Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Računalniške igre in technical problems

Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Okej, evo začenjam en topic, k se mi zdi da manjka, lah pa da ga samo nisem našla  :D

Torej tukej lahka govorimo raznih o igrah k jih igramo, k so nam najljubše, al pa najslabše, jih kej kritiziramo, pohvalmo, se povežemo med sabo itd. A so boljše konzole al so boljše pc igre? Kaj so prednosti in slabosti obojih? Hkrati pa lahko govorimo oz. sprašujemo tudi če ima kdo težave s katero izmed iger oz. s konzolo ali pa mu na računalniku kaj ne dela in se med nami morda nahaja kak mojster ki bi znal pomagati.
Uglavnem, da začnem mogoče. Katera igrce radi igrate, pa na katerih tehnoloških pripomočkih?  ;)
Men se ful dopade npr. Skyrim od TES, všeč so mi kake take valda investigative igre povezane npr s Sherlockom, CSI, itd. recimo L.A. Noire mi je hud špil (pač tak investigative iz 50ih let, mafija pa korupcija pa tko..carsko..). Potlej so mi itak Assassin's creedi všeč, samo jih je že tolk velik da jim ne sledim več, pa mal sem jim nehala sledit ker so tok menjavat začel karakterje. Portale zdej igram pa so mi hudi, itak igram Counter strike: GO, všeč so mi kaki taki k lahka z igranjem vplivam na odločitve karakterjev oz. njihovo prihodnost in izid igre, Witcherja 3ko sem igrala pa mi je bil carski, samo mam mal preveč potato laptop da bi lahko igrala brez da bi mi laggal. Noro mi je všeč koncept No Man Sky igre, samo mogoče ni čist tko izpadl kokr smo mislil da bo (pa tut spet mam mal preveč potato komp da bi lahko res špilala), pa Mortal Kombat mi je npr zabavno igrat protu komu. Shadow of Mordor mi je bil kul, predvsem zarad teh orkov pa te njihove armije k so mi ble čist epske pa zabavne  :D   Pa itak se še najdejo špili, pa en kup sem si jih na Steamu kupila k jih morš še sprobat hehe.
Drgač sem pa tut na Playstationu začela mal bl igrat, pa sem igrala coop z Aljažem, Borderlands 2. To je pa tok nor špil ane, čist notr padeš. In zdej pridm do svojga problema.

A je kdo od vas konkretno igral Borderlands 2 na PS3jki? Pa dokupval kake dodatke oz razširitve? Ker midva mava neke probleme, k ne veva kako jih rešit. K sva probala že skor vse, razen nisva še vse skup resetirala. Pa bi blo much appreciated, če bi ker kaj vedel o temu oz. znal pomagat  :adore:
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Jaz sem včasih ful več špilal, zdaj pa mi predvsem manjka časa. In zdajle že skoraj leto sploh nimam grafične kartice v računalniku, tako da mam že malo pomanjkanje. :)

Drugače pa ja, zadnje kar sem špilal, je bilo Skyrim, Witcher 3, Dark Souls 3, Doom, pred tem kar dosti Arme, Bioshock Infinite, Portal 2... In pa veliko simulacij avijončkov, Digital Combat Simulator. :P Zaradi tega bom tudi posodobil računalnik in kupil grafično kartico, sam so RTX tako podražili, da bo verjetno rabljenega Pascala kupil...



Besser Ritter Wenne Knecht!


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
PS3 sem minimalno preigral in ti težko kej pomagam :(

