Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Harry Potter

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Harry Potter je še vedno med mlajšo bralno publiko precej popularen. Na delavnici sem zadnjič povprašal o tem in skoraj vsi so, ali prebrali, ali berejo. Saj 7 knjig (če štejem samo osrednjo sago) je kar konkreten bralni zalogaj.
Delaj dobro!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Spomnim se, da mi je šel Potterjev hype na začetku ful na živce, to da so ga vsi brali pa tudi. Potem sem ga spoznal od blizu in mi je ratu simpatičen, zdaj se mi zdi pa neki najboljšega, ker je ena od večjih stvari, ki mlade spravi k branju.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Hudo, če lahko Peter Gaber postane fan Harryja Potterja, je pa vse mogoče. :D

BTW končno imamo konkretne informacije o HP igri s figuricami: https://www.knightmodelshp.com/showcase

Čist bo hudo!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
BTW končno imamo konkretne informacije o HP igri s figuricami: https://www.knightmodelshp.com/showcase

:adore:

Društvena knjižnica se seveda priporoča. :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Nakup je v načrtu, je pa problem, da zaradi pravic dostavljajo samo v USA, UK, Španijo in Portugalsko. Pozna kdo koga, ki bi lahko pomagal? (Bo pa zadeva verjetno prišla enkrat med septembrom in novembrom)


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
A loh naš podpredsednik zrihta?  ;)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Lahko vprašam mano od Zale.
Dwarf!

HA!


Banshee

  • Ameba
    • Posts: 18
    • Karma: +2/-2
    • View Profile
Jaz pa opažam upad ljubiteljev HP med mladino. Prav zanimivo, v generacijah 1998, 1999 in 2000 so vsi prebrali knjige ali vsaj filme gledali (torej poznajo) in je ogromno ljubiteljev. V generaciji 2001 je pa že 1/3 takih, ki zadeve ne poznajo. V generaciji 2002 je mogoče razmerje že 50/50.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
A je možno, da je krivo to, da so bili ti otroci premladi za knjige, ko so izhajale, in filme, ko so prihajali ven? Generacija 2000 je bila stara 11, ko je prišel ven zadnji film, kar pomeni, da so še malo ujeli hype. In potem mlajši ko so, manj so povezani z njim, in za te generacije je Potter morda dost passe, saj je zadeva, k je bolj všeč staršem, in torej po defaultu ne-kul?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Mogoče je res to fora, da so to počasi generacije, katerih staršem je HP čist hud. To bi bil zelo klasičen twist, ki po moje vsako generacijo glih tolk preseneti, kot bi to presenetilo nas. :D


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Sej kaj je bla pa obsedenost generacij pred nami.

Se mi zdi da to v neki obliki, čeprav zmanjšani vidim povsod:
-serije (GOT, HIMYM, Friends, Star Treck), čeprav so ene kar zimzelene, tistim, ki jih poznamo.
-filmi (SW, ki težavo uspešno rešijo, s tem, da vsakih 10+ let ven vržejo novo trilogijo, Avatar, ki je prevzel publiko, ljudje so se učili Nav'i jezika, zdaj pa se ga redko kdo spomni)
-računalniške igre (HL in HL2, poznam ljudi, ki so rasli skupaj s to revoluvionarno igro trenutna mladina pa niti ne ve, kaj je to.
- Animirani filmi, ko fantje vzduhujejo za Avtomobili, dekleta pa za Ledenim kraljestvom, na zabavne Robote, Pošasti iz omare ali Toy story pa so že vsi malo pozabili
- knjige (Kaj je bila velika ali srednja uspešnica pred HP, Igre lakote?, LOTR...)
- stripi in še kaj.


Res pa je, da je HP prevzel ogromno količino ljudi, kar do zdaj ni bilo tako pogosto. Vseeno pa bi ločil tudi ljubitelje, ki so prebrali knjige in pogledali filme in vse kar pride zraven, ter ljubitlje, ki so pogledali le filme ali ločene reči.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant

Nov trejler za Potterja. Prima zgleda!





"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
Nov trejler za Potterja
Saj po nepotrebnem težim, a to ni novi Potter, se pa dogaja v svetu, ki je bil ustvarjen skupaj s Potterjem.
Prvi film mi je bil sicer všeč, a me je ves čas glodal občutek molže licence. Pač moj zjeban cinizem. :h14003:
Delaj dobro!