, sploh banter med Tormundom in Houndom :D Za zmaja sem vedel že prej (hvala, 9gag) in zanj bi mi bilo bolj žal, če bi ga prej videli naredit ... well, karkoli. Tako pa: počivaj v miru, ne-Drogon.

Lajanje Sanse in Arye je že malo pretirano. Kul, sestri se ne razumeta, ne veta, kaj je prestala ena in druga, ampa ka se res ne moreta usest za dve minuti in se pogovorit? ne? Glava preveč zabita v lastno rit? Prav. Upam, da res v bistvu samo trolata LF-ja (naj možaka že kdo zaštiha ali pošlje domov, zlajnan je in na severu nima kaj iskat).

Favl epizode je bil zame "Uncle Benjen outta fuckin nowhere, in že ga ni več". Iz katerega grma bo pokukal naslednjič?

Bend the knee drinking game!!!

P.S.: Pri Sedmerih ,v tej epizodi celo ni bilo slišat Rains of Castamere :P
« Last Edit: August 21, 2017, 11:14:39 pm by Mantaur »
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
PA kako ga je lahko tako zelo hitro poškodoval, tisti, ki obvladate, so te sulice neki magičnega al kaj, da ga je tko ubil?

Valda! Onkraj Zidu maš več al mn samo dva tipa stvari; magične pa nepomembne.

In ja, tudi meni se zdi, da so mal preveč udobno dočakali zmaja ....


Deus Ex Machina je v seriji ratala kr metoda. Ampak kot rečeno; men je epskost kle odtehtala ful enih reči, med drugim tud to.


Arya je letos čist ena karikatura, dočim Sansa se mi pa ne zdi power hungry. Arya jo tko dojema, ampak dejansko ni pa nrdila nč slabga. Ne zoper Jona, ne zoper Sever, ne zoper nč. Dejansko vlada kompetentno in je trenutno mogoč moja najljubša vladarica v seriji. Je pa tko mal ... nehvaležna. Ful skenslava LF-ja, k jo pa Arya vrže mal iz tira, gre pa takoj k njemu. Una ve, da ma mal vzvoda in da je Mezinc "tm zanjo", majstr po drug stran ve, da ona to ve, ampak ve tud, da so vse to v resnic šansice, da jo dobi na svojo stran ... žajfnca!


Za zmaja sem vedel že prej (hvala, 9gag) in zanj bi mi bilo bolj žal, če bi ga prej videli naredit ... well, karkoli. Tako pa: počivaj v miru, ne-Drogon.

Fak, ja, ampak men ne bi blo ne vem kolk grozn niti če bi šlo za Drogona. Pač, zmaj. Sj maš tri. V bistvu mi je bl zamoriv Thoros, k mi je bil kul character. 

Bend the knee drinking game!!!
« Last Edit: August 22, 2017, 10:03:57 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile
Všeč mi je blo, da je vesela druščina s sabo imela par redshirtov, da je imel kdo za umret. Čeprav se mi zdi da so mal prevečkrat umrl. Al pa jih je blo lih prav.


ej js sum tud tuhtala, če ni nekdo dvakrat umrl!
res me je blo strah, da bo tormund umrl, hočem videt, da se brienne mal omehča :) pa vmes sem se zalotila, da se derem neeee, jurij, ne umret O:-)


res gre čist prehitr vse... za zmaja dost pričakovano, zdej mora sam še cersei enga dobit nekak, pol bo pa štala.
starkovi babnici mi gresta čist na živce, kako vsi vejo, kakšna kača je littlefinger, ampak še zmeri mu rata vedno.
pa dejansko mi romanca med dany in jonijem zdej ne zgleda več tok cheesy kot sem se bala da bo. valda da se je omehčala, model se je žrtvoval za zmajčka! če une učke ne palijo, s tem ne morš zgrešit.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
https://9gag.com/gag/a3M1vv8
Nism zihr, zakaj, ampak men je čist preveč smešn. Vrjetn tud zato, k sm ravn včer bral intervju z Richardom Dormerjem (k igra Berica), kjer je razlagu, kako je sam pohendlu svoje stunte. :D
« Last Edit: August 23, 2017, 10:41:08 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Lol, tko se znam tud jst z ognjenim mečem fajtat. :D



Čist mi je noro, kok vas ne gane da je zmaj umrl. :D Kao, so tri, jih ma še dost. Trije so (bili) na CELMU FAKING SVETU. Ni več!! PA ni samičk, če ne ugotovimo, da lahko samci sami ležejo jajca po neki bizarni teoriji, je to to. Men je čist grozn. Čeproooov, an, neki sem si zamislila, da bi lahko Bran vdrl v misli Viseriona in ga vodil. A je to po kakršnikoli teoriji možno? Kako točno Night king nadzoruje modrooke? Se lahko Bran sfajta telepatsko z njim za zmaja?


