Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Sijoča zvezda

Ulmiel · 197 · 43935

Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Dragi moji,

a ni mal škoda, da prvi post zvezdice začenjam z grožnjami, ker mi SPET zamujate? :P Če ni foruma, ni člankov al kako? ;)




Pogrešam nekaj rednih zadev. MLS poročilo vem da pišete, prav tako ste se mi oglasili nekateri, da vem da je stvar in the making. Orki moji, kaj je z orčjim delom SZjke?
 Stran in kronike? jaz bi raje videla, da se osredotočite na kronike. Bi to šlo? Ima kdo od orkov sploh čas? Pa ne rečt Zupan, ki je poleg Mete edini, ki mi je poslal dva prispevka, in ne rabi še enega pisat. :P Stojan, kuharski podvigiii! :) lahko je karkoli z MLSja. Recmo uni makaroni, mljask. :)

ima kdo morda SCI FI navdih za kratko zgodbo? Je kdo kaj spesnil? Kaj lepega narisal? Dajte me presenetit, no. :) Pa pošljite vse na moj ali uraden uredniški mail, as usually.:)


Rok podaljšujem do 15. Potem pa mora it stvar naprej, ker nam kasneje oblikovalko faks poje. :)


Mwa :*
Ulmiel


PS: miljon let se spravljam pisat pravila za szjko in potem crkne forum. Naključje? I think not.


NAPOTKI ZA PISANJE PRISPEVKOV:

- piše se lahko o vsem, fantasy, sci-fi tematika, lastne zgodbe, poročila, imamo nekatere relativno stalne rubrike (npr. Skok v drugo vesolje), za katere so prispevki zmeraj dobrodošli, lahko pa ustvarite nekaj povsem svojega. Poezija, proza, stripi ipd. Vse gre. Cenzura je minorna, v vseh teh letih sem zavrnila dva prispevka in zavrnitev zmeraj obrazložim. Je pa, kot rečeno, zelo malo verjetna. :)

Kaj naj bo v samem prispevku:

- naslov prispevka (nekaterim se zdi logično, ampak ni), tisti ki imate svoj header imate 200 ekstra točk, SPLOH če ga ustvarite sami :)
- podpis avtorja (nekaterim se zdi logično, ampak zgleda tud to ni - lahko uporabljate nickname, lahko ime in priimek, če ne želite, da ste podpisani, mi morate to izrecno napisati. Še lepše je, da malce podpis raztegnete, v stilu "spomine obuja Ulmiel" ali "v črno knjigo orkov vpisuje Zurbag" ipd.).
- slike najdete sami, tudi če so na FB, jih izberete in mi jih pošljete. Bilo bi idealno, da ima vsak prispevek sliko, ampak razumem, da pri kakšnih ne gre, je pa še 100 ekstra točk, če me presenetite in tudi pri kakšnem takem najdete kaj. :) Slike s spleta so dovoljene, če se vam zdi, da pašejo notri. Za fotografije navedite vir, prosim. Če je GG FB napišite kdo je avtor fotk, če je slika z neta, dajte link.

- kar se tiče fonta, mi je vseeno, itak gre v oblikovanje potem za glasilo. isto za fotografije - lahko napišete kje v tekstu naj bi bila fotka, ne jih pa notri vstavljat, ker mora to itak potem Manca porušit, in ji s tem več dela naredite kot koristi.
- kar se tiče fajlov, prosim za wordove dokumente in jpg fotkice, pa pošljite kar v priponkah, brez zipanja in raranja, sej gmail to shendla. :)

- kar se tiče maila, sem vajena da pošiljate na mojga privat (gmailov, ime pika priimek, sej večina vas ga ma), lahko pa komot na uredniškega (urednistvo.gilgalad@gmail.com). Na poslan prispevek odgovorim v max.3 dneh, ponavadi še isti dan, tako da če ne dobite odgovora, pomeni da je šlo neki narobe, pol raj preverite kaj pa kako.
« Last Edit: October 11, 2017, 10:15:30 am by Ulmiel »


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Js se v imenu ekipe PeZuGa iskreno opravičujem za preliberalno interpretacijo roka. Res nism hotu, da bi se to zgodil že takoj pr taprvem prispevku, kjer sm vpleten, ane.  :-[
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Pepi, za vas mi je Pero javil, da je stvar in the making, to je kul, sam tolk da vem da se dela. :)


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Joj, ful bi blo lažje te članke pisat, če bi le vedeli kakšen font moramo oddat, ali se je treba podpisat, te reči. Spomnim se, da so te podatki že nekoč davno tega bili napisani nekje, samo zdaj so verjetno že pozabljeni, vprašanje, če so sploh še aktualni... :P
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Gaarg, don't poke the dragon. :P


Do jutri sprejemam prispevke! Potem bo stvar morala it naprej, če ne ne bo SZjke še nekaj mesecev, ker je ne bo imel kdo oblikovat, ker bo oblikovalka zakopana v faks. Tako da prosim da res do jutri pošljete zadeve. :)




Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Damn, kronik pa res noben ni oddal. Kdo je sploh na vrsti? :()))) Orčjo stran smo hotl narest skup, ampak se nam ni uspel dobit preden bi Burek ušel v bedno Anglijo.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Dragi škratje.
Zdaj, ko nas je 3-(4), če štejemo še Benota, škrbita/hobrata. A gremo tudi mi začet ustvarjat kake škratje strani in kronike. Ali imate preveč dela v rudnikih in kovačijah in ustvarjanje prepustimo orčji zalegi.
Dwarf!

HA!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Omg, prosim sekondejte ta movšn
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Dragi škratje.
Zdaj, ko nas je 3-(4), če štejemo še Benota, škrbita/hobrata. A gremo tudi mi začet ustvarjat kake škratje strani in kronike. Ali imate preveč dela v rudnikih in kovačijah in ustvarjanje prepustimo orčji zalegi.

OMAGJAD Jurij! to se mora zgodit absolutno nujno. 100 ekstra točk za idejo. *high five smajli*  Za naslednjo SZjko se slišmo za plan. My people call your people pa to!


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Dejte, prosim, če ste za kej škratje :P
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
So se mi kar orosile oči, ko sem listal novo SZjko. Pa ste me le pogrešali.
Dwarf!

HA!


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Totalno za škratjo delavnico.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
So se mi kar orosile oči, ko sem listal novo SZjko. Pa ste me le pogrešali.

A ste u vojni tud pisal material za kšno glasilo in a bomo v njem najdl hvalospeve Gil-galadu?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Kdo ve, kaj se bo našlo, če sovragu ne uspe vsega pokurit. :D
Dwarf!

HA!


Leško

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 148
    • Karma: +7/-4
  • Kužbus
    • View Profile
Pravkar dobu SZjko v nabiralnik! Komj čakam da jo prečitam <3