Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75726

Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Na HBO 3 so prejšnje sezone, tokrat vsak dan cela sezona. Obvezna oprema ob ogledu: šesterček + ustrezna količina futra. Treba si je vzeti nekako 8+ ur/sezono.
V nedeljo pa ...

Na HBO 3 je 1. sezona Antični Rim. PO nekaj letih od zadnjega ogleda znova uživam v spletkah Julijcev in drugih. Seriji pomagajo tudi dobri igralci in seveda kvalitetna produkcija. Serija sicer ni dokumentarno delo, a lepo pokaže, da je zgodovina vir najboljših zgodb.

Na HBO 3 so izvirne serije Twin Peaksa. Ena za drugo so najprej 1. sezona, potem pa še 2. Ne vem, koliko sezon so spekli. Serija je primer, kako lahko za sorazmerno malo denarja posnameš odlično stvar (beri: praktično ni CGI). Pridih nadnaravnega je spretno umeščen.

Na HBO imajo maraton Igre prestolov. Trenutno so na sredini S2. Konkretno na HBO 3 se od ponedeljka do sobote na dan zvrstijo 2 ali 3 epizode zapored. Lepota vsega je, ker so na kupu in ni motenj z reklamami. Tako nas bodo pripeljali do S7, ki naj bi bila krajša (7 epizod), a bi vsaka posamična trajala malce dlje, a skupne minutaže bo kar precej manj. Vidi se, da GRR Martin (grrrr) (uradno) zaostaja s klepanjem knjige, a ustvarjalci serije bi radi naprej. Zaprmej, da imajo Martinovo knjigo v izdelavi. Skratka S 7 bo šla tja, kamor Martin uradno še ni šel (vsaj ne dokončno). Mogoče je na mestu retorično vprašanje: "Ima GRR Martin v glavi zadnji prizor svojega veledela?" Glede na trajanje med eno in drugo knjigo je vprašanje morebiti na mestu.

Na HBO 3 vsak teden ena sezona Igre Prestolov. Super uvod v 16. julij, ko bomo vsi pred TV. Saj veste - svet se deli na ljudi, ki so gledali Igro Prestolov in tiste, ki si bodo to šele gledali. Besen sem, ker HBO GO ne gre z Amisom. Ko bo otrok in žena na morju, a jaz doma, bi si rad privoščil vikend maraton GoT. :h14017:

Verjamete ali ne, na HBO 3 gledam Twin Peaks. Zanimiva serija, polna nenavadnih likov.  :h14034:

To si se hotu sam pohvalt, d maš HBO, a? 8)
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ne, temveč sem želel opomniti ljudi, ki so mogoče zamudili kaj ali bi hoteli še enkrat pogledati sezone 1 - 6. V topicu o GoT nekako sodijo informacije tudi o tem, kje se kaj o seriji predvaja. Meni se je recimo izmaknilo nekaj epizod zaradi raznih odsotnosti. HBO 3 ni na seznamu v Stopu / Vklopu.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Sam mal se hecam, jov!

... in, narod? A smo že pogledal tanovo epizodo? Js sm jo dons ob šestih zjutrej pred šihtom in sm totalno srečn, da sm se loh spet vrnu v Westeros!

Drgač pa tko, no. Okej epizoda, en boljših openerjev (k so praktično po definiciji mal počasni). Totalno dobr mi je bloSpoiler
vse s Houndom. Skup z Bratovščino so res kul ekipca, plus character development mi na tej fronti res štima. Samov prvi letnik na faksu (s Slughornom) je bil isto kul, plus avdienca s Cersei je za Euronovo karakterizacijo nardila več, kot cela prejšnja sezona.

Totalno lejm!!!, na drugi stran, Spoiler
mi je bla pa Aryina počeditev hiše Frey. Namest zadoščenja sm se cel čs praskal po glavi (to sm sicer počel že lani), kako v seriji "delujejo" brezličneži. Kako lahko spremenijo glas, kako zrihtajo obraz, da je pripravljen na uporabo ... ta šit.

