Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Knjige, takšne in drugačne

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Kaj berete in kaj pripročate. Knjigo ali knjižno zbirko. Nekak za knjižne molje, redne ali hobi bralce.

Na prvem mestu vsekakor Silmarilion, Hobit in Gospodar prstanov. :)
Dwarf!

HA!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, na forumu Gil Galada bi bilo bizarno ne predlagati del iz bogate Tolkienove dediščine.
Morebiti bi dodal še Martinovo sago Pesem ledu in ognja.
Meni sedejo tudi Asimov, Clark, Stross, Heinlein, La Guinova, Živković, Žiljak, Herbert, ... seznam je skoraj predolg, potem seveda še naši Pečjak, Remec, Rodošek, Petančič in Ivanuša.
Precej dobro merilo za bralni izbor novejših domačih in prevedenih del s področja spekulativne fikcije je recimo knjižnično nadomestilo. Seznam ni posebej dolg.
Delaj dobro!


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ime vetra!

Pač mene je ta knjiga čist prevzela. :D Na žalost sta zunaj samo dva dela od obljubljene trilogije in zgleda, da se je Martinov sindrom razširil tudi na Rothfussa.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Slišal za Ime vetra. Spravljam se k branju, ko zaključim zdajšnjo bralno vrsto. Gre pa za kar konkretne kose ubitega drevja.
Ravno sem premlel Fundation and chaos (1998) od Grega Beara, ki je imel dovoljenje upravljavcev zapuščine Isaaca Asimova. Dogaja se tik pred Fundation, ki je izšel že leta 1951. Zgodba je sicer zanimiva, a seveda ne more konkurirati velikemu mojstru. Nekaj domislic me je zabavalo, a ob nekaterih sem zavijal z očmi. Pretolkel sem se preko zbirke Na robu sveta od Andreja Ivanuše. Nekaj je prav osvežujočih, naprimer Zajčja taca ali, meni najljubša, Danes ni torek. ne bom o vsebine, ker nočem vzeti veselja in tudi režanja.
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jaz, kot zmeraj, najprej priporočam Robin Hobb. Prva je Farseer trilogy, ki se potem nadaljuje v vrsto drugih trilogij, sveta Elderlingov. Topshit zadeva, jst se ne hecam. Pa precej bolj dosledna je v pisanju nadaljevanj kot Martin. In precej bolj dosledna v kvaliteti,hvalalepa. :P

Sicer sem nekje pri 12. knjigi sage Sword of Truth, tudi megalomanska zgodba, mislim, da jih je vse skupaj 15 ali 17? Tudi zakon stvar, ki te res pritegne. Moram jo nadaljevat počas.

Vmes sem si vzela odmor in prebrala prvih 9 delov Berserka, mange. Zdaj čakam, da bom nadaljevala, sam jih moram najdt. Ko smo že pri mangah: Fullmetal Alchemist. FOREVER!!

Sicer sem pa trenutno na brejku od fantazije, berem mal druge avtorje. Tolk se zabubim v fantazijo, da pozabim na druge avtorje, moram mal popravit to. Btw, bere kdo Austerja? Je prebral kdo 4321?



Banshee

  • Ameba
    • Posts: 18
    • Karma: +2/-2
    • View Profile
Kriminalke, grozljivke in (forenzične) trilerje.
« Last Edit: April 12, 2017, 09:46:28 pm by Banshee »


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile

Vmes sem si vzela odmor in prebrala prvih 9 delov Berserka, mange. Zdaj čakam, da bom nadaljevala, sam jih moram najdt. Ko smo že pri mangah: Fullmetal Alchemist. FOREVER!!


če jih bereš v digitalni obliki majo na strani Mangafox Berserk do 39. volumna (čeprav bi si na tvojem mestu preden to stran obiščeš zloadu adblock, tem raznim anime/manga stranem ful ne zaupam kar se adsov tiče), drugač pa js tm že ene par let mange berem in je kr vredu stran čeprav prav Berserka pa nikoli nisem
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Jaz, kot zmeraj, najprej priporočam Robin Hobb.

