Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Material za plašče

Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
S Kajo že nekaj časa razmišljava, da bi si zrihtala hude tople plašče za na VLS! Lodn in volna sta zelo draga, zato trenutno gledava Melton: http://www.fabricuk.com/fabrics/859-italian-melton.html


Material je 70% volna, 30% poliester, Zupan zagotavlja, da bo fajn :D Na voljo je v črni, temno modri, dveh rjavih, nekaj sivih, olivno zeleni, pa tudi v nekaj drugih, bolj pogumnih barvah.


Ker je poštnina precej draga, bi bilo fajn naročit v večji količini, da si to razdelimo. A še koga zanima nakup?


Za klasičen, polkožni plašč, rabimo ca. 3,5 m blaga. Skupaj s poštnino pride to 50-55€. Za polni, tričetrtkrožni plašč, rabimo ca. 5 m (65-70€). Potem si ga lahko sami izdelate, midva bova to zaupala šivilji.
« Last Edit: June 19, 2018, 12:37:35 pm by Burek Legolas »


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Marsikomu sem že povedal, pa še enkrat za vsak slučaj tukaj - potem sem naročil vzorce tega materiala in je absolutno pretanek, da bi ga uporabljali za plašče. Na žalost. :(

Ko bo naslednjič akcija pri Svetu metraže (glih danes se je ena končala, pa spet nisem mogu it), bom pa napisal, če imajo tam kak dober material in koliko stane.


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile
lahko pokličeš tudi v Gramatex, tudi z veseljem pošljejo vzorce. jaz sem pri njih kupila blago za svoj plašč.