Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75708

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Končn pogledala drugi del in prišla sem se zabavat s Pepijevimi in Burekovimi komentarji, in ni Burekove kritike?? Burek, kaj zdej to, dej no, it's fun!



Pepi, men je pa Euron nagravžn. Bljak. Ok, verjento zato propr zlikovc, sam vseen mi gre na živce čist. :D Se strinjam glede zdravljenja Jorasa, mal sem bruhala zraven.


in general mi je bil kul del. Arya gre domov. <3


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Se strinjam glede zdravljenja Jorasa, mal sem bruhala zraven.

TO!  :))
In v bistvu mata z Jorahom kr neki skupnga. Oziroma če nč druzga vsaj to, da sta bla oba tko al pa drgač odstranjena iz domovine.

Drgač Euron pa men niti ni tok tečn. Od vseh treh chaotic evil madrfakrjev v seriji (Joff, Ramsay, Euron) mogoče najmn. Plus, v drugi epizodi je opravu mal božje delo, ko je zabov par žebljev v krsto totalno misshandlane Dornije. Ker od Oberyna naprej so tm zajebal absolutno vse.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Meni je Euron kar zabaven UMF zlobnjak. Mora biti takšen, da bomo vsi veseli, ko ga bodo nabodli. Lepo je zmlatil tisti dve frači. Sicer sta se carsko mlatili :h14003:, a Dornijcem ni dano preživetje. :h14013:
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Se strinjam glede zdravljenja Jorasa, mal sem bruhala zraven.


Drgač Euron pa men niti ni tok tečn. Od vseh treh chaotic evil madrfakrjev v seriji (Joff, Ramsay, Euron) mogoče najmn. Plus, v drugi epizodi je opravu mal božje delo, ko je zabov par žebljev v krsto totalno misshandlane Dornije. Ker od Oberyna naprej so tm zajebal absolutno vse.


Fak, sam res, Ramsaya sm kr mal zablokirala iz glave, je bil preveč sicko. V tej družbi, k si jo napisal je Euron še kar normaln, ja.


Pa tole sem pozabila - Hot Pie je bil zakon. Pa čist je podoben unmu brezzobkotu iz Stranger Things. A je isti? :D

In ja, podpišem, tist secret weapon za zmaje je advanced frača. In zih bosta vsaj dva zmaja padla pod tem, po tem ko so z zmaji osvojli celoten Westeros, bo Cersei zihr ratal pobit jih kr mal usput. Meh.


Aja, pa še zadnje: Olenna je še zmer legendary. Forgive me for asking, but why did you bother to bring your own? Omrla čist.


Ok, res zadnje: a se sam men zdi, da je direwolf v resnici Summer? A ni Rickonov preživel pa podivjal že neki časa nazaj?


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Tale epizoda mi je bla predvsem dolgočasna, ampak ajde, dejmo še en del "Burek's sick of it"!

 - A niso te peščene kače kao neke kul bojevnice? A smo že videli koga iz Dornije dejansko koga ubit (pa ne šteje 4v1), premagat ali dejansko kar koli dosečt?
 - Kako je Euron našel ladjevje? Par dni prej še uni niso vedeli, kam grejo. Glede na to, kaj je rekel Cersei, je točno vedel, kje jih bo našel. Kako?
 - Kako se je uspel pretihotapit med njih, brez da bi kdor koli opazil drugo ladjevje s faking GOREČIMI IZSTRELKI na krovu? A niso imel enga bogega mulca v krokarjevem gnezdu? Verjetno so se vsi dajal dol, ker kaj bi pa lahko šlo narobe ane?
 - Kolk faking VELIKA so ta ladjevja? Theon in Osha sta spizdila najboljše ladje in teh je dovolj, da bi pripeljali s sabo dovolj veliko vojsko Dornijcev, da bi oblegali cel King's Landing. Euron je uspel nabrat še bistveno večje ladjevje! Plus seveda posadke za vse te ladje+bojevniki. Od kje?
 - Theon/Reek je sam dolgočasen.
 - Najboljši inženirji v King's Landing so 6 mesecev razvijali noro tehnologijo in zgradili balisto? Wow, hats off, to je pa res dosežek. Model je naredil neuničljivega zombi mutanta, sam tale velik lok je pa res neki ekstra. Ampak ne, balista je dvojna, kar je še večja bedarija. Tista mini-me balistica na sredini je sramota.
 - Arya je morala najt Buhteljčka (ne vem, kaj je prevod), da ji je povedal, kaj se dogaja v Zimovanju? Đizs no. To je po moje še Ed faking Sheeran vedu.
 - Grey Worm je presenetljivo spreten za nekoga, ki še v lajfu ni mel intimnega odnosa z žensko.
 - Proces za zdravljenje morning stone je "totalno preveč nevaren in prepovedan in ga ne delamo več in ne sploh razmišljat da bi ga probal". Ta totalno zakompliciran proces je to, da ga obriješ k kebab in namažem z omakco? Nekaj, kar zna narest Samwise brez izkušenj, sam, mal pijan, pri slabi luči, z nakradeno opremo in z na hitro zmešanimi zvarki? Uau, še en fantastičen napredek znanosti!
 - Kaj bojo počel Dothraki? Skopljenci (heh, kul beseda) grejo nad Lannisterje, zavezniki nad King's Landing. Kaj pa Dothraki? A bojo mal chillaxal na Dragonstone-u?
 - Unsullied grejo nad Costly Rock. A je to res tok drugače, kot če bi šli nad King's Landing? BTW kako bojo prišli tja? A grejo peš čez cel kontinent? Ker to bo ziher ful všeč vsem, ki ne marajo tujcev. Pa trajal bo ene 3 mesece. Z ladjami verjetno ne grejo, ane?
 - Kaj je bil ta pogovor med Daenerys in Varysom? Captain Awkward vs. Cringe Man - Civil War al neki. Pa Olenna k kr neki teži zraven. Kaj se je zgodilo s sassy babico? Aja valda, ni več babica lol.
 - Sansa in Jon sta saving grace tele epizode, sam a lahko prosim Littlefinger naredi še kaj drugega kot da se smehlja v poltemi? Sej štekam da je nek tak shadowy figure, sam dej no. Pa če bi lahko mel eno epizodo brez Honey Boo Boo in njenih kvazi badass izjav tut ne bi škodl.

