Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75834

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Men je 4. del tko ... pol dela sem bila tole:




Aja, spoilerji, valda:


Alahk prosim, če prisežeš da boš tih, tega ne zgobcaš naprej čez 15 minut? Mislm, sej Sansa mi gre na živce že 7 sezon, zakaj bi zdej blo kej drgač? Ta skrivnost je res heavy skrivnost, ni uno, da je on pojedel celo nutelo v shrambi no, zakaj dfak prelomiš tako prisego in to Tyrionu od vseh oseb. Varys je čist hudo rekel, da če ve 8 oseb, to ni več skrivnost, it's information.

Cela scena z Missandei mi ne gre skoz. Razbil so ladjevje, kdaj so jo imel čas ugrabit? In še zmer me daleč najbolj moti, da so zmaji v bistvu sam advanced kuščarji. Cup cup, pa še enga ni več. A bejž. Prekleti zobotrebci.

Zakaj bi Tyrion mislil, da bo Cersei upognila koleno (đizs, ta izraz majo radi), če jo bo spomnil na njene otroke, mi ni jasn, sam aaajd, štekam, da je moral poskusit. Jamie je in bo ostal budala, noro, pa res sm misnla, da se je streznil. V resnici mam teorijo, da jo gre dol ubit. Da ve, da noben drug ne bo mogel priti dost blizu. Mam upanje za sir Jamia.

Hudo mi je da gre Hound ubit Mountain, ta fajt bo legendarn. Pa v resnici mi je fajn, da se je Arya spet ločila od drugih, klapa z njenim quiet assassin karakterjem. Sicer ne vem pol točno, zakaj je morila Jonu da so familija, al hajde.

V bistvu mi gre pr celotni stvari na živce, da je Jon naredil točno to, kar je moral narest, da bi imel vsaj šanso zmagat v tej vojni in zdej mu vsi skačejo po glavi. Dejte no mir.

In v bistvu, Pepi, si mel kar prov. Mene zdej zgodba sploh več tolk ne zanima, odkar je Night King mrtev. Tko ... zdej je to sam un dodatek, k mal povejo na hitro kaj je blo po bitki, Appendix B sage.

V resnici je bila kul samo vsa korespondenca med Varysom in Tyrionom. To naredi del, vse ostalo mi je sam po živcih hodil.


Tko.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Varysov quote je najboljša stvar tega dela, ja. :D

Meni se zdi, da je Sansa to naredila nalašč. Ne, ker ne bi mogla obdržat skrivnosti, temveč ker bi raje imela Jona kot Dany na položaju in je vedela, da je to simple način, da se kaj zgodi.
Na tej točki navijam zanjo. Me zanima, kakšen bo njen konec, a jo bodo ubili al oženili s Tyrionom?

Za Jaimieja sem tudi jaz potem razmišljala, da bo verjetno on ubil Cersei. Samo to ne vem, a je to že njegov plan ali se bo samo tako izteklo. Bosta umrla skupaj?

A je kaka šansa, da bo Daenerys odšla nazaj na vzhod in rekla FU zahodu?

Počasi lahko pobiramo stave, kako bo kak lik končal. :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Glasujem za stavnico. Če bi bili Angleži, bi gotovo imeli stavnico za posamezne usode v GoT. Če imajo stavnico za ime kraljevskega deteta, ni vrag, da se ne bi tudi to prijelo. Vsekakor Cersei ne bo preživela zadnjega Zhe End. O tem nima smisla staviti. Kot bi rekli južni bratje: "Kad voljem voljem, kad voljem, na brzake koljem."
Delaj dobro!


Banshee

  • Ameba
    • Posts: 18
    • Karma: +2/-2
    • View Profile
Kako pa to, da ne veste, kaj se bo zgodilo; a ni po knjigi serija? A niste prebrali knjige, ali je kar nekaj po svoje v nadaljevanki?


