Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Sijoča zvezda

Ulmiel · 197 · 43906

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Dragi moji,

NMN je za nami in čas je da zaštartamo nastajanje še zadnjega glasila letos. :) Za to glasilo potrebujem, poleg rednih prispevkov in morebitnih prijetnih presenečenj (zelo dobrodošlo!!) naslednje:

- VLS poročilo! Bi se vas več zbralo in napisalo? Taki so zmeraj zabavni za branje, pa olajšajo pisanje.

- NMN poročilo! Need I say more? Spet, lahko bi več ljudi napisalo in pokrilo več spektrov, tako kot ste lani odlično pripravili  VIECC poročilo. Lešnik, si za? Peter, Nik, Beno, Snejks, Gregor, Tadeja? Je kdo špilal kakšne igre v tistem čošku, ker to je majkemi edina stvar, na katero se ne oziram na NMNju, ni časa. Lahko bi se razdelilo v več sklopov, eni pokrijejo predavaja, eni GG stojnico, eni cosplay tekmovanje, eni panele, vsi pa  še malo splošen vtis in vzdušje. What say you?

- VIECC - a gre kdo od GGja gor?

- JMS, ker bo takrat že za nami!


Precej bo poročil, zato želim, da so čim bolj pestra in razgibana in da ne padejo na tri standardne osebe, yes? Več ko nas pripravlja eno poročilo, bolj razgibano je in manj imamo dela s poročilom. Dajte se prosim javit za te zadeve.


Ekstra dobrodošli bodo prispevki, ki niso poročila, da se mal razbije. Standardi - škratje kronike + rebus, prosim, že komaj čakam na nadaljevanje. Orki, bi kaj spravili skupaj? A? Stojanovi kuharski podvigi, prosim, rabim navdih za kakšno kuharijo. Prevodi in kratke zgodbe, to bi bilo ekstra dobrodošlo, gilgaladovci. Lahko je kratka zgodbica, lahko je fan fiction, lahk je sci-fi, lahko je poezija, karkoli, samo da je, prosim.

Pričakujte še kakšen mail. Dajte se prosim javit, lahko na mail, lahko na forum, da pol naprej skomuniciramo.

Rok: 26.11.


Leško

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 148
    • Karma: +7/-4
  • Kužbus
    • View Profile

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Nerlisa, a je bilo dovolj citatov z JMS-ja za sz?  :D
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Citatov je bilo bolj za vzorec, se vidi, da sem bolj špilala igre, za večino najavnika ima credit Meta. :)

Sicer pa prijazen opomnik, do konca tedna imate za vse prispevke. :)


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
A imamo kakšen seznam, kdo se je javil za katere članke? Da mal vidmo, kaj je še treba, pa da se spomnimo, če smo se za kaj javili pa pozabili  ;)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Za jms porocilo sta Kaja in Manca, NMN porocilo ste kar pridni in imam precej tega, za VLS porocilo se je javila Rebeka.

A nam kej manjka? Mislm,da je to to.

Ostajajo seveda obicajni prispevki, na Skratje kronike komajda ze cakam,  orki bi se lahko kaj zganili ... Pa karkoli drugega vam pade na pamet. :)


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Yay, nova SZ-jka.

Tokratna se mi zdi še bolj nostalgična kot prejšnje, ker je v njej res polno poročil in pri vseh omenjenih zadevah sem bila prisotna.

Rekordno hitro sem rešila rebus za vstop v škratji del, ha! Sicer sem, kot vedno, uganila samo delčke, ostalo pa potem izpeljala iz tega (za tretjo in četrto slikco še kar ne vem, kaj sta). In še to je bilo z nekoliko pomoči. OK, v resnici mi rebusi ne grejo. Ampak tokrat vsaj ni bilo potrebnih 7 ljudi, da bi skupaj sestavili rešitev, kot smo delali na VLS.

Bo How I met my Witches zdaj redna rubrika?

Drugače pa hvala vsem, ki prispevate čas in delo, da Zvezdica redno izhaja (prav neskromno se zahvaljujem tudi sebi, hehe). Tole je bila šestdeseta številka! Pismo, to bi morali oglaševati!
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ma ja, carji smo.
Kranjske čbelce je bilo recmo samo pet zvezkov, to je 55 manj kot SZ!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Sicer sem, kot vedno, uganila samo delčke, ostalo pa potem izpeljala iz tega (za tretjo in četrto slikco še kar ne vem, kaj sta). In še to je bilo z nekoliko pomoči.

Okej, gesla od leve proti desni:

Spoiler
Kalašnikov, Horjul, koper, Mordecai, kragulj

"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Se pridružujem mnenju, da je SZjka čiiist huda :)

Bo How I met my Witches zdaj redna rubrika?

Drugače pa hvala vsem, ki prispevate čas in delo, da Zvezdica redno izhaja (prav neskromno se zahvaljujem tudi sebi, hehe). Tole je bila šestdeseta številka! Pismo, to bi morali oglaševati!

Zaenkrat planiramo samo še en članek, ko bo izšla zadnja epizoda na Youtubu.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Sicer sem, kot vedno, uganila samo delčke, ostalo pa potem izpeljala iz tega (za tretjo in četrto slikco še kar ne vem, kaj sta). In še to je bilo z nekoliko pomoči.

Okej, gesla od leve proti desni:

Spoiler
Kalašnikov, Horjul, koper, Mordecai, kragulj


Ta rebus je bulšit ok? BULŠIT! Pretežko, preveč obskurno in čist brezveze!
Spoiler
I kinda liked it tho
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ojla,

ja, prejšnja SZjka je bila odlična. Lani so bile sploh vse tri meni zelo ljube, res smo se potrudili.

Rok za prvo SZjko letos je 30. marec! Tako da imate še dober mesec. Rabim tudi MLS poročilo!! Kdo se javi? Lahko vas je seveda več.

Vse ideje in prispevki so dobrodošli, standardnih mi ne pozabit, prosim. Pepi, če ti rata skok v drugo vesolje, bo čist nadzakon. :)

Roki za drugi dve SZjki:

30. 7.
30. 11.


Tolk da veste. :)



Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
A ne skačem tokrat jaz v drugo vesolje? Mogoče bova pa dva :)
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Aaaa, viš, ko sm se javljal, mi je blo rečeno, da je ta rubrika to pot zaenkrat še brez kontributorjev. Se zmeniva, da si zdej ti na vrst in js naslednjič? Važn, da ostane med škrati. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič