Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Stojnica Na Meji Nevidnega 2019

Branko · 40 · 8956

Branko

  • Orki
  • Vmesni člen
  • *
    • Posts: 70
    • Karma: +4/-1
    • View Profile
 :h14001:  Svečano odpiram ta topic, ki je namenjen dogovarjanju in planiranju Gil-Galadove stojnice na letošnjem NMN-ju!  :h14001:


Za začetek bi bilo dobro vedeti, kdo ima željo in čas letos sodelovati pri organiziranju in vodenju stojnice, v kakršnikoli obliki? Lahko da pomaga logistično, kaj speče, nariše, vodi delavnico ali pa samo pazi stojnico kakšno uro in mimoidočim predstavi društvo.


Lansko leto smo imeli krajši evalvacijski sestanek, na katerem je Leško zapisal glavne pozitivne in slabe izkušnje prejšnje stojnice kar imamo lahko za oporo za letos.
Lešnik, če najdeš tisti zapisnik, ga prosim kar zapiši tukaj da vemo kaj moramo letos posebej pazit.  :)


Zaenkrat je to to, časa imamo še kar nekaj, ampak je dobro, da se začnemo dogovarjati že sedaj  :C







"Not all those who wander are lost"


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mogoče obstaja tud kak bolj uraden seznam, ampak Leško je precej enih točk nanizal že tule;


http://forum.drustvogil-galad.si/index.php?topic=183.msg4512#msg4512
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ne vem, če obstaja kakšen uraden seznam, pejstam pa tu, kar je Leško napisal, ker je res on point in kar je bilo še drugega predlaganega v topicu (Celebriel in jaz). Banerje iz prve točke že imamo, bravo VLS mojstri!! <3


1)   Obvezno rabimo bannerje na katerih piše vsaj kdo smo, kajti letos nismo imeli nikjer napisano da smo STD GG, razen na A4 papirju na katerega je Peter napisal. Se kdo spomni une hude modro/zelene plakate, ki smo jih imeli na NMNju leta 2016? Se bi dalo naredit pingvina z podobnim artom in napisom društva? To bi bilo čist top ^^
2)   Pristopne izjave in blagajna za plačanje članarine (seveda če nam Mitja to dovoli :P). Dosti nerodno je, ko se nekdo želi včlaniti in mi nimamo ne izjav ne blagajne za račun napisat, in to se ni prvič zgodil
3)   Tile mini letaki z datumi prihajajočih srečanj so bili res dobra ideja in jih obvezno rabimo na vsakem javnem dogodku (TR day in NMN predvsem) in seveda updatane. Manjka jim pa napis STD GG in povezava do spletne strani in fbja, vse to se da rešit tako, da pripopamo eno QR kodo v en kot in to je to. (QR kodo sem že naredil in jo pošlem Manci ^^
4)   Čuvaji, držimo se ure! In bodimo malo bolj aktivni, ne sedet in gledat v strop. Stoje z sproščeno držo in nasmehom pristopajmo do mimoidočih, marketing 101.
5)   Ne se zadrževat pred stojnico, vem vem, kok hipokritično od tebe Lešnik k pa sam isto delaš, ampak poskušajmo se pogovarjat z kolegi/drugimi člani GG-ja ob strani stojnice ali pa še bolje, na kavi.
6)   Smeti ne odlagat na vidno mesto, to meče samo slabo luč na nas, nič drugega
7)   Zadnja točka je pa bolj splošna. Pusti vse NMN organizatorje pri miru zadnja 2 tedna pred NMNju, če se jih kaj rabi se naj to stori prej, oni majo več kot dosti drugega dela. Aia pa fino bi bilo če bi prte umili pred kakih javnim nastopu :P


Quote from: Celebriel
Glede Gil-galad stojAnice: Opazila sem, da ko ljudje pridejo in vprašajo, kdo smo, in povem, da Tolkienovo društvo, da jim ni vedno čisto jasno, za kaj gre. Mogoče se je profesorjevo ime toliko let od filmov že malo pozabilo. IMO ne bi škodovalo, če bi imeli nekje na veliko označeno, da gre za Gospodarja prstanov in pripadajoči svet.

Quote from: Ulmiel

Seznam, ki ga je napisal Lešnik je odličen in se povsem strinjam z vsem. Te taveliki plakati bi morali biti v društveni robi, mislim, da jih ni pri meni ... jih je pa oblikovala Manca, lahko se kaj takega naredi za naslednje leto. Sovražim pingvine, ampak verjetno je najbolj praktična reč za oglaševanje. Kar se tiče teksta, smo že imel krasen moto "Skoči v Srednji svet", ki ga pomoje vsi prepoznajo, oz. nas znajo umestiti.

Jaz bi seznamu dodala, da je treba OBVEZNO imeti sestanek s čimveč vsemi aktivnimi na stojanici vsaj en mesec pred dogodkom. To nam potem tudi da dovolj časa, da dva tedna pred dogodkom imamo že vse od Šmaugovcev, kar potrebujemo za stojnico in jim ne težimo dva dni prej, da hodijo spet preverjat če imajo ščite v  kleti. :)

Drugo, varovanje stojanice je treba prevetriti in dati v ospredje promocijo društva. To je to, kar je Lešnik že omenil in tudi za to bi obvezo imela sestanek z vsemi prisotnimi na stojnici, da se ustrezno pripravimo. Pač jebiga, če si na stojnici od Gil galada, si vzameš čas tudi za en sestanek. Zaradi mene lahko stvari zaštartamo že na VLSju, ko smo vsi na kupu, če bo efektivneje.