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Sedma in osma sezona so narejene, še preden je megapočasni GRR Martin dokončal knjige.
Ko so Sv. Petra vprašali: "Kdaj bo GRR Martin končal sago Pesmi ledu in ognja?"
Sv. Peter se je namrdnil in odvrnil: "V času večnosti zagotovo ne."
Zadnji dve sezoni sta narejeni na osnovi tega, kar ima Martin v osnutku, oziroma načrtuje.
Če bi bile knjige zunaj, bi mnogi najbrž bentili zaradi različnih odklonov od knjige. Po knjigah je vrag snemati, saj je prvi izziv različnost medijev. Knjiga je drugačen medij in vsebino drugače podaja od filma (nadaljevanke). Ustvarjalci so v dilemi - tvegati odstop od držanja natisnjenih črk v korist kinematičnosti ali se kot pijanec plota držati zapisanih črk? Vsi, ki smo brali Tolkiena in gledali filme, veste, o čem pišem. Film je drugačen medij od knjig in zato običajno spodletijo filmi, ki se preveč vestno držijo knjige.
Tretja epizoda GoT je postregla z nekaterimi mikro-zaključki, ki so se nakazovali že nekaj sezon. Fešta je bila logična scena. Scena z Euronovim napadom je v službi zapleta, saj ne drži vode logike. Vsakdo iz zraka bi pozorno spremljal bližnjo in se mu ne bi zgodil spregled flote ladij. Sansa je pokazala, kaj si misli o še eni kraljici. Mogoče mi je bilo malce čudno, kje so našli vojsko za soočenje z Zlato družbo? Varys se je pokazal kot najboljši, njegovi govori so carski, saj pove stvari takšne, kot so. Jon se mi po svoje malce smili. Ves pravičniški in naskakuje lastno teto. No, zakaj ne, če lahko brat sestro? Vsekakor glavne niti v rokah držijo ženske, dve bolj v ospredju, dve malce zadaj. Za ravnotežje pa ne manjka mečev. Nekako se že sluti, kdo bo na koncu postavil svojo rit na tiste kose železa ...
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Men so bli Tyrion-Varys dialogi tud highlight! To, plus pogrebna sekvenca. Drgač sm vm pa tole prnesu, hue hue. Iz svojih potovanj po internetih:

"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Moje napovedi na NMN stavnici so čist mimo, tko da so tukaj nove:

1* Jaime bo ubil Cersei (in takoj zatem tudi sam umrl)
2* Jon bo ubil Dany, ker se ji bo zmešalo
3* Sansa bo Warden of the North
4* Mountain bo premagal Hounda, ampak ga bo Greyworm ubil
5* V naslednji (predzadnji) epizodi bo Dany z zmajem uničila vse baliste in požgala pol mesta (glej 2*)
6* Varys in Tyrion bosta umrla v predzadnji epizodi
7* Euron ne zna štet do 3, tako da ne bo pogruntal, da ni oče Cerseiniga sina. Ubil ga bo Bronn
8* Arya ne bo naredila več nič bistvenega
9* Bran bo imel neko kao ful pomembno videnje, ampak če bomo kasneje analizirali zgodbo, bomo ugotovili, da bi bilo vse isto tudi če ga ne bi bilo
10* Čisto na koncu bo nek teaser za nadaljevanje, ki ga nikoli ne bo (nedoločen konec)


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Po moje si zlo on-point, jov! Moj forecast se razlikuje v bistvu sam po tem, da mislm, Arya mogoče še vseen bo nrdila kej bistvenega. Pa da nism tok šur, da bo Eurona ubil Bronn, niti, da bo Mountaina dokrajču Greyworm (prej bi reku, da ga bo Arya; Mountain mislm da je na njenem "spisku", če to zdj sploh še karkol pomen).


EDIT: Čist z lahkoto si predstavljam tud, da bo Arya umrla in da bo to Psa še tok bl podžgal. Ne vem. :D
« Last Edit: May 08, 2019, 10:31:52 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Burek, postavil si stavnico, zdaj pa potrebujemo samo še stavne listke.
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

Meni se zdi, da je Sansa to naredila nalašč. Ne, ker ne bi mogla obdržat skrivnosti, temveč ker bi raje imela Jona kot Dany na položaju in je vedela, da je to simple način, da se kaj zgodi.
Na tej točki navijam zanjo. Me zanima, kakšen bo njen konec, a jo bodo ubili al oženili s Tyrionom?

Ne, sej to mi je čist jasn, da je naredila zanalašč, da ji ponesreč ušlo, valda je bla taktika, sam sej zato mi je še bolj neumn, res mi je retarded. Pač, prisegla je, da bo tih. Ve kok je pomembna ta informacija, in ve da je pomembno za Jona, da to ne pride ven. Nevermind then, al kaj. In valda pove Tyrionu, lih zato, ker ve, da bo tko se kej naredil glede tega. Pač, na kurac mi gre ves telenovelast podton celotnega dela. :D

Sansa s Tyrionom? Beauty fades, dumb is forever.



