Vsi smo imeli prav glede trajanja Kunikona. Stojnice so bile en dan, a samo dogajanje je razpotegnjeno čez tri dneve.
Za prvič sem zadovoljen. Prav je, da je vse več dogodkov, namenjenih nam ljubim žanrom. Upam le, da bodo nadaljevali.
Glavni so pa bili prijatelji iz Ampusa s svojo orožarno. Okrogla miza zvečer je kar fino orisala stanje v Sloveniji. Po padcu v črno luknjo v 90-tih letih smo zadnjih 5 let priča uspešnemu razvoju scene.
malce zgodovinskega nauka ...
V 80-tih letih je bilo v Sloveniji več ljubiteljskih društev, ki so izdajali svoja glasila. ZF je bila takrat celo del mainstreama, saj so bile knjige Pečjaka, Remca in drugih tiskana v režiji resnih založb, dalo se jih je kupiti v knjigarnah in leta 1983 je bil v Cankarjevem domu Eurocon, kjer sta bila nagrajena z evropsko nagrado tehniška založba Slovenije in Drago Bajt. Zamislite si danes mednarodni dogodek, povezan z ZF&F v Cankarjevem domu! Dobili smo prevode pomembnih svetovnih avtorjev, zlasti ruskih in drugih vzhodnih. Danes se še vedno moramo soočati s splošnim mnenjem, da je ZF&F otroška, v najboljšem primeru, mladinska zadeva. ZF&F knjige po pravilu vedno najdem na mladinskem oddelku knjigarne, seveda samo prevode. Najbrž nas še čaka precej dela, saj bi bilo zelo slabo, če bi (prostovoljno) popolnoma podlegli angloameriškemu literarnemu kolonializmu.
Ravno dogodki, ki jih je vedno več, so priložnost, da se tudi literarna ustvarjalnost nekako ubrani izumrtja. Sem sodi tudi ustvarjanje stripov, ki jim rad rečem grafični romani, da se ločijo od tapravih stripov (trakcev).