Jaz se letos ne vključujem v organizacijo stojAnice, ker se pripravljam na predavanje, da me ne bo čas povozil. :) Se pa javim za čuvaja,  če bo premalo ljudi, smao je urnik čuvanja zelo odvisen od urnika NMNja. :) Polagam na srce dve stvari: obvezen sestanek pred NMNjem - toliko prej, da je dovolj časa za vse priprave na stojAnico!!! in pa NMN ekipo, ki je del GGja pustimo pri miru. Zato mora biti sestanek toliko prej, da če se rabi koga (in v praksi se rabi ravno Rebeko ali Bureka, ki imata največ dela) iz NMN ekipe, da imajo čas odreagirat pred NMN gužvo. In ja, vem, da je to zgoraj v postu poudarjeno kar nekajkrat, sam do zdaj se niti enkrat še nismo uspeli tega držati, pa res se mi zdi pomembno. :)
« Last Edit: August 05, 2019, 09:10:02 am by Ulmiel »


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Bom čuval stojanico, bom kaj spekel, bom prinesel Quest box (razen če ima kdo kaj proti).
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Mislim da tokrat zmorete brez mene! :D Snejks je pravi mojster moje kleti! Vse najde. :D




Če ponovimo foro z letaki od lani, se moramo zmenit prej za JMS datum in lokacijo!! :) Da pošljem to jst v tisk skupaj z NMN robo, bi rabila vse do 22. 8.

Aja, pa predlagam, da imamo neko "GDPR" urejen listek za prijavo na mesečne (oz. sezonske) novice o dogajanju. Da se folk strinja, da jih dodamo na seznam obveščanja ^.^ To bi bilo res super.




erunno

  • Ameba
    • Posts: 32
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Snejks je pravi mojster moje kleti! Vse najde. :D
Hvala, še naprej bom kandidiral za to nevoljeno funkcijo :P
Da ne pozabim: prte sem po VLS odnesel direkt v klet, brez da bi jo opral, ker sem naslednji dan odhajal na morje. A se kdo javi da bo prte spucal?


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz bom pomagal! Lahko pridem prej postavljati, lahko kaj malega pomagam pri organizaciji in sprejemem kako urico ali dve dežurstva!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Če boste imeli vprašanja glede prostora, lokacije stojnice ali česa drugega na NMNju, imam tudi letos čez komunikacijo z društvi in ureditev prostora :) Če/Ko boste imeli vprašanja, me kr kliknite, vprašajte na forumu, itd.

Podpredsedniku Bradaču sem že omenil, da bo letos na NMNju manjša novost, NMN klepeti (mogoče dobi boljše ime :P), ki je namenjena predvsem društvom. Klepeti bodo sproščeni tematski pogovori in debate, ki bodo potekali v NMN kavarni. Ne gre za predavanje ex cathedra z ozvočenjem, ampak enostavno za klepet ob kavi in čaju :) Potekali bodo čez cel dan, časovna omejitev je 10-30min oz. dlje, če se boste zagovorili (zaenkrat še ni časovne stiske). Razmišljal sem, da bi blo super, če bi GG pripravilo klepet o prihajajoči Amazonovi seriji - kakšna so pričakovanja, kaj se že ve, kaj si mislite o igralcih, celotni ideji ... Najboljše, da se nekdo javi, ki bo vodil klepet in si pripravi nekaj vprašanj in problemov :)
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz se javim za vodenje klepeta!


Pripravil bi nekaj osnove, recmo informacije, ki so nam znane, potem bi pa prek nekaj vprašanj usmeril pogovor v to, kakšna pričakovanja imamo, kaj si želimo itd.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Honie

  • Ameba
    • Posts: 42
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Ojla,
midva z Gregorjem letos žal ne bova mogla pomagat pr stojAnici, ker imava oba deloven vikend  :too_sad:


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile

Honie

  • Ameba
    • Posts: 42
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Mene sigurno ne  :too_sad:  Gregor pa mogoče pride pogledat, če se bo zbudil pravi cajt..


Branko

  • Orki
  • Vmesni člen
  • *
    • Posts: 70
    • Karma: +4/-1
    • View Profile
Družba,


sam letos žal ne morem prevzeti vodenja stojnice, saj bom imel zaradi službe, obilice službe in določenih drugih razlogov premalo časa za organizacijo ekipe in postavitev stojnice.


Če se kdo želi preizkusiti v tej vlogi je dobrodošel! Dela ni veliko, potrebno je samo sklicati sestanek v avgustu, z ljudmi, ki bi bojo sodelovali na stojnici da se naredi načrt, pregleda lansko dogajanje in organizira par stvari. Kar pogumno!  :h14009:
"Not all those who wander are lost"


Auranoir

  • Ameba
    • Posts: 31
    • Karma: +1/-0
    • View Profile
Zdravo,
a se je že kdo javil? Drugače z veseljem prevzamem organizacijo jaz.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ajda



Sicer je Beka zgoraj opozorila, da če mislimo kaj tiskati, da ji moramo poslati robo za tisk do 22.8. Kar je ta četrtek. :) Mislim, da so bili letaki lani luštna ideja, ne vem pa, a je bilo kaj zrealiziranega? Lani smo imeli datum naslednjega srečanja gor an? Bi dali letos naslednje srečanje in JMS? Če bomo uspeli to naresti, niti ne vem, če imamo postavljen datum za JMS ... njah, preveč neznank.   V glavnem, men se zdijo fajn, ne vem pa če imamo čas to narest. :)