Men je večino iger daleč najbolš igrat na PC. Izjema so razni Need for Speed (Most wanted, Undercover), ki so mi na PS boljši, čeprav dobim skor isti učinek, ker sem jih na kompu igral s padom. Težko bi izbral najbljubši žanr iger, ampak verjetno bi to bile strateške. Velik sem preigral Age of Empires, še več pa Starcraft 2, ki ga tud zdej kokr tolk redno igram :) V srednji sem ogromno CoD preigral, ampak sem se na eni točki kar čez noč do konca naveličal. Podobno je z Asassin's creed, kjer so mi bili super do Unity, ki je bil že slaba mešanica prejšnjih, zdej grem pa itak samo še navzdol. Witcher 3 je itak hud, ga igrava skup s Petro, potem so pa še razni Diabloti, ki sem jih kr nekaj igral, Portali so epski (Iza, končo igraš!), Dishonored, super zabavni so mi pa skoraj vsi LEGO špili, predvsem Pirati s Karibov in Harry Potter, ki je tud co-op in sva z Manco že precej pregirala. Priporočam! :) LoL smo včasih skup igral z GGjevci in sem igral tud potem, ko smo nehal, dokler mi ni community čist grozn postal in sem nehal :D Res je bedn igrat z 9 ljudi, od katerih je polovica tečnih/trolov/afk/... Starcraft je zato super, ker greš 1v1 ali co-op.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz isto ne morem pomagat, sori Isha!
Sicer sem pa postal zasvojen z igrami sredi devetdesetih, ko sem igral Dune 1, Warcraft, Settlers 1 in Duke Nukema 3d (in še kup drugih). Že takrat sem bil obseden z ustvarjanjem stvari, v Duke Nukemu sem dneve in tedne ustvarjal levele, potem sem to počel v Starcraftu, potem Warcraftu 2 in Red Alertu, končno pa v Minecraftu tok pretiraval, da me je minil igrat računalniške igre :D
Sicer pa Diablo 1, še bolj pa Diablo 2 - droga od droge, obrnu stokrat.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Jaz sem svoje dni nabijal Unreal in dodatek Return to Napali. Super glasbena podlaga, da ne govorim o grafiki (leto 1999, 2000). Ker sem imel 3DFx grafično kartico sem bil deležen še ekstra prelesta. Igra je vzela, takole, ko seštejem, kar zajetno število ur. V dobrem spominu imam tudi Dune 2000. V vmesnih filmčkih je igral naš najljubši škrat ...
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Neki časa nazaj sm igral serijo Rusty Lake. Gre za tak, point&click room escape špil s ful hudo atmosfero. Sodelovc jo je opisal kot "deliciously creepy". Sploh dvojka, Roots, je huda.


"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Diablo 2 - droga od droge, obrnu stokrat.
Itak, ta mora biti reden gost na disku. Pri "stokrat preigral" meni mesto zaseda Baldur's Gate 2, sem si pa zapestje fentaval tudi na mnogih diablovščinah tipa Torchlight in Titan Quest.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Haha, a je še kdo igral Diablo 2 v hidden two-player načinu? Znači, kolega, k ma doma računalnik in Diablo 2 in v čigar bajti (for said reasons) prežviš večji del dneva, igra, ti pa stiskaš cifre od 1 do 4, da ob ključnih trenutkih piješ potione. :D Drgač je pa enka tud huda. Čist mal boljša atmosfera k pr dvojki, imo.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Ja, tega se spomnim iz enke pri glavnem baštardu.
Enica ima res tisto svojo atmosfero (ne da je v dvojki slaba) in prosto učenje coprnij, je pa tudi nadzor kanec bolj lesen.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Itak, gameplay je slabši! Plus, "prosto učenje coprnij" je men v bistvu slabša rešitev. Characterji so mi zarad tega nekaj manj izraziti.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Ja, posebnih sposobnosti praktično ni bilo (pa še od teh sta bili bojevnikovi in coprnikovi bolj tako-tako), je bilo pa luštno bazdantom, ki so množično jurišali nate, spustiti Novo ali dve celo z bojevnikom.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Diablota 1 sem preigral ene tolkrat k dvojko, samo da je dvojka daljša in sem jo zato igral več.
Nostalgija mi pokensla vse slabše aspekte Diablota 1 in mi je zato samo kultna igra, če boste karkol napisal čez bo men na monitorju pisal sam lalalalala
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Yup. That's a cow, all right.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Can't a fella drink in peace?


To, da sm mogu v Diablo 2 izvest "culling of Tristram", pretepst undead Griswolda, prestopt truplo Peppina the Healerja in pobrat Wirtovo leseno nogo, mi je takrt čist mal zlomil srce. :(
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Diablo ni za otroke!
Btw, kaj je bla najbolj kruta igra, kar ste jo igrali oz kera vas je najbolj napsihirala?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist