Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

MCU - (Marvel cinematic universe)

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Fak, miljardo? Zveni ogromno. :)

JSt sm pogledala včer napol v komi še Infinty war. Iz inata, po dveh treningih, ker fuck this, pogledala vse do najpomembnejšega dela, pol pa spustila Infinity war? Don't think so. Ful je dobr takole pogledat na dušek 21 filmov (ajd, od 21-ih na sporedu sem jih dejansko zdajle pogledala 19, pa od teh 19 sem 4 prevrtavala), ker se ti vse skup združi v en zeeeelo dolg film. Al pa eno nadaljevanko epske razsežnosti. In pol k prideš do Infinty war dela, poznaš vse (ko sem ga prvič gledala sem za pol ljudi samo bolj megleno vedela, zakaj so tam ali se jih celo nisem spomnila spljoh), spomniš se vseh mini zapletov, liki so ti ful bolj blizu in je vse tolk bolj intenzivno. Endgame dans bo čist oseben, I'll laugh, I'll cry, it'll change my life (Bernard Black quote, high five za tistega, ki je poštekal). :D

Fak, komaj čakam <3
« Last Edit: April 24, 2019, 09:29:50 am by Ulmiel »


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Ravno to me prepričuje, da bodo nekako oživili v prejšnjem filmu pokončane. In to mi ne diši. Kar je mrtvo, ne umre, pravijo v GoT, a velja tudi, kar je mrtvo naj ostane mrtvo in naj ne goljufa v službi dolarskega toka.

Saj to je bilo jasno že od začetka filma?

Dwarf!

HA!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ja, se men tud  zdi, da je to pa res prva očitna stvar. Presenetili bi me, če ne bi obrnili toka časa (ugibam, da bodo kaj s tem naredili, ne berem nobenih teorij).


Ej, Jurij, super ste bli včer, na slikah zgleda čist epsko! Omajgad, ti že vse veš. o.O


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Gospodar senc me bo kregal, ker podvajam poste, ampak tole vam pa moram povedat: vidla sm Endgameeeeee!!! It is done. Kr mal mi je čudn, da nimam naslednjega Marvelovega filma zdle za pogledat, wot.

Spoiler tag, z razlogom:
Spoiler
Ok, all in all je men res hud zaključek. Pač blo je mal več sob storyja, ampak pr takem razpletu nekak paše not. Res sem pričakovala, da bo glaven plot to,d a dobijo kamne nazaj od Thanosa in potem probajo z njim vrnt čas nazaj. Tako da ko se že koj na začetku razkrije, da kamnov ni več sm bla mal tko: am ... kaj pa pol počnemo 3h filma, al gremo že domov pa je to taglavn twist? Kolkr mi je Ant-man načeloma antipatičen, je imel tu res kul vlogo in to s kvantnimi skoki mi je čist carsko zastavljen, pa čist so zakompliciral. :D
Mal se ne morem odločit glede Thora. OK, najjaća  fora na body-ody-ody Chrisa, pomoje je cela ekipa totalno uživala v tem kenslu, ampak Thor res postane comic relief Avengerjev. Kar mi mal ne paše na njegov karakter. Oz. jst bi raj vidla, da se to ne zgodi al kaj. xD Pa štekam, rabiš protiutež Capu, pa Tony se je kao zresnil pa Hulk je ratu zen, pač rabiš eno propalico, če ne so vsi sam awesome, pa je nek nauk, da se to tud takmu bitju lahk zgodi itd itd. Sam vseen. :)
Marvel je bilo zelo malo, kar je logično, ker je sicer dovolj močna, da bi verjento skor sama lahk vse porihtala (drgač je čist huda, an <3). Twista z Nebulo nisem pričakovala niti pet posto, res je blo WTF. Za Nat se mi je zdel, koj k sm vidla, kdo gre po ta kamen, kaj bo ... ampak pr Tonyju sm se pa zjokala k stomatr. Iskreno sem mislila, da bodo Avengerji preživel. Pač, mal nerealen scenarij, ampak sej, lej, gre za Marvel Universe no. Tko da ja ... Sem pa vesela za Captaina Americo. Men je kr prirastel k srcu. :D
Uffff, da ne pozabim bitke! Huda je bla! Mal je bla ta LOTR scena. :) Res je bilo hudo, ko se Captain zadere Avengers!! in je tist premor, in je cela dvorana, kjer je sicer skoz pomalem žužnjalo, čist utihnila, dead silence. It was awesome.

V glavnem. Yay :D


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Waaa, Endgame! Huda premiera je bla včer v Kranju, cel kup cosplayerjev. Film je bil pa tud OK.  :C

Spoiler tag, z razlogom:
Spoiler


Men je bil Thor logičen, in hindsight. Že v Thor 3 je bil mal suicidal, ker je vse tako spodletelo, tu ubije Thanosa, več ne more naredit, in to ga čisto sesuje.


Time travela po njihovem konceptu niso najbolje razložil, kljub vsem referencam. OK, kamne potem vrnejo, da se njihov timeline ne spremeni - ampak tam izgine Thanos s celo vojsko in žlahto. In Zemlja ima potem dva Captaina Americe, enega v ledu in enega doma za pečjo.  Btw, kako je sam vrnil vse kamne brez težav, če je imela prej cela ekipa tolk problemov z jemanjem? Načeloma so isti problemi?


Končna bitka mi je bila spet malce preveč "vrzimo na tisoče pešakov v bitko s težkimi vesoljskimi kanoni"  - koliko jih je umrlo? Samo nepomembni Wakandčani?


Za Nat sem tudi jaz pričakoval, ko prideta na Vormir. Tonyja pa ne, ker so skoz kazal Nat in Captaina, kako se ne moreta prilagodit, in sem pričakoval, da se bo on žrtvoval, da bo imel Tony lahko familijo naprej.


Tisto o "dead silence" se pa strinjam - po mojem folk kokic ni hrustal v teh momentih, tako grobno tiho je bilo. Vsi smo samo  :o !


No, in čeprav imam kao ene pripombe, pa mu je bil čist primeren zaključek te zgodbe. Ful velik humorja (ampak v dobrem kontekstu), zanimivi twisti, karakterji so mi tud že tolk prirasli k srcu, da je blo super gledat...


Koncev ima pa skor toliko kot LotR.  :h14023:  Ampak logično, čeprav je bil mal zanimiv izbor, katere so ful kazal, katerih pa niti ne.




« Last Edit: April 25, 2019, 12:50:46 pm by Bwaze »
Besser Ritter Wenne Knecht!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
OMG Endgame :D

Spoiler
Evo, tko se zaključi epski overarching storyline. Noro! Zelo posrečeno, zabavno, resno, ne preveč osladno. Velik referenc za nazaj, zadeva dejansko deluje zaključeno (mal sem se bal, da bo uletel naslednji bad guy, recimo Galactus). Borili so se za vse, borili so se vsi in na koncu z nekaj žrtvami zmagali.

Super so izpeljali Cpt Marvel (je sicer močna, ampak jo Thanos s Power kamnom nabije v tri krasne) pa še kul frizuro je dobila. Hulk, Cap in Hawkeye so vsi dosegli logičen konec razvoja svojega lika. Thor bo pri Asguardians of the Galaxy, sicer pa je to od original Avengerjev po moje to. Zdej pridejo na vrsto Black Panther, Spiderman, Falcon, Captain Marvel, Winter Soldier in mogoče Wasp. Se veselim. :D

Hvala vsem za družbo včeraj!
« Last Edit: April 25, 2019, 01:48:04 pm by Burek Legolas »


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ej, drgač pa res svaka čast za obe premieri, tud fotke iz Kranja so res tko bloody awesome. Čist čist ste bli hudi no!!   :adore:



Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Še moj zaključkarski piskrček:

Spoiler
pa še kul frizuro je dobila.

Ne. Mitja, ne.

Pismo, meni je bil OK, ampak najslabši od Avengersov (slabši od Ultrona - yeah, I said it!).

Kul akcija, par kul twistov, ampak fak, kolk ga bom pozabila.
Kar mi res pokvari ves film, je ta njihov precej slab plan - vrnit samo ljudi, ki so izginili pred 5 leti, drugih sprememb zadnjih petih let pa ne izničit. Problem je isti kot ko v raznih apokaliptičnih pa distopičnih filmih rušijo vlado, da prinesejo mir svetu, ampak logično ga pa potem ne morjo vzpostavit (sam se film konča, preden bi moral pokazat, kako zdaj svet (ne) funkcionira). Od Marvela sem se navadila na malo boljše rešitve kot na to, zato razočaranje.

Ker realno gledano: Na svetu izgine pol prebivalstva. Vlade se seveda sesujejo. Veliko ljudi, ki so ostali, je psihološko izgubljenih. Samomori, si predstavljam, so ful pogosti. Recimo razni manj tough Hawkeyi, ki so izgubili otroke. Veliko ljudem se preprosto zmeša. Lep procent hiš gre v maloro (pet let je kar dolga doba za prazne zgradbe). Ampak življenje gre naprej in nekateri ljudje se sprijaznijo in najdejo nove prijatelje, nove partnerje, si ustvarijo nove družine, zavzamejo proste službe, na propadlih starih zgradijo nove hiše ...

In potem po 5 letih vrneš vse to izgubljeno prebivalstvo nazaj. Ti bi šli verjetno radi nazaj k svojim starim partnerjem, družinam, otroci k staršem, odrasli na svoje stare šihte, na svoje stare domove ... Ampak tega ni več, ker so bili nadomeščeni. Kar naenkrat ima praktično vsa svetovna populacija totalno krizo, kam mora kdo in kako.

In, kar je izpostavil Blaž, ko sva se furala domov, in je najpomembnejše: če ti izgine pol sveta, boš čez 5 let, tudi ker imaš tolk manj ljudi, pač prideloval tudi hrane tolk, kot je rabiš za nafutrat pol sveta. In potem v sekundi podvojiš populacijo. Bam, svetovna lakota.

