Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75978

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Drugo kar me je najbolj zmotilo je tist kisel ksiht od Sanse ko je gledala Aryjo kako se bori. Kaj je zdej to?
Najbrž jo je kislo zijala, ker tam ne pristoji, da se plemenite dame pretepajo, temveč da štrikajo, šivajo, spletkarijo in vse dosežejo z jezičnim delom (tako ali drugače). Pretepanje je prepuščeno fantom. To me je vrnilo na 1. sezono.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ok, pa a lahko najbolj crknem od smeha z grammar naci momentom od Davosa? Zgleda da se je nekaj vseeno naučil od Stannisa. :D "Fewer". xD

Okej, to sm js čist spregledu, ampak zdj k vem, je to mogoče moj najljubši koščk sezone so far. Never gets old. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Davos itak prevzame vsako sceno, kjer se pojavi :)

Sansin zmrdofris ob Aryinem bojevanju je zame bil bolj izraz "yay, moja sestra se je vrnila, končno nekaj poznan... Ne, vmes je postalna totalen badass. Česa vsega še ne vem o njej?"
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Guts80

  • Ameba
    • Posts: 28
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Men je bil pa sansin izraz "oh, tudi ona je postala pošast".


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ej folk, ej folk, veste kaj je? NOV DEL GOT JE, KAJ JE! Kje so komentarji??


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
5 IN 6 sta že zuni! Men je 6ka dejansko tok zadogajala, da sm na 5ko (in za moment tud mal na logiko) kr mal pozabu. Ajde, Burek! Kaj mamo na meniju za 5ko?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
OK, šesti del je tudi mene nahajpal. Peti mi je bil brezveze pa polovico šestega sem bila cinik. In še vedno sem za ene zadeve: kolk časa so uni stali na skali sredi zmrzombijev? Gendry je moral laufat do Eastwatcha, predat poročilo, naštimat so moral krokarja, ki je potem moral letet čez dve tretjini kontinenta, in potem je morala Dany letet vso to pot nazaj. A so dva tedna tam čakali bez vsega a kaj? In zakaj so se trudil obdržat ujetnika? Na stotine so jih imel okol sebe, a je res to prioriteta? In tretjič, in tole me moti bolj kot vse ostalo, nakazal so, da zmrzombiji krepnejo, če jim ubiješ spreobrnjevalca. Ker cheap way out. In najbolj zlajnan ever. Aja, in četrtič, zakaj niso na Dragonstonu odkrušl neki obsidiana in ga za prvo silo nesl na sever in naredli neki mečev za papke, ki grejo čez zid? WTF?

Mimo tega mi je pa badass, da so sklatili enega zmaja in ga naredili v zmrzmajzombija. To bo še štala. In Sansa-Arya dinamika je recimo da fajn. Mal se mi zdi, da so šli prehitr skoz in je Arya ratala precreepy prekmalu, ampak OK, preživim, če bo to pokenslalo Littlefingerja na kak spektakularen način.

Pa a lohk Dany in Jon končn seksata? Pa kaj če sta v izi v sorodu, po standardu Targaryenov sta celo preveč narazen. Polnečak, pfff, do better!

ETA: Ehm, kaj bruhajo zmrzmajzombiji? Ogenj ali led?
« Last Edit: August 17, 2017, 09:38:02 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Men se je pa zdel, da imajo že vsi obsidian za orožje samo, da so pozabil ,da obsidian deluje samo na white walkerje, na zombije pa ne.. Ker so imel vsi neka majhna orožja k so jih izza oblek vlekl, ne vem, mogoče sem missunderstandu zadevo
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
A kr skippamo peto, al kaj? Nč eksplicitnga nimam proti. :D

OK, šesti del je tudi mene nahajpal. Peti mi je bil brezveze pa polovico šestega sem bila cinik. In še vedno sem za ene zadeve: kolk časa so uni stali na skali sredi zmrzombijev? Gendry je moral laufat do Eastwatcha, predat poročilo, naštimat so moral krokarja, ki je potem moral letet čez dve tretjini kontinenta, in potem je morala Dany letet vso to pot nazaj. A so dva tedna tam čakali bez vsega a kaj?

Ej, na freefolk subredditu (tm, kjer zadnje čase dobivam vs za moj lajf relevantn info) je en majstor naredu nek izračun in dejansko nej bi šlo za (minimalno) 4 dni. Nobenih stvari, k jih je majstor predpostavu, sicer nism šu preverjat, ampak ajd, v bistvu si res želim, da obstaja neka plausible razlaga, tko da tole kupm by default. 4 dni se mi ne zdi preveč za lase prvlečn. Mal že, ne pa preveč. Je pa ta ne briga za čas ob ogledu tud mene motila, ampak itak je cela sezona kot bi bil Westeros neskončno mejhn.