Drgač sem prebrala neko noro teorijo, da je Littlefinger v resnici agent Many faced boga. To bi bil kar nor twist. Pa niti niso tolk za lase privlečeni argumenti. In pol bi lahko sprejela dejstvo, da je Aryo zeznil, če je imel enako šolanje kot ona.



Also. Čakam na nov del Burek is sick of it! Dej Burek no, zih te je kej zmotil <3 :D

« Last Edit: August 23, 2017, 01:28:03 pm by Ulmiel »


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Sori, Buek je totalno sick of it, sam nisem uspel prej prit do tega! Tole je neka mešanica pete in šeste epizode, v katerih se je ipak zgodil več kot v celi tretji sezoni. Al pa četrti, sej ne vem, k so ble tok dolgcajt.

 - OK, timeline je šel po gobe. Zombiji (ki so drgač ful hitrejši kot ljudje) se sto let šetajo unih par 100 km do zidu, medtem ko ostali šibajo okrog kt nori.
 - WTF, od kje se je zdej spet ta Gendry pojavu. Skor se mi je že zdel, da se zajebavajo iz samih sebe, ko je takoj reku Jonu, kdo je. Kao "glejte, kok se nam mudi". Pa tist njegov Duplo hammer no, kaj je to. Zakaj vsaj ne zgleda kovinski? Zakaj se mora videt, da je iz neke cheap plastike?
 - Kdo d fak dela načrte tuki? Gremo mi na sever po enga zombija pa ga pripeljimo nazaj k Cersei, ker bo pol ziher ful štekala in bo čist prijazna. Kaj bi lahko šlo narobe? In pol gre Jon z njimi? Itak, ker se je že boril z njimi. Baš je težko, lopneš jih pa crknejo. Hvala za tvoj neprecenljivi input, soft eyes.
 - Zakaj Cersei zašepeta Jamieju "never betray me again" glih zdej? Kaj je zadnje čase naredu takšnega, da bi si to zaslužu? A sm jst kej spregledal? Al sam mora bit mal badass skos?
 - Kot ste že vsi napisal, kolk časa so hangal tam? Zakaj ni ta glavni walker mal treniral metanja javelina medtem?
 - Ko smo že pri tem, zakaj ni vsaj mal bolj realen un met? Sej štekam, da je nek nesmrtni badass, sam lahko bi mel vseen mal bolj naravno pozo metanja.
 - A je res moral bit comic relief s tistim kamnom na ledu? Liki, ki mečejo kamne v vodo: Meryy&Pippin, Hadrid in Hound. BTW zakaj je s prvim metom zadel modela v glavo, z drugim pa ni vrgu niti čez led?
 - OK, zmrzombiji so poštekal, da led =/= voda. Ampak kaj pa pol, ko se je začel led pod njimi lomit? Zakaj so šli kr čez? A zdej jih pa kr naenkrat boli klinac al kaj?
 - Faking končno je škripnu en zmaj, čeprav mi je bla neumna scena, da je eksplodiral v nek ogenj.
 - Kaj je bil cel un hype z Lannister samostrelom, ki ni neki ful deloval? Ne moreš potem spet uporabit iste fore, sam da tokrat deluje. Tko se ne piše zgodb, no.
 - A lahko nekdo prosim ubije Tinyfingerja?
 - Kaj točno se plete Aryi po glavi? Zakaj misli, da je finger skril pri sebi pismo? Kakšen razlog bi lahko bil za to, razen da jo hoče nategnit?
 - Zakaj je Sansa poslala stran Brienne? In zakaj je Brienne šla? Kaj je tuki logika?

ok ne da se mi več


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
- Zakaj Cersei zašepeta Jamieju "never betray me again" glih zdej? Kaj je zadnje čase naredu takšnega, da bi si to zaslužu? A sm jst kej spregledal? Al sam mora bit mal badass skos?
 

Ker se je sestal s Tyrionom. Cersei se itak že na pol trga. Hm, če samostrel lahko pokonča enega Lannisterja ...

Ulmiel, Viseri...ne-Drogonova smrt bi nas bolj prizadela, če bi prej imel v seriji kakršno koli vlogo. :) Nismo pač imeli priložnosti, da bi se nanj navezali.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.