Kimičakam nasledn tedn!
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Tudi hec mora biti. Ti si se že mastil s prvo epizodo, jaz se bom omastil danes zvečer. Tudi oborožitev za ogled že imam - pivo & pistacija & arašidi. Vsem doma bom dal prost izhod in bom prepovedal vsakršne motnje.  :h14032:
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Meni je bla pa totalno čudna serija. Če sem prej hejtal GoT, je bil vsaj konsistenten v svojem pristopu. Zdaj pa mi deluje kot ena random serija, ki je izgubila karakter, ki ga je gradila prej 6 sezon.

 - Kaj se dogaja s Houndom? Zakaj je kr naenkrat postal nek fuzzy model k se mal heca? Zakaj je vidu v ognju celo pravljico? (Ves čas sem čakal, da se bo izkazalo, da se sam zajebava.)
 - Zakaj je Arya slučajno naletela na edino skupino dobrovoljnih in prijaznih vojakov v Westerosu? Sej štekam, v naslednji epizodi jih bo morala pobit, pol ji bo pa mal bad, ker so dobri ljudje. Ampak a res mora bit tok zlo in-your-face? A res morajo bit na kupu pojoči Ed faking Sheeran, čaka-me-žena-z-otročičkom in Forrest Gump, da bo gledalcem res jasno, da so to dobri ljudje? Ladies first pa neko vino. My momma always said life is like a roast piggy. Do you think soldiers get letters from home? Bljek.
 - Zakaj smo tri leta gledal Sama, kako se cijazi na jug (ok, mogoče se je sam zdelo tri leta), potem pa je v eni epizodi a) se opogumil, da bo šel v restricted section, b) ukradel ključe, c) našel pravo knjigo, d) našel pravo informacijo in e) informacijo poslal Jonu?
 - Če je Jorah prostovoljno zaprt, da ne bi okužil drugih ljudi, zakaj bi zagrabil in tvegal, da okuži enega od ljudi, ki mu pomagajo? A se mu že meša?
 - Kaj pomeni, da bosta Cersei in Jamie zgradila dinastijo "for us". I don't think this word means what you think it means.
 - Od kje je Euron dobil tako floto in jo opremil s posadkami? A nista Jurij in Osha odpeljala večine ladij, vključno z najboljšimi? A niso Iron Islands samo pokakane čeri? Od kje jim toliko ljudi, lesa, opreme?
 - Zakaj ne morejo met Starki enkrat v lajfu sreče? Dva tedna majo mir, pa se že kregajo med sabo. A ne bi blo refreshing, če bi Sansa in Jon skupaj delovala in si pomagala? Zakaj noben ne prebuta Littlefingerja?
 - Zakaj ne bi Stannis pustil na Dragonstonu vsaj neke mini ekipe? Zlo dobr je vedel, da lahko zavzeta vojska več mesecev brani trdnjavo pred bistveno močnejšim sovražnikom. Si res ni mogel privoščit, da bi tam pustil 50 zvestih ljudi?

Po drugi strani mi je bilo Aryino maščevanje kul, tut razložit se mi ne zdi tok težko. Če se kej lahko naučiš, je to oponašat glasove drugih, tisto kožo pa že mal raztegneš, da se prilepi na obraz.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Uuuuu! Najs!

- Kaj se dogaja s Houndom? Zakaj je kr naenkrat postal nek fuzzy model k se mal heca? Zakaj je vidu v ognju celo pravljico? (Ves čas sem čakal, da se bo izkazalo, da se sam zajebava.)

Pa sj Hound je tak že praktično odkar je šu vn iz službe Lannisterjev in na svoje. Ciničn je ipak skos, ampak v tem času je mogoče mal razvil svoj moralni kompas in ne deluje več tolk preteče. Men ma on (v primerjavi s kšnimi drugimi in glede na razmeroma mejhno minutažo) kr dobr izdelan character development.

- Zakaj je Arya slučajno naletela na edino skupino dobrovoljnih in prijaznih vojakov v Westerosu? Sej štekam, v naslednji epizodi jih bo morala pobit, pol ji bo pa mal bad, ker so dobri ljudje. Ampak a res mora bit tok zlo in-your-face? A res morajo bit na kupu pojoči Ed faking Sheeran, čaka-me-žena-z-otročičkom in Forrest Gump, da bo gledalcem res jasno, da so to dobri ljudje? Ladies first pa neko vino. My momma always said life is like a roast piggy. Do you think soldiers get letters from home? Bljek.

Kle si js predstavljam, oziroma upam, da jih bo pustila in šibnla naprej. Niti nočm, da ta sekvenca postane kej več. Po moje je fora, da Aryo mal presenet, da so lannisterski vojaki lohk tud čist skulirani, ker dozdj so ble njene izkušnje s tem klanom izključno slabe. In ker je bla njena pot zadnje čase blazno temna, ji kak takle žark z dramaturškega stališča že sam po seb čist prov pride. Ne rab bit plot device. 

- Zakaj smo tri leta gledal Sama, kako se cijazi na jug (ok, mogoče se je sam zdelo tri leta), potem pa je v eni epizodi a) se opogumil, da bo šel v restricted section, b) ukradel ključe, c) našel pravo knjigo, d) našel pravo informacijo in e) informacijo poslal Jonu?

Men je kle bl grozn to, da so blazno velik minutaže investiral to, da je Sam "zvedu" to, kar mu je v bistvu povedal že Stannis. Ampak okej, nekak so nm moral predstavt lajf v Šitadeli in to je bil definitivno en izmed načinov. Samga cijazenja na jug je blo pa v resnic razmeroma mal (če odštejm obisk pr starših, k je bil sam po seb dogodek).

- Če je Jorah prostovoljno zaprt, da ne bi okužil drugih ljudi, zakaj bi zagrabil in tvegal, da okuži enega od ljudi, ki mu pomagajo? A se mu že meša?

Čist možno, da se mu meša. Možno pa sevede tud, da tole zdravljenje poteka mal drgač, kot si je on predstavljal (in ni zaprt čist prostovoljno).

- Od kje je Euron dobil tako floto in jo opremil s posadkami? A nista Jurij in Osha odpeljala večine ladij, vključno z najboljšimi? A niso Iron Islands samo pokakane čeri? Od kje jim toliko ljudi, lesa, opreme?

Ja Euron je že v prejšnji sezoni obljubu, da bo naredu 1000 ladij. Takrt sm mu že js reku: "Ne, ne boš. Ne s tem lesom, k ga maš doma." Ampak mi je dokazu, da se motm! Ta fora je kr lejm, ampak če jim dam benefit of a doubt ... teoretično je možno, da bi šu po material km dol z otokov. V teh časih šefi ostalih kraljestev vrjetn lih ne branjo dreves. 

- Zakaj ne morejo met Starki enkrat v lajfu sreče? Dva tedna majo mir, pa se že kregajo med sabo. A ne bi blo refreshing, če bi Sansa in Jon skupaj delovala in si pomagala? Zakaj noben ne prebuta Littlefingerja?

Sj so jo mel! Arya je lih v tej epizodi naletela na najbl prjazne vojake pod soncem! Sicer pa nesoglasja niso glih ne vem kakšna nesreča, no. Pač posledica dejstva, da sta Sansa in Jon zadnjih n let uspevala v zlo različnih okoljih.

- Zakaj ne bi Stannis pustil na Dragonstonu vsaj neke mini ekipe? Zlo dobr je vedel, da lahko zavzeta vojska več mesecev brani trdnjavo pred bistveno močnejšim sovražnikom. Si res ni mogel privoščit, da bi tam pustil 50 zvestih ljudi?

Beats me! V knjigah jo je! Možna razlaga (k jo je predlagu nekdo na internetu) se mi zdi, da je pustu neki folka, ampak da je ta folk enkrat v obdobju med novico o smrti kraljeve družine in prihodom zmajev dezertiral ... To se mi zdi čist možno, bi bil pa seriji blazno hvaležen, če bi ta šit povedala/pokazala -- da ji ne bi rabil odnašat riti s tuhtanjem razlag.

Po drugi strani mi je bilo Aryino maščevanje kul, tut razložit se mi ne zdi tok težko. Če se kej lahko naučiš, je to oponašat glasove drugih, tisto kožo pa že mal raztegneš, da se prilepi na obraz.

You can't be serious! Vse, kar je v zadnjih dveh delih izvedla Arya, je logističn nightmare in prvlečen za lase k svina. In to po standardih serije z zmaji!
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Če bo šla Arya zdej kr naprej in ne bo s temi vojaki nič, ti častim pivo! Šitadela je ena najbolj smešnih stvari kar sm jih kdaj slišal. Če je tvoja domislica, dobiš še en pir. :D

To, da je mela Arya srečo, da so taki cartkani, po moje ni čist res. Če bi hotela, bi se jim valda lahko izognila. Ne rabiš bit glih mega asasin ki si lahko dobeseno spremeni obraz, da odkorakaš 10 m dlje v gozd in greš stran. Po moje je šla namenoma do njih, da bi jih fentala!

Pri Aryinem pokolu sem drgač mislu to z obrazom in glasom, ostalo je valda komplicirano. Ajda, zastrupit vino ne tok, ostalo pa. Čeprav je Walder tak čudak, da ga ne bi posumili, tut če bi se mal neobičajno obnašal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Okej! Če bo Arya vojake pobila, pa js častim pivo! Mal dvomim že zato, ker ne verjamem, da bi dal Širana not kej več kot za cameo. Plus, ne vem, če je Aryin quest zdj pobijat kr vse po spisku. S Freyi je blo mal personal, ti vojaki pa res niso nč krivi. Šitadela pa, alas, ni moja ideja. Stojimo na ramenih velikanov. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Jst si pa težko predstavljam, da bi Sheeran nastopil v GoT in potem ne brutalno umrl. A ni to glih največji fetiš od vseh? "Slišal sem, da boš v Game of Thrones! A boš brutalno umrl ali seksal ali oboje?" Sheeran: "Jst bom sam mal pel v gozdu s svojimi dobrimi prijatelji!"


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
OMG, Burek se je razpištolil. Zaradi serije! :D Sploh ne vem, če sem te že kdaj videla (ok, brala) v takem stanju. Dobrodošel v mojem svetu preglobokega investiranja v čist nepomembne zadeve. :D

SPOILERJI!

Od tega, kar si napisal: Jaz sem isto mislila, da bo Hound na koncu gledanja v ogenj rekel, da se zeza, kaj to kreteni vidijo v ognju. In ja, sem bila razočarana, ker se to ni zgodilo.

Kar se tiče vojakov Kings Landinga, so verjetn bolj hotl pokazat to, kar je tudi Tolkien napisal s Samove perspektive pa je bilo meni vedno ful lepo: Vojaki so večinoma random folk, ki ni slab, in je pahnjen v vojno proti svoji volji in pač mora narest, kar mora narest. Res so šli teli v ekstra cheezy vode (na pol sem pričakovala, da bo vino spiked, fak smo ciniki od te serije), ampak ajt. Izgubili so vso subtilnost. Je pa čas, da to spozna tudi Arya, če ne bo poklala celo mesto (če je prej ne najde una assassin dečva).

Aaajaaa Jorah je bil to. Jaz sem pa mislila, da je en opečenec. Čisto sem pozabila, kdaj smo njega zadnjič videli.

Prepir med Sanso in Jonom mi je bil ena boljših scen, ker prikauje, da sta še vedno ful različna karakterja (in da je Sansa edina, ki se je naučila, da se s prijaznostjo na tem svetu ne pride daleč).

Me je pa na začetku zmotila ista zadeva kot Pepija. Kako Arya fejka Freyevo višino, pisavo, način govorjenja, odnos, glas itd.? In to je morala počet nekaj časa (vsaj par dni) - od njegovega uboja do tega, da je sklicala vse sorodstvo na kup in zrihtala gostijo.

Quote
A nista Jurij in Osha odpeljala večine ladij,

Omrla.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Glede na to da hejtaš serijo, si se kr potopil vanjo haha :D

NEEDLESS TO SAY, SPOILERS DOWN AHEAD!

Jst mislm, da je vsa ta scena s Houndom bila ta, da so hotl prkazat kako se nek tak ciničen, neveren (skoraj) neustrašen tip malo 'spreobrne' oz. začne verjet v njihov cause, in pa da mogoče le je neki na tem lord of the light. Kot uno, maybe you're not that crazy at all. Čeprou mislm da je pa še zmeri bil dost uneasy okol ognja ane, why for fucks sake, must this 'lord of light' communicate through the fucking fire.. :D
 Neki podobnga kot Tyrion, k je pravu, da so mu celo življenje govoril v kaj naj verjame, kaj naj počne, in šele ko je srečal Daenerys in vidu njene zmaje je postal belieber in končno začutu, da lahko sledi nekemu causu.

Glede Arye in vojakov se strinjam že s tem kar je povedala Celeborn, torej da so hotl prikazat, da niso vsi ki se borijo na strani Lannisterjev power driven idjits and killing machines, da to počnejo zato ker pač morjo, ker so vojaki oz sila ene strani. Da majo svoja življenja katera bi radi živel, da jim je praktično useeno za nek 'higher cause' in vojne k jih zganjajo Cersei in te. They just people with emotions and conscience. Ed Sheeran kot random Lannister soldier je bil pa tut men čist smešn pa off haha :D k ga nism mogla vidt drugač kot: O lej, the super popular ginger singer trying to infiltrate into got.
Ta prva scena z Aryo in genocidom Freyev mi je bla ful huda, vedla sm takoj kolk je ura. Vseen je pa men tut mal nejasen ta princip, kako delujejo faceless assassini, oz. kako lahko s tem ko vzamejo človeku obraz, prevzamejo tut njegov telo, strukturo, mimiko in glas. Ampak nevem, že od začetka je tko. Kadarkol je bil kater izmed no one-ov zakamufliran, je prevzel od osebe vse - od glasa do stasa (pa naj bo to Jaquen, al Waif al pa Arya). Tko da, možno da nas bodo v tem pač pustil čist v temi. Smth like, it's some kind of magic only they know how to control and use.

Pa scena s Samom pa praznenjem posod in polnjenjem posod mi je bla tut dobra :D k se vse pomeša v eno. Jst pač mislm, da je blo to vse narjen v eni epizodi zato, ker hočjo mal poterat in majo še velik zgodbe za razplest oz niti povezat med sabo. Verjetno bo Sam sporoču Jonu že v naslednji epizodi zato da bodo to potem fural naprej, pa se bo probu Jon povezat z Daenerys. In ja, bohve kolko cajta je dejansko minilo od kar je Sam pršu v Šitadelo in se je dejansko opogumu in šel v restricted area. V zadnjih neki epizodah, se stvari ful hitrej odvijajo in nevemo čist kolko cajta je dejansko vmes minilo. Tko kot npr. teleporting Varys v 10ti sezoni in podobno. Tk da lahko je blo šele po nekej mescih. Tut ta mali Sam, otrok od Gilly, se mi zdi da je kr hitr zrastu? Nazadnje ko smo ga vidl, ko so pršli v Oldtown, je bil še babe. Zdej zgleda pa že par let.