In zakaj so se trudil obdržat ujetnika? Na stotine so jih imel okol sebe, a je res to prioriteta?

To, se mi zdi, so še kr dobr pokazal. Kok dela so mel že s tem, da so ujel enga wighta, ko se jim ni blo treba fajtat še s tavžnt drugimi.

Aja, in četrtič, zakaj niso na Dragonstonu odkrušl neki obsidiana in ga za prvo silo nesl na sever in naredli neki mečev za papke, ki grejo čez zid? WTF?

Sj Jorah se dejansko fajta z obsidianom. Isto Tormund, mislm da na neki točki svojo kovinsko sekiro zamenja za en porajkelj, z gor našravfanim zmajskim steklom (kle me ne prjet za besedo -- možn, da sm sam narobe vidu). Jon ma itak Longclaw, k isto dela, Beric pa Thoros mata ogn, k je tud super effective. Hound ma pa pol tud neke mini skirce, k bi ble lohk iz obsidiana (spet, nism zihr). Edin Gendry je mal failu z ovim hamerjem.

Kar se tiče Arye in Sanse morm pa rečt, da se absolutno strinjam. Tole trenje med njima izpade mal umetno, Arya mi je tečna, sm pa vesel, da je Sansa končno una, za katero človk navija ... oziroma, sj naviju zanjo sm skoz, ker je bla nekak the underdog,  ampak vsaj od začetka (pa pol še kr neki časa) je vlekla mal take ... nepopularne poteze. Ipak sm od nje prčakvov, da sama sesuje cel King's landing, kar je pač bulšit, vem, ampak njen lik mi kr ni in ni ratu simpatičn, ne morm pomagat. No, zdj mi je še kr.

Pa a lohk Dany in Jon končn seksata? Pa kaj če sta v izi v sorodu, po standardu Targaryenov sta celo preveč narazen. Polnečak, pfff, do better!

Fun fact! V Westerosu so frowned upon sam šinenigensi v neposredni žlahti (bratje-sestre, otroci-starši). Čim si enkrat mal vn, je okej. Primer tega je recimo Tywin, čigar žena (in mati njegovga podmladka) je bla hkrati tud njegova sestrična.

Drgač mi je pa v bistvu kr sedla tud interakcija med random člani odprave. Sj dialog sam ni bil nek presežk, ampak mi je blo zanimiv. Totalno dobr se je recimo izkazu Thoros (oziroma pač Paul Kaye, k ga je špilov), k je v uni debati, k sta jo mela z Jorahom, za moje pojme vrhunsko upodobu nekoga, k umira in se tega zaveda, ampak je še zdj prpravlen sfurat debato, k da ni nč. Ampak je neki, ane, in ravno prov tega nečesa se vid.

Men se je pa zdel, da imajo že vsi obsidian za orožje samo, da so pozabil ,da obsidian deluje samo na white walkerje, na zombije pa ne.. Ker so imel vsi neka majhna orožja k so jih izza oblek vlekl, ne vem, mogoče sem missunderstandu zadevo

SKOR zihr sm, da je blo v tej sezoni nekje izjavlen, da dragonglass pobija tud wighte. Vem, da sm se še čudu -- bi pa zdle težko najdu vir. Al nek pr Samu, al pa nek pr Jonu (kar kroga ne zoža neki ful, vem). Definitivno se mi pa zdi, da je v knjigah sam za hodce.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Zakaj boste skipal peto? Btw, šeste še nisem pogledala, tako da nič ne berem vaših objav zdej, bom pol nadoknadila.


Drgač v peti je blo men top srečanje Jona in zmaja. prepoznal ga je kot Targaryjena, juj <3  Čist mi je pa čudn tisti pildek ki ga Arya najde v LF spalnici in ne vem kaj hočjo s tem narest .... bo Sansa zdej wannabe Cersei al kaj? Kaj bi imelLF od tega da bi Aryjo naščuval proti Sansi??


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Drgač v peti je blo men top srečanje Jona in zmaja. prepoznal ga je kot Targaryjena, juj <3

Tole je bilo tudi meni čist carsko. Ampak to (in Bronn) je vse, česar se iz petega dela spomnim. Šesti ga je poradiral.

