Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75835

Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile


 :C

Tisto glede starbucksa je plačana promocija! Definitivno. :D Veš koliko prahu je dvignilo. Nobena Starbucks kampanja ni do zdaj šla tako viral, kot to da se pojavi v GOT. To je money money, ni šlo za pomoto.

Konec!! Res sem vesela, da je konec.  :D Mal mi je bilo že odveč vse skupi. Začelo se je dogajat isto kot pri klasičnih serijah, ki jih po eni tretji, četrti sezoni ne morem več gledat. Dejstvo da je Bran kralj se mi zdi čist super, je pa res da sem pričakovala razpad kraljestev. Ni pointa da Yara ne zahteva avtonomije, če jo že Sansa. Pa Dorne isto.
Ej, kako to da Bronna ni na skupščini? Če je vladar Highgardna, bi valda moral sodelovat zraven pri izbiri kralja?


Najbolj jim zamerim pa Night Kinga. Vse lepo in prav, bitka mi je bila čist huda, sam nobenga razpleta. Samo nož med rebra in konec. Definitivno najbolj brezvezen hudobec vseh časov. Res sem pričakovala, da bom vsaj v zadnji sezoni kaj več zvedla o njemu, kaj hoče itd.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Glede Bronna; js sm si to razlagu tko, da takrat, ko je bla skupščina, pač še ni dobil nagrade. Ker skupšina je ene m časa po tem, ko Dany umre. Ovi small council meeting pa še ene n časa po tem. Glede Železnih otokov je pa hecn. K berm wikipedijo, piše, da Železni otoki so nekak svoje kraljestvo, ampak da Yara kot kraljica Brana vseen obrajta kot neko višjo inštanco. Ko je Aegon delov regije, sta bla Riverlands pa Iron islands itak nekak skupno kraljestvo. Ampak to je pol razpadl, tko da je blo efektivno 9 regij (poleg ločenih Železnih otokov in Porečnih dežel še Crownlands okrog prestolnice). Tko da Branovih 6 kraljestev so zdej Riverlands, Vale, Dorne, Reach, Westerlands (od Lannisterjev) pa Stormlands; Crownlands se očitno ne šteje -- Sever pa Iron islands sta pa avtonomna. Za primerjavo; Robert je mel pod svojo jurisdikcijo še Sever pa Železne otoke, se pa takrt za "del sedmih kraljestev" niso štele Riverlands (o tem je v prvi sezoni razlagu Robert, ko je reku, da če spiš z bejbo iz vsakega izmed sedmih kraljestev, pa pol še z eno iz Riverlandsov, se temu reče "making the eight"). Po moje je neki tazga.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Končno pogledal tudi jaz. Po prebranih vaših komentarjih, moram reči da se precej strinjam z večino nelogičnosti.

Čakam na knjigo, da vidim kaj je res.
Dwarf!

HA!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Mogoče je kdo gledal zadnje dejanje - GoT - Zadnja straža, dokumentarec, kako so snemali. Meni se je zdel kar dober vpogled v vso zahtevnost snemanja. Produkcija je dejansko na ravni velikih filmov in zanimivo je bilo videti, kako so nekatere stvari posneli. Hec je bil, ker so imeli problem s snegom, ki v Belfastu nikoli ne pada. Nisem si mislil, da so toliko tednov imeli nočnega snemanja za zgolj eno epizodo. Res škoda, da je potem Nočnega kralja tako na hitro ukinil en nož pod rebra. Lik je izginil in mi nismo dobili nobene informacije, kaj in zakaj je sploh hotel. To je še toliko huje, ker so v dokumentarcu malce bolj predstavili igralca, ki ga je upodobil.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Damn. Benioff pa Weiss si baje nista upala na Comic Con ... je pa zato Seth Rogen (na Preacher panelu, k je bil na vrsti neposredno za GoTom) shendlu še njun PR. :D
https://www.reddit.com/r/freefolk/comments/cg59v3/all_the_mentions_of_game_of_thrones_from_seth/
« Last Edit: July 22, 2019, 08:15:37 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Uf slabo. No, sej glede na internet si tud jaz verjetno ne bi upal :D
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mja. Js ju po eni strani tud štekam. Mislm, iz fotelja je zlo lahko rečt: "Vsaj pršla bi, ane, in se probala v očeh publike vsaj mal redeemat. What's the worst that could happen?" Ampak medtem, ko smo ljudje z interneta v resničnem lajfu večinoma zlo krotki, je dovolj sam en idiot, k ti not prešverca gnil paradajz. Modela, k je na Blizzconu vprašu, če je najavljen mobiteln Diablo prvoaprilska šala, je splet vzel kr za heroja (in se strinjam! -- vprašanje je blo posrečeno in na mestu), ampak js mislm, da bi ta trend znal preseč meje dobrega okusa (folk hoče take momente pol zmer ponovit in preseč). Still tho; vseen bi lahko izdala vsaj en stejtment in not razložila, zakaj se jima zdi to, kar sta nrdila, okej (k mogoče smo pa sam mi narobe gledal). Tišina in izolacija je v takih slučajih imo najslabš.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Hory shet, HBO je bojda skenslal GoT prequel (tega, o katerem je blo že precej znanga -- razn valda tega, o čem točno bo). Je moral bit pa kr zlo slabo, da so odstopil.  https://ew.com/tv/2019/10/29/game-of-thrones-prequel-2/?fbclid=IwAR3rKlRNfviBuLssf5-ToXfbQ4fbegysaNQoUaVPq3qzmfryWa70Ru3ddjE
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
No, ampak so greenlightal drugega.

Pismo, mal mam GOT fatigue. Dol mi visi za te novice.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Hja, bodo pa po skenslanju enega naredili kaj drugega. Franšiza je polna vroče čokolade in zagotovo se ne bodo odpovedali molži do izsušitve.
Delaj dobro!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile


A gremo o teh manjkajočih plotih kako rečt. kaj je vam najbolj manjkalo.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Z veseljem, jov! Čeprov sm glih dobr prebolu vse skp. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
O-ooooow ...


« Last Edit: September 09, 2020, 01:15:59 pm by Gospodarsenc »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
https://watchersonthewall.com/paddy-considine-house-of-the-dragon/#comments


V bistvu sm tko, neki semi-hyped. Velik bl kot za un Long night shite, k je šu pol v cvet.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


FrankJScott

  • Vmesni člen
    • Posts: 71
    • Karma: +0/-0
    • View Profile