Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75704

Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Ne, moraš izbrati vsaj kako tako besedo, v kateri se C bere K, ne S. A to sploh obstaja v angleščini, če je naslednja črka E?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Ne, c se prebere kot s, če je pred e, i, y, sicer pa kot k. Razen pri kakšnih tujkah, kot recimo cello. Mogoče je pa kakšna tujka na ce-.


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
:O
Oprosti Celebriel! Tok sm bla notri v odgovarjanju pa potopljena v got, da sm tako neumno napakico nardila :D honest to god mistake. I will punish myself for this foolish error!  :h14011:
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Ne, moraš izbrati vsaj kako tako besedo, v kateri se C bere K, ne S. A to sploh obstaja v angleščini, če je naslednja črka E?

Celt (lahko se prebere s K ali S).

Diploma iz anglistike upravičena!
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile

Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Aktualn beautifuldeath je tud kr epski! Hudi detajli (volčji odsev pa ta šit).

"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ijo, Burek in Pepi, na ves glas sm se režala pri vajinih postih. xD Carsko xD



Končno pogledala včer prvi del. Men je uvod z Aryo čist epskocarski, ona mi je res kul lik. To z obrazi sem jaz pospravila v priučeno magijo, ki se jo je naučila v templju many faced boga in je to to ... ker itak ni neke logike za tem, videli smo ljudi vseh velikosti in oblik se spreminjat v popolnoma drugačne ljudi.


So jo pa streniral v assassina in pomoje čist legit lahko pofejka gibanje in retoriko kogar hoče. Itak je Frey bolan v glavo, karkoli bi naredil, se nobenemu ne bi zdelo čudno. Vsekakor pa noben ne bi upal izpostavit, da se čudno obnaša.


Vse ostalo je še zelo v povojih. Prvi deli so itak zmer počasni, kot je Pepi že rekel. Veliko hoje. Po zemljevidu, po plaži, po gozdu ... stuff like that. Tisto z Edom in vojaki ob ognju me ni neki ful zmotilo, je pa res, da temu ne pripisujem zaenkrat še čist nič razen enga mini celebrity fillerja. Mogoče bi bilo fino, da tako ostane?

Aja, s Houndom mam pa tud jst mal problem. Če bo zdej ratal en tak Crowley iz Supernatural, bom mal jezna (pa sm ful fan Crowleyja, sam to dvoje ne gre skupaj). Taf lajf, sam v resnici je dušca. Dej ne no. Pa res sem navijala na to, da bi sam podjebaval s tistim ognjem. na koncu se bo izkazalo da je true priest ognjenega boga, ki ga je kušnil že v mladosti. *sigh* Pa res je bil tko carsko nagnusen lik.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ja, sicer razumem "because magic" razlago ... ampak je kr nekak ne morem čist sprejet. Sm razmišlu zakaj in po moje je fora v tem, da je blo v prejšnjih dveh sezonah dejansko kr velik časa porablenga na Aryinem treningu, pokazal pa v bistvu niti niso prov velik. Okej, Arya je bla na neki točki slepa, mal se je fajtala s frendico ... Ampak vse je blo zlo abstraktn. Enačba: urjenje, k nm ga je predstavla serija + čas = badasserija, k jo ta trenutek pooseblja Arya se mi ne izide.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, serija ima naslov Game of Thrones in ne Game of Arya.  :) V GoT je ogromno likov in čeprav jih je, na srečo nas, gledalcev, velik del postal hrana za črve, jih je še vedno veliko in če bi vsakega hoteli 100 % natrenirati pred našimi očmi, bi to trajalo, trajalo ... Arya je pač postala morilka po vseh pravilih žanra. Meni je vse bolj simpatičen Pes. Nasploh se vsi liki razvijajo v določene smeri.
Delaj dobro!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Namesto razprave raje dodajam dražilnik za E3:
Delaj dobro!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Epizoda 1: A ni še ogromn enih main characters živih, glede na to, da je to zadnja sezona.

