Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Beorn in njegov čarobni vikend.

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Sem hotu ponovno napisat temo, ampak kje je Golum res dobil les za svoj čoln, potem sem se pa spomnu tole.

Torej Beorn je eden redkih "spreminjalcev kože" ki se je pritepel nekje od daleč, kjer jih je bilo včasih več ali jih je morda še zdaj.

Ali kaj vemo o tem, od kje so se znašle orjaške čebele in izredno dobro trenirane hišne živali? Ali je posredi kaka čarovnija?

Glede na to, da niso omenjene nikjer drugje težko verjamem, da je Beorn s sabo uvozil neke divje Himalajske ali orjaške čebele. In tudi težko požrem odgovor, da je tok dobr natreniral živali in je Cesar Milan Srednjega sveta.
Dwarf!

HA!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
A ni Beorn prišel z Meglenega gorovja? To niti ni daleč. Pove pa veliko o Meglenem gorovju, tam velikani gore okrog mečejo v nevihtah. :D

Jaz si predstavljam, da je imel tolk dober filing za živali, da je dejansko pse tako natreniral, čebele pa vzgojil. Nič več magije ni  tem, kot je je na splošno v Srednjem svetu. Torej IMO ne gre za neke uroke, ampak je zaradi svojega razumevanja in ljubezni do živalic sčasoma pridelal znanja, ki so mu to omogočala bolj kot komurkoli drugemu.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Jaz sem si Srednji svet vedno predstavljal kot poligon pohitrene evolucije, ki jo zmanipulirajo božje sile. Zato so hobiti nastali iz ljudi relativno hitro, živali so govorile, kr ene pošasti so bile okoli... Posebno temne sile so hitro spremenile osebke v delno ali zelo zlohotne (kot morgulsko rezilo v drugem topiku).
Glede na to, da tekom zgodb odkrivamo kaj vse obstaja v Srednjem svetu in zna to presenetit (Ghan buri Ghan?) bi rekel, da je svet, kljub otipljivi podobnosti z našim vseeno kar krejzi in naseljen z marsičem "drugačnim". Tisto, kar pa že je drugačno, dela pa svoj okoliš še drugačnejši npr. Tom Bombadil :)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
To s pospešeno evolucijo je kul fora. Razloži, kako bi Morgoth ustvaril orke - genska manipulacija pa to.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Jst si pa predstavljam evolucijo v stilu entovske vode! :D Ziher so tiste čebele pile iz kakšnega vodnjaka starega enta in so zrasle. :D


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ja, jest si kr magično predstavljam to "evolucijo". Oz pri Tolkienu je itak vse neka simbolika (kao ne sam totalno ja), tako da se morajo stvari zgodit hitrejš da so bolj nazorne.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Ok pohitrena evilucija in vzgoja pojasni marsikaj.

Aapak zakaj jih je potem imel samo on in ne še kdo drug? Sej on ni nč kej posebnega.
Dwarf!

HA!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Drugi so imeli pač kaj drugega. Kaj te matra Yibor, sej škrati so mel pa vojsko ovnov no!
BEE BAA BEE BAAAAAAA!!!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Lol, a si že star pa siten.

Vojska ovnov, k so opisani kot dokaj normalni je daleč od orjaških čebel in živali, ki se obnašajo drugače kot jim je bilo naravno namenjeno.

Recimo da orjaške čebele = več medu. Tega bi se povsod radi lotil.
Živali s takim obnašanjem, ne vem na kakem dviru al pa kej, ne vem.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ampak pr čebelah je ravn to čar, da so tok mejhne, da ne vidš, kako nardijo med. Če je zadeva tisočkrat povečana, preveč detajlno vidš, kako se ona naštima v un skret od panja, in kozla not. Ne vem, mene bi motil. Plus, mogle bi bit tud ful večje in močnejše rože, da jih ne speštajo.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Lol, a si že star pa siten.

Vojska ovnov, k so opisani kot dokaj normalni je daleč od orjaških čebel in živali, ki se obnašajo drugače kot jim je bilo naravno namenjeno.

Recimo da orjaške čebele = več medu. Tega bi se povsod radi lotil.
Živali s takim obnašanjem, ne vem na kakem dviru al pa kej, ne vem.
Čist resno se mi zdi Bjornova scena z živalmi zelo magično navdahnjena. On jih je prepričal nekako, da so fino sodelujejo in so najbrž zato bile pri njem tok zlo domače da so se kr povečale pa dobile dodatne lastnosti. Pravljično ane. Ampak to je ena od unih posebnosti Srednjega sveta, ki so mal izjeme in jih drugje ne srečamo na točno tak način. Pač Beorn je bil taka faca da je to povzročil. Če bi bli škrati ful face bi mel boljše ovne in bi dejansko zmagal z njimi kšno vojno. Sam povem. ;)
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Če je zadeva tisočkrat povečana, preveč detajlno vidš, kako se ona naštima v un skret od panja, in kozla not.

Prosim, pejt za učitelja! :D
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Pero, sej to sem spraševal. A je možno, da je on imel kaj magičnega v sebi, da mu je to uspelo. Ali kaj vemo o tem, ali je pač samo luštna ideja in to je to.

Pač ja on je car in Cezar Milan. Sam a je dejansko, al je to samo story magic zato, da je scena.
Dwarf!

HA!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Men je dejstvo, da se spreminja v medveda dovolj da mi je magičen. In to pol kuj za sabo potegne da valjda pol to magijo loh še malo razširi, posebno za potrebo filinga in zgodbe.
Ne bi se čudil, če bi bilo okoli po Srednjem svetu še kup menjekožcev, ki pa takih živali ne bi imeli (ampak kaj drugega ali pa nič). Pa če bi šli do Beorna v Gospodarju prstanov bi že znal izpast drugače...
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Se strinjam s tabo. Spraševal sem pa to, ali je ta magičnost mogoče kje omenjena ali zapisana, da obstaja, ali je pač to nekaj kar smo sami sprejeli, ker ustreza našim predstavam.

Tako kot če bi rekli, da je Srce gore v resnici eden izmed silmarilov ali silmarilom najboljši približek, ker je do sedaj, edina stvar, ki ustreza opisu silmarilov, kot out of this world.

V tem primeru se mi zdi, da je celo omenjeno, da to ni res, čeprav bi lahko marsikdo posvojil to prepričanje.
Dwarf!

HA!