Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Stojnica Na Meji Nevidnega 2019

Branko · 43 · 9444

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ajda super!


Jaz pa z veseljem kaj/karkoli pomagam.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Super!


Takoj se pejte pofočkat z JMS datum na FB, da bomo imeli termin za na flajer.
Jih bom pripravila do četrtka.


A imamo še kakšen dogodek v planu? Recimo oktobra, a se dobimo kje samo na pijači?


Za stojAnico pripravim tudi vpisne liste za nadobudne nove člane.



Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Pomoje bi bilo super, da naredimo tako kot lani, kar zmenimo se za postNMN srečanje, ki je primarno ustvarjen zato, da se polovijo interesenti z NMNja. Ker se datum kar določi, obstaja seveda možnost, da ful folka ne more, ampak je fino, da je takoj srečanje, da mamo nek "follow up" za interesente po nmnju. ČE se držimo zadnje sobote, je to idealish 28.9. Lahko je čisto enostavna zadeva, konec septembra še ni tako hladno, srečanje v Tivoliju, možnost frizbala (društvena igra, pridi in preiskusi), vikingov, klepetanja, branja pod krošnjami, druženja, hobitskega basanja s piškoti (pa pač poskrbimo da imamo dve škatli piškotov s sabo). V primeru dežja se srečamo ... ne vem, v Dobri potezi in špilamo igre ob kavi in čaju. Štart recimo ob 11:00 or something.

Seveda samo predlog, če ima kdo boljše ideje, povejte. Je pa najlažje za organizacijo. :D


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Meni se zdi to super, predvsem lahko samo naredimo uspešno verzijo zadnjih dveh stojnic in dodamo kaj, če kdo želi kaj dodati, sicer bo pa tako super. :)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Nerlisa :)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Sestanek za stojnico – poročilo in zadolžitve
Čeprav je bil odziv na sestanek zelo mlačen, bili smo namreč res le trije (Nerlisa, Beno in jaz), smo se stvari dogovorili hitro in učinkovito – prav gotovo tudi zaradi preteklih, že uspešno izpeljanih stojAnic. Ker letos Stojana na NMN ne bo, smo stojAnico preimenovali v stojAnico in absentio, zaradi zmernosti nadaljnjega besedila pa uporabljam kar termin stojnica ;P

Program stojnice:
Tudi letos bo miza lepo okrašena, dopolnili jo bomo z novo izdelanimi bannerji z VLSja, tule spodaj seznam potrebnih zadev in imena zanje odgovornih:
 :h14001: 


Interaktivni program:

·         
Quest box – kviz za geeke z nagradami (poslikanimi podstavki) – vprašanja, škatla in vse ostalo potrebno pripravi Beno
·         Vilinska sporočila (citati iz Tolkienovega sveta) – imamo že vse pripravljeno od prej, natisne jih Ajda, na lokaciji pa jih zvijemo v tulce in zvežemo s trakci. Rabimo za to še eno škatlo ali košaro – lahko kdo prinese?

Društveno robo pripravi Snejks:
-          Novi praporji (a kdo ve ali so za obešat kakšne zanke narejene na njih ali kako je mišljeno?)
-          Zeleni prti
-          Temno moder prapor z runami
-          Par ščitov
-          Zeleni plakat s predstavitvijo društva (A3)
-          Promo material (zelene zgibanke – a je to tudi pri Beki?, novi flajerji z datumi srečanj so v tisku)
 
Knjige Meta:
-          Klasika: Gnosisov zeleni GP, Hobit (lahko angleški)
-          Zanimivost: Atlas of ME
-          Novosti: Tolkienov Oxford
-          Fotoknjiga

Nerlisa: šopek Sijočih zvezd


Laptop in podaljšek Ajda.
Na njem bodo društvene fotke in morda kakšni filmčki (izbor preteklih let ter z VLS 20 in 21), če imate še kakšen kul foto in video material, mi dajte na mail ali dropbox
Kdo bi lahko spekel kaj za prigriznit?
Naj bodo piškoti malih dimenzij, da jih je veliko in trajajo čez cel dogodek. Naj bodo zraven tudi KOŠARICE ZA PECIVOEn paket 6x 1,5l vode (lahko kupi in pripelje Ajda)

Potrebujemo še:
Vrv, olfa nož, škarje, salotejp … Kdo bo to prinesel?
Vso robo lahko jaz prevzamem že v tednu pred dogodkom – to pa zato, ker lahko postavljamo stojnico že v petek, 13.9., med 15 in 17h, kar bi jaz izkoristila – ali bi takrat prišel še kdo???
Lahko prinesemo vse razen hrane, tako da je nato v soboto zjutraj vse že nared. Hrano in kakšne dragocenejše stvari dodamo v soboto.
V soboto se tako lahko dobimo ob osmih ali pol devetih, da se naredi še zadnje finiše.


Varuhi:
Prosim, vpišite se v tabelo. Potrebujemo vsaj eno osebo na uro, lahko ste tudi v paru, ampak glede na zanimive dogodke in velik del ekipe GG pri drugih zadolžitvah, je glavno da je vsaj eden vedno tam, super bi bilo (ker nas ni veliko, da vzame vsak po 2 termina).


Program dogodka je že objavljen https://nmn.si/program-2019/
 
Čuvaji stojnice


Čas
9.00-10.00
10.00-11.00 - Ajda
11.00-12.00
12.00-13.00
13.00-14.00
14.00-15.00
15.00-16.00 - Ajda
16.00-17.00
17.00-18.00
18.00-19.00
19.00-20.00


Če se bo kdo želel včlanit, bom pripravila vpisne liste, kamor bo oseba napisala vse podatke. Lahko poberemo tudi članarino (za pol leta ali eno leto – potrdila nam ni treba izdati) – zato bo tam posebej ena kuverta oz. mapa. Varuh stojnice mora biti tam za dogovorjeno uro, vedeti mora podrobnosti glede GG programa, predvsem pa izpeljati quest box. Pridite toliko prej do stojnice, da dobite ves ta info.

Pa še enkrat zapišem, čeprav vem, da je vsem jasno - od čuvajev se pričakuje, da so tudi animatorji – tisto uro, ki ste na vrsti, bodite nasmejani in aktivno ogovarjajte ljudi, jim ponudite kviz ali vilinsko sporočilo, kakšen piškot ter predstavitev društvo. To velja tudi, če smo že malo zmatrani, lačni, tečni.. saj tista ura zelo hitro mine. Kar nekaj super članov smo že dobili na NMN, tako da se splača :)


Tako da prosim, pofočkajte se za ure, potrdite vaše zadolžitve. Če bi še kdo želel pri čem pomagati, mi napišite.



« Last Edit: August 29, 2019, 09:42:34 am by Auranoir »


Gospodarsenc

  • Administrator
  • Ameba
  • *
    • Posts: 23
    • Karma: +6/-0
    • View Profile
Malo sem si drznil urediti tvoj post, Auranoir, ker ga je forum na polno razcefral (čim tekst skopiraš iz kakšnega urejevalnika, ki podpira formatiranje, je štala). Ni optimalno, je pa bolje. 


Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
HVALA! Nisem opazila, ker sem samo postala in zapustila forum.  :(


Čas - lahko se pišete tudi v polovičke, če je sila
9.00-10.00 - Pero
10.00-11.00 - Ajda, Pero, od 10:30 - 11:30 Nerlisa
11.00-12.00
12.00-13.00
13.00-14.00 - Beno
14.00-15.00
15.00-16.00 - Ajda
16.00-17.00 - Beno, 16.30 do 17:30 Nerlisa
17.00-18.00
18.00-19.00
19.00-20.00

« Last Edit: August 29, 2019, 02:12:10 pm by Auranoir »


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz skoraj ziher lahko pridem pomagat postavljat v petek popoldne!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Super, Pero!


Se slišiva glede tega, ko uredim z vso robo.





Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Vrv, olfa nož, škarje, salotejp …
To in še kaj lahko prinesem jaz. A to potrebujemo že v petek?
Curse your sudden  but inevitable betrayal.