Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Izdelava transparenta/ov Gil-galad na VLS 21

gaarg · 19 · 4837

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Hey-yo kreativci!


Letos imamo pred sabo ne preveč zahteven, ampak toliko bolj potreben izziv - društvo namreč potrebuje ime našega društva na večjem formatu!
Lani smo ga pogrešali na NMN stojnici, seveda pa ga bomo letos tudi, prav pa bo prišel tudi drugje.


Če se že spravimo delati napis pa mogoče ne bi bilo slabo narediti kar dva malo različna, ki bosta potem lahko služila različnim kontekstom, recimo en malo večji in en malo manjši.


Ta topik je namenjen temu, da se uskladimo glede zahtev in detajlov in vesel bom čim večih predlogov. Bom pa predlagal izhodišča te delavnice.


MATERIAL:
* Predlagam kvaliteten tekstil, ki mora biti primeren za poslikavo, hkrati ne prosojen, pa nujno se mora lepo zložiti.
* Barve za blago ali ekstra kvalitetne slikarske barve. Ker moramo delati tanke sloje, da ne bodo pokali in se bo transparent lepo zlagal, mora biti barva kvalitetna.
* Čopiči in ostalo se po potrebi dokupijo, (teden pred VLS-jem se pregleda material)
* Pripravi se zaščito, bucke in ostalo potrebno za izvedbo delavnice
* Če bi šli v vezenje ali kombinacijo z vezenjem bi prosil osebo, ki se na to spozna da predlaga, kaj potrebujemo.


ORGANIZACIJA DELAVNICE:
* Do te nedelje (imamo 4 dni) se v tem topiku odločimo za točno obliko in vsebino transparentov.
* Določi se, kdo in kako pomaga pri tem projektu
* Naslednji teden se dokupi potreben material
* Izdelovanje transparentov se vključi v Vls program
* Jaz vodim niz delavnic na Vlsju z vso pomočjo, ki mi bo na voljo


POSTOPEK POSLIKAVE/VEZENJA...:
* Priprava prostora in mize, ki bo dlje časa na voljo samo za ta namen. Lahko se tudi vmes pospravlja, važno da je dogovorjeno kako.
* Posvet akcijske ekipe okoli skice
* Začetek z risbo na tekstil, nato barvanje in ostali postopki
* Vmesni posveti in izboljšave
*Zaključek in čaga


V osnovi toliko, zdaj pa brainstormanje!  :h14032: :h14013: :h14023: :h14001: :h14009: :ah:
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Glede vezenja - ne bom rekla, da se ful spoznam, ampak rada pa vezem, in bi povedala naslednje:
- je ful bolj zamudno od slikanja, ne samo, ker v bistvu vedno šivaš po črti samo po par milimetrov na šiv, temveč tudi zato, ker lahko samo en veze naenkrat eno blago (razen če bi bilo gigantsko) - barva lahko več ljudi okrog ene mize, vezt ne morejo, ker je treba blago v roki držat in ga morda celo obračat;
- če se gre res v to, priporočam vezenje samo po črti, ne "barvanja". Tisto traja tisoč let in treba je poznat vbode, da se pravilno zapolni površina;
- zaradi preprostosti bi priporočila navaden stični vbod (to je ravna črta brez presledkov), s tem da ga jaz delam narobe, z druge strani, ker mi je zadnja stran lepša (tut taki mormo živet);
- jaz sem ponavadi vezla s sukancem, drugače se pa za to uporablja prejice (mi smo rekli "pavlice" včasih), sam te so ful drage, ker jih veliko rabiš (kratke so). Ma gre tut z volno;
- vezenje potegne blago skupaj, ne glede na to, kako previden si;
- nit mora bit podobna blagu po lastnostih - recimo če boš blago pral, mora bit taka, da ne bo niti skup potegnilo, če ga boš likal, taka, da prenese temperaturo (sem mela en umetn srebrn cvern enkrat, ki res ni bil narejen za likanje, ga je sam scvrlo :D);
- ful je potrebna potrpežljivost.

Kaj rabiš:
- nit, doh, v primerni barvi in dolžini (ta je odvisna od šiva, za stični vbod rabiš recimo dvojno dolžino že samo na blagu, plus vse, kar pride odpadka in vozljanja in napak - torej v resnici vsaj trojno dolžino :D);
- iglo, ki je primerna za nit, ki si jo nabavil (ne škodijo rezervne igle);
- nista nujna, sta pa fajn: naprstnik (ker se boste zbadali, garant) in obroč. En obroč jaz imam, ni pa ful velik. Samo to ni tak problem, se ga pa večkrat prestavi;
- škarje.

To je po mojem vse.

**

Glede motiva bi priporočila nekje Gil-galadov grb, pa kak napis (tengwar, latinica, angerthas?)?
Pa seveda sam napis, da smo Slovensko Tolkienovo društvo.
« Last Edit: July 04, 2019, 07:02:17 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
U super recap vezenja, hvala!
Predlagam, da ga kr preskočimo, ker se sliši čist preveč kompliciran in dolgotrajen postopek in samo slikamo. Lahko bi v prihodnosti izvezli kaj umetelnejšega in manjšega formata.


