Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Gospodar prstanov - serija

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Klikni tu:
http://wegotthiscovered.com/tv/amazon-developing-lord-rings-tv-series/

Zdaj ne vem koliko je to res, a če bo Amazon res snemal serijo, lahko to postane glavna tema serije in bo premaknjena v drugo izbo.

Za enkrat pa le, kaj menite o tem, napovedi, pomisleki, kaj točno bo časovnica serije in kaj bi bilo dobro videti.

Lp
« Last Edit: November 11, 2017, 04:09:26 pm by Yibor Železnopesti »
Dwarf!

HA!


gandalfica

  • Ameba
    • Posts: 13
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
http://www.theonering.net/torwp/2017/11/04/104363-lotr-tv-series-some-background-and-more-information/


Če bo vsaj približno tako dobro kot npr. Game of thrones, sem za.


Navijam za Scouring of the Shire osebno. Tom Bombadil ?


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Kdo je že komentiral pred kratkim.
Če izbiramo med serijo in filmom, bi bila serija gotovo bolj primerna adaptacija knjige, kot film.
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mene animira predvsm firbc, kdo bo (če bo) igrov koga. Sploh glede na to, da so face iz Jacksonove trilogije zlo zakoreninjene v moje dojemanje LotR-a. Totalno bi me navdušl, če bi dodatno minotažo opravičl (tud) s sekvencama, k jih je omenila gandalfica (in k sta mi v filmu res manjkali). Je pa tko, ane. V zadnjem času mi na misel padeta dve seriji, k sta bli najprej knjiga, pa pol film ... ena je The Mist, k sm jo že pošinfu v Serijah, druga je pa Lemony Snicket's A series of Unfortunate Events, k sm jo pa mogoč tud že pošinfu v serijah (se ne spomnm), za vsak slučaj pa; knjige nisem bral, ane, ampak ljudje, k so jo, pravjo, da je (ta -- serijska) adaptacija v bistvu zlo zvesta izvirniku. No, kar se mene tiče, se vleče. Preveč minutaže. Film se mi je bl dopadu, ker je bil lih prov strimlajnan. Tko da ... če vse to strpam v relevantn kontekst, bo kr zajeban. 
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Če bo ta serija res narejena, pol bo po moje čist podn, ker imamo vsi ljudje v glavi filme in njihove like/igralce. Ne predstavljam si, da bi deloval. Ampak vseeno navijam :D
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Meni pa je to ena ena od dobrih stvari. Ljudje so čist preveč navajeni podob iz filmov, s tem da nekatere niti niso bile tako uredu. Poleg tega imamo kup kvalitetnih ilustracij, ki so bile v zadnjih 15 letih čisto povožene zaradi filmskih. V primeru serije bo vsaj nov niz likov in krajev, ki bodo malo konkurirali filmskim (če bodo seveda dovolj dobro izbrani in narejeni).
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
LOTR: Nova razodetja :P

Če je v tem videu kolikor toliko resnice, se mislijo projekta lotit precej velikopotezno.
Me pa moti, da ji še vedno dajejo oznako LOTR serija, potem pa omenijo, da se pogajajo za pravice zgodb iz Silmariliona.
Toliko o tem, da je Gaarg upal, da jim TE. teh pravic ne bo dal.

https://www.facebook