Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
LOTR je le star že 17 let - za trenutne najstnike je to predpotopni film
Meni se zdi, vsaj kar se tiče vizualij, še kako konkurenčen film. Ampak verjetno danes mnogi mislijo, da je nekaj, kar je posneto pred nekaj leti, avtomatsko nekaj zastarelega ... Kakovostnejša, kot je vsebina, žlahtnejše se postara. In LOTR se mi zdi, da je kakovostna vsebina, meni osebno je primer, kako se literarno delo prenese v film, torej drugačen medij.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mene ful skrbi, da bodo šli v blood, sex and gore, GoT-style.

Tega tud js nočm! Ampak bilokakšn shock value in nasploh nek obči grittiness, je dons vsaj ene petdeset posto vsega, kar na TV pali. In zarad tega pravm, da je GoT mal izrojil sceno, v smislu, da če (neka high fantasy) serija posnema GoT, je kot "kopija" mal v podrejenem položaju. Če ga pa ne, je pa že by design neki, česar folk mogoče sploh noče. V resnic upam, da ni tko, da gre LotR prek tega in da postav nov standard. Tud zato, ker se v ne tok zlo oddaljeni prihodnosti obetajo ekranizacije še ene par takih del, k res hočm, da ratajo.

Za "starejši" folk bolj malo, lahko pa mogoče privabi mladino (LOTR je le star že 17 let - za trenutne najstnike je to predpotopni film).

Zdj bom izpadu res ena stara tečka, na katero bi bil ponosn še sam gaarg, ampak se bojim, da ne. Ko sm bil js str 11 let, ane, je blo gledat (dobr) film kr dogodk. Komi smo ga čakal, pol smo šli v kino s tastarimi, pol smo jedl overpriced gumjaste bombone, pol smo gledal film, pol smo bli ful navdušeni, pol so fotri, k so pol filma prespal, film skurcal, in pol smo mulci o filmu v šoli debatiral še več tednov. Dons, sploh serijo, pogledaš na netu in zravn poješ en čips, takrt je bil pa internet bodisi nepavšaln (si ga plačvov po porabi, vsled česar si ga nucov res izključno samo v primeru iskanja literature, k ni bla na voljo v nobeni izmed petih najbljižjih knjižnc), bodisi neprisoten. (Vsaj v Medvodah.) In po moje je tud to pripomogl k res pristnmu hajpu, k je trajal kr dolg (pr enih še dons, haha).

Ampak v resnic ne vem, če je to res replika na to, kar si ti rekla. To je sam neki, kar morm dat vsake tolk časa iz sebe. Po moje je fora bl v tem, da so se LotR filmi res lepo postaral (kot je reku Boki), so skupi s knjigam še zdj lahko dostopni in da je bil nenazadnje še ne tolk dolg nazaj na sceni Hobit -- zarad katerga si je vsaj, če nč druzga, kšn noob zihr pogledu še Gospodarja. Plus, takrt je blo na tej sceni vseen še mal ledine, k jo je Jackson lepo zoral. Dons je tm sam še luža.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Če je koga zanimalo, a bo imel Peter Jacskon kaj pri novi seriji, tu je nekaj non-news iz intervjuja z njim:

Q: I read that quote that Amazon is going to send Lord of the Rings scripts to you. What does that mean exactly? Or do you even know yet?

PJ: Well, I mean, they spoke to me. And they spoke to me quite a few months ago and what they needed is that team to just get involved straight-away and develop scripts. So I just couldn’t even think about doing it, because I was still working on these films. Both of these films were in post-production, and so I just said to them, “Look, I can’t get involved, and particularly right now. But if in the future you want to send me anything, I’m not sure how I can get involved, I’m not sure if it’s a good idea, but let’s just keep at it, talking.” So that was the last conversation that I had. I mean, if I can help them in some way, if it makes sense, I’m certainly happy to.

Q: Is this going to wind up being the Tom Bombadil series?

PJ: Oh, I don’t know. That’s one thing I haven’t had any type of conversation about.

