Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Knjige, takšne in drugačne

Guts80

  • Ameba
    • Posts: 28
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Meni je po dolgih letih še vedno ostala v spominu Sabriel od Gartha Nixa.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Jo morm ponovno prebrat, že dolg nism.
Dwarf!

HA!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Meni je po dolgih letih še vedno ostala v spominu Sabriel od Gartha Nixa.

Yesss <3 Letos je izšla že 5. knjiga v Old kingdom sagi. Sicer se bolj tiče Lirael kot Sabriel, ampak men je vse čist carsko. Meni posebno ljub svet. :)


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Berem Suša (The Drought) od J. G. Ballarda. Gre za distopično modernost. Gre za ZF roman o suši, ki nastane zaradi človeškega svinjanja. Malce zahtevno, a vredno truda.
Na vidiku je tudi The Iron Rain od Donalda Malcolma. Tudi popisuje katastrofo.
Delaj dobro!



Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
V antikvariatu našel Jaz, robot (I, robot) od Isaaca Asimova. Zabavno je, ker se del zgodb dogaja v našem času. A vsi vemo, da smo od A.I., o kakršni piše Asimov, še zeloooo daleč. Susan Calvin je v knjigi "rojena" leta 1982. Mene še vedno fascinira vizija robotizacije in implementacija zakonov robotike.
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
FYI: Včeraj je izšel tretji del iz Fitz and the Fool trilogije, Assassin's Fate.

OMGGGG!!! Overexcited!!




Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
O, to bo treba še pograbiti. Celo trilogijo, mislim.

O, when the Fool pisses,
pray tell, what's the angle?
If you'd pull down his britches,
would he dimple or dangle?
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ja, Beno, res je top. <3 Ta prvo mam taprav cegu, če bi si ga kdaj sposodil. Tadrugo sem potem kupila v e-verziji, ker je bil cegel razprodan in me je preveč firbcalo ... in seveda me to po sheldonovsko moti in bom ziher kupila še cegel. Zdaj pa tudi, najbrž. Da imam vsaj en cel set na polici, kr da bi mela samo dve v fizični obliki, v celi trilogiji ...



Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Znabiti, da te res kdaj pocukam za cegl. Itak bom najbrž reč že tako nabavil. <gre iskat nov plac na policah>
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Čez vikend sm prebral en totalno kulski miks steampunka in Cthulhu mythosa, The dappled thing. Vse ma. Ekspedicijo v džunglo, eno mal viktorijansko mašinerijo, plus en obvezn podvodn blob s ful usti. Tovrstni short storiesi so mal hit and miss, ampak ko berš omnibus in ko bo dveh "meh" nabašeš na eno tako -- se splača!
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Zakaj nikjer v tem topicu še ni novice te jeseni?

PHILIP PULLMAN SPET PIŠE!!!


Zih smo o tem že govoril noooo!

Prvi del trilogije The Book of Dust, La Belle Sauvage najbrž izide čez dva tedna. Wiuwiuwiu!!! https://www.goodreads.com/book/show/34128219-la-belle-sauvage



Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Imam njegovo trilogijo Njegova temna tvar. V tretji knjigi je malce izgubil na pripovedni moči. Vsaj menis e je zdelo, da bi lahko zlasti drugo polovico knjige učinkoviteje napisal in zaključil.
Delaj dobro!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Končno sem uspel dobiti malo prostega časa, in ker imam sedaj v službi knjižnico, sem se lotil lahkega branja.

Brat volk in ostale knjige iz zbirke Kronike starodavne teme, posateljice Michelle Paver so sicer mladinski romani, vendar se posledično lepo in hitro berejo, sama tematika pa je tudi zanimiva, saj je celoten svet postavljen v obdobje kamene dobe. Spoznati toliko različnih plemen in načinov kako preživijo je zelo zanimiv.

http://www.bukla.si/?order_by=1&action=landscape&cat_id=7&author_id=3701&author_id=3701
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Včer sm si nabavu Ime vetra (preveden -- upam, da ga Sneti ni kej biksov). Da hočm postat fan sm se odloču na točno tej točki točno tele epizode Tabletop gamesov (tenks za heads up, Burek!). Upam, da mi rata. (((Mal konteksta; Wheaton si je ravno čist mal prej nabavu (Ally) kartico Vatican Missionary. Was not expecting that.))) :D
« Last Edit: October 10, 2017, 08:38:36 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič