Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Sijoča zvezda

Ulmiel · 188 · 43631

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Ker jaz za to SZ-jko ne bom mogla nič narest (ni časa do 2. polovice oktobra), bi vprašala, če bi kdo drug tokrat napisal kaj za rubriko Pisma in Belerianda?

Koncept rubrike je, da gre za pismo, poslano v Beleriandu v 1. dobi, ki komentira nek "resničen" dogodek. Vseeno je, katere rase sta pisec in prejemnik, vseeno je tudi, ali gre za Tolkienove like ali izmišljene osebe, ki pošiljajo sle sem in tja. Važno je, da se navezuje na nekaj, kar je Tolkien omenil, da se je v 1. dobi dogajalo in da je dopisovanje med osebama logično. Pa seveda mora biti napisano v obliki pisma. Do zdaj sta obe pismi kometirali nekaj, kar je storila Lúthien (ni bilo nalašč, samo stvar trenutnega navdiha), s tem da je prvič pisal Daeron Maglorju, drugič pa je Sauron naslavljal svoje poveljnike.

Bi kdo?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Dragi moji, še en teden imate časa, da dokončate prispevke za glasilo. Zdaj pa zares! :) Da se ne bo še dodatno prestavljalo, prosim!


Čakam na orčje kronike, Burek je rekel da ima nekaj in the making, upam da je še aktualno, in seveda lahko napišete ali narišete tudi karkoli drugega vam pade na pamet. :)


Škratje, boste naredili header pol? :)

In jaaa, dejmo, naj en sestavi pismo za Beleriand!!




Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Alo folk, kaj je zdej, hočete to SZjko al ne? :)


Zaenkrat nisem dobila nič novega. Orki? Burek? Kdorkoli drug?? 


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Header mora bit! Do 10., ne?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
AAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!


računal sem s 15. nekak k je sredi mesca, nimam pojma zakaj nisem šel preverit. Imam orčjo kroniko in jo pošljem v naslednjih dveh dneh pa če potem takoj umrem!


“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Yep, 10. je danes. :) Dva dni že počakam, samo več pa res ne bo šlo, če mislimo vsaj približno pravočasno dobiti glasilo. :)


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Potrpežljiva si k ocean!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Joj, ful bi blo lažje te članke pisat, če bi le vedeli kakšen font moramo oddat, ali se je treba podpisat, te reči. Spomnim se, da so te podatki že nekoč davno tega bili napisani nekje, samo zdaj so verjetno že pozabljeni, vprašanje, če so sploh še aktualni... :P
A loh damo v prvi post topika te podatke prosim?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
UUuuu prvi članek oddan Manci, ker rihta Preroške! Gremo naprej, čist pozabu, sori  :|-
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Pero, sori, sem mislila da me s to prošnjo hecaš, ne da si resen. :)


Updatam popoldan seznam, iz glave pa daleč najpomembnejše zadeve ki naj jih ima prispevek v samem fajlu:

- naslov prispevka (nekaterim se zdi logično, ampak ni), tisti ki imate svoj header imate 200 ekstra točk, SPLOH če ga ustvarite sami :)
- podpis avtorja (nekaterim se zdi logično, ampak zgleda tud to ni - lahko uporabljate nickname, lahko ime in priimek, če ne želite, da ste podpisani, mi morate to izrecno napisati. Še lepše je, da malce podpis raztegnete, v stilu "spomine obuja Ulmiel" ali "v črno knjigo orkov vpisuje Zurbag" ipd.).
- slike najdete sami, tudi če so na FB, jih izberete in mi jih pošljete. Bilo bi idealno, da ima vsak prispevek sliko, ampak razumem, da pri kakšnih ne gre, je pa še 100 ekstra točk, če me presenetite in tudi pri kakšnem takem najdete kaj. :) Slike s spleta so dovoljene, če se vam zdi, da pašejo notri. Za fotografije navedite vir, prosim. Če je GG FB napišite kdo je avtor fotk, če je slika z neta, dajte link.

- kar se tiče fonta, mi je vseeno, itak gre v oblikovanje potem za glasilo. isto za fotografije - lahko napišete kje v tekstu naj bi bila fotka, ne jih pa notri vstavljat, ker mora to itak potem Manca porušit, in ji s tem več dela naredite kot koristi.
- kar se tiče fajlov, prosim za wordove dokumente in jpg fotkice, pa pošljite kar v priponkah, brez zipanja in raranja, sej gmail to shendla. :)

- kar se tiče maila, sem vajena da pošiljate na mojga privat (gmailov, ime pika priimek, sej večina vas ga ma), lahko pa komot na uredniškega (urednistvo.gilgalad@gmail.com). Na poslan prispevek odgovorim v max.3 dneh, ponavadi še isti dan, tako da če ne dobite odgovora, pomeni da je šlo neki narobe, pol raj preverite kaj pa kako.



PS: sicer pa vse to že skoz piše na GG spletni strani, pod zavihkom O društvu - Sijoča zvezda http://drustvogil-galad.si/o-drustvu/sijoca-zvezda/. Lepo stran imamo, uporabljajte jo. <3
« Last Edit: October 10, 2017, 12:50:10 pm by Ulmiel »


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Hvala, bi pa vseeno bilo to fajn imeti še v prvem postu topika, ker se bo tekom mesecev in  let tole pozabilo :) Lahko pa je v prvem postu samo link na spletno stran društva, ker so podrobnejša navodila (čeprav niso tok zlo podrobna tam, tega s fonti npr. ni).
Sori k težim, samo vem da bom čez dve leti spet iskal te navodila haha
« Last Edit: October 11, 2017, 01:45:56 pm by gaarg »
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Hvala, bi pa vseeno bilo to fajn imeti še v prvem postu topika, ker se bo tekom mesecev in  let tole pozabilo :) Lahko pa je v prvem postu samo link na spletno stran društva, ker so podrobnejša navodila (čeprav niso tok zlo podrobna tam, tega s fonti npr. ni).
Sori k težim, samo vem da bom čez dve leti spet iskal te navodila haha


Sploh ni panike, to pomeni da vsaj eden pazi na te zadeve! :D

Bom dodala v prvi post. :)
« Last Edit: October 11, 2017, 01:46:22 pm by gaarg »


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Hvala!


Prispevek poslan.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Tudi moj bo poslan enkrat danes.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Aaaa, zakaj me nisi spomnila v torek ali včeri!?  :h14013:   Pošljem v roku slabe urce!!