Hello, Fitz ;D

Dodal bi možaka, ki sliši na ime Joe Abercrombie. Če se vam že spahuje od vsemogočnih glavnih junakov, vam bo sedel zelo (tako kot gospa zgoraj). Za povrh njegove zgodbe obilujejo od delno-, pretežno- in čistobarab, od pohabljenega (skrij se, Tyrion) inkvizitorja Glokte prek poetičnega berzerkerja Logana Devetprstnega do maščevalne Monze Murcatto. Splošno zajebanost lepo začinja čeden ščepec humorja, predsem na račun ruganja med liki.
« Last Edit: April 16, 2017, 05:09:35 pm by Mantaur »
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Jaz priporočam Brandona Sandersona, dokončal je Wheel of Time in tudi njegove knjige so izvrstne, predvsem Stormlight Archive pa Mistborn pa s tem, da za razliko od nekaterih avtorjev (*cough* Martin/Rothfuss *cough* ) dejansko res hitr piše, pri Mistborn je originalna serija končana, Stormlight archive pa steadily napreduje, menda bo tretji del že letos,  ima pa še ene par serij/stand alone zgodb, ki jih piše obenem.
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

Vmes sem si vzela odmor in prebrala prvih 9 delov Berserka, mange. Zdaj čakam, da bom nadaljevala, sam jih moram najdt. Ko smo že pri mangah: Fullmetal Alchemist. FOREVER!!


če jih bereš v digitalni obliki majo na strani Mangafox Berserk do 39. volumna (čeprav bi si na tvojem mestu preden to stran obiščeš zloadu adblock, tem raznim anime/manga stranem ful ne zaupam kar se adsov tiče), drugač pa js tm že ene par let mange berem in je kr vredu stran čeprav prav Berserka pa nikoli nisem

Kul, hvala! Bom pogledala! :) Načeloma uporabljam reader, sam lahk tud prek fona, če ne bo šlo drgač. :)


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Zelo priporočam Shakespeare's Star Wars. Sliši se smešno, ampak je res dobr napisano.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Res se sliši smešno.  :) A takšne stvari so. Oni dan sem gledal film Privzetnost in pristranost in zombiji. Če bi kdo napisal knjigo Vojna zvezd vrača Gospodarja prstanov, bi me zagotovo premagal firbec.  8)
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Meni je bila knjiga Pride and Prejudice and Zombies čist huda, dosti boljša od filma. Je pa precej drugače - predelan tekst, medtem kot je pri Shakspeare's SW tekst v bistvu na novo napisan. Odlična kombinacija predelanih dialogov, vstavkov iz raznih Shakspejevih dram. Sploh so mi všeč predelani monologi, ki jih ima Shakspere tko rad, recimo monolog z lobanjo -> Lukov pogovor s trooperjevo lobanjo.


Zupan!

  • Ameba
    • Posts: 48
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Meni je bila knjiga Pride and Prejudice and Zombies čist huda, dosti boljša od filma. Je pa precej drugače - predelan tekst, medtem kot je pri Shakspeare's SW tekst v bistvu na novo napisan. Odlična kombinacija predelanih dialogov, vstavkov iz raznih Shakspejevih dram. Sploh so mi všeč predelani monologi, ki jih ima Shakspere tko rad, recimo monolog z lobanjo -> Lukov pogovor s trooperjevo lobanjo.

noro! xD


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Meni kar sedejo razne zafrkancije. Dobra znamenja (Good omens) je ena odličnih zafrkancij na temo apokalipse. Štirje jezdeci apokalipse, potem pa so še drugi štirje bikerji apokalipse ...  :)
Fino branje je tudi Zoran Živković. Za svojo Knjižnico je dobil WFA (World fantasy award), a je cel njegov opus zanimiv, saj gre za inteligentno in odraslo literaturo. Vse njegove knjige so tudi v slovenščini, čeprav je meni bolj milo branje v srbščini (še pomnite tovariši?).
Delaj dobro!