Q: I say that jokingly, because anytime someone brings up your Lord of the Rings movies, there’s always one wiseguy saying, “Um, where was Tom Bombadil?”


PJ: But I guess it certainly could! If that’s what they choose to do.


Celotni intervju je pa tu: https://uproxx.com/hitfix/peter-jackson-interview-mortal-engines-lord-of-the-rings/2/
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Mene pri vsem tem zanima, kako bodo tri knjige, ki so trije filmi postali, spravili, recimo od oka, v nekaj sezon. zagotovo se ne bodo zadovoljili s tremi sezonami (3 knjige). Če je epizoda dolga 50 minut, 10 njih je 500 minut, bi rad videl, kako bodo razvlekli vse skupaj, da bo knjiga sedla na sezono. A dvomim, da bo tako "malo" sezon. A pustimo se presenetiti. Če bodo razvlekli v slogu Hobita ...
Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Itak nej ne bi bilo po knjigi, ampak v tem svetu in približno v LOTR času. Fanfiction. Zato vse te fore na "mladega Aragorna".

Edin to me zdej firbca, a se bo vezalo na obstoječe filme ali bodo štartali iz nule.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Fanfiction - Torej bo bolj ali manj ohlapno, oziroma "posneto po resničnih dogodkih, ki bi se zgodili v resnični knjigi, če bi bila napisana" ...
Delaj dobro!


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile

Delo na seriji gre počasi, a nezadržno naprej. Trenutno se Amazon zgleda ukvarja s pravicami za nakup Nove Zelandije:

https://www.stuff.co.nz/entertainment/109543455/plans-to-film-1-billion-lord-of-the-rings-television-series-in-nz-under-threat

 A ste vedeli, da bo serija stala milijardo dolarjev? Ameriških, ne kivijevskih! Predvidevam, da je to za vseh 5 sezon, ker je bil prejšnji rekord 100 milijonov $ na sezono... No, Amazon ima zdaj zgleda problem, ker bodo v Wellingtonu (ki ima edini zgleda dovolj velike studije) "snemali" Avatarja II. A se še reče snemati, če gre le za zajem motion capture, in potem vse delaš v CGI? No, that town ain't big enough for two. Amazon je zgleda Novi Zelandiji poslal vojni ultimat zaradi premajhnih kapacitet studijev v Aucklandu, kamor so zgleda mislili prestaviti snemanje.

Povzetek in komentar na TheOneRing.net:

http://www.theonering.net/torwp/2018/12/26/105789-the-big-debate-over-the-filming-of-the-amazon-lotr-series-in-new-zealand/

Quote
Is it possible that Amazon can do location filming in New Zealand and Studio work in London, Hollywood or Vancouver? Or why not film in British Columbia, or Northern Ireland or Slovenia for that matter?

 :D
Si predstavljate snemanje Srednjega sveta v slovenskih studijih? A jih sploh imamo kaj?  ???

Po drugi strani pa še kar ne vemo niti, v katero dobo bodo šli, kaj mislijo sploh snemati...

To bo še zabavno.
Besser Ritter Wenne Knecht!


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile

https://www.amazon.com/adlp/lotronprime


The Second Age spans 3441 years and ends with the first downfall of Sauron, the primary antagonist of "The Lord of the Rings."
 
 
 One Ring to rule them all, One Ring to find them, One Ring to bring them all, and in the darkness bind them, In the Land of Mordor where the Shadows lie.
 
 
 Welcome to the Second Age!

Torej Numenor! Didn't see that coming! Veliko bolje kot "mladi Aragorn", materiala je Tolkien kar precej napisal... Ampak a to pomeni, da je Tolkien Estate prodal pravice za uporabo podatkov iz Silmarilliona, Unfinished Tales, HoME, a bomo dobili interpretacijo osnovnih podatkov iz Gospodarja Prstanov in dodatkov na koncu?

https://www.indiewire.com/2019/03/lord-of-the-rings-tv-show-setting-second-age-middle-earth-amazon-1202049333/

http://www.theonering.net/torwp/2019/03/07/105938-amazon-primes-new-map-welcomes-us-to-the-second-age/

Če ne gre spet za pretiravanje novičarskih strani - spletna stran serije ima kup zemljevidov Srednjega sveta, prvi je pač za časa Numenorja, ostali so kasnejši - kar je še vedno v skladu z "mladi Aragorn" zgodbo, z zemljevidi samo prikazujejo izvor njegove rodbine...
« Last Edit: March 08, 2019, 10:29:34 pm by Bwaze »
Besser Ritter Wenne Knecht!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Nekaj novic!

Iskanje virov, od koder novice pridejo, je pa tolk jeba, da povedat ne znam. Novinarji v člankih kar nekaj bluzijo, ker ko bereš potem izjave, sploh ne gre o tem.

Govorice so bile:
1. da je Nova Zelandija tolk nafilana s snemanjem Avatarja, da ne morejo snemat še LOTR-a;
2. da gre produkcija na Škotsko (opaženi so bili location scouti);
3. in včeraj je butnilo ven, da ne bodo snemali na Škotskem zaradi problemov z Brexitom ter da
4. se je Jeff Bezos osebno pogovarjal s preimerko Nove Zelandije Jacindo Ardern, če je sploh varno it snemat na NZ po napadu v Christchurchu;
5. V Auklandu že gradijo lokacije in scene.

1. ne vem, od kod je prišlo, ampak zgleda Avatar ni razlog za selitev LOTR-a. NZ ima kapacitete.
2. je res, čekirali so Škotsko. In nekaj malega verjetno bodo snemali tam.
3. Nihče ni v resnici dal Brexita kot razlog, pa predstavniki industrije sploh še ne smejo komentirat, koliko se bo snemalo na Škotskem.
4. Jacinda Ardern je zanikala ta pogovor. Je imela debato z Bezosom in ostalimi bigshoti o varnosti po Christchurchu, ampak ni bilo konkretno o tem projektu, temveč na splošno za gospodarstvo.
5. Glede na zanesljivost ostalih virov je težko ocenit, kaj je s tem, ampak BAJE je to res.

Pa znan je režiser: J. A. Bayona, ki je režiral zadnji del Jurskega sveta, 2 epizodi Penny Dreadful in par neznanih zadev.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
U, hvala za povzetek! Tazadnji Jurassic World je bil čist fajn, ne navdaja me pa ful z optimizmom glede smeri serije. Ampak dejmo seveda počakat pa videt. :)


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
Si predstavljate snemanje Srednjega sveta v slovenskih studijih? A jih sploh imamo kaj?
Slovenija bolj ali manj odpade za skoraj vse večje projekte, saj bi naši radi samo kasirali in težili, da se mora vrniti vsak kamenček natanko tja, kjer je bil. Si lahko zamislite, da bi kje pri nas postavili Minas Tirith in potem to pustili za turizem?
Problem teh spletnih novičkarjev, influencarjev ipd. spletne obvestilniške (gostilniške?) scene je v sposobnosti, da iz dveh besed spišejo za 100 strani ugibanj. Mi v službi takšnim neskončnim ugibanjem in potem razpisovanju po forumih pravimo "dvorišče prepeva".
Verjetno snemanje še ni tik pred zdajci, kajti Amazon sigurno hoče vse skupaj narediti za čim manj stroškov, kar je logično. Milijarda za serijo, torej 200 mio za sezono, je konkreten keš. Predvsem naj pazijo, da ne bodo premočno zmasakrirali tega, kar je dejansko v knjigah.
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Na Novi Zelandiji so imeli cel kup zahtev glede zaščite narave. Recimo po celem setu Edorasa so morali postavit pohodne površine, da ne bi potacali rastlin, v sami vasi pa so odstranili ogromno površino trave (s koreninami vred), jo odpeljali v temu namenjen rastlinjak, jo vzdrževali celotno trajanje snemanja (več kot eno leto) in potem vrnili nazaj. Meni se zdi super, da se ščiti naravo in ne pusti, da se kar uniči.

Pa tudi glede tega, da Amazon hoče vse skup narediti s čim manj stroški, se ne strinjam. Po moje jim je precej vseeno, a zadeva stane par 100 milijonov več ali manj. Edino pomembno jim je, da je stvar dobro sprejeta.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
Pa tudi glede tega, da Amazon hoče vse skup narediti s čim manj stroški, se ne strinjam. Po moje jim je precej vseeno, a zadeva stane par 100 milijonov več ali manj
VSAKO podjetje želi posel opraviti s čim manj stroški. VSAKO podjetje se trudi za finančno učinkovitost. Amazon ne bi bil, kar je, če ne bi znal maksimalizirati vložkov. Zagotovo pa želijo, da bo serija čim bolj sprejeta. To želi vsak producent in financer. Vsak dolar želijo maksimalno izkoristiti, kar je popolnoma normalno. Tržniki temeljito proučijo tržišče in vsebino serije bodo natančno prilagodili rezultatom tržnih raziskav. Tudi Amazon ne more "spušiti" stotin milijonov zaradi slabo pripravljenega snemanja. Tudi fanfiction me toliko ne moti, kot me zmotijo nepotrebne neumnosti, ki odstopajo od v knjigah napisane pripovedi. Če bodo recimo govorili o travmah mladega Saurona, ker se nihče ni hotel z njim igrati, ni moteče, ker tega ni v knjigah in če je potem to osmišljeno, OK. Tudi mladi Aragorn ni problematičen, a velja isto - v službi tega, kar je v knjigah.
Pomembno se mi zdi, kakšni igralci in igralke bodo izbrali za glavne vloge. Če bodo preveč pozornosti namenili politični korektnosti, bo izpadlo čudaško (napr. temnopolti Aragorn, pa azijatski Gandalf, ...)
Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Amazon v tole mece ogromno denarja. Je ze res, da bodo zadevo optimatizirali, ne mores jim pa ocitati sparanja.

In zakaj hoces spet imeti debato o politicni korektnosti? Kolkokrat moramo cez to?

Ce bo res Númenor v srediscu, se kar pripravi. Númenorci so bili kolonialisti, tako da vsega boga ras ne bi bilo izven logike. Poleg tega so bili njihovi gondorski potomci, ce se prav spomnim, bakrene polti (lahko bi celo debatirali o tem, da je Aragorn v filmu rahlo presvetel, ampak to zgleda nikogar ni zmotilo, z mano vred).

Ker ce je Srednji svet kao Evropa, to za Númenor, ki je v bistvu Atlantida, ne velja. Tako da imajo kar veliko moznosti.

Se najbolj definirani so vilinci, ampak samo zato, ker so v klanih in so posamezniki iz teh klanov ponavadi opisani, bliznji sorodniki jim morajo biti pa podobni. Ce si bodo pa tudi tu izmislili nove osebe, jih pa lahko recimo proglasijo za Avare ali kake mesance, pa jih s tem lahko naredijo tudi temnopolte.

Jaz se bom pritozevala (in bom se, ker se vedno), ko zadevo vidim in primerjam s kanonom. Ampak v bistvu me mnogo bolj skrbi scenarij kot igralci.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
Je ze res, da bodo zadevo optimatizirali, ne mores jim pa ocitati sparanja
Saj jim ničesar ne očitam. Nikjer nisem tega zapisal. Napisal sem zgolj to, kar si ti napisala - da pač želijo čim več za čim manj denarja. Saj to je optimizacija stroškov. Amazon je pri klestenju stroškov učinkovit, včasih celo preveč na nepravih mestih. Seveda vem, da ne bodo pretiravali pri klestenju za produkcijo. HBO so z GoT pokazali, da je moč tudi za TV medij narediti razkošno produkcijo.
Quote
In zakaj hoces spet imeti debato o politicni korektnosti? Kolkokrat moramo cez to?
Kar veliko današnjih filmov in tudi nadaljevank pokvari ravno to.
Delaj dobro!