Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75813

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
OK, moj GOT kanon se konča, ko umre Night King.

SPOILER ZA 5. DEL!

Veliko pritožb imam čez zadnjo epizodo, ampak najbolj me pa boli, da so mi uničili Tyriona. Eden najbolj pametnih in preračunljivih in hkrati dobrih likov, pa izda Varysa (človeka, čigar motivacijo pozna in se z njo večinoma strinja; da o tem, koliko je Varys naredil zanj, ne govorim), in to v času, ko je Daenerys vidno neprištevna. Ne samo, da je Tyrion vedel, da bo dala Varysa ubit, kar je logično - jasno bi mu moralo biti tudi, da ne bo racionalno odreagirala na nič, glede na to, v kakšnem stanju je.
Dany potem reče Jonu, da je Sansa povzročila Varysovo smrt s svojim spletkarjenjem, kar ni res - Tyrion jo je.
Plus je, da mi zdaj ne morejo pokvariti Varysa, ker je bil skoz car in umrl je kot car, še zadnje besede Tyrionu so bile carske.

Torej, RIP Varys (njegovo smrt smo pa tko vsi napovedali za to epizodo :)).

O ostalem pa ne bi ... Samo upam, da bo Aryin "I'm going to kill the queen" zdaj letelo na Daenerys, če bo Jon Snow premevžast, da bi jo sam fental.
« Last Edit: May 13, 2019, 01:13:14 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Aaaaaaaaaaaaaaa SPOILER ALERT če govoriš o petem delu!!


eh, kaj sem pa šla sem. :(


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ne je zdej še s SPOILER ALERTOM matrat, a ne vidš, da žaluje?! :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Uh, sorry. Popravila.

Sem mislila, da je given, da en dan po epizodi padejo komentarji nanjo.

Še dobro, da nisem pokomentirala vsega, ker bi se lohk tooooolk razpisala. :)
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
hahaha, ne, sej sm resno  mislila - čist sm si sama kriva, sej vem da do ponedeljka zvečer ne smem hodit na net, če nočem spoilerjev.


SPOILER ALERT!


Varys mi je bil res še eden redkih totally awesome likov. Način, kako gre, mi je mogoče najbolj beden ever. Tyrion. Resno? Sej je že Celebriel napisala, se lahk sam strinjam. Pa vedla sm da bo slej ko prej umrl, ja, sam da ga pa Tyrion izda, mislm ...


ne vem. Men je bil del tako katastrofalno beden. Pozitiva: in general res boleče prikažejo, kaj se v praksi zgodi ob takih bitkah, tist je blo težko gledat. Mal je drgač, če so vojaki, pa bitka, al pa če tm žgejo in koljejo civilste. Tko da dam jim credit za to. Če je bil namen, da se nam Daenerys čist zagravža:  great work. To da je šla v napad, potem ko so predali mesto, mi je ne sam čist neetično ampak tud z njenga vidika "neekonomično". zmagala si ruševine in požgan folk. čestitke.

Sej vem, no, ok, sej vem, da so rabil podlago zato, da se Jon, Neodločni, prvi njegovega imena, spravi k stvari in mukoma sprejme ta prestol, ki ga noče. Ampak vseen.


A je še kdo porajtal, kok je s tem zadnjim enim zmajem kr naenrkat blo lahko požgat vse zobotrebce, ki so jih naredil za pobijanje zmajev, in so jih imel na vseh koncih? tko, še dobr, da ji je en povedal, da se to da, al kaj.


V glavnem. Vidl res ful pomembnih smrti, ampak cel del se mi je pri smrti Varysa čist uprl in pol mi je blo kul sam še zarad Lene, ker mi je awesome igralka, in zdej še nje ni več in to je to.


Burek, lahk bi naredil recenzijo, da mal crknem od smeha.


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
A je še kdo porajtal, kok je s tem zadnjim enim zmajem kr naenrkat blo lahko požgat vse zobotrebce, ki so jih naredil za pobijanje zmajev, in so jih imel na vseh koncih? tko, še dobr, da ji je en povedal, da se to da, al kaj.

Ja, temu se reče Conservation of Ninjutsu: https://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/ConservationOfNinjutsu?from=Main.InverseNinjaLaw

Meni je bil pa ta del presenetljivo dober.OČITNO SPOILERJI




Mogoče sem samo pustil huda pričakovanja vnemar in samo spremljam, pa naj bo, kar hoče.Ja, Danica se nam je očitno kar zagravžala. Se samo meni zdi ali ni imela ama nobenega razloga (tudi blaznost najbrž kdaj sledi logiki) za kurjenje vsevdilj? Da bi se samo na Rdečo trdnjavo spravila, bi še kapiral.Osebni višek in nižek: prvi je gotovo Cleganebowl, konkretno in dolgo pričakovano mužganje. Pes ostane kerlc do konca, Darth Gregor pa ma da ne preživi tega padca. Za nižek bi pa dal malo prepogoste Aryine rerolle oz. vračanje nanjo, ko jo nekaj skoraj-ubije-ampak-ne-zares. Zdelo se mi je malo nategnjeno.
Čakat naslednji del^^
« Last Edit: May 13, 2019, 09:52:33 pm by Mantaur »
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ma kr neki vse skup. Tko je nelogično, da Tyrion Varysa izda medtem, ko želi rešit celo Cersei!! Prosim lepo, to je zame hujše izdajstvo kot pa dejstvo, da Varys reče Jonu, da želi njega na prestolu. Tyrion je vedu, da ga bo Dany zažgala ob prvi priložnosti.



