Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Sijoča zvezda

Ulmiel · 197 · 43961

Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Dragi moji, na MLS ste prejeli zvezdico in nobenega feedbacka? To pomeni da je bila tako slaba da je raje ne komentirate, al da je noben ni prebral? :P


Super je! Ena boljših letošnjih. Nisem napisu, ker se mi je to zdel samoumevno.  :C
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Sori ja, meni je tud super, prebral sem hari poter stvari k me ponavad spoh ne intrigirajo tok! :P
Pa jest sem mel neko hibridno dvojno naslovnico speto sceno, čist weird.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Dejmo met več Tolkiena in Srednjega sveta. Tolk, da število prispevkov o tem presega skupno število uvodnika, poročil, receptov, zgodb itd. To ne pomeni, da mora bit ne-direkt-Tolkienovih zadev manj, ravno nasprotno: Tolkiena mora bit tolk več.

A je doable?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
To bi bil moj holy grail. :) Ampak za to moramo imeti člane, ki bi bili pripravljeni pisat članke o Tolkienu, pa po zadnjih statističnih ugotovitvah mojih zasebnih virov teh ni (veliko - in se opravičujem vsem tistim, ki pripravljate prispevke o Tolkienovem svetu, da vas mečem v isti koš, veste, kdo ste, res hvala za vaše delo!). Kaj moram narest, da vas angažiram? Podkupujem lahko s humusom in cimetovimi rolicami, grozim lahko z bičem lektorice  (ima vsaj dva) in cimetovimi rolicami Z ROZINAMI.

Stvari ne rabijo bit tolk strokovne, da se ustrašite in nič ne napišete. Imate najljubše poglavje v Gospodarju prstanov? PA v tem poglavju profesor opiše pokrajino? Pripravite krajši prispevek o tej pokrajini, kdo je tam živel, kaj se je tam dogajalo. Ali vam je posebno ljub kakšen lik ali kakšno srednjesvetsko bitje? PRedstavite raso, ali zgodbo lika! Ogromno časa je že minilo od teh krajših prispevkov, ki smo jih pisali žnj let nazaj. Ne se ustrašit tega, češ, saj je bilo vse že napisano in opisano. Najverjetneje ni bilo ali pa se nihče več ne spomni da je bilo.:) Jaz lahko komot nanizam ideje in določim folk, sam res sem vesela, ko se kaj javite, da nimam občutek, da delamo to glasilo pod prisilo.
« Last Edit: May 22, 2018, 12:43:54 pm by Ulmiel »


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
A veš kaj bi bilo čist tolkienovsko in hkrati čist gil-galadovsko in zraven še übercarsko?

Če bi škratje pokomentirali, na svoj škratovski način, ki je trenutno the shit Zvezde, kak dejanski škratovski dogodek iz Srednjega sveta. Bitko za Erebor, bitko za Morio, vrtanje za mithrilom, zahtevanje vilinskih devic od Thingola (resno, gospodje, kaj je bilo pa to?) ...  Bevakaša!
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Omajgaaaaaaaaaaad!  :adore: :adore: Škratje??  :adore:


PS: Meta  :-*


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Ta ideja za škrate je carska!!!
Tuje članke tud sprejmeš ane? :) Bom jst ta vikend pri avstrijcih čekirala njihovo glasilo... Jim ukrademo kakšnega pisca za gostujoči članek v SZ.  :C  Včasih imajo čist hude zadeve.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Uuuu, zakon ideja, Beka! Glede na to, da so naši bratci, bi skor moral kej not uštulit. Če koga najdeš, let me know, da jih kontaktiram pa to. :) Hvala ful. :*


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Sori za double post, ampak je pomembno: 25. junija sem jaz na dopustu, tako da je ta rok nesmiseln. Prestavljam ga na 18. junij, ker sumim, da se bo kaj zamujalo in da gre naprej vse v lekturo in oblikovanje še preden grem na dopust. Hvala za razumevanje.  :C


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Se bomo škratje pomenil ob pivu in vam javimo, če bomo kaj vrgli skupaj.
Dwarf!

HA!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jutri je rok za oddajo prispevkov za SZjko!  :-*

Ne pozabit, pošljite kar na moj mail. hvala!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
96%!


EDIT: 100%
« Last Edit: June 18, 2018, 05:36:12 pm by gaarg »
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Poslano.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Js sm pozabu na rebus! A je šansa, da ga dopošljem tekom tedna?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
U lajfu še nisem navijal tok za škrate kokr pri oddajanju prispevkov za sz!  :D
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist