Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Fantazijske slike

gaarg · 25 · 8156

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Tako je, različne fantazijske slike, ki so pritegnile vašo pozornost. Ravno sem videl tole objavljeno na Tolkien societyju na fb, pa nisem hotel tam izpostavljati dejstva, da se mi zdi nekak...ne da je kej narobe s tem ane, pa dobr je naslikana, sam je zlo...hmm

“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Men je všeč in ful zanimiva na tak čuden način.
« Last Edit: April 23, 2017, 08:58:37 pm by Zurbag »
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ja, meni je dost dobr naslikana, ful me zanima kakšna je v detajlu k se ne vidi čist dobro na te reprodukciji.

Sam vprašanje za vse - a se vam zdi, da je avtor slike namenoma potenciral homoerotiko ali ne. In če ja, ali je hotel narest kao foro ali kaj povedati s tem? Ker ob branju prigod teh treh, posebno med Samom in Frodom obstaja kar veliko povezav, ki gredo komot v homoerotično smer, čeprav se tega nikoli ne izpostavi. Seveda s tem ni nič narobe, samo zanimivo bi bilo raziskati, če tovrstne latentne tendence razkrivajo kakšne zanimive informacije o Tolkienovem duhu časa in virov, iz katerih je abstrahiral snov.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Ja, meni je dost dobr naslikana, ful me zanima kakšna je v detajlu k se ne vidi čist dobro na te reprodukciji.

Sam vprašanje za vse - a se vam zdi, da je avtor slike namenoma potenciral homoerotiko ali ne. In če ja, ali je hotel narest kao foro ali kaj povedati s tem? Ker ob branju prigod teh treh, posebno med Samom in Frodom obstaja kar veliko povezav, ki gredo komot v homoerotično smer, čeprav se tega nikoli ne izpostavi. Seveda s tem ni nič narobe, samo zanimivo bi bilo raziskati, če tovrstne latentne tendence razkrivajo kakšne zanimive informacije o Tolkienovem duhu časa in virov, iz katerih je abstrahiral snov.

Skor ne morš ne pomislt na to :D

Zdej, kaj je hotu s tem povedat ne vem. Vem pa da ne maram, ko ljudje eno zadevo izkoriščajo za dosego ali izpostavljanje drugih zadev.
Dwarf!

HA!


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
"They're not gay, they're Hobbits!"  :D

Ampak imaš prav, Pero, poza je tu res nekam kočljiva.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant


Od Golluma nipl je čist unsettling. Po moje je tko narjen k une slike, k ti sledijo z očmi. 
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Podobna fora mi je, ko ljudje na netu "shippajo" dva moška lika iz iste ali razlicnih zgodb. Nepotrebno in moteno.

Zanimivo pri shippingu zenskih likov ne naletim na ta problem  :P

K vrjetno je Gaber s to sliko hotu mal prevert kok smo kej homofobi v društvu :)
Dwarf!

HA!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
V fanfictionu imaš (homo)erotike na pretek. Ne vem, kaj je fora. Vsaj jaz nisem nikoli brala Tolkiena in pomislila, da sej je kul knjiga, ampak res ji manjkajo prizori seksa. Shipping mi je najbolj neumna stvar v fanfictionu, pa ni važno, a je homo- ali heteroseksualen.

Kar se pa tiče zgornje slike, pa pomaga to, da ima Frodo ful čuden izraz na obrazu, pa portret Golluma IMO ni v skladu z opisi. Kot prvo ne bi smel biti čisto gol (imel je žepe), kot drugo je bil on fizično čisto uničen - shiran, zlomljen, opis rok je drugačen. Tale tu je samo šlang in bled. Takle bi bil Gollum, če bi se odločil postati gotičar, ne če bi preživel stoletja v jami z zlobnim prstanom na roki. Tako da bi rekla, da je bil pridih homoerotike vsekakor avtorjev namen.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ja, vsekakor je zelo prilagojena avtorjevim intencam. Pa ja, te zajebancije pa sexualne internetne fore so mi hitro (takoj) odveč, samo tole je zame nekaj zelo drugačnega, že ker je samo en aspekt tako poudaril in mu vse prilagodil, pa res je dobro izdelana slika.

Ampak loh jo pustimo za sabo, če še kdo nalima kakšno, ki mu je huda/zanimiva! 
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Ni neka art dodelana in naslikana reč, ampak meni ob pogledu na nek tak, pri nas fizikalno nemogoči svet vedno požene domišljijo.

Kaj pa če...?
https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/ce/02/b9/ce02b9e42ff756f6012c74388c4c3d50.jpg[/img]
« Last Edit: April 24, 2017, 04:10:02 pm by Yibor Železnopesti »
Dwarf!

HA!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
To bi bla loh predvsem magic land karta :D
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
To bi bla loh predvsem magic land karta :D

Jaz ponavadi ne gledam toliko na kvaliteto in stil slike, kakor kakšne občutke in vprašanja mi zbudi.
Dwarf!

HA!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Meni je čist vzbudil občutek Magic land karte. :D

Pri prejšnji sliki pa sem se spomnil na nekaj drugega, kar bo mogoče komu zanimivo: pogled na prijateljstvo (med dvema moškima) in na pričakovano obnašanje v takem odnosu se je od Tolkienovega časa zelo spremenil. To, da vidimo odnos med Frodom in Samom (in med ostalo bratovščino) kot rahlo homoerotičen je odraz našega časa, ne Tolkienovega. Tale članek je fino napisan in ima veliko slik, ki dobro ponazorijo, kar hočem s tem povedat.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ma ja, ful smo neki zategnjeni zadnje generacije, men je to ful odveč, komot bi bli mal bolj intimni skoz med sabo pa bi posledično blo vse bolj sproščeno.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
No, samo tale slika ni narobe razumljena, ker so se časi spremenili, ker kakor jaz razumem, je bila naslikana "zdaj".

A pa je kdo od vas pri branju LOTR-a res pomislil, da je odnos med Frodom in Samom kdaj pa kdaj intimnejši, kot bi bilo normalno za gospodarja in slugo (ali prijatelja)? Ker meni se nikdar ni zdelo tako. Mogoče zato, ker sem navajena starejše literature, ker vsi od Shakespeara do Goetheja čisto standardno prikazujejo moške, ki si izpovedujejo ljubezen in se občasno poljubijo, pa v tem ni nakazane erotike, samo prijateljstvo, spoštovanje ali kaj podobnega.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.