Vsa scena s spet supermočnim zmajem je tud glupa. Kaj so si pa igralci mislili, ko so snemal to? A res ni nihče mogel mal pobezat in opomnit, da je čist sfaljeno prikazana smrt Rhaegala v primerjavi s požigom Kings Landinga?


Kul: Sandor, Arya, Cersei.


Me pa zanima, a mislite da bo Jon na prestolu al bomo imel bolj verjetno spet sedem kraljestev? On je rekel, da ne bi vladal. Pa se mi zdi skoraj bolj logično, da bo razbil kraljestva na prvotno stanje.


Umrla!!!  :surrender:


:oh:
« Last Edit: May 13, 2019, 10:05:08 pm by Awarandea »


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
hah, ti se zafrkavaš, ampak če je spala v Kamniku na nedeljo zjutraj brez čepkov ... ti povem, če bi jst mela takrat zmaja bi gorel do velke planine. :P ;)


Jst sm ziher, da bo zdej Jon kralj in to bo edini kralj, ki ga bo tudi Sever sprejel, ergo, imamo kralja komplet Westerosa, pa najbrž bo še stegnil ročico tja čez morje, čist sam zato, da bo tudi tam vse štimal, glede na to da je Danerys tam vladala.

oz. ne, črtaj to. Če Daenerys dejansko preživi, se zmenita, da gre ona nazaj vladat čez lužo, on bo mel pa sedem kraljestev čez.


Fak, pozabla omenit Hounda. Ok, to je bil pa awesome del tega dela.
« Last Edit: May 13, 2019, 10:28:50 pm by Ulmiel »


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Omrla xD





in, v resnici taprav plot twist te sezone:



Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, se vidi, da knjiga še ni napisana. Me zanima, kako bo to v knjigah ... :h14013:
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Hahaha, hudi memeti! :D

Drgač men pa ni tok slabo, da je glih Tyrion un, k na konc izda Varysa. Oba mata svojga favorita v fajtu in oba se zavedata, da lahko en drugmu čist pokvarta plane. In tud Varys je prejšn tedn Tyrionu lepo reku, nej nrdi, kar more, ker sam bo naredu točno to. Lohk se pogovarjamo o tem, kok trapast writing je, da je šel Varys KRALJIČINI ROKI (!!!) tok carlessly razlagat o svojih planih, dočim Tyrion pa pol odreagira na za moje pojme dost logičen in predvidljiv način. Bolj me mot to, da sploh ne štekam, kaj je Škrat dejansko reku Dany. Varys te je izdal. -Aja, kako pa? -Za Jona je začel navijat. -Aja, kako pa ve, da je Jon rightful cappo? -Jah, js sm mu povedal. Ane, ker tm mi ne zgleda, da Tyrion sliš, kaj se Jon in Varys dejansko pogovarjata. To j to, k si liki izmenjujejo informacije, k jih mamo mi, gledalci, ne pa oni sami. To, al pa gre Tyrion kle čist on a hunch in reagira zgolj na podlagi Varysove grožnje prejšnji teden -- which kinda makes it worse.

Sm pa tud js še kr zih, da bo šefe na konc Jon. Moji scenariji! Dany bo najverjetneje fentala Arya ... mal mn verjetno Jon ... še mn verjetno pa Bronn (k bo hotu rešt Tyriona pred ognjeno smrtjo, ker mu je bil obljubljen Highgarden -- ampak ta je čist far fetched). Kar mi kle povzroča več problemov, je to, kdo bo fentov Drogona. Nekak mi je samoumevno, da če gre Dany, mora it tud Drogon. Ena varjanta (ampak spet taka, dost tin foil) je, da bo Bran wargu Drogona in ga nekak selfdestructu (ne vem ... zapelju globoko pod vodo, recimo).

EDIT: ... in pol grem na reddit in ugotovim neki, kar mi je čist ušlo. Varys je Dany poskušu zastrupit.

https://i.redd.it/nagiqgzkh1y21.jpg

Solid twist bi bil, da se izkaže, da je bil to daljši proces in da mal strupa je zaužila in da je zato zdej (tud vizualno) unhinged (zarad enih strupov znoriš). Alneki.
« Last Edit: May 14, 2019, 08:34:37 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Za nižek bi pa dal malo prepogoste Aryine rerolle oz. vračanje nanjo, ko jo nekaj skoraj-ubije-ampak-ne-zares. Zdelo se mi je malo nategnjeno.