To je to, kar se spomnim zaenkrat!

Edit: fak ne vem zakaj sem mislu, da ne smem gledat prejšnjih postov, ker da bojo not že spoilerji za današnjo epizodo. No ja, mal se ponavljamo. :D
« Last Edit: July 31, 2017, 02:07:07 pm by Burek Legolas »


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ok, res zadnje: a se sam men zdi, da je direwolf v resnici Summer? A ni Rickonov preživel pa podivjal že neki časa nazaj?

Direwolf je fo šur Aryin, torej Nymeria. Summerja so raztrgal undeadsi, Kuštrovčka (Rickonovga) so ugonobil Umberji, Sivi veter Freyi, Lady pa Ned.

- Arya je morala najt Buhteljčka (ne vem, kaj je prevod), da ji je povedal, kaj se dogaja v Zimovanju? Đizs no. To je po moje še Ed faking Sheeran vedu.

Vroča potička! Ampak Buhteljček je bolš!, moj drugi najljubši alternativn prevod (za Pižaminim nesojenim Riverrun -> Medvode). Drgač men je pa ta dost logična in okej sfurana forca. Sigurn bi mi blo bl posiljen, če bi Arya najdla kr enga randoma in ga sprašvala o Zimišču (za kar niti ni mela razloga). Podobno mim bi blo, če bi debata s tem človekom kr nanesla na ta njen nesrečn grad.

- Kako je Euron našel ladjevje? Par dni prej še uni niso vedeli, kam grejo. Glede na to, kaj je rekel Cersei, je točno vedel, kje jih bo našel. Kako?
 - Kako se je uspel pretihotapit med njih, brez da bi kdor koli opazil drugo ladjevje s faking GOREČIMI IZSTRELKI na krovu? A niso imel enga bogega mulca v krokarjevem gnezdu? Verjetno so se vsi dajal dol, ker kaj bi pa lahko šlo narobe ane?
 - Kolk faking VELIKA so ta ladjevja? Theon in Osha sta spizdila najboljše ladje in teh je dovolj, da bi pripeljali s sabo dovolj veliko vojsko Dornijcev, da bi oblegali cel King's Landing. Euron je uspel nabrat še bistveno večje ladjevje! Plus seveda posadke za vse te ladje+bojevniki. Od kje?

Tale raztur, k ga je izvedu Euron, je indeed mal bulšit. Prov očitno in brez sramu z enim palcem prtiskajo na Cerseijino stran tehtnce, sam zato, da Dany mal povečajo problem, k realno ni tok velk in da ma pred taglavnim big badom za premagat še enga minibossa. Bi pa reku mogoč še to, da ma Euron v knjigah na krovu tud en kp piromantov in čarovnikov (med drugim se je tekom svojih potovanj zapelov tud čez Qarth in zasužnju une z vijolčnimi usti). Tko da so fireballi mogoč en tak nod knjigam. Podobn kot je "nod knjigam" un kadr, k en Euronovc enmu Yarovcu odreže jezk (Euronovi ladji je ime Tišina in gor so sami mutani ljudje).   

