Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Na Na meji nevidnega to soboto, ob 12.30 v Kavarni ob koncu vesolja, debata na temo tele serije! Baje imamo to mi čez? :D

https://nmn.si/prostor-za-druzenje/?fbclid=IwAR3GiR0HbLuVRxcPEhT03yeAPoEyy1H_wO-sxy8x5SOvZTOCVkFejPFCfDk
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Yes, jaz sem se javil za vodenje debate.


Načeloma bom pripravil par iztočnic, potem bo pa zelo odvisno od tega, kdo bo zraven in kaj ga bo zanimalo. Vesel bom, če nas bo vsaj par iz GG, ker bi bil že dialog na to temo loh zanimiv.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Včeraj je bil mal mini heart attack, jst sem bila prepričana da mata Meta in Blaž to čez, onadva pa nč o tem vedla.  :D Sej dokler Ajda kot vodja stojnice ve, je IMO čist ok, ker ona načeloma drži roko nad programom društva na NMNju. Jst ne vem če mi bo ratal, kr mislim da je takrat lih Lovecraft ... ampak super, da se bo dogajal. :)


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Nekaj novic ... Seriji so potrdili drugo sezono ... preden so začeli snemati prvo :D

Plus druge zadeve:

https://deadline.com/2019/11/the-lord-of-the-rings-series-renewed-season-2-amazon-early-renewal-season-1-hiatus-writers-room-reassembled-1202788730/
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Še ena novica ... Na Novi Zelandiji pospešeno iščejo igralce in statiste, ker se že mudi.

https://www.stuff.co.nz/entertainment/tv-radio/117472782/lord-of-the-rings-tv-series-casting-call-now-urgent

In koga iščejo?

BGT says it would help to be either very tall, very short, or "ethereal"

The BGT website says it's also "calling all hairy humans". "BGT need hairy males and females! Long hair, beards, eyebrows – the more hair the better!

Other suggested attributes include craggy faces with lots of lines. BGT is looking for older men and women with "lived-in faces" that are "characterful". Faces with freckles and scars are also in demand. And the agency's Facebook page mentions circus performers (stilt walking an advantage), and magicians.

Se pravi visoki (vilinci in Númenorci), eterični (vilinci), majhni (škratje, hobiti?), kosmati (hehe, tu bi znalo iti za eriadorske človeške staroselce), karakterne starce (modreci z otoka in celine), pege in brazgotine ... Zgleda, da jim doba ni lahka. :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Fino, da jih iščejo po realnem svetu pa ne v Photoshopu!  :D
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Fino, da jih iščejo po realnem svetu pa ne v Photoshopu!  :D

Cnej če so realni, kokr pa sa vsakega obdelujejo. Serija nima budgeta film za cgi.
Dwarf!

HA!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Tale bi ga celo znala met, je najdražja serija vseh časov. Po mojem gre bolj za to, da ni treba zabijat časa s pedenanjem statistov.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
CGI ni problem, če je korektno izveden. Drugo pa je, ko že slabovidni ork vidi, da gre za računalniško packarijo vajenca na popoldanskem delu.
Delaj dobro!



Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
O hudo!



Čist BP si jo predstavljam kot Galadriel.

Mladi Elrond je moral pa odpovedat. Zdej pa namo vedl, če sem mela prov. :(

Kdo je še castan, torej?

Glavni zlobec!


Tar-Telperiën?


Potrjena še:





Ne vem, kaj bosta igrala, ampak pri tej lepoti zihr ne orkov. :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Hudo je, k sm jo prvič v lajfu uočil šele kakih 14 dni nazaj, v His dark materials, zdj pa že kr big leagues. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Indis

  • Ameba
    • Posts: 5
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Meni je Morfydd vizualno kr super, ima pa precej visok glas, tako da me zanima, ali bodo poskušali z imitacijo Cate-ine altovske interpretacije (tudi Liv Tyler ima precej visok glas, ki ga je za Arwen znižala za dobro lestvico, ampak njen je že v osnovi precej eteričen, medtem ko ima Morfydd precej piskajočega). Je pa moja ocena bazirana izključno na intervjujih, nisem je še nikjer gledala (mislim, da se pojavi ravno v naslednji HDM epizodi, ki me čaka), tako da ne vem, kako zveni, ko igra.


Emo Horvath sem malo poyoutubala in moram reči, da nisem posebej navdušena nad njenimi dosedanjimi nastopi. Upam, da je imela samo slab material, glede na njen izgled pa predvidevam, da bo Numenorka.


Zelo mi je žal za Poulterjev odhod in nekoliko sem bila presenečena, ko sem opazila, da je Patrick McKay (en od showrunnerjev) na Twitterju polajkal nekaj tweetov, ki namigujejo na Poulterjevo nezainteresiranost in mlačen odnos do materiala (tudi če to dvoje drži, se mi zdi precej neprofesionalno od showrunnerja, da se sploh odziva na taka ugibanja fanov).


Maxim Baldry mi je najbolj všeč od do zdaj najavljenih (čeprav mi ni jasno, zakaj ga članki o seriji pogosto izpuščajo). Moja prva misel je bil Annatar, ampak nekako se kot glavnega zlobneža nekako omenja Joseph Mawle (kar je pa seveda lahko red herring, ker bi skušali prikriti, kdo Annatar v resnici je, in je Mawle kak Ar-Pharazon ali kaj podobnega).


Predvsem sem na tej točki firbčna, kako bodo skonstruirali pripoved, kaj bo v ospredju. Še vedno upam, da bo fokus na vilinih (Celebrimbor, Gil-galad, tudi Galadriel in Elrond, ker sta pač znana 'obraza') z Numenorci kot stranskimi liki. Ampak dvomim, da bo temu tako, zlasti zaradi potenciala vseh političnih spletk, kar je tako zelo palilo pri GoT. Upam predvsem, da se zavedajo, kaj je tisto, zaradi česar se ljudje radi vračajo v Srednji svet, in da bodo temu sledili.


Imam pa kar veliko veliko zaupanja v projekt. Ekipa, ki so jo izbrali, je bistveno bolj impresivna kot pri večini sovrstnikov (nor. pri Witcherju ali Wheel of Time) - no, če izvzamemo lrecej neizkušena showrunnerja - scenaristi in producenti imajo na življenjepisih kar impresivne projekte od Sopranovih in Breaking Bada dalje. Tudi nekaj kontinuitete s prejšnjimi filminje videti - npr. Kate Hawley (kostumografinja) je sodelovala tudi pri Hobitu, pa seveda John Howe je zraven, ampak niso ravno jasni glede vloge, ki jo bo imel.


Še en sladkorček: skladatelj Brian Ralston, ki mu ni uspelo dobiti serije, je na YouTube-u objavil nekaj svojega dela za serijo, če koga zanima, . Za moj okus je poskušal slediti Shore-ovim motivom do te mere, da zveni skoraj kot plagiat, ampak vidim pa potencial.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Predvsem sem na tej točki firbčna, kako bodo skonstruirali pripoved, kaj bo v ospredju. Še vedno upam, da bo fokus na vilinih (Celebrimbor, Gil-galad, tudi Galadriel in Elrond, ker sta pač znana 'obraza') z Numenorci kot stranskimi liki. Ampak dvomim, da bo temu tako, zlasti zaradi potenciala vseh političnih spletk, kar je tako zelo palilo pri GoT. Upam predvsem, da se zavedajo, kaj je tisto, zaradi česar se ljudje radi vračajo v Srednji svet, in da bodo temu sledili.

Jaz bi na splošno tudi raje gledala vilince (Celebrimbor, aaaa!), ampak dvomim, da bojo šli v to. A ni fora v tem, da imajo dovoljenje samo za dodatke LOTR-a, ne pa za Silmarillion, Unfinished Tales in podobne zadeve, ki konkretneje določajo te like in njihovo ozadje?
Ker potem je lažje vzeti Númenorce - kraljice in kralje, ki imajo v kanonu komaj kaj več kot ime; in pa nekaj pomorščakov/navadnih prebivalcev, ki si jih izmislijo, ker imajo s temi proste roke. Znani vilinci so tečni v tem oziru: po eni strani ne smejo vključit določenih dejstev, ker so v prepovedanih knjigah, po drugi strani pa ne smejo spremenit teh dejstev, ker boMo fani pošizil.

Zelo mi je žal za Poulterjev odhod in nekoliko sem bila presenečena, ko sem opazila, da je Patrick McKay (en od showrunnerjev) na Twitterju polajkal nekaj tweetov, ki namigujejo na Poulterjevo nezainteresiranost in mlačen odnos do materiala (tudi če to dvoje drži, se mi zdi precej neprofesionalno od showrunnerja, da se sploh odziva na taka ugibanja fanov).

Po drugi strani pa, če Poulterja material ne zanima, res morda ni najbolj primeren igralec za to vlogo. Mi je pa čudno, da se je potem sploh potegoval zanjo. Ampak ja, mogoče je misli, da bo kaj drugače, kot je potem bilo.
McKayevih lajkov pa nisem našla, a jih je brisal al ma več računov? Me je firbcalo, kaj točno je pisalo.

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Indis

  • Ameba
    • Posts: 5
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Meni se pa samo po sebi ne zdi tako pomembno, kako zelo je ali ni igralcu blizu material, če ima resen in profesionalen odnos (kar pri Poulterju imam občutek, da ni težava). Henry Cavill je na primer fan Witcherja (ok, predvsem špila, ampak tudi naknadno knjig, bojda), pa to ni doprineslo k večjemu talentu ali boljšemu nastopu, kar se mene tiče. Po drugi strani pa je - če se prav spomnim - Stephen Dillane (Stannis Baratheon) večkrat izrazil... Ok, mogoče ne ravno zaničevanje, vsekakor pa brezbrižnost do GoT, pa je bil meni njegov Stannis fantastičen.


Poskusila bom priložit screenshot polajkanih tweetov (oba sta odgovor naznanilu theonering.net, da je Poulter zapustil serijo. Že to, da McKay spremlja zmazek, ki je zadnje čase theonering.net, me je malo presenetilo, no, še vedno pa so verjetno najbolj brana stran z novicami glede Tolkiena).
Edit: ne znam zmanjšati screenshota na telefonu, ker sem štor.  :-\  Twita je polajkal s svojim računom @Lo_Scrittore, sta pa s 13. decembra od avtorjev @BryterMoon in @dr_bombay.

Hm, glede fokusa na Numenor vs. viline in materiala, do katerega imajo pravice, imaš pa seveda povsem prav. Dobila sem sicer občutek, da je Estate vendarle precej bolj fleksibilen, kot je bil. Tom Shippey je recimo lani povedal:


Quote
Amazon has a relatively free hand when it comes to adding something, since, as I said, very few details are known about this time span. The Tolkien Estate will insist that the main shape of the Second Age is not altered. Sauron invades Eriador, is forced back by a Númenorean expedition, returns to Númenor. There he corrupts the Númenoreans and seduces them to break the ban of the Valar. All this, the course of history, must remain the same. But you can add new characters and ask a lot of questions, like: What has Sauron done in the meantime? Where was he after Morgoth was defeated? Theoretically, Amazon can answer these questions by inventing the answers, since Tolkien did not describe it. But it must not contradict anything that Tolkien did say. That’s what Amazon has to watch out for. It must be canonical, it is impossible to change the boundaries which Tolkien has created, it is necessary to remain “tolkienian".


Tako da mene ne bi presenetilo, če bi jim dovolili vključiti kakšno informacijo ali podrobnost, ki je Tolkienova, ampak striktno gledano ni zapisana v Dodatkih v Kraljevi vrnitvi. Kako so/bi/bodo to pravno uredili, nimam pojma, občutek, ki sem ga pa dobila, pa je, da želijo predvsem, da serija ostane res zvesta Tolkienovim zamislim in da bi (na primer) rajši videli, da vključijo recimo kakšno podrobnost o Galadrielinih mlajših letih neposredno iz Silmarilliona, kot pa da sami na polno dodajajo nove informacije o njej, ki pač slučajno niso v neposrednem nasprotju s canonom. Jaz bi rekla, da gre tu bolj za to, da je Prvi vek kot tak za osrednjo temo kakršnekoli adaptacije zaenkrat nedosegljiv, kot pa za to, da bi jim res prepovedali uporabiti razpoložljive informacije, da so lahko bolj zvesti Tolkienovi viziji. No, vsekakor o Estate-u verjetno veste tukaj bistveno več kot jaz in vse skupaj so res samo moja ugibanja, pa tudi res je, da so v preteklosti izkazovali izredno neomajnost glede določenih načel. Meni bi se zdelo vsekakor bolj smiselno, da se poslužijo tesnejšega sodelovanja, razumem pa, da so to lahko zelo spolzka tla.
« Last Edit: January 04, 2020, 03:14:43 pm by Indis »