Naprej pa spoilerji za šesto.

Pepi, mja, štiri dni je še vedno too much. Če njih gledaš, so bile kvečjemu urce. V štirih dneh bi moral spat, jest (OK, to je pogojno), it vsaj parkrat na kako potrebo, preden bi jim zmanjkal materiala. Mal mi je bedno to hitenje.

Aja, obsidian ne pobije zmrzombijev? OK, my bad.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Drgač v peti je blo men top srečanje Jona in zmaja. prepoznal ga je kot Targaryjena, juj <3  Čist mi je pa čudn tisti pildek ki ga Arya najde v LF spalnici in ne vem kaj hočjo s tem narest .... bo Sansa zdej wannabe Cersei al kaj? Kaj bi imelLF od tega da bi Aryjo naščuval proti Sansi??

Sj tud Tyrion pa zmaji so se kr štekal v 6. sezoni, hehe. Tko da mogoč so zmaji v resnic dost chill modeli, AL je pa Tyrion res Targaryen(ski pankrt). Tole Sansino pismo mi je pa itak totalno iz riti potegnjen plot device. Totalno unreasonable se mi zdi, da LF od Arye prčakuje, da bo tok unreasonable, da bo zarad tega pisma popizdila. "Ampak hold my beer." - serija, 2017

Pepi, mja, štiri dni je še vedno too much. Če njih gledaš, so bile kvečjemu urce. V štirih dneh bi moral spat, jest (OK, to je pogojno), it vsaj parkrat na kako potrebo, preden bi jim zmanjkal materiala. Mal mi je bedno to hitenje.

Aja, obsidian ne pobije zmrzombijev? OK, my bad.

Še zdj je velik, se strinjam, 4-je dnevi in ona razlaga na oni povezavi mi vsaj mal naglihajo čase, k so bli v moji glavi prej čist all over the place. Mal tko mi je zgledal, k da so hodil ke ful dolg časa, Gendry je bil pa nazaj, k da bi se spustu s Šmarne gore. Recimo. Še zdj so podiral rekorde človeške vzdržljivosti, ane, ampak ajd. Za jest js mislm, da so mel s sabo, mi je mal samoumevno, spal po moje tud so (a ni una scena, kjer Thoros umre, ravno po spanju (vsaj nekaterih)? -- morm še enkrat pogledat), kakaš loh pa v tok hudm mrazu (in obrkožen z undeadsi) tud v hlače. :D

Ja, obsidian ubije zmrzombije. Vsaj v seriji. Ne vem pa, če jih v knjigi. Včer sm bil kr suveren, k sm napisu, da jih ne, zdj pa v bistvu ne vem, a to kdo reče, a so sprobal, al sm si js zmislu.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Drgač v peti je blo men top srečanje Jona in zmaja. prepoznal ga je kot Targaryjena, juj <3  Čist mi je pa čudn tisti pildek ki ga Arya najde v LF spalnici in ne vem kaj hočjo s tem narest .... bo Sansa zdej wannabe Cersei al kaj? Kaj bi imelLF od tega da bi Aryjo naščuval proti Sansi??

Jaaa to je blo res luštno, kak se mu je zmajček pustil božat, to bo še hudo. A mislte da bo Jon kdaj jahu zmaja?

Glede tega, kako je LF tko na izi podtaknu Aryi to pismo, pa hoče vnest nek prepir med Starke mi pa tut ni čist nč jasno in si razbijam glavo. Prvo kot prvo, a ni Arya tko nek stealthy assassin, kako je lahko kr LF jo spregledal in ji tako past postavu, ona se je pa kr takoj ujela na limance?  :o Drgač pa res nevem kaj točno hoče dosečt s tem LF. What are his options here really?

Še glede 4ga in 5ga dela...butl Jamie, k se je hotu delat heroja pa je jahu direkt proti zmaju s sulico v rokah. Suicide mission!  :h14011:  Sam scena je bla pa vseen huda...aja pa, kako je padu v tolk globoko vodo, če je pa meter stran po njej s konjem dirjal...kak sta z Bronnom potem tut tko v izi v tistih oklepih preplavala stran in ju noben ni isku, mi tut ni jasno.

Scena/miting med Jamiejom in Tyrionom je bla tut luštna! Napetost med njima, ampak Jamie ga je še usejn poslušu.
In kaj je to zdej s Cerseine strani? A se je res kr tko prpravljena dobit z Dany? A je res, da je noseča? (jst mislm, da če je res obstajata dve opciji: al je to nek twisted eksperiment s strani Qyburna, al pa bo otrok umrl še predn se bo rodil).

