Username: Password:

Poll

OK, samo firbec: Kateri vam je bolj kul, Beren ali Túrin? Ni važno, a gledate nanju kot na človeka ali kot na literarna karakterja ali na to, kako kul vam je čigava zgodba. Odločite se za enega, pa povejte, zakaj.

Beren
Túrin

Author Topic: Beren in Túrin  (Read 290 times)

Celebriel Bodičejska

• Noldië
  • **
  • Fëanor!
    • View Profile
Beren in Túrin
« on: May 23, 2017, 11:37:29 PM »
Razmišljala sem, da sta oba človeška (!) karakterja znotraj vilinske zgodovine, pa imata najdaljši in celo samostoječi zgodbi (za razliko od vseh ostalih, ki se nekako vlečejo v krajših odlomkih malo tu, malo tam). In težko bi si bila bolj različna tako po dejanjih kot po usodi. Kaj je tisto, kar vas pritegne (ali odbije) pri enem ali drugem?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Nas aran ya polë cimë aranierya, hya epesserya ná máralóra." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel, i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.

gaarg

• Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
    • View Profile
Re: Beren in Túrin
« Reply #1 on: May 24, 2017, 06:36:59 AM »
Izbral sem Turina, ker mi je kot oseba veliko bolj zlezel pod kožo, kot Beren, ki je samo heroj svoje zgodbe.
Obe pripovedi sta mi sicer podobno dobri in sem vsakič komaj čakal, da bosta na vrsti v Silmarillionu. Sem pa v primeru Berena in Luthien vsekakor bil osredotočen bolj na veličastnost pa junaška dejanja pa simboliko slednjih v širšem oziru, medtem ko je pri Turinu junaštvo sicer prisotno, ampak ga zasenči (kruta) usoda Turina in njegove sestre, kjer se zato na Turina bolj navežem in navijam na malo bolj čustveno obarvanem nivoju, kar mi pri zgodbah načeloma prevaga :)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist

SMF spam blocked by CleanTalk