Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

NA MEJI NEVIDNEGA 2018

Zurbag · 52 · 11928

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
Bokijev standarden MO
Moji upi so se uresničili, Na NMN je bila še vsaj ena Tolkienova slika.
Vsekakor ni odveč, če so poudarka vredne strani na veliko ali dvojno. Ljudje smo različni.
Hodim po različnih ZF&F konvencijah, ponekod je ogromno stojnic in ljudem na stojnici je, sploh, če kaj prodajajo, pomembno, da ti tudi pri hitrem skozihodu padejo v oči.
Mogoče še en obči napotek (ni namenjen Gil-Galadu), dobljen z izkušnjami - ljudje s stojnice naj ne stojijo pred stojnico. Če ljudje stojijo pred stojnico in tam debatirajo o petkovem večernemu žuru ali kaj stoje berejo (mi smo imeli to izkušnjo), gredo obiskovalci mimo. Nekdo, ki bi debatiral, pa se ga zvabi malce stran. Saj je vedno prostor med stojnicami.
Malce sem prelistal Sijoče zvezde. Moram priznati, da je odlično ljubiteljsko glasilo. In seveda, 20 let Gil-Galada je super obletnica. Za vsako društvo je izziv preživeti toliko uspešnih let. Čestitke.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Samo bi lahko počel kaj Gil-galadovskega ...


Uuuuuu, Pero, dj nared karikaturo Tolkiena, k magic karte maže z zasko!
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
NMN <3 Čestitke Šmaugu za odlična predavanja in panele, postavitev prostora in splošno organizacijo res ogromnega eventa. Kot zmeraj, na meji nevidnega čas mineva neznansko hitro. Ne štekam, pokonci sem od 6h zjutraj, NMN se začne ob devetih in enkrat se obrnem in je ura osem zvečer, domov pa valda pridem sredi noči. Majkemi, toliko dogajanja in stojnic in ponudbe ... jst ne vem, kako folku uspe pridt samo za kakšno uro, ker men jih enajst ni dovolj. :D

Kdo bo napisal poročilo za NMN za Sijočo Zvezdo? Se nas nekaj združi, napišemo skupaj? Jaz sicer pripravljam že eno drugo poročilo, tako da bi bila vesela, če kdo drug zaštarta, sem pa bila prisotna na večini predavanj in panelov in lahko to obdelam. Lešnik, si za? Še kdo drug? Pero, Ajda, Snejks, Beno, Nik?


Seznam, ki ga je napisal Lešnik je odličen in se povsem strinjam z vsem. Te taveliki plakati bi morali biti v društveni robi, mislim, da jih ni pri meni ... jih je pa oblikovala Manca, lahko se kaj takega naredi za naslednje leto. Sovražim pingvine, ampak verjetno je najbolj praktična reč za oglaševanje. Kar se tiče teksta, smo že imel krasen moto "Skoči v Srednji svet", ki ga pomoje vsi prepoznajo, oz. nas znajo umestiti.

Jaz bi seznamu dodala, da je treba OBVEZNO imeti sestanek s čimveč vsemi aktivnimi na stojanici vsaj en mesec pred dogodkom. To nam potem tudi da dovolj časa, da dva tedna pred dogodkom imamo že vse od Šmaugovcev, kar potrebujemo za stojnico in jim ne težimo dva dni prej, da hodijo spet preverjat če imajo ščite v  kleti. :)

Drugo, varovanje stojanice je treba prevetriti in dati v ospredje promocijo društva. To je to, kar je Lešnik že omenil in tudi za to bi obvezo imela sestanek z vsemi prisotnimi na stojnici, da se ustrezno pripravimo. Pač jebiga, če si na stojnici od Gil galada, si vzameš čas tudi za en sestanek. Zaradi mene lahko stvari zaštartamo že na VLSju, ko smo vsi na kupu, če bo efektivneje.


Se dobimo na postNMNjevskem sestanku? Jaz na srečanje 12.10. gotovo ne pridem.
« Last Edit: October 02, 2018, 09:39:36 am by Ulmiel »


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Premlel sem knjižico NMN z zgodbami in nekaj zanimivostmi. Knjižica je lepo opremljena, lepo izdelana, kapo dol odgovorim za obliko in otip. Me je pa zbodlo spodbujanje pisanja v angleščini. Če je zgodbe, spisane v angleščini ocenjeval in razvrščal materni govorec z literarnimi izkušnjami, potem je OK, čeprav se ne strinjam s spodbujanjem pisanja v tujem jeziku.
Moram pohvaliti spis o Dunu. Morebiti bi kazalo Fremene posloveniti v Svobodnjake, a ni krize. Na srbskem, oziroma hrvaškem jezikovnem območju imajo svoj prevod že dolga leta. Sramota, ker ga še nimamo v slovenščini. Že pred leti so ga najavljali pri KMŠ, a se je, če sem prav informiran, zataknilo pri financah (beri: cena pravic je bila nesorazmerna glede na pričakovano naklado). Novi prevod naj bi izgotovila Učila, kar me navdaja s skrbjo, da bo slab prevod. Seveda kaže upoštevati samo dela Franka Herberta, kajti njegov sin ni niti pod razno blizu sinu še enega znamenitega avtorja.
Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
kajti njegov sin ni niti pod razno blizu sinu še enega znamenitega avtorja.

A tukaj ciljaš na Christopherja Tolkiena? Ker on ni nič napisal, on je samo urejal maso J.R.R.-jevega neobjavljnegena materiala (OK, napisal je komentarje na to, ampak nikoli ni vstavljal svojih zgodb v očetov svet).

To v bistvu sprašujem zato, ker se ne spomnim nobenega drugega sina (me pa firbca), pa ker se v bistvu niti ne spomnim nobenega primera, kjer bi drug pisatelj nadaljeval delo prvega in zadevo izboljšal ali vsaj ohranil na istem nivoju.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Njega sem mislil. Ne spušča se v očetov svet kot avtor, temveč kot skrbni skrbnik, kar je odlično za Tolkienovo dediščino. Herbertov sin pa nekaj packa v očetovem svetu. Brian Herbert je z Kevinom J. Andersonom spisal nekaj romanov v svetu Duna, ki pa, kolikor sem uspel izvedeti, niso ravno biseri.
Delaj dobro!