Epizoda 2: NWM...  :D
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
A to mislš Peskače?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Hja, serija ima naslov Game of Thrones in ne Game of Arya.  :) V GoT je ogromno likov in čeprav jih je, na srečo nas, gledalcev, velik del postal hrana za črve, jih je še vedno veliko in če bi vsakega hoteli 100 % natrenirati pred našimi očmi, bi to trajalo, trajalo ... Arya je pač postala morilka po vseh pravilih žanra.

No sej ne pravm, da bi hotu še več Braavosa. Trdim, da ga je blo zadost, ampak da je bla vsa ta minutaža slabo izkoriščena.

Ka pa 2. del, jov? Men je una pomorska bitka na konc kr dogajala. Euron je totalno zabavn zlikovc in še enkrat -- tole letos se mi zdi kr velk improvement od lanske sezone. Kul mi je blo tud Aryino ponovno snidenje z Vročo potičko. Škoda, k ji ni dal še v tretje enga volka iz kruha. Al je pa mogoče tud mal zato, ker gre v tretje rado, zdj "dobila" tapravga, legit, svojga volka. Vsaj na živjo. Sm pa glede tega šita mal ambivalentn. Po en stran ja, kul, čim več krvovolkov! Po drugi pa, glede na to kok so z vključitvijo krvovolkov drgač konzervativni, do točke, ko komi vemo, da sploh obstajajo ... meh.
Mal mešane občutke mam tud glede "Samove rešitve" za sivolusk, k bo sigurno delovala (make no mistake, hočmo da Jorah prežvi!), ampak se mi zdi mal iz riti potegnjena. Pa tud ta nasty šajt s tolk zlo eksplicitnim rezanjem tkiva je bil mogoč mal uncalled for. Sploh s prehodom v Aryino župo, pol. 
Mi je bil pa zlo smiseln Cerseijin nagovor vazalov in pol debata med Randyllom pa Jaimejem. Made sense.
Dany mi je pa at this point clo bl tečna (al pa rečmo ... antagonistična) k Cersei. Emilio Clarke mam js drgač kr rd, ampak mi ga serje zdele že pet let. Al se na nekoga dere, al ma pa un njen default "pazi, grizem" izraz na obrazu, k je nek neposrečn miks med zadetostjo in zájebanostjo.   

EDIT: Pa Qyburnova posebej-prot-zmajem-zasnovana-top-sikret-mašina mal sumljivo liči na eno čist navadno, brezvezno, zanikrno balisto. Tko da majstr na tem področju neke ledine glih ne orje.
EDIT2: Burek, mensezdi, da mi dolguješ per! :D
« Last Edit: July 25, 2017, 09:06:44 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, tisti del na Braavosu je bil po mojem kar primeren. Lepo je pokazal razvoj od malce boječe punčke, ki bi se rada maščevala, do neusmiljene morilke. Meni so se dogajali drobni detajli te preobrazbe. Euron pa je vsekakor pokazal, da je pravi car. Pravzaprav je malce psihotični car, kar je fina popestritev. Sam je nalomil tisti morilski sestri in cvet Dornije je končal kot ribja hrana. Sem pa seštel 2+2 glede nastanka Euronove flote. Očitno je imel na voljo superhitre ladjedelnice z neomejenimi sredstvi. Ampak .... saj GoT ni dokumentarni film, temveč fantazija, torej me to ni zmotilo.
V nadaljevanju bo sigurno še nekaj likov smrt storilo. Bo Jon Snow zagrinil v prah (led)? Kam bodo pripeljali Zmajsko kraljico? Nekako se mi zdi, da ima samo palček zagotovljeno preživetje do zadnje epizode naslednje sezone. O vseh drugih imam vsaj drobcen košček dvoma. Rdeča poroka in še nekaj manj šokantnih dogodkov me je prepričalo, da v Martinovem svetu ni 100% preživetja.
Delaj dobro!