Glede Joraha res nevem zakaj bi zagrabu Sama za roko. Ampak mogoče, da se je že tok pozdravu, oz. so uspel maesterji ustavit greyscale do te mere, da se ni širil več naprej. Tko da je možno, da v resnici ni več 'kužen', oz. ne more več tega širit naprej na druge z dotikom.

Cersei se je itak malo zmešal, I am getting Mad Queen vibe for sure. Ona povsod vidi sovražnike in nasprotnike (kar je večinoma res), in pravi da so vsi traitorji. Še za svojga sina je rekla da jo je izdal what the hell?  ???  Sicer nevem zakaj je tako sigurna, da bodo Lannisterji in en del Ironbornov dovolj za tok velko nasprotnico kot je Daenerys ampak okej... :D je pa sicer res, da je Euron močen nasprotnik na morju. Men je bolj smešno to, da Jamie niti ne zgleda kot da bi bil neki ekstra zgrožen nad njenimi dejanji? Or maybe he's just playing it safe... I dunno

Ja, Euron na tistem otoku skor ziher ni mel dovolj lesa za izdelavo 1000 ladij hehe. Ampak sem pa prepričana, kokr sm že prej omenla, da je v tem času, ko je Yara odplula do Daenerys, in so tam še počeli kar so počeli in zbirali zaveznike in pluli nazaj proti Westerosu, uspel Euron zgradit kar precej ladij. Predvidevam da je vmes minilo že kar nekaj časa, čeprou mogoče ne zgleda tko, ker so zadnje par epizod res pohitrili.
Littlefingerja pa ne morjo kr tko prebutat in se ga losat, ker ga rabjo. Oz. drugače rečeno, rabijo knights of the Vale. Ker predstavljajo kr precejšn del njihovih zaveznikov, in trenutno rabjo vse na svoji strani. Littlefinger pa je tist k drži v pesti ta malga Robyna.

Men se ne zdi, kot da bi se Sansa in Jon neki ful kregala. Sansa se zaveda da je Cersei velik threat, vidla je česa vsega je zmožna, ker je to tut sama izkusla. In se mi zdi prav, da Jona opozarja, naj ne bo tko kot Ned in Robb, ki sta bila preveč poštena in prijazna, pa sta potem glavo zard tega zgubila. Vseen se pa ne zaveda, kaka nevarnost jim preži na severu, zato ker ni tega vidla z lastnimi očmi. Zato se pa Jonu zdi Cersei zelo majhna težava v primerjavi z White Walkerji in rabi čim več folka na svoji strani, zato je pa tut reagiru tko kt je reagiru s Karstarki in Umberji. Dokler si bosta zaupala in se pogovarjala o stvareh, in bo tut Jon poslušu kdaj kaj ma Sansa za povedat (ker ni več neumna zasanjana deklca kot je bla v prvi sezoni) bo vse kul med njima. Seveda Littlefinger hoče vnest med njiju prepir in dvom, ampak pomoje mu ne bo uspel.
Littlefinger pa, seveda big creepster.  :o  A mislte, da je res to, da si želi Sanse in da bi jo mel poleg sebe in zase, al je vse to 'igra', in ma za sabo še večje spletke?

To zakaj ni blo nobenga na Dragonstonu je tut ns mal zmotil k smo gledal epizodo. Ampak ja, jst mislm, da je v seriji tkrt Stannis vzel s sabo prou vse ljudi, ko so šli v bitko. Tut žena in hčerka sta bli takrat zraven, pa je hčerko zmerej doma puščal. He was all in, you could say :P Pa mislm da mu je blo tut mejčkeno vseen blo za ta Dragonstone. Nikol ga ni maral pa ni rad tm živel.
Po drugi strani, je pa tut možno, da so ostal še nekateri ljudje tam, ampak da so zbežal ko so vidli da nad njih prihaja ena ogromna floto s tremi faking zmaji! Pomoje nebi želel tvegat svojih življenj, sploh ker niso vedl, kaj se je zgodil s Stannisom (al so pa celo vedli da je mrtev)..why even bother then and get yourself killed.