(Tanovga dela pa tud še js nism gledu! Fak! Prvič, da bom aktualno epizodo prvič vidu popoldne.)
« Last Edit: July 31, 2017, 03:21:00 pm by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, zabavna debata.
V 3. epizodi se je znova pokazala Pankrtova trma. Lanisterji pa so naredili zanimivo potezo.  Cersei je pokazala, da je res zmešana. No ja, saj jo po svoje razumem. A osebe, kot je ona, si zagotovo ne bi želel v svoji bližini. Euron je poskrbel še za en zanimiv kres. Še bo v prihodnjih serijah zabavno ...
« Last Edit: July 31, 2017, 05:46:46 pm by Boki »
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Fak, Burek, kr mal težko izberem najljubšo tegale posta, na ves glas sem se režala. Kebab mogoče vseen zmaga. đizs, I dieded. xD (PS: ne sme ti tolk dopizdit, da nehaš gledat, jst hočem celo sezono s komentarjem!)


Pa Buhteljček no <3


Pepi, zakaj je pa pol Aryja rekla direwolfu It's not you? Zdej mi je to čist čudn.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mogoč nejevera, najverjetneje pa žalostno spoznanje, da to ni več ista Nymeria in da ma ta volk zdj drug biznis v lajfu. In en throwback , kjer Arya podobno reč reče Nedu (that's not me).

Kaaaar se tiče pa nove epizode, ane! Kukr so se prejšnje sezone na momente vlekle ... No, men se niso. Bolj, k so šli v detajle, bolj mi je dogajal. Tko da mi je tale čist preveč na fast forward. Uni dve bojni sekvenci, na konc, sta k da bi gledu trejler za neki. Spet me mal begajo reči v ozadju; a je Randyll Tarly za seboj potegnu čist vse večje bajte The Reacha, al kako to, da je Visoki vrt tok švoh zastražen. Ker kukr vem Tyrellsi trenutno niso nč mobilizirani. Al se motm? Mal težko sledim, kdo je kje, ker so lahko v seriji vsi tm, kjer jih serija hoče met, dost neodvisno od logike in logistike. In ne vem od kje zdj kr naenkrat premisa, da so njihovi vojaki že po defoltu slabši od recimo lannisterskih. Je pa Olenna še poslednjič opravičla svojo titulo, tko da ajd, to je blo kr dobr! Vrjetn moj najljubši del epizode.

Jorah se je po pričakovanjih sestavu. Mal weird; brazgotine že praktično čist zaceljene, minil je pa v bistvu komej en dan, glede na to, da mu je dal Slughorn sam en dan fore, predn ga pošlje v Valirijo med sotrpine. Mi je bil pa kul sledeč dialog in odziv nadmoistra. Mogoč loh zdj tud mal bolj cenm, zakaj se ta tretma praviloma ne izvaja in je frowned upon. Še druge loh okužš, to sm zadnč pozabu.

Srečanje Dany-Jon, okej. Predvsm sm vesel, da ma Daenerys ob seb končno nekoga, k so mu scenaristi namenil, da ji je kos (da ji lohk reče ne in da ma obenem tok plot shielda, da mu Dany nč ne more). Po moje bo to vsaj mal blagodejno vplival na njeno tečnost.

Glede Zimišča sm pa kr ambivalentn. Baelish že celo sezono počne isto (= 0), Sanso so hotl prikazat kot kompetentno šefico (mal za ceno potenciranja nekompetentnosti ostalih), Bran je pa ... ne vem, kot da bi blo v njegovem obnašanju mal prepada med nazadnje pa zdj. Se mi zdi, da tok poduhovlen ni bil še nikol in po moje se Sansina frustracija kle zlo dobr prenese na gledalca (for better or worse).


« Last Edit: August 01, 2017, 09:47:56 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Damn, zdej sm pa prebral Pepijev post pa si mal uniču zabavo z jokanjem. :D Ampak ok, to je moje poslanstvo!

 - Tole z ladjami je zdej še manj logično. Kako in kdaj so zdej pripotovali Unsullied do Lannisterjev? A niso pluli skupaj z lame Greyjoyi do Dorna? In zakaj ne? Kako je Euron SPET presenetil celo ladjevje? OK to s čarodeji je kul fora ampak vseen sumljivo.
 - Kje so rože? A ni bil plan, da oni naberejo svojo vojsko in skupaj z Dornijci oblegajo King's Landing? A to je blo unih 10 bogih mrtvih modelov na dvorišču? Tut če kupim, da bi Tarly mobiliziral svojo vojsko proti Tyrellom in pripeljal še par svojih vazalov, ziher ne bi mel vseh. Pa pol bi blo vsaj nekaj vojske v zelenem. Niso šli valda vsem takoj delat rdečih oklepov pa ščitov pa bannerjev pa vse, ane?
 - A z Dornom je to zdej to al kaj? Ubijejo par ta glavnih in najbolj nelogična hiša je spet out of the picture? A ne bi blo zdej optimalno poslat poslanca na jug in mobilizirat cele države v ogorčenem maščevanju proti tistim, ki so jim ubili vodstvo? Ne, dejmo rajš podret njihovo šahovsko figurco, jebiga. Sej ne, da je to edino kraljestvo, ki si jih tvoji predniki z zmaji vred niso uspel podredit. Pa sej ne, da si mel tam nekje še eno CELO LADJEVJE, pa bi komot pustil enega poslanca tam.
 - Kaj je bil spet ta pogovor med Varysom pa gilfico? Varys mi je bil res kul, zdej je pa sam beden. :(
 - Sansa na svojem obhodu po dvorišču opazi več, kot vse njeno spremstvo, kovači, strokovnjaki za orožje itd. Brilliant.
 - Jon-Dany-Tyrion je kul dinamika, ampak Tyrionov point je čist prešvoh - zakaj vraga bi Jon prišel tja, če njegova zgodba ne bi držala? Za foro? Ker je bebec? Ker pripravlja najboljši practical joke v zgodovini Westerosa? OK sej to je mal razumljivo, itak nihče ne postopa logično v tej sezoni.
 - Zakaj se nista  peščeni kači ubili, tik preden so ju ujeli? A sta pričakovali neki ful dobrega? In če je bla mama kačulja tko pripravljena, da ju ubijejo, zakaj jo je zdej tok zlo presunilo, da je Cersei ubila tamalo? BTW vsi iz Dorna so tok brezosebni in nezanimivi, da od nobenega ne vem imena. Skor tko k v Hobitu. :D
 - Jorah v enem dnevu ozdravi od neozdravljive bolezni, hurah! (btw kako smo tok ziher, da ni okužil Samwisa? In da ga ni on kr takoj nazaj okužu? Sej se luskavica deluxe ne pojavi čist takoj ane?) Je bla pa kul scena, da sta si segla v roko.
 - Ne morem verjet, da bom to napisal, ampak Bran je dejansko kul. Wtf.
 - Tyrion reče, da bojo Unsullied "outnumbered and underequipped". Kaj? A jih ni 10.000? Streniranih in oboroženih za vojno? Kok majo ti Lannisterji vojske? In kako to, da se ni teh bogih par 100, ki jih je ostalo v gradu, probalo predat?


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Niso šli valda vsem takoj delat rdečih oklepov pa ščitov pa bannerjev pa vse, ane?

Fak, ampak v spominu mam, da sm tekom produkcije vidu neke ščite s Tarlyjevim logotom. Kle so bli res sami levi.

- Kaj je bil spet ta pogovor med Varysom pa gilfico? Varys mi je bil res kul, zdej je pa sam beden. :(

Varysa te debate zadne cajte zmer neki šokirajo. Čist vsak drek mu da za mislt, od Littlefingerja dalje. Plus, jako švoh mi je informiran letos. Za en westeroški Mossad.

- Tyrion reče, da bojo Unsullied "outnumbered and underequipped". Kaj? A jih ni 10.000? Streniranih in oboroženih za vojno? Kok majo ti Lannisterji vojske? In kako to, da se ni teh bogih par 100, ki jih je ostalo v gradu, probalo predat?

Js moram priznat, da pr tem voiceoverju sploh nism čist dobr šteku, kdo je zdj outnumbered and underequipped. A Lannisterji, k jim bodo Unsulliedsi ravnkar pršli izza leđa, al Unsulliedsi. Iz konteksta sm tud js bl za drugo opcijo, ampak iz kdo, kaj in zakaj so the Unsullied, pa ja ... mal čudn izbor besed.

EDIT; Aja! Že prej sm pozabu oment! U izi me zabava, da ma v Kraljevem pristanku zdj tud grajsko osebje čist nov dress code. Če si evil, si evil. :D

« Last Edit: August 01, 2017, 06:11:42 pm by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile


Ista poza, ista faca, isti kroj, ista barva. Jap, zlobni so. :D


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
"Cersei and the Cersiettes" - nekdo z interneta  :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
V 4. epizodi čaka zmajsko mati, da se zmajsko zamisli, kako zmajevati vnaprej. V vsaki od zadnjih dveh epizod jih je dobila po luskah.
Osebno navijam, da Jon naskoči Den (ali pa obratno). Tyrelli so zgodovina, kar mi je malce žal, saj je bila poginjena bakica kar carska. Zastrupila je tisto tečnobo. Sansa bi ji morala častiti antidot.
Delaj dobro!