Pa scena s tihotapljenjem je bla huda! Kako se je Davos poskusu prešmuglat mimo unih dveh stražarjev, pa bi mu skor ratal, če se nebi Tyrion vmes pršetal...in kako je potem Gendry jima buče razbil!  :h14013:

Aja pa....halooo! Kaj pa to k je Gilly najdla/prebrala?? Zdej mamo končno potrjen, da se je Rhaegar loču od svoje žene in poročil z Lyanno, which means Jon is officialy half/half! He ain't no bastard  :))

SPOILERJI ZA 6ti DEL!


Ej, na freefolk subredditu (tm, kjer zadnje čase dobivam vs za moj lajf relevantn info) je en majstor naredu nek izračun in dejansko nej bi šlo za (minimalno) 4 dni. Nobenih stvari, k jih je majstor predpostavu, sicer nism šu preverjat, ampak ajd, v bistvu si res želim, da obstaja neka plausible razlaga, tko da tole kupm by default. 4 dni se mi ne zdi preveč za lase prvlečn. Mal že, ne pa preveč. Je pa ta ne briga za čas ob ogledu tud mene motila, ampak itak je cela sezona kot bi bil Westeros neskončno mejhn.


Men se zdi 4 dni mal velik cajta, dvomim da bi tolko cajta lahko zdržali na tisti skali. Meni je izgledalo tko max. 2 dni. Ravno toliko, da je Thoros umrl, pa da je jezero spet zmrznlo. Sam kaka scena ane...oni sami na tisti skali, vsenaokoli polno zombijev, in potem še nad njimi chilling Belohodci. Pač ja, v tej sezoni je vse to hitro premikanje in potovanje mal za lase prvlečeno, ampak ajde...rečmo da je Gendry res hitr teku nazaj do zidu, pa so takoj poslal vrana, pa je Dany itak z zmaji ful hitro prhitela do tja.

Drgač pa..a noben ne bo omenil, s kakšno lahkoto je Beli kralj sklatil zmaja z neba? In kolk močno je zalučal tisto ledeno sulico? Bolš zadel in ciljal kot balista, pa še takoj je učinkval na zmajčka (btw, a vemo katerga je sklatil? Rhaegala ali Viseriona?). Aja in zakaj se ni spravil na zmaja, ki je bil direktno pred njim...na tleh...na katerem bi vsi pobegnili? Is he that stupid, al se je hotu važt, al pa je sam plot hole.

In Sansa-Arya dinamika je recimo da fajn. Mal se mi zdi, da so šli prehitr skoz in je Arya ratala precreepy prekmalu, ampak OK, preživim, če bo to pokenslalo Littlefingerja na kak spektakularen način.


Ah ne, meni je pa čisto nepotrebno to pričkanje, k ju furajo med njima, oz. ta Aryina nastrojenost proti Sansi. Da ji teži za nek šit, k se je zgodil miljon let nazaj, pa prot katermu ni mogla nč. Res je čist prehit postala creepy, oz. revenge driven crazy little girl. Ona bi kr vsem glave posekala. Res ne morem verjet (tako kot je Pepi reku), da kr naenkrat za Sanso navijam. Samo dejansko je edina bla k je racionalno razmišljala.
Zakaj hoče LF vnest prepir med njiju, potlej da pa Sansi en ful dobr nasvet? Wth?

Ehm, kaj bruhajo zmrzmajzombiji? Ogenj ali led?

Now we're asking the right questions! Mene tut to ful zanima...pomoje je led, al pa tak mal drgačen ogenj. Čeprou nekateri pravjo, da mogoče še usejn bruha ogenj, in da bo stopil zid al pa usaj del tega. Čeprou jest mislem da ne, da nebodo tko pršli čez zid. Kako pa vi mislte, da bodo Belohodci s svojo armijo pršli skoz? A mislte, da se bo to zgodil že v naslednjem delu, al potlej šele v 8i sezoni?

Simpatična je bla pa tut scena na koncu med Dany pa Jonom. Tadva bosta tok skupej končala...we all know it. Pa kaj pol če sta teta pa nečak..haha. Pomoje sploh ne bosta vedla, dokler še ne bo prepozn :P
Aja, a mislte, da bo Jon v naslednji epizodi zvedu za svoje poreklo?
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Backstab, with a hammer, to the face 😛 :h14013:
Dwarf!

HA!