Uglavnem ja vem, da sem celo razpravo nardila tlele, upam da se bo katermu sploh dal brat pa odgovort haha  O:-)
Drugače pa, če je komu do tega naj pogleda k je za drugo epizodo že trailer oz. preview na youtubu, da dobi mal ideje kaj bo v naslednjem delu :P In ja, Jon prime mal Littlefingerja za vrat, če ga bo pa prebutal pa nevem hehe.
« Last Edit: July 18, 2017, 09:28:17 pm by Moriarty »
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile
vse to: interneti so zakon

ja, js sm tud čakala, da se Hound začne zezat pa poč unga čudaka. pa Šitadela... fak, res so se potrudil jao haha.

also this
Quote
kar je povedala Celeborn
:D


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Meni se zdi bolje, počakati in pogledati, kaj in zakaj bo, če bo. Saj je za nami šele prva serija. Zagotovo jih bo še nekaj spustilo dušo, zgodilo se bo še nekaj neizrekljivosti ...
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
vse to: interneti so zakon

Fak, js čist premal poznam Eda Sheerana in njegovo musko, da bi šteku POV teh referenc, tko da k sm vidu te memete na hot od 9gaga, sm se mal tko počutu:



Drgač, Burek, po moje je res mal tko, kot ti opisuješ, ampak znani muskontarji, k so v preteklosti nastopil v seriji (sicer manj znani kot Ed Sheeran), so mel generalno kr srečo. Da mi ni treba preveč iskat -- v bistvu so ta kratko potegnil sam Mastodon. So there's that.

A mislte, da je res to, da si želi Sanse in da bi jo mel poleg sebe in zase, al je vse to 'igra', in ma za sabo še večje spletke?

Po moje je oboje. Sanso rab, če hoče dobit še D NORT!, ampak po drug stran jo pa po moje jemlje mal tud kot popravc iz pecanja njene mtke. And failing miserably. Se je pa imo znajdu v mal bedni situaciji in nehote prevzel vlogo "gledalca". Severnjaki obrajtajo Jona, divježi operirajo čist na drugih, njemu mogoče mal nedosegljivih, nivojih, njegovi vitezi ga pa v bistvu tud ne marajo preveč. Royce, k jih zastopa, ga res ne mara. Tko da je njegova okolica zanj v bistvu precej neinteraktivna.

Glede Joraha res nevem zakaj bi zagrabu Sama za roko. Ampak mogoče, da se je že tok pozdravu, oz. so uspel maesterji ustavit greyscale do te mere, da se ni širil več naprej. Tko da je možno, da v resnici ni več 'kužen', oz. ne more več tega širit naprej na druge z dotikom.

To se mi zdi pa kr verjetna, ja. Plus, mal si me spomnla na Victariona v knjigi, k mu je en red priest z ognjem pozdravu poškodovano roko, k je bla pol še boljša in močnejša (ampak črna) ... to sicer nima nobene veze s sivoluskom, ane, ampak z lahkoto si predstavljam, da bi ta izsek scenariste navdihnu, da hočjo met tud v seriji enga badassa s črno roko. Ker moram priznat, da včas mam filing, da sta D&D knjigo brala tko: "bla bla bla, red wedding, bla bla bla, mountain zlom glavo oberynu, bla bla bla, črna roka, bla bla bla ..."
« Last Edit: July 19, 2017, 09:10:14 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Quote
also this
Quote
kar je povedala Celeborn
:D



Psst, če me že zamešate s komurkoli od drugih cele-jev - Celegorm! Celegorm's the word. Celeborn je bil pa mal lame, no. :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.