Username: Password:

Author Topic: Problem z windows 10  (Read 241 times)

gaarg

• UKumkani Abafileyo
    • View Profile
Problem z windows 10
« on: October 24, 2019, 03:22:13 pm »
A kdo od vas ve, kako aktivacijo winsov premakneš z inštalacije na disku, ki ni več v uporabi (vsaj ne kot zagonski disk, ampak je samo še en od diskov za plac v kompu) in jo preseliš na frišno inštalacijo winsov?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist

Boki

• Rajski Oskar
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Re: Problem z windows 10
« Reply #1 on: October 24, 2019, 03:44:58 pm »
Odvisno, kakšno licenco imaš. Če instalacija ni vezana na računalnik, pač na novo instaliraš in aktiviraš z live računom. če je pa Win vezan na računalnik (OEM ipd.), pa bo težka. če je crknil samo disk, potem Okna ne bodo tečnarila, samo na novo naložiš. Tudi menjava grafe ne terja nove OEM licence.
« Last Edit: October 24, 2019, 03:46:49 pm by Boki »
Delaj dobro!

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
« Reply #2 on: October 24, 2019, 04:59:13 pm »
Načeloma tudi pri menjavi računalnika Microsoft Slovenija ne komplicira, kljub OEM licenci - pokličeš jih in jim poveš, da si menjal matično ploščo, ker je stara crknila, in ti dajo novo serijsko.  ;) Ampak če boš pa samo na novo nameščal na isti računalnik, pa itak ne bo težav.
Besser Ritter Wenne Knecht!

gaarg

• UKumkani Abafileyo
    • View Profile
« Reply #3 on: October 24, 2019, 05:20:31 pm »
Hvala obema.

Sicer sem prej klical ms support in dobil robota, ampak bom poskusil še človeka :)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”

Boki

• Rajski Oskar
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #4 on: October 25, 2019, 07:15:40 am »
Ko sem imel pred časom težave, me je poklicala neka dama, ki je govorila mešanico ruščine, češčine, slovaščine, srbščine in poljščine, ko pa sva preklopila na angleščino, je bilo še posebej zabavno. Ko sem imel težavo z mailom, so me poklicali iz nekega drugega podnebnega pasu, saj me je gospod na drugi strani ob 23.30 pozdravil "Good morning" in sva potem 2 uri urejala.
V primeru, če gre samo za menjavo diska, ne bi smelo biti problem Oken naložiti z obstoječo licenco. Če pa je šlo za kakšen večji poseg, pa je Bwaze razložil. Mogoče pomaga, če si Win 10 nadgradil iz 7 ali 8, mogoče še imaš kje kakšne podatke o licencah.
Delaj dobro!

gaarg

• UKumkani Abafileyo
    • View Profile
« Reply #5 on: October 25, 2019, 07:33:22 am »
Gre za Windows 10 (64bit), ki sem jih imel inštalirane in aktivirane na povsem drugem računalniku. Od tega računalnika je zdaj ostal samo disk, ki ga imam v novem kompu, tako da je vsekakor hard -ore selitev.

Boki

• Rajski Oskar
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #6 on: October 25, 2019, 09:13:20 am »
Mogoče ne bo treba storiti kaj veliko, razen nalaganje driverjev. Upam, da boš imet to srečo. Če pa ne bo šlo, pa kot je rekel Bwaze in drži mest, da ne boš komuniciral z "multilaguage monster".
Delaj dobro!