Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Indis

  • Ameba
    • Posts: 5
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Velikanske spremembe na sporedu: Christopher Tolkien je odstopil z mesta direktorja Tolkien Estate-a (klik).

Jaz se kar strinjam z avtorjem članka:
Quote
Here is a man who is a treasure, and who carries in his heart and mind the voice and essence of his father. The significance of his departure cannot be over stated.

Ne morem se mu dovolj poklonit - za njegovo trdo delo, predanost, pa tudi trdno držo. Z njegovim odstopom se res vse spremeni; in če me je že prej skrbelo glede tv adaptacije, me zdaj še malo bolj. Res, res upam, da The Tolkien Estate ve, kaj dela; da Amazon poleg neizogibne želje po dobičku res vodi tudi ena kul kreativna vizija in predvsem res poglobljeno poznavanje izvirnega materiala, Tolkienovega sveta in motivov. Glede na govorice sklepam, da bo šla serija res nazaj v preteklost; mislim, da se še nekako najbolj omenja Aragornov backstory (tisto obdobje, ki so ga po prvotnih planih nameravali uporabiti za nikoli udejanjeni bridge film med Hobitom in LOTR) ali pa Numenor. V vsakem primeru bodo stopali na nov teren, velika večina vsebine bo povsem izmišljena in res upam, da jo bodo pisali ljudje, ki nimajo samo smisla za ustvarjanje gledljivih stvari, ampak tudi za doslednost. Glede na to, da se povsod omenja, da želi Amazon v bistvu poustvariti uspeh GoT, me je strah, da se mu bodo želeli tudi tematsko približati. Numenor recimo ponuja veliko možnosti za politične spletke, to pa nikakor ni tisto, kar mene privlači pri Tolkienu.

Skratka, sem zadržano vznemirjena, pozdravljam vsak nov izgovor, da lahko še malo pobrskam po Srednjem svetu, hkrati imam pa v mislih, da za vsak uspeh tipa GoT obstaja pet ponesrečenih poskusov, kot npr. Legend of the Seeker.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Oh, to pa ni ok. V bistvu v njegovem odstopu vidim zlovešč znak za serijo. Smo že prej vedeli, da je Christopher zaključil zgodbo okoli raznih adaptacij in da ne bo več tega dovolil. Skrbi me, kaj so potem Amazonovci predstavili Tolkien Estatu, da je odstopil. On res živi in dela za Srednji svet. Slab znak je to.

In meni osebno ne zveni kot nekaj obetavnega za Tolkienov svet  da hočejo iz serije narest konkurenta GoT. GoT serijo res rada gledam, sam to je res grda zgodba (ne mislim kvaliteto ampak sama vsebina GoT je grdota človeške narave in sveta, oz. politika v najslabšem pomenu besede). Tolkien je čist en drug level.

Ne vem, upam da se motim in da bo zakon in da bom največji fan.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Saj veste ... še kiklco bom prodala. :h14003:
Glede vsega imam slab priokus, nekako se mi po ustih in nosnicah valja nekaj zlovešče slabega. Brutalna molža tako čislane licence, kot je Tolkienov svet je slabo tudi za njegovo zapuščino.
Delaj dobro!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Najbolj zajebano bo, če bo izdelek tkotko. Potem se bo moralo društvo opredeliti in slovenski javnosti podati strokovno mnenje če je film boljši od serije, katere vizualije so kje norma in kateri igralci bolj primerni.  :h14001:
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Najbolj zajebano bo, če bo izdelek tkotko. Potem se bo moralo društvo opredeliti in slovenski javnosti podati strokovno mnenje če je film boljši od serije, katere vizualije so kje norma in kateri igralci bolj primerni.  :h14001:

Perota za Predsednika na naslednjih volitvah. Da bo društvu dal vsepotrebno hrbtenico in jasne norme, kaj je dovoljeno in dobro in kaj ne :)
Dwarf!

HA!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile



8:49
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Serija najbrž ne bo, niti ne more biti na ravni filmov. Vsaj glede vizualij. Bo pa šit, če bo celostna podoba preveč drugačna, oziroma, ne bo sledila že utečenima trilogijama. Največ pa itak šteje zgodba in igralci, ki si nadenejo glas in stas likov.
Delaj dobro!



Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Men je še najbolj zanimivo to, da so napovedali pet sezon.

To je samozavest serijsko.

Ker ne glede na to, koliko folka je navdušenega nad Srednjim svetom, če bo prva - ali druga - sezona vsebinsko zanič, bodo sčasoma začeli izgubljati gledalce. Vem sicer, da enim platformam ni več treba skrbet za klasični rejting (Netflix je tak, ne vem za Amazon), ampak to je še zmer konkretna vezava za leta vnaprej.

In potem me firbca, zakaj?

A imajo vsebinsko že dejansko določeno, kaj bodo snemali (da imajo torej vsebine za 5 sezon, po možnosti bodo za znižanje stroškov vse takoj posneli, kot so glavnino za filme). Ker v tem primeru se meni misli spet vračajo k Silmarillionu. Ne vem namreč, kako bi lahko snemal serijo o Aragornovi mladosti (to je bilo eno od ugibanj), pa že vnaprej zacahnali pet sezon tega. Ker bi si morali VSE izmislit in to je pri vesolju s ful občutljivimi fani dost tvegano. Že za eno sezono, kaj šele za pet. Razen, če so mišljene vsebinsko različne sezone, recimo ena o Aragornu, ena o Legolasu, ena o Gandalfovih pohajkovanjih itd., torej da bomo počekirali drugo serijo, če bo prva slaba, ker ne bosta tolk povezani.