Meni je bilo pa to ena redkih dobrih stvari. Ne Arya in njeni rerolli, temveč ker je bilo lepo posneto, kako s Houndom istočasno doživljata isto usodo. Njega vrže, njo vrže. Njemu se nekaj skor sesuje na glavo, njej isto. Itd. Z vidika cinematografije lepo posneto, pa čustveno nabito.

Zakaj je Gregor tako odreagiral na Sandorja? Sandor itak da je imel zamere do Gregorja, ampak a ni bil Sandor za Gregorja pa čist nepomemben?

Jaz sem tudi za poizkus zastrupitve izvedela z 9gaga. Če je Tyrion vedel, potem ga to vsaj malo opraviči.
Ampak ja, Varys se z onostranstva dere "told you so!"

Presenetljivo kul mi je bil še Qyburn. Res je vztrajal ob Cersei do konca in ji skušal dat dobre nasvete. Sicer je res, da brez nje tudi on umre, ampak lej, ni je izdal in do konca je opravljal svoj šiht.

ETA: Aja, pa Euron mi je mel kul smrt. Skoz je bil tak mal neuravnovešen in potem je umrl z nasmehom na obrazu, ker je zaštihal Jaimeja. Ne vem, na nek način se mi zdi bolj primerno, kot da bi nekje moledoval za lajf.
« Last Edit: May 14, 2019, 10:59:11 am by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile


EDIT: ... in pol grem na reddit in ugotovim neki, kar mi je čist ušlo. Varys je Dany poskušu zastrupit.

https://i.redd.it/nagiqgzkh1y21.jpg

Solid twist bi bil, da se izkaže, da je bil to daljši proces in da mal strupa je zaužila in da je zato zdej (tud vizualno) unhinged (zarad enih strupov znoriš). Alneki.

 :o

WOT? Jst očitno to sezono gledam na full retard mode, vse gre mim mene.


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Meni je bilo pa to ena redkih dobrih stvari. Ne Arya in njeni rerolli, temveč ker je bilo lepo posneto, kako s Houndom istočasno doživljata isto usodo. Njega vrže, njo vrže. Njemu se nekaj skor sesuje na glavo, njej isto. Itd. Z vidika cinematografije lepo posneto, pa čustveno nabito.
Glede cinematografije se pa strinjam, tudi meni je bilo všeč prelivanje prizorov.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile

EDIT: ... in pol grem na reddit in ugotovim neki, kar mi je čist ušlo. Varys je Dany poskušu zastrupit.

https://i.redd.it/nagiqgzkh1y21.jpg

Solid twist bi bil, da se izkaže, da je bil to daljši proces in da mal strupa je zaužila in da je zato zdej (tud vizualno) unhinged (zarad enih strupov znoriš). Alneki.

O to sem tud jaz spregledal, hudo :D Mogoče sprejmem kot dodatno opravičilo.

Meni je bla ta epizoda, sploh v primerjavi s prejšnjimi slabimi/tkotko, ful dobra. Razen nekaj nesmislov in (pre)hitrega razvoja, spet, sem končno zares užival v GoTu. Prvič v tej sezoni :)

Varys&Tyrion me sploh ni presenetil, ker se je napovedovalo že od prejšnjič. Varys je ogrozil celoten plan o novem, boljšem kraljestvu in Tyrion se je pač odločil, da bo imel upanje v Dany. Dobr je vedel, da je Varys nevarna oseba in se nima kej zafrkavat, ker je preveč na kocki. To, da sta bila bff ... to je Game of Thrones, tko da ... :D

Zmaji so končno spet OP, kar bi moral bit že od začetka. Drogonov ogenj je bil po moje čist premočen, ampak vsaj prikazal so zmaje kakršne so. Prejšnjo epizodo so itak vse pokvarli s temi balistami in zmaji :( Ne vem kaj jim ni jasno, da scenarista skačeta sem in tja brez kakršnekoli logike.

Glede Dany imam pa edino pripombo, da speeet niso normalno prikazal njenega miselnega procesa, ampak je šlo z lvl 6 na lvl 99 v parih scenah :o Kul mi je, da je pobijala nedolžne civiliste, ker so s tem odlično prikazal kdo zares nastrada v vojni. Čist preveč krvavo, kaotično, nepremišljeno ... v dobrem smislu. Podrugi strani pa tisti panoramski pogledi na požiganje mesta ... zakaj bi šla celo mesto sežigat??? Naj gre na Red keep in okolico, kjer je Cersei. Sej je tam tud dost civilistov. To so čist zasral, ampak vseen so zajel ta pomembne stvari.

Cersei&Jamie - love it! Vse ostalo pa v glavnem tud. Ne me ubit :-*


P.S. dozdeva se mi, da bo na koncu Jon na prestolu, železnem ali drugem. Sem pa lihkar izvedel, da bo bonus epizoda, torej se loh še marsikaj dodatnega zgodi hehe

EDIT: tole lepo povzame moje mnenje - dejanski review v drugi polovici, 4:50
« Last Edit: May 14, 2019, 04:43:01 pm by Zurbag »
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017