Glede motiva se moramo še zmeniti več stvari. Eno je, ali si želimo oba transparenta resna ali bi loh bil en kej zabaven? Ali bi na njem samo pisale stvari ali bi tudi kaj narisali? Tudi glede vseh napisov se moramo uskladiti, po moje predvsem glede na to, kje vse bi to potem uporabili.



“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Jaz bi imel enega bolj zabavnega, mogoče s kakšnimi risbami okrog, pa enega bolj resnega, recimo z viticami ali kaj takega.

Glede velikosti - eden bi lahko bil velik, da je tudi na zunanjem prostoru kul (recimo na VLS), drugi pa manjši. Zdi se mi, da bi bila praktična taka velikosti, ki omogoča obešenje na eno standardno GR mizo (dolžine 1,40m). Na številnih dogodkih imamo namreč samo eno mizo, pa je potem vedno treba nekaj flikat, kako obesit zadevo.


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Rade volje pomagam vihteti čopič.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Men je ideja, kako je header za SZjko narejen, super - jasna pisava, notri pa polno enih fantazijskih detajlov, mogoče bi lahko kaj na tak način, pa notri vpletli GG/Tolkien zadeve. Da ni nek klasičen font.


Sicer pa z veseljem barvam, risala raje ne bom, ker pol noben boh ne bo znal prebrat kdo smo :D


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile

Barvam in po potrebi rišem! Se strinjam glede rezervacije prostora. magari v jedilnici zgoraj dve mizi rezerviramo samo za to delavnico. Do petka, bi verjetno že dokončali projekt. :)
Za velikost se strinjam z Burekom. 1.5m maximalno. Saj daljših že imamo, pa nam ravno zaradi velikosti ne pridejo prav (bel transparent z dobri vs. slabi, rumen GG transparent)

Barve: zeleno srebrna ali modro srebrna. To so GG barve. :) Se mi zdi, da smo v zadnjem času še posebej zeleni!  :D


Pa treba je razmislit, kako se bo obešal. Predlagam, da ima zgoraj zavihek za palico, ker bo to lepo poravnalo baner. Aja, pa material se naj ne mečka preveč! Nikar ne kupovat satena. :/


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Jaz bi imel enega bolj zabavnega, mogoče s kakšnimi risbami okrog, pa enega bolj resnega, recimo z viticami ali kaj takega.
To se tud meni zdi še najboljše :)

1,5m se mi zdi kul velikost. Lahko bi celo izdelal enega podolgovatega in enega navpičnega (tko kot je trenutni moder GG banner), kar bi bilo verjetno bolj praktično za uporabo, kot če bi imeli dva nova transparenta enakih/podobnih podolgovatih oblik.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Ja, kul ideje! Fantazijski detajli, na vrhu zavihek za palico, zeleno-srebrna, pa en dolg in podolgovat. Woop!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Strinjam se z zgoraj napisanimi idejami!


Prilagam skico, prek katere bomo mogoče še lažje dorekli oblike, barve, tekst in detajle.


“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
To si tolk lepo narisal, da me kr prime, da predlagam direkten print in imamo že dokončana nova bannerja. Ampak ne! Bodmo ustvarjalni GGjevci :h14001:

Zares pa ti dve skici zgledat precej podobodno temu, kar sem imel v glavi. Moder je prenovljena verzija trenutnega bannerja, zelenemu bi pa dodal še razne interne GG figure/detajle.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ali gre kdo ta teden po nakupih in bi lahko mimogrede kupil blago v metraži ali primerljivi trgovini (če obstaja)? Lahko počakamo, če se najde še kakšna potreba po čem tretjem in potem sestavimo nakup.


Sicer pa se strinjamo s to osnovo? Kar se odtenkov tiče bi jaz za pokončnega dal to globoko plavkasto, ki gre loh minimalno proti vijolčni, za počeznega pa toplo zeleno, oboje dost podobno kot na skici, seveda odvisno od tega, kar bodo imeli.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
V naslednjih dneh grem mogoče na Rudnik v Metražo, ampak nism zihr. Še sporočim :)

Pero, ti se spoznaš na barve. A bi dal postal kr vzorce barv? Blaga se pa kupi po 1m2 oz. 2m2, po moje bo dost.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ne razumem čist, kaj si hotu povedat.


Da sem postamo vzorce barv, preden se gre v trgovino? Lahko, ampak itak bo trgovina imela svoje, pa tekstura naredi tudi veliko.


Kar se velikosti tiče bi pa pokončnega lahko komot reskirali 2x1m, da se na komot zarobi in porabi kej ektra materiala če je treba kej došit za palce pa tak.
Za podolžnega bi pa loh še mal večjega vzeli, 1,4x2,5 recimo, ponavadi je blago širine 1,4 ane?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Ja, 1,5m, tam nekje. Torej 2m modrega in 2,5m zelenega.

Z barvami sem mislil, da odtenek pripneš sem (fotka). Jaz si predstavljam takšne:

Med azure in aegean:


Med moss in basil:
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017