Druga opcija je pa še, da so bile to kake zunanje pogodbene zahteve. Da recimo Estate ni hotel prodat, ne da bi se pri Amazonu obvezali za mnogo vsebine. Ali kaj podobnega.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Men je hecno k se spomnim da sem okoli 2005 napovedal, da bi tam po letu 2020 enkrat loh dobili novega Gospodarja prstanov, ker bojo pač efekti bl hudi al neki. Ampak sem se res hecal, zdej bo pa na nek način to res. Svašta.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Js se kr veselim. Tud, če bo čist bedno.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
No ja, če napovejo 5 sezon in je prva polom, lahko še zmeraj skenslajo. :D


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Zelo bi si želel, da bi obstajala možnost, da bo serija uredu. Ampak po moje ni šanse in bo polna klišejev in bo probala 100% izkoristiti ves hype, ki obstaja okoli Tolkiena. Cinično, ampak takle mamo.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mene zanima, kaj lahko (pa rečmo, for argument's sake, da ful huda) serija nardi za fantasy (al pa kr konkretno -- LotR) sceno po svetu (in valda v Sloveniji). Mislm, a je na tej fronti sploh še kej, česar ni dosegu že Jackson s svojo trilogijo? K LotR filmi so bli (vsaj zame, ampak trdim, da še za velik drugih) kr mejnik. Velik ljudi je zadeva začela zanimat zarad uspešnosti filma in film je bil obenem uspešen zarad zanimanja folka -- kar je kr nepremagljiv combo. To je zdej mal težko ponovit, že sam zato, ker je dons preveč vsega in ker smo dal že preveč čez. Plus, pol je kle še GoT, k je ostalim fantazijskim serijam vzel kr neki prostora.  Tko da moja napoved, ane; all things considered, LotR seriji ne ostane prov velik. Posledično prov velik tud ne bo mogla dat. Zadeva bo dobr, mogoče clo supr narjena, vidl jo bo velik ljudi; ampak ne bo mela duše, kot jo je mel LotR (kle se mogoče kdo ne bo strinju, hehe), ne bo postala kultna in zadeva bo, podobno kot Hobit, precej hitr zvodenela in utonila v pozabo..

Mi je pa v bistvu žal, da serija ne bo pač sam še ena ekranziacija Gospodarja prstanov. Zakaj, v bistvu sam zato, ker mam js en tak itch, da me zanimajo še kšni drugi zorni koti. Okej, vidu sm Bakshijevo risanko pa Jacksonov film. Zdj hočm pa mogoče vidt še serijo, pa Tarantinov poskus, pa verzijo z novo generacijo igralcev,  pa modernizacijo v izvedbi bratov Coen ... in n drugih tejkov. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
No ja, če napovejo 5 sezon in je prva polom, lahko še zmeraj skenslajo. :D

To že, ampak a se ti zdi, da napoved 5 sezon pomeni, da že približno vejo, kaj bodo delal tolk časa? In če ja, kaj?

Mene zanima, kaj lahko (pa rečmo, for argument's sake, da ful huda) serija nardi za fantasy (al pa kr konkretno -- LotR) sceno po svetu (in valda v Sloveniji). Mislm, a je na tej fronti sploh še kej, česar ni dosegu že Jackson s svojo trilogijo?

Za "starejši" folk bolj malo, lahko pa mogoče privabi mladino (LOTR je le star že 17 let - za trenutne najstnike je to predpotopni film).

Plus, pol je kle še GoT, k je ostalim fantazijskim serijam vzel kr neki prostora. 

Mene ful skrbi, da bodo šli v blood, sex and gore, GoT-style. Ker to je čisti ne-Tolkien. Samo glede na to, da je nekaj požegnal Tolkien Estate, se mi morda ni treba tega bat.

Mi je pa v bistvu žal, da serija ne bo pač sam še ena ekranziacija Gospodarja prstanov. Zakaj, v bistvu sam zato, ker mam js en tak itch, da me zanimajo še kšni drugi zorni koti. Okej, vidu sm Bakshijevo risanko pa Jacksonov film. Zdj hočm pa mogoče vidt še serijo, pa Tarantinov poskus, pa verzijo z novo generacijo igralcev,  pa modernizacijo v izvedbi bratov Coen ... in n drugih tejkov. :D

Tarantino naj bi snemal naslednji Star Trek. Vsaj govorilo se je ful o tem, ne vem, če so potem kaj podpisali. In si tega ful ne predstavljam. LOTR pa še manj. :D

Tarantino pa brata Coen so mi kul, ampak so mi njihovi slogi čisto nezdružljivi s Srednjim svetom. Recimo pred Hobiti mi je bila novica, da se bo zadeve lotil del Toro, super, ker mi je njegovo delo carsko in ker je nekak pasal, k itak dela fantasy. Ampak Hobiti so bili polomija. Ne vem, kje tiči krivda, v del Torovi originalni zasnovi ali v Jacksonovi predelavi, ampak nočem več tega gledat.

Sicer priredba ne vzame nič originalu (knjige in prvi filmi bodo obstajali, tudi če nekdo zafrkne remake), ampak ker je še toliko materiala o Srednjsem svetu napisanega, bi bilo meni bolj všeč, da bi se lotili česa novega. Ampak nisem pa mislila fan fictiona. :(

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.