Logično bi bilo, da bi svet vrnili na stanje tik pred Thanosovim tleskom. Štekam Tonyja, da tega ne bi hotel, ampak tako, kot so izpeljali, preprosto nima smisla.

Pa film je mel več koncev kot LOTR, matr.

Kaj mi je bilo carsko? Nebula! Pa Tilda Swinton. Ant-man tut kr. Nebula. Scarlet Witch je itak moja najdražja, tko da yay, da je nazaj. Kul, da je bilo Captain Marvel bolj malo, ker mi je še zmeraj dost meh. A sem že omenila Nebulo?

Ne, sej drgač sem cel film uživala pa grizla nohte pa to. Sam ni mi pa tak top šit kot so bili ostali. Infinity Wara pa tko nič ne more nadgradit, tist konc s tleskom, fak.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Še moj zaključkarski piskrček:

Spoiler
pa še kul frizuro je dobila.

Ne. Mitja, ne.


Zakaj ne? o.O Men je čist huda, pa ful ji bolj paše. Ok, sej sm neki vidla, da Marvel ni tolk priljubljena, predvsem zarad igralke, ampak men je lik čist badass in hud. Sej možn, da je bil tud Burek sam sarkastičen, drgač. :D sam res ne vem, zakaj ves hate proti njej.

Spoiler
Ok, Bwaže, I get your point, tole s Thorom je v bistvu smiselno tud glede na lik. Anže je dans komentiral, da gre končno lahko na NMN cosplayat. xD Pa jst sm bla tud 100% da se bo Captain America žrtvoval za vse, to, da je padel Tony, je kr konkreten plot twist zame.


Saaaam, Meta, da ti je pa slabš od Ultrona ... gurrrl, you fo' real? Od Ultrona je edina dobra stvar, k smo jo dobil, lik Visiona (za katerega sm na skrivajčka upala, da bo nekak prišel nazaj, čeprov bi bilo to čist nelogično, res mi je kul), men je Endgame res tko, hud hud film.

Fak, sam res nism omenila Nebule, Meta, thanks za opomnik. Jst sm ČIST fan, tud Gomoro mi zmaga. Hud lik totalno. Drgač pa to, vrnitev ljudi po petih letih pa vsa "realna" vprašanja okol tega ... men je za ta kaliber filma to mal overthinkanje, ker potem lahko pri vsakem delu razčleniš njihove rešitve in slej ko prej postanejo oni kot taki problematični in čeprov se je Marvel tega dotikal, z raznimi konvencijami in poskusi politike zamejit njihovo moč, mislm, da ko potegneš črto pod tem kar je Thanos naredil, vsi hočejo folk nazaj. Randomly je ubil polovico vesolja. Ne vem, men se to res zdi tragedija kalibra, k jo poskušaš rešit, tud če traja 5 let.


Mogoče grem še enkrat gledat, majkemi.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Meni je Brie Larson, ki igra Captain Marvel, fajn. Lik mi je pa na prvo žogo. Premočna za zanimivo zgodbo.

Spoiler
Nič nimam proti temu, da so skušal popravit, kar se je zgodilo. Itak, da bodo šli to probat. Sem proti temu, kako so rešili, ker stvar nima smisla. Dobili so nazaj 3,5 milijarde ljudi in lih ene tolk jih bo zdaj pocepal od lakote ali se bodo pa pobili med sabo zaradi položajev. Veselje in šok, ker so vsi nazaj, se bo razblinil po enem tednu, Then what? Mislm, v resnici so bolj malo rešili.

Pa to ni overthinkanje. Marvel je do zdej dost dobro logično speljal zadeve, tole je čist pod njihovim nivojem, ker sploh ni majhna zadeva.

Drugače, če greš brat moje kritike filmov za nazaj, se velikokrat spotaknem ob točno to isto zadevo: če na silo spremeniš tolk velik segment družbe, pa naj bojo tvoji nameni še tolk dobri, si v resnici naredil več škode kot koristi. Velik fantazije pa sci-fija ima ta problem.

ETA: Aja, ej, poleg Visiona z Ultronom dobimo tud Scarlet Witch. Pa mi ni zarad tega boljši film. Sam moram pač omenit, ker ... sej veš, <3 pa to. :p
« Last Edit: April 25, 2019, 08:21:33 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
U sam res, Scarlet Witch tud v Ultronu pride ... a ni že pri Winter solderju? Jst jo mam tm pospravljeno. In ja, Scarlet Witch je epic. :D


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
U sam res, Scarlet Witch tud v Ultronu pride ... a ni že pri Winter solderju? Jst jo mam tm pospravljeno. In ja, Scarlet Witch je epic. :D

Samo v post credit scenu, ki je napovednik za Ultrona.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
En velik spojler glede Thora!  :C

Spoiler

What's up, Lebowski?



Žal se cosplayer do konca filma še ni imel časa primerno poredit.  :)

Besser Ritter Wenne Knecht!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
haha
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist