Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 76203

Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Ne bom preveč pisal, ampak zadnja epizoda mi je bla zelo slabo posneta. Sploh tkaoj po ogledu sem bil čist wtf :D Sem pa zdej, ko sem vse skupaj premlel in pogledal kakšne dodatne detajle v epizodah, z zgodbami likov in razpleti ful zadovoljen.

Še vedno mi je slaba sezona in bi blo loh totalno bolš izpeljano, ampak v glavnem se sekiram samo zaradi izvedbe. Res gledam s pozitivnega stališča in vso to pritoževanje na internetu mi gre precej na živce, pa čeprav je vsaj delno upravičeno. Če so želel posnet serijo, kjer ne bo predvidljivih zaključkov po željah fanov, namerno želel prizadet nekatere gledalce z različnimi potezami in smrtmi likov in so ciljal na neavadne twiste in konce, potem jim je po moje kr dobro uspel :) Prehitro in zato nelogično dogajanje ... ja, ampak glede na to, da je to samo nekaj epizod v celotni seriji, sem na koncu ful zadovoljen. Že če samo pomislil, da mi je dala serija ogromno dobre muske, merchandisa in povod za cosplayat Joffreya, je to zame več kot dovolj in komaj čakam naslednje serije :D
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ja, dolge sage je konec. Nekaterim so se nekatere napovedi uresničile, druge napol, nekatere sploh ne, a če bi vse zadeli, bi se prodajali kot jasnovidci. Zdaj nas čaka še finalno poglavje - Martin mora dokončati knjige. Verjetno bom že dolga leta v penziji, a vendarle ... upanje ostaja in pade kot poslednji vojščak na fronti želja. Potem bomo videli, koliko gresta vkup pisana beseda in gibljive sličice. Martin je dobil Hugo in Nebula nagrade za kratke zgodbe, kar je razvidno tudi iz strukture Pesmi ledu in ognja. Upam samo, da mu ni zmanjkalo in da zadnja knjiga ne bo nekaj na hitro umešanega. Ne bi rad ponovitve Viteza sedmih kraljestev, ki se mi ni zdel kaj posebnega.
Seveda pa HBO z zadnjo epizodo ni zaklal kure, ki nese zlata jajca. GoT-anja še bo. Zagotovo.
« Last Edit: May 22, 2019, 01:00:16 pm by Boki »
Delaj dobro!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Serije že od kšne 4 sezone naprej nisem gledal, prebral sem pa vse knjige in čakam naslednjo/zadnjo.


Vmes mi je postalo čakanje mal brezveze, da sem začel brati vse vaše spoilerje in debato in u bistvu si mal želim, da bi šla knjiga v čisto drugačno smer, da bom imel nekaj od branja.


U glavnem, kar sem prebral in slišal od tele zadnje sezone se mi zdi dost slabo. Folk je bil res zaljubljen v to serijo in potem jo tko na hitrco pa brez občutka za gledalce zaključijo. Nekje bi se jim to moralo maščevat.



“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Men zmanjkajo sledeče stvari:
- kaj je zdej funkcija walla (razn tega, da je glorified prison)
- kdo je nov dornijski princ; kako je nabral podporo cele krajine
- kdo in kdaj je Edmura Tullyja rešu in kako zdej lavfajo stvari v Riverlandsih
- kako pod novim vodstvom stvari potekajo v Reachu in v Stormlandsih
...
... sej vzorc je jasn. Rd bi neki dinamike med vsemi temi novimi lordi. Rd bi, da majo vsak svojo agendo. Rd bi, da vsaj kšni zatežijo za svoj kingdom (tko k Sansa). Da pokažejo neki karakterja, ne pa, da so tm sam za številko. Vsega tega bi blo tko, vsaj še za epizodo al pa dve -- če bi res pohtel. Če se v peti epizodi ne bi tok trudil nakazat, da Dany kur vse povprek (in takoj postane beyond redemption), bi lahko in mal bl organsko prpeljal do njenga mad queen endinga (protesti folka, k so ostal brez bajt, bi delval; pa kšna dvojka s strani gospode, k se ji ne bi hotla poklont, recimo -- pač neki, kar bi Dany lahko razumela kot to, da njena okolica noče kupt njena novga sveta in kar bi vodil v neki eksekucij, k bi folkov odpor do nje eskalirale, ta eskalacija pa bi eskalirala tud njen odpor do folka) in mal bl predstavl preostala kraljestva in kako je to vse skp vplival na njih. Če bi bla sam ena epizoda več, bi blo bolš. Ena epizoda Danyjine "vladavine". Ne pravm, da bi blo dobr. Ampak bolš. 
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Čisto mimogredno vprašanje: pri skupščini velmož proti koncu je bil ob Edmuru nek možak v oklepu. Naj bi bil kdo znan ali samo XYZ-velikaš?
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Mimogredno. Pisali so o plastenkah pri nogah. Pri najboljši volji, pa sem bil pozoren, tega nisem opazil. Vsaj ne pri normalnem ogledu. Da se to opazi, je najbrž treba gledati sliko za sliko. Ne vem, kaj naj si mislim o ljudeh, ki film gledajo kot zaporedje diasov. Razumem cepljenje drv, ne pa dlako-cepljenje.
Hja, na tistem zboru so se pač postavili na ogled preživeli. Edumnda niso fentali, če me spomin ne vara. Najboljše sporočilo so velikaši dali z režanjem, ko je Sam predlagal, naj ljudstvo izvoli kralja. V kontekstu sodobnega sveta je v tem nazorno sporočilo ...
Tudi sporočilo zidu je jasno - zidovi vedno bodo.


Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Čisto mimogredno vprašanje: pri skupščini velmož proti koncu je bil ob Edmuru nek možak v oklepu. Naj bi bil kdo znan ali samo XYZ-velikaš?


Vprašanje. Ene trije taki so prisotni. En je zraven Yare (pa nima Iron islands oprave), en je zravl Rolls Royca (pa nima Vale oprave -- je pa precej širok, tko da lahko bi bil recastan Manderly, alneki), en je pa zravn Sama, pa tud ne vem, kam bi ga dal. Se pa vsi ful na glas smejijo, ko Sam predlaga demokracijo, tko da mogoče so zravn sam za laugh-track. BTW! Tyrion Sansi reče: "Sons of kings can be cruel and stupid as you well know." A mamo v celi seriji kšnga cruel and stupid sina kralja, s katerim je mela Sansa kdajkol opravka? Se mi zdi, da je bil edini tak lik v celi seriji Viserys. 


EDIT: Tale bi lahko bil Howland Reed. Baje ni zares, ampak I kinda choose to believe that he is.
« Last Edit: May 23, 2019, 11:32:12 am by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Pepi, pomoje je to letel na Joffreyja, kar je Tyrion rekel.



Aja, ajd, en eye candy mi je bil pa res lepkan, prvi prizor od Daenerys, k se v ozadju Drogon preteguje, pa tko zgleda, kot da ima ona krila. Pa njen zadnji kostum je lep. Leder izgled je vedno a welcome addition. :)



Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Po moje tud, ampak Joff ni kraljev sin in Tyrion (Sansa pa tud -- valda verjame fotru) to ve! Tko da al je Tyrion pozabu, al je pa faking šajster! :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Zdej pa že mal velik pričakuješ od D&D, po tej osmi sezoni, da to kr vesta iz glave. Vse za dober argument, tud če je fejk.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Bad writing aside, taka produkcija bi za seboj loh mela res tko, celo vojsko fact-checkerjev, pobiralcev embalaže in whatnot. To me najbl jezi. K to je pa sam šlamparija in res ni izgovora.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
pobiralcev embalaže

Tisto embalažo vidiš le, če gledaš sliko za sliko in vsako dejansko temeljito pregledaš. Kar nekaj ur dela. Jaz sem za foro še enkrat pogledal ta del, bil pozoren, pa nisem opazil. Najbrž nihče od nas ni tolikšna psihiatrija, da bi šel vsak del serije secirati sliko po sliko, razen če ti pri pozornem ogledu pade v oči kaj čudnega. Pred mnogimi leti sem gledal film, ki se je dogajal v srednjem veku, a na nebu je bila vlečka reaktivca. Ne spomnim se naslova filma, a vem, da ni bil ravno biser. Raje imam kakšno pozabljeno plastenko kot total blesav film.
Ja, tista scena z Dany, ko zadaj zaplahutajo krila, kot bi bila njena, je bila res carska. Tyron najbrž ni mislil na malega sadista, temveč je govoril bolj obče. Ker ni izrekel imena, lahko samo ugibamo. Verjetno gre za princip, da se ob smrti krona postavi na glavo izvoljenemu in ne morebiti skrivenčeni kroti, ki je slučajno sin kralja. Že Nori kralj je primer norca, ki je nasledil očeta.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Raje imam kakšno pozabljeno plastenko kot total blesav film.


In zdej maš oboje, ka pa to? Ej, sej js ne te plastenke, niti (sicer bolj očitne) starbucks embalaže nisem porajtal, ane. In me sami po sebi niti ne motta tolk. Če bi blo z zadnjo sezono "narobe" sam to, pol np. Tko je pa to samo en od n-tih indikatorjev, da se res niso potrudl. Dvakrat v šestih delih, mind you!
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jaz nisem opazila ne starbucksa ne plastenke, ko sem gledala, ampak ko je bilo na 9gagu, sem pa pogledala še enkrat in ju videla takoj (ker sem ju pričakovala).

Najhuje je, da je v epizodi 6 več plastenk. :D

Prva je takoj na začetku prizora, ko Tyrion še hodi in prvič vidimo sedeče. Je ob Samovi levi nogi. To je tista, ki jo na velik šerajo po netu.
Ampak potem sem gledala naprej in je ob 46.50 še ena direkt za Gendryjevim stolom. :D (To je tik zatem, ko Tyrion reče, naj izberejo kralja, saj so ja najvplivnejši ljudje Westerosa.)

Jao.

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ko veš, kaj in kje iščeš, potem najdeš.
Če naredim seštevek vsega, v luči napovedi, da bosta zaključni knjigi prinesli 3000 strani čtiva, je zlasti 8. sezona dejansko (pre)hiter mimohod, kar je botrovalo luknjam in razkosavanju likov.
Delaj dobro!