Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
A, hvala! Našla!



Meni se ne zdi tako grozno. Pa še ful se strinjam s spodnjim twittom. :) (Čeprav imaš prav, da ljubezen do materiala ni pogoj za dobro igro in obratno.)

Tako da mene ne bi presenetilo, če bi jim dovolili vključiti kakšno informacijo ali podrobnost, ki je Tolkienova, ampak striktno gledano ni zapisana v Dodatkih v Kraljevi vrnitvi.

Upam, da imaš prav, ampak jaz sem tale citat drugače razumela. Da lahko vzamejo vse podatke iz LOTR-a in hkrati ne smejo spreminjat zgodovine, je pa tudi ne smejo omenjat, če ni v LOTR-u. To si jaz zdaj tko predstavljam: Lahko imajo Galadriel in Celebrimborja, ki pijeta kofe in debatirata o dobrih starih časih, kjer lahko omenita Oromëja (ki je v LOTR-u), ne pa Mandosa. In lahko povesta, da je Celebrimbor naredil prstane, ne pa,  da je (morda) naredil tudi Evenstar. Ne smeta omenit svoje sorodstvene povezave (ali one druge UT verzije, kjer nista v sorodu, je pa Celebrimbor v Galadriel zaljubljen). Tko, zdi se mi kar težka situacija za manevrirat, zato dvomim, da bo fokus na vilincih. Po mojem bodo res samo ena stranskih zgodb, da bo manj tega klizavega terena.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Indis

  • Ameba
    • Posts: 5
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Tile Nedi Starki očitno imajo nekaj s Tolkienom - Robert Aramayo, ki je v GoT upodobil Neda Starka v prizorih na Tower of Joy, naj bi v vlogi "Beldorja" nadomestil Willa Poulterja.


. Čisto simpatičen dečko, ampak meni bi bil tale, ki Dayna igra, še bolj všeč kot Elrond  :C  Upam, da se dobro odreže, vsekakor sem bila pa precej bolj navdušena nad naznanitvijo Willa Poulterja.


Upam, da imaš prav, ampak jaz sem tale citat drugače razumela. Da lahko vzamejo vse podatke iz LOTR-a in hkrati ne smejo spreminjat zgodovine, je pa tudi ne smejo omenjat, če ni v LOTR-u. To si jaz zdaj tko predstavljam: Lahko imajo Galadriel in Celebrimborja, ki pijeta kofe in debatirata o dobrih starih časih, kjer lahko omenita Oromëja (ki je v LOTR-u), ne pa Mandosa. In lahko povesta, da je Celebrimbor naredil prstane, ne pa,  da je (morda) naredil tudi Evenstar. Ne smeta omenit svoje sorodstvene povezave (ali one druge UT verzije, kjer nista v sorodu, je pa Celebrimbor v Galadriel zaljubljen). Tko, zdi se mi kar težka situacija za manevrirat, zato dvomim, da bo fokus na vilincih. Po mojem bodo res samo ena stranskih zgodb, da bo manj tega klizavega terena.


Saj verjetno imaš prav, seveda. Samo jaz za zdaj ne bi čisto izgubila upanja, da ne bodo pač skonstruirali njihovih dialogov brez prehudih prvoveških referenc. Meni so pač vseeno vilini (sploh Eregion!  :beauty: ) dosti bolj zanimivi od Numenorcev, tudi če se pogovarjajo o zobnih nitkah.
« Last Edit: January 07, 2020, 06:16:12 pm by Indis »


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Novi igralci so objavljeni!

Ne vem, če sem za vse našla čist prave fotke. Vsaj dva sta ekstra ekstra neznana. :p

Owain Arthur:



Nazanin Boniadi:



Tom Budge:



Ismael Cruz Córdova:



Tyroe Muhafidin:



Sophia Nomvete:



Megan Richards:



Dylan Smith:



Charlie Vickers:



Daniel Weyman:

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Kar zanimive face, dost primerne za v živo ugibat karakterje ob pirčku ali dveh!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Js napovedujem, da Dylan Smith ne bo igral vilina.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Če ga je Hugo Weaving lahko, ga lahko tudi on, čeprav mi deluje bolj berenasto.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Daniel Weyman bi upala stavit, da bo vilinec.

Ampak najpomembnejse vprasanje (a nardimo poll?) je, a bo kdo od teh Gil-galad! Ker tega mo moral potem castit :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Če bi gazupek team genetsko sestavil bi dobil enga od unih zadnjih dveh, ki bi oba posledično loh bla Gil-galad.


To je mojih 5 centov.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Če bi gazupek team genetsko sestavil bi dobil enga od unih zadnjih dveh, ki bi oba posledično loh bla Gil-galad.

Jaz sem za predzadnjega isto to pomislila na vaju z Zupanom, bizarno.

Drugače sem pa zdaj videla Morfydd Clark (torej Galadriel) v ta novi BBC-jevi Draculi (slaba zadeva, ni vredno časa izgubljat z njo). Nisem vedela, da je notr, je bilo pa hecno, da se tko pojavi (čist mickeno vlogo ima), in jaz komentiram, da ta pa zgleda k ta nova Galadriel. Potem je tam ena druga bejba, in ta meni spet zgleda k ta nova Galadriel. Sem si že mislila, da jaz povsod vidim Galadriel. Ampak je nek big twist, da je to ena in ista oseba potem, tko da yay me? :D
Sam igra pa bolj švoh ... Sam sej kot Galadriel ni treba, da dela ful več, kot da vsa vzvišena in lepa počasi govori pomembne stavke.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.