Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75702

Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Spoiler
Ja, precej prisiljeno tole srečevanje, pa res bo treba zdej vse stlačit notri. Po moje bo na koncu naslednje epizode že prva bitka z mrtveci - napovedujem, da bo Winterfell padel in se bodo morali umaknit na jug.


Mi je pa hecna ta umetna drama. OK, sej štekam, da je neka politika, ampak proti njim gre dobesedno vojska zombijev, ki bojo vse pojedli, če se ne spravijo skup. A bi se v takem primeru folk res tok ukvarjal s tem, kdo je glavni? (Je rekel med napol stopljenimi ledenimi gorami.)


Pa Lyanna je hitr prešla mejo med kul otrokom, ki vzpodbode odrasle k dejanjem, in zoprnim Mary Sue likom, ki predstavlja celotno opozicijo severnjakov, ker seveda ni časa, da bi se razvila širša debata. Oh well :(


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Meni se je prvi del zdel bolj ali manj zbiranje in brušenje nožev za nadaljevanje, zbiranje in preštevanje naših in njihovih. Skoraj je nemogoče, da bi dogodki že takoj na začetku stekli na polno.
Spoiler
Vsekakor bo zanimivo spremljati, kako se bo vrtelo po tem, ko je Jon izvedel, čigav potomec je.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Spoiler
Men je bla epizoda solid, se pa strinjam, da vsa ta srečevanja postajajo mal tedious. Sploh, ker so včasih tolk na hitr in tolk očitno mandatory, da si lika res ne izmenjata ama nč pametnga. Pa to pravm kot nekdo, k se je teh ponovnih snidenj kr veselil in bi bil slabe volje tud, če jih ne bi blo. Mogoče je problem res samo to, da je vse tolk na kupu.


Je pa men ta mala Lyanna tud ratala mal tečna. Severnjake bi po moje moral zastopat vsaj ene trije resni vazali (pa mogoče niti ne vsi naenkrat, ampak vsak v svoji epizodi), k niso lih otrok (ne pa Lyanna pa Yohn Royce, k sploh ni iz tm, lol). Bla je kul novelty, k so jo pokazal prvič in drugič, dočim zdj pa njena glasnost na teh sestankih kr mal jemlje resnosti situacije. Mal me spomne na



Btw, ful smo pridni s temi spoiler tagi, ampak mogoče lohk mal oladimo, haha. Zarad njih vsi naši prispevki zgledajo kot neki non-posti. :D

"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Zahodnje je sicer podobno našemu svetu in obdobju prehoda od srednjega veka v renesanso, a ima precej samosvojosti, nekaj jih je dobro začinjenih in zagotovo niso povšeči neomarksistični politični korektnosti. Glas otroka ima svojo funkcijo, kot tudi tisti froc, ki so ga, pribitega na zidu, skurili.
Zanima me, kako bo to vse skupaj v knjigi, ki bo mogoče izšla čez 39 let.
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jst sm pogledala del bolj zaradi zunanjih pritiskov, spolierji pa to, pol ne moreš več v lajfu na internet.

Ena funny stvar: znanka je tolk out iz novic, da je videla fotoshopirano fotko z gorečo Notre Dame in zmajem, kao da zato gori in je čist znorela, zakaj ji spoilajo prvi del GoT. XD I thought that was funny as hell. xD


V glavnem. Spoiler
Eh, men je pa meeting med Aryo in Jonom prov lušten, sem bila vesela. Sansa - Daenerys mi gre mal na živce. Sam dobr, Sansa se res trudi že 7 sezon, da mi gre najbolj na živce na svetu. "JSt nisem planirala da bom mela miljon več zaveznikov za to vojno pod streho, kdo bo pa tolk župe skuhal?!" Bitch please. Vsi tretirajo Jona k enga sell-outa, model je pa tko, pripeljal pač zaveznike. A ni rekel, da gre po folk, da bodo lahko sploh kej naredl?? For the people pa to. Ijoj.

Celotna situacija z zmajem me čedalje bolj moti. Itak so pa zajebal situacijo že s tem, ko so zmaja lahko tko mal usuput ubil oz. ne-ubil or something. zdej kar neankrat glavna karta, ki jo je imel "naš" svet rata tko mal ... iz +5 se spremeni v uno +2, ki ti jo nasprotni igralec še zašifta in moraš ti potegnt dve karti.

V glavnem. Tale hype gre zdle mal mimo mene. I am not impressed much. Sam tud ne pričakujem velik, tako da pol v resnici zarad tega mal lažje gledam kot večina folka. :P


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ulimel, kaj res ne veš? Zmaji so zakurili Notre dame. Kriva pa je slovenska vlada, ker ni poskrbela za požarno varnost. Če je gorelo pri Vrhniki, naj gori še v Parizu.
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ja, kvazdej no, a jst, k sm mogoče najmanj excited moram prva komentirat?

Drugi del GOT, go go go!


Men je bil prov superfajn. Tko, na kratko. Tista debata okol kamina, to so taki precious momenti. :) Nč, pa tole:

Spoiler
Deluje mi, kot da bo Arya ubila Night Kinga, kar bi bilo čist epsko. In v bistvu se mi vse nastavlja na to, da bi lahko bila Daenerys nova Cersei. V stilu nove negativke. Kar bi bil čist hud twist.
« Last Edit: April 23, 2019, 10:47:54 am by Ulmiel »


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Js spet mal u izico blogam, hehe, tko da mam že tm outlet! In mi je pol hecn pisat efektivno iste stvari tja in sm. Ampak can't leave you hanging, ane. :D

Men je bla tud čist prima epizoda. Sicer sm prčakvov že zdj battle (oziroma vsaj njen začetk), ampak sm zdj v bistvu kr vesel, da je epizoda taka, kakršna je. Debata pred kaminom je tud men čist carska, pa sami ta pravi so na kupu.

Spoiler
Po moje je to zadnjič ever, da smo v tej seriji priča kšnmu takmu chummy prizoru in zarad tega ga cenm še mal bl. Po moje sm tko, edini na svetu, k mu je Arya zadnje čase dost tečn lik, haha, tko da upam, da nimaš prov. Pa magar nej ga pretepe Davos! Za Dany mam pa tud js občutk, da bo šla še pred iztekom serije na slabš. Ampak predn dobimo novo Cersei, mormo prej neki narest še s staro. Js mam mal filing, da jo bo Zlata združba izdala, al neki. Zlata združba je v knjigah neka ekipa, k so jo štartal targaryenski pankrti in mogoče se bo tko izkazal tud v seriji. In bojo iz tega mrbit izpeljal tud ta zasuk v podpori (čeprov je Zlata združba v knjigah znana tud po tem, da pogodbe zmer zvozjo do konca).

Smo pa s kolegi zdj štartal dead pool za pere, hehe. Stave so pobrane, zdj čakamo na novo epizodo. :D






"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Prvi
Spoiler
Tole srečevanje o vsi smo na kupu, kamor smo se zatekli mi je bilo res mal corny. Spet ima vsak svojo agendo in preveč trmast da bi povedal vse kar ga cmari.

A se kdo spomni , kaj je bilo z red woman in a jo bomo še videli? A smo še ker lik pozabil pokazat?

Drugi
Spoiler
Vidiš Aryo in si woooot in pa hkrati NICE!  :C
Danny in Jon tension, zato ker sta teta in nečak je prov smešna. Jon obžaluje marsikaj. Jamie jej, zdaj smo pa res vsi na kupu,
Pogovor ob ognju mi je bil ql ampak hkrati a res, filler epizoda, k pokaže da smo vendarle ljudje pod tistimi strogimi zaobljubami in vprašanji časti.
Sansa mi še vedno ni všeč :P
Greyworm bo umru, ker bo skušal pomagat uni bejbi. (prevelke načrte delata in naj umre tko da je proti njegovemu treningu, ko si neustrašen in neki)
« Last Edit: April 23, 2019, 02:51:36 pm by Yibor Železnopesti »
Dwarf!

HA!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Meh, men je pa druga epizoda dost brezveze. Dobesedno nič se ni zgodil, zdej bo pa treba v 4 epizodah narest svega i svašta.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Po moje so ns hotl po dveh letih pavze mal spomnt, da mamo kšne like še kr radi, haha. Predn jih začnejo strelat. Ker po moje jim at this point in time niti ni tok važn, kok dobr povejo svojo zgodbo, temveč bolj to, da se o seriji govori, da gre out with a bang, in izkušnje kažejo, da se o seriji govori najbl takrt, k kdo pomembn umre. Zato tok uneventful prvi dve epizodi.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Od prvih dveh sezon je že daleč in ko vidiš vse sezone, ti je marsikaj za nazaj brezzvezno in preskakuješ, ko si osvežuješ spomin. Čisto drugo je, ko prvič gledaš. Takrat ne veš, kaj bo.
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Po moje so ns hotl po dveh letih pavze mal spomnt, da mamo kšne like še kr radi, haha. Predn jih začnejo strelat. Ker po moje jim at this point in time niti ni tok važn, kok dobr povejo svojo zgodbo, temveč bolj to, da se o seriji govori, da gre out with a bang, in izkušnje kažejo, da se o seriji govori najbl takrt, k kdo pomembn umre. Zato tok uneventful prvi dve epizodi.
Haha, dober point. :D


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Po moje so ns hotl po dveh letih pavze mal spomnt, da mamo kšne like še kr radi, haha. Predn jih začnejo strelat. Ker po moje jim at this point in time niti ni tok važn, kok dobr povejo svojo zgodbo, temveč bolj to, da se o seriji govori, da gre out with a bang, in izkušnje kažejo, da se o seriji govori najbl takrt, k kdo pomembn umre. Zato tok uneventful prvi dve epizodi.
Haha, dober point. :D


Ja :D Lih dons sem gledal na HBO youtubu kako so snemal 2. epizodo pa njen opis in vse kaže, da so šli lih v to foro - dejmo pokazat naše najljubše like v svoji najboljši luči, naj se mal pozabavajo, preden umrejo. Tyrion je bil recmo spet tist stari pijanček, Jamie je poudaril svoj novi good guy obraz itd. Glede na to kolk sem bil včeraj razočaran, sem dons kr zadovoljen z epizodo hehe
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Meije bila druga epizoda kar meh, skupaj z onim OMOJBOGŠOKANTNO prizorom. Henganje pred kaminom je bilo kajpak carsko, kot tudi prizor z medvedoma^^
Curse your sudden  but inevitable betrayal.