Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Sijoča zvezda

Ulmiel · 197 · 43907

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
V okviru tega natečaj in volitve. Kar me spomni, da bi blo dobr popravit tudi funkcionarje na spletki.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Škratje in orki! Kaj je z vašimim prispevki? Orki, od vas ne bev ne mev. Če ne mislite ničesar oddati, mi vsaj povejte, da vas ne čakam! Sam pol, sam tolk FYI, vas društveni škratje officially zmagajo.  :h14034:

JMS poročilo pišem jaz.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Do kdaj mamo zdj ta, odloženi rok?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz nisem tokrat imel časa nič pripravit, mislim pa da je zupan pisal kroniko!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jutri bi rada poslala vse v lekturo. Če se da do jutri do dvanajstih. Kr smo zdajle en teden v zamudi.


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Aaaa nekak sem imel v mislih, da sem sporočil na forum ::) Prejšnji teden sem poskušal napisat kronike, ampak mi ni uspel nič pametnega skup spravt. Sooori.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Naše rune so večidel vklesane, samo še malo politure jim manjka.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Po moje smo orki začasno na dopustu, pa lahko škratje mal prevzamejo pobudo. :)


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Še dobro da imamo škrate, ane!


Hip hip
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Čisto resno, škratje kronike niso bile mišljene kot menjava za orčje kronike. Bilo bi super, če bi se še zmeraj pisalo oboje. Saj razumem, da za kakšno številko zmanjka časa, res, ampak ne mi zdej dat kronik na led, zato ker so škratje pridni, že tako smo orčjo stran opustili.

Če je motivacije za orčje kronike zmanjkalo, se lahko zmeraj kaj drugega zaštarta. Burek, ti si čist v sci-fiju, če dobiš kakšen navdih, jst sm ful fan tvoj zgodb, jih z veseljem objavim. Gaarg, če ti ni do pisanja (čeprav si napisal PRVI del lepega orka, btw, fajn bi bilo dokončat ;)), lahko zmeraj kaj narišeš. Pa ni treba narest megalomanske naslovnice. Vmesnih ilustracij tako kronično primanjkuje, da jih pravzaprav ni več spljoh in vse kompenziramo s fotografijami. Ki so sicer odlične, ampak verjetno mi ni treba posebej izpostavljati, da je SZjka črnobela in da imamo v večini težave s pretemnim tiskom fotografij, ki so že tako ali tako črnobele in ki ste jih že tako ali tako videli na facebooku. Ne vem, kolk ti je do tega, in nasploh tistim, ki radi rišete, ampak navdih lahko zmeraj črpate iz samih SZjk. Uvodnik nima nobene ilustracije ali okvirja, kazalo tudi ne, Stojanovi kuharski podvigi prav tako ne (pa bi lahko bilo miljon risb na kuharijo), vedno so neka poročila prisotna, zakaj ne bi narisal enga orkca, ki sedi na kamnu in bere en ornk zvitek, ki se mu valja po trati in je čist not? Al pa hobita, ki sedi v naslanjaču, kadi pipo in prepisuje recept v svojo kuharico?
Ne vem, tko, na mimogrede risbice, na random prizori. V stilu wroclavskih škratkov, ki so skriti po celem mestu, pa vsi kaj počnejo na random: https://en.wikipedia.org/wiki/Wroc%C5%82aw%27s_dwarfs

Saj ne pravim, da je mus, an, pa tud ne pravim, da je nujno, da se riše. Lahko se piše, lahko je neki čist norega in posebnega, mene je takrat Kai vrgla na rit s tisto genialno blackout poetry, se pravi se res da zmeraj kaj tako ustvarit, da vam ustreza tud način ustvarjanja. Maketarji, zakaj ne bi naredili "making of" prispevka. Ko delaš maketo, sam sproti na kratko opišeš, kaj počneš in je to prispevek. Pisanje ni treba da zgleda tko, da se rabiš usest za 5 ur in pisat, kot da si plačan za to in dat cel lajf na hold za cel popoldan. Zarad mene napište haiku medtem ko čakate na bus.

 Bilo bi res fino, da se kaj novega vplete v szjko. Slabih predlogov ni. Preden greste v ustvarjanje, lahko zmeraj napišete mail ali sms, kaj se vam plete po glavi, če hočete dobit nek štempl, da je to ok. Malo je stvari, ki ne bi bile ok, in te zmeraj predebatiram z avtorjem.  In brez vsaj mal bolj angažiranih članov bo mal težje držat SZjko v nekem zagonu, sploh zato, ker se bodo tudi najbolj aktivni pisci sčasoma izčrpali in se jim pač ne bo dalo več. Seveda tudi ni treba da če enkrat objaviš nekaj v SZjki, da potem VSAKO SZjko nekaj objaviš. Ni pogodba, podpisana s krvjo. Hočem samo rečt, da mislim, da lahko vsak nekaj na dve leti priprav, da glasilo ne rabi 30 rednih prispevkarjev, in da je prispevek lahko izdelan na način, ki vam ustreza za ustvarjanje.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Kar se orkovskih kronik tiče, si bom jaz vzel še nekaj časa za drugi del svoje. Predvsem je po navadi bilo tako, da smo se menjavali, tako da svoje zgodbe ne bi zdaj forsiral, raje vidim, da nekdo napiše nekaj uizi.
Škratovske nedavne akcije - kapo dol.

Glede ilustracij meni ni noben problem narisati par novih za praktično vsako sijočo zvezdo, samo se mi je že velikokrat zgodilo (tolikokrat, da je že postalo skoraj pravilo), da mi morebitni risarji rečejo, da jih je sram narisati neki, ker bo izpadlo bedno, ker eni rišemo tolk boljš. Kar se mene tiče je to itak bulšit, ker izpadejo naše ilustracije tok kul, kolikor bolj se nekdo potrudi - moje so bile že večkrat dolgočasne pa brez duše, ker sem se forsiral, kakšne od drugih članov pa super, ker je bil pač bolj iskren in pri stvari. Osebno bi raje imel par izvodov sijočih zvezd mal praznine s pozivi, naj se angažirajo vsi, ki bi radi karkoli narisali. Pripravljen sem pa voditi tudi risarsko delavnico, če bi imel vsaj tri člane/ice, ki bi redno sodelovali!





“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Pero, kul, hvala! Drgač sem tud tega ful vesela, da folk razloži zakaj je tako, ker pol vem, a kdo rabi sam mal spodobude, al se res ne čuti da bi karkol delal (ker je seveda tudi to čist legit!). Sva na vezi za zagon neke vrste delavnice, kako bi se tega lotil. :)


In ja, tudi za kronike se strinjam, če pač navdih usahne, razumem, da gre stvar na pavzo. Sam zgoraj mi je tako izpadlo, kot da ste pograbil izgovor škratjih kronik za to, da prenehate z orčjimi, tega pa ne bi želela.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz sem za škratovske prispevke ful vesel in upam, da bojo nadaljevali!
Potem bodo pa prišli orkovski in jih porejpali, ker bojo naši ful boljši, ampak rabimo najprej zaresno konkurenco  :h14013: :C 8)

“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
lol. Kva j reku.  :h14017:
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Dragi moji, na MLS ste prejeli zvezdico in nobenega feedbacka? To pomeni da je bila tako slaba da je raje ne komentirate, al da je noben ni prebral? :P

 Rebeka, teb sem jo še dolžna, ane? Mogoče bi bilo hitreje, da sem ti jo poslala v Vietnam. :P Dobiš v četrtek. :) Nik, ti si bil že na Portugalskem, dobiš ko prideš nazaj, ok? Če še kdo fali, povejte, mal pozabljam.


Naslednja SZjka bo na VLSju. Kar pomeni, da je super priložnost za to, da v SZjko kane nekaj nostalgije. Ima kdo kakšno idejo in motivacijo za pisanje kakšnih luštnih prispevkov na ta račun? :) Za deseto obletnico se je na primer pisalo gilgaladova čudesa. Bi kdo napisal katere legendary zadeve so se rodile v zadnjih desetih letih v društvu? Lahko delate v paru ali trojčki, to je zmeraj zabavno, sploh pri prispevkih, kjer se je treba predvsem spomnit preteklih zadev. Kakšen bolj firšen član s kakšnim malo bolj ne-frišnim, da bo tudi tafrišen na tekočem s forami? :)

Pa ne sam to, nočem vas ukalupit s svojimi standarndimi idejami, dejte mal pomigat v to smer, kaj bi želeli, da se izpostavi za 20. obletnico društva!  TKO RESNO, NE PIŠEM TEH POSTOV ZA FORO!!


Rok? 18. junij. Mate več kot dovolj časa. Na delo!  :h14013:
« Last Edit: May 24, 2018, 12:11:15 pm by Ulmiel »