Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

JMS in Kreativni natečaj 2018!

Zurbag · 83 · 15343

Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Tist okviren program za JMS štima. Delavnica črnega jezika!! :beauty:  Zupi rabi imet dovolj besednega zaklada za nove NMN posnetke. :D

To ja :D

Drgač imam pa še vedno problem kako narest tako delavnico zanimivo in sploh del programa. Ker par leta nazaj je Meta nardila super povzetek vsega črnega jezika, ki ga omenja Tolkien v svojih delih (če se prou spomnim). Nasčednjič je pa potem taka "delavnica" zgledal, da sva si z Leškotom zmišljevala orkovske fraze in besede. Je zabavno, zame uporabno, ne vem pa kako bi naredil, da bo še ostalim :D
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Branko

  • Orki
  • Vmesni člen
  • *
    • Posts: 70
    • Karma: +4/-1
    • View Profile
Se en update: ravno sem ponovno govoril z lastnikom koce, in pravi da po novem v koci ni nobene posode za kuhanje ali za jest. Vcasih so jo imeli pa so vse pobrali ven.  :'( :'(


Ima kdo idejo kje bi lahko dobili posode za kuhanje in kroznike/pribor ( tega bi naceloma lahko prinesli od doma?)
"Not all those who wander are lost"


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Če bo dovolj zaske, ne rabimo ničesar.  :h14013:
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Zupan, glede black speecha, če češ it v verzijo, ki bo razumljiva še komu drugemu, imaš tu black speech, ki ga je za filme Hobit razvil David Salo (skupaj z razlago). Sej ni veliko, nekej pa je. Plus vidi se, kako je izpeljeval iz že obstoječega materiala:

http://www.elendilion.pl/2013/01/06/g-i-p-report-hobbits-quenya-orkish-and-khuzdl/

Ima kdo idejo kje bi lahko dobili posode za kuhanje in kroznike/pribor ( tega bi naceloma lahko prinesli od doma?)

Vsak zase prinese krožnike, pribor, kozarce in šalce (ta podatek naj dobi vsak, ki pošlje prijavo).
Tadeja in Gregor naredita seznam, kaj vse od posode potrebujeta za kuho, in potem se lahko razdeli, kdo kaj prinese.
Bi pa znala bit težava v tem, da domače kuhinje nimajo dovolj velikih posod. Kaj se mogoče lahko kupi, če je kriza? Res, najprej preveri pri njiju, kaj bosta potrebovala.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Branko

  • Orki
  • Vmesni člen
  • *
    • Posts: 70
    • Karma: +4/-1
    • View Profile
Dobra ideja, bom povprasal se naokoli kje bi se dal sposodit to vecjo posodo.
"Not all those who wander are lost"


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Kaaaj? To pa je šalabajzersko od njih. Kako potem oddajaš tako kočo?  :oh:


Branko

  • Orki
  • Vmesni člen
  • *
    • Posts: 70
    • Karma: +4/-1
    • View Profile
Ne vem res.. jst sem ze bil v tej koci 2x pa so vedno meli vso posodo in pribor tam. To so mogl pred kratkim spremenit...  :h14034:
"Not all those who wander are lost"


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Zupan, glede black speecha, če češ it v verzijo, ki bo razumljiva še komu drugemu, imaš tu black speech, ki ga je za filme Hobit razvil David Salo (skupaj z razlago). Sej ni veliko, nekej pa je. Plus vidi se, kako je izpeljeval iz že obstoječega materiala:

http://www.elendilion.pl/2013/01/06/g-i-p-report-hobbits-quenya-orkish-and-khuzdl/


O hvala, bom pogledal :)

Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
A kdo ne ve kaj bi delal za natečaj, pa bi združil moči z mano? :) Aaa, aa?  :C 


Nismo omejeni na en izdelek, lahko imamo več ane? Pepi, Iza in Beno? :D Sej se ne boste branili več izdelkov ene osebe, če bo slučajno tako naneslo?


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Sploh ne  :)   pustite si kreativno svobodo in naredite kolikor izdelkov želite, le če mate dovolj časa in idej  :D

In ja, še z moje strani, super da imamo letos nagrade že pošlihtane, pa še tok posebne! Hvala Nerlisi in ostalim  :beauty:
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
A kdo ne ve kaj bi delal za natečaj, pa bi združil moči z mano? :) Aaa, aa?  :C 


Če precej hitro ne pogruntam, kako točn bom izdelal svoje, pol bom sigurno oseba, ki ne ve kaj bo delala :D Ampak zaenkrat sm optimist!
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz isto...
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Seveda bomo veseli vseh izdelkov, tudi večih po glavi. Če bo potem ena oseba klonila pod karavano nagrad, bo to le potrdilo toliko večji vloženi trud.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


UrbanJ777

  • Ameba
    • Posts: 9
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Zdravo,


Jaz sem se tudi prijavil na vase srecanje. Zanima me ali bi bila moznost da me kdo pobere na poti v Cerknico. Sem iz okolice Celja...


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Živijo in dobrodošel!

Ne vem, če bo kdo štartal prav z vašega konca, ker še celo večina Štajercev zdaj živi v Ljubljani (Leško? Rebeka?). Če imaš kako možnost priti v Ljubljano, se bo pa zihr kaj našlo za naprej.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.