Hahaha, Burek, hude, všeč mi je, sploh 7*. :D Drgač pogrešam tvoje kratke in sladke recnezije delov iz prejšnjih sezon, tist je blo tko priceless. :D

V resnici se ne spomnim, kako sem stavila na NMNju ... ampak evo.

1* Jaime bo ubil Cersei  - to sm kr ziher, da bo.
2* Daenerys ubije Jona, ker ne more shendlat ogrožanja prestola.
3* Arya ubije Daenerys, revenge pa vse to. Gospod Baratheon (spet) prevzame prestol, Arya je Queen in the shadows.
4* Sansa bo Warden of the North
5* Hound ubije Mountaina, pri tem umre tudi sam
7* Greyworm pomoje dejansko preživi
6* Varys pomoje ne bo preživel, pomoje ga bo že Daenerys ubila, sumim da še pred Jonom.
7* Euron ne zna štet do 3, tako da ne bo pogruntal, da ni oče Cerseiniga sina. ( :D ) Ubil ga bo Greyworm-
8* Bran ne bo naredil več nič bistvenega, ker že zdej v resnici ni.
9* Tyrion pomoje preživi, edini Lannister, ker na tej točki ni taktično da ga ubijejo, in to sezono je očitno to faktor
10* Brienne bo pomoje šla za Jamijem, ubila jo bo Cersei.


PS: O fak, Pepi, to je POINT TE SEZONE!!! Mal sm crknila od smeha, sam res je!!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jaz nisem špilala tega na NMN, tako da ne vem pravil, zato bom samo napisala svoja predvidevanja glede na vajina seznama plus dodala še par svojih.

1. Jaime bo ubil Cersei in zraven patil. Ne morem se odločit, a bo pri tem umrl v boju ali bo naredil samomor.
2. Daenerys bo šla nazaj na Essos, Jon bo dobil Westeros, ampak ne bo hotel biti kralj vsega skupej in bodo razbili 7 kraljestev nazaj na sestavne dele.
3. Sansa bo kraljica severa (ali pa, če se točka 2 ne uresniči, Warden of the North).
4. Hound bo skoraj ubil svojega brata, ampak ga bo Mountain zmlel, in potem bo Mountna ubila Arya. Res sicer upam, da ne bo tako, ker privoščim Houndu, da se maščuje.
5. Arya bo ubila vsaj eno "veliko" ime.
6. Graveworm bo šel z Daenerys na Essos ali pa skušal maščevati Missandei in umrl kot kreten.
7. Tyrion bo preživel in se ali oženil s Sanso ali pa šel vladat Livarski skali.
8. Varys bo umrl v predzadnjem delu, ja. To bo tista šoking smrt priljubljenega lika.
9. Cersei sploh noseča ni, to je rekla samo zato, da je imel Euron mehka kolena. Eurona bo ubila Yara (ki bo šla nato domov vladat svojemu narodu malih Chthulhujev).
10. Bronn bo umrl na nek ful random način. Kaj kej Brienne počne te dni?
11. Brana in Sama ne bomo več videli, razen v kaki sceni v smislu velike poroke, če bo kaj takega na vidiku.
12. Gendrey bo ... umrl, da bo imela Arya še mal motivacije?
13. Tretji zmaj bo ali umrl in/aliizvalil jajca za naslednjo generacijo zmajev. (Kako deluje razmnoževanje zmajev?)
14. Železni prestol bo uničen. Al ga bo zmaj stopil, al ga bojo junaki, al bo šel cel King's Landing v PM ... Ampak samega stola ne bo več.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Zanimiva ugibanja, verjetno bo zaključek mešanica vsega in najbrž si bodo pustili vrata odprta - za morebitna nadaljevanja, saj kokoš, ki nosi zlata jajca, ne skuhaš v juho.
Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Pa sej so že napovedali en prequel, a niso?

Nekje na forumu smo o tem govorili. Ne ljubi se mi iskati za nazaj, ker me ne zanima nekaj blazno. Prej ko bo konec GoT, bolje bo.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Kar nekaj tega imajo v pacu. Upam, da ne bo inflacija GoT. Količina hitro prinese manjko kakovosti.
Delaj dobro!