Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Fotkanje za koledar 2018

Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Za Morgothovo krono bi se mogoče lahko vzelo mojo Durinovo. Izdre se en dragulj, se jo pospreja črno, morda doda kakšno špico, pa je.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Škrate imamo tri, še Samo in Pepi. :P

Herezija.
Uuuuu na škratjo starešino si pozabu :O Tko kt če bi js na velestarešino Gaarga.

Nisem pozabu. Odkar se je proglasil za hobita, ga ne štejem več med škrate. Izbral je svoje barve in svoji vrsti obrnil hrbet v prid hrani in pojedinam :D
Dwarf!

HA!


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Jst sem za prepir med škrati in Thingolom! :D Sej Nauglamir še imamo izdelan ane? Pa 3-4 škratov očitno tud. :D
Za lokacijo bi predlagala mogoče kr Rakov Škocjan. :) Ekipa za Kresnikom je pred dvema letoma tam snemala in slike so čist hudee!


« Last Edit: April 13, 2017, 05:09:41 pm by Awarandea »


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
 :o

Rebeka, tole je pa čist carsko!

Škratje, si lohk spimpate škratje kostume, pa greste za slavo Aulëja na tole lokacijo Thingola pokončat?

Gledam fotke Rakovega Škocjana pa bi se dalo tam še marsikaj poustvarit.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Škrate imamo tri, še Samo in Pepi. :P

Herezija.
Uuuuu na škratjo starešino si pozabu :O Tko kt če bi js na velestarešino Gaarga.

Nisem pozabu. Odkar se je proglasil za hobita, ga ne štejem več med škrate. Izbral je svoje barve in svoji vrsti obrnil hrbet v prid hrani in pojedinam :D

Gmah, ti škrmuc. Moja rit je dovolj velika, da lahko sedim na dveh zicih :)
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Naloge škrata:

1. Zagovarja in spoštuje izročilo svoje vrste.

2. Zastopa svoj rod kjerkoli je to pač potrebno.

3. Brani svoj rod pred strupenimi jeziki.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Kle morš dat pa Benotu mal benefit of a doubt, po moje. K vrjetn še ni vidu tvojga dokumenta.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Jst zaenkrat še nimam nekej velik kostumov, lahko pa do takrat kej nardim/zrihtam/kupim/smth :D
Želje pa tut nobene posebne. Kamor me boste dali, kjer me boste rabli  ;)
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
OK, torej, trenutni plan:

- Morgoth (Zupan) in Húrin (?) na vrhu Thangorodrima. Lokacija?
- Thingol (?) in škratje (Jurij, Pepi, Beno, Robi, Samo). Če se bo dalo zimprovizirati kostume, pa če ste vsi za. Realno gledano je potem vedno problem vse na isti dan (ki bo nedelja) dobit in se fotka s tistimi, ki so pač na voljo. Lokacija Rakov Škocjan, tistle most na sliki, če se da tja prit.
- Huor in Húrin na poti v Gondolin? Pri slapu Peričnik, ker je Ulmo imel prste vmes? Bi kdo igral dva bojevniška *fanta*? Stara sta bila namreč 13 in 16 let, torej bi ju lahko igrale tudi punce. Al imamo kakega fanta, ki zgleda deško?

Potrebujem še ideje! Túrin je še čisto nepokrit! Eöl in Aredhel? Maeglin? Kateri od bratomornih napadov? Rían na Haudh-en-Ndengin? Maedhros in Maglor, obkrožena z Eonwëjevo vojsko?

Iza, ti bomo že zrihtali kostum. :D
« Last Edit: April 14, 2017, 04:20:16 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Samwise

  • Ameba
    • Posts: 10
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Če me boste kjer kol rabl sam povejte :D Sm za vsako traparijo.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Huor in Húrin na poti v Gondolin se zamenja v Húrin na stara leta išče Gondolin in prekolne Turgona, medtem ko ga orki opazujejo. Ista lokacija, Peričnik. Kostumsko lažje za narest, ker imamo orkov več kot mladeničev. :D Pa velik bo Húrina v tem koledarju, sam kaj, ko je njegova zgodba tolk nora.

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Mini odpravica, sestavljena iz mene in Mete, je opravila "kratek" location scouting po Rakovem Škocjanu. Pod kratek seveda štejem 8 kilometrov pešačenja in dva spusta v prepadni jami, skratka, zabava za celo popoldne. Ulmo se naju je usmilil in nama naklonil suho vreme za skoraj celotno odpravo. Rezultati:



Ruševine cerkvice sv. Kancijana.




Tkalca jama, spot the Meta! Zelo strm spust po blatni in spolzki poti se je izplačal, pa še krokarjevo gnezdo z mladiči je bilo na drugi strani!




Smejoča dolinica za jamo. ;-)


<

Veliki naravni most je res velik, tule manjka nekaj za merilo. Običajno spodaj teče voda, zdajle je precej sušnato.




Celotna dolinica je polna idiličnih lokacij za fotkanje, nikjer ni betona ali grdih kovinskih ograj, vse je narejeno v naravnih materialih.




Do Malega naravnega mostu prek Zelših jam!




Mali naravni most!




In še najbolj idiličen delček, majhen mostiček pred Malim naravnim mostom!


Mali naravni most oz. Zelške jame so polne raznoraznih uporabnih lokacij za prizore, in so le nekaj minut hoje in kratek spust od parkirišča na začetku doline Rakov Škocjan. Edina težava bi bli morebitne trume turistov - danes je bilo napovedano slabo vreme, pa jih je bilo kljub temu kar nekaj. Ampak ni nerešljiva težava. :)


Besser Ritter Wenne Knecht!


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jep, zdaj imamo že nekaj dodatnih scen določenih.

V Rakovem Škocjanu se lahko posname karkoli jamastega, torej sploh Nargothrond in Menegroth. Ta most mi je popoln za vhod v Nargothrond v času, ko so vilinci tam poslušali Túrina. Ampak most je obstajal v zelo ozkem časovnem okviru, tako da sem hotela nanj postavit sceno, ko orki vlečejo vilince iz mesta, predvsem Orodretha in Finduilas.
Potreba: ene štirje orki (trije bi tudi šli), en blond vilinec, ena blond vilinka. Kako smo z blond čupami med društveniki ali z blond lasuljami? U., ti imaš lasuljo, bi želela biti kaj od tega?

Druga scena je tista, o kateri smo govorili zgoraj - škratje vs. Thingol. To bi lahko postavili v kak vhod v jame. Potreba: Čim več škratov pa Thingol.

To dvoje bi bil kar projekt, ker bi potrebovali kar precej folka.

Kako ste orki (gaarg, Zupan, Burek) in škratje (Jurij, Samo, Pepi, Beno) s časom recimo v nedeljo, 7. maja? Za vilince ... Leško? Bi bil kateri od obeh kraljev (al maš brado? :D )? Bi bil kak drug tipo vilinski kralj? Kako ste s časom vse dame (v potrebi vsaj ene vilinke, če ne celo da ste v vlogah vilinskih moških, kot se pogosto dogaja)? :D

Pa če koga katera od fotk navdihne za še kak prizor, kar javite. :)

--

Vsaj eno nedeljo se bo šlo tudi na Gorenjsko, fotkat ene dva ali tri prizore v gore. Sam o tem kasneje.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Mene ni med 7. in 14. majem, lahko pa posodim svojo orkovsko masko in del kostuma. :)


Se mi zdi pa huda ideja z Nargothrondom, vilinci in orki!!! Po mojem lahko ob določenih prizorih, kjer rabimo maso ljudi povprašamo tudi pri larperjih, če bi kdo sodeloval. :D Pa se naredi koledar v sodelovanju z njimi? Pač tam je kar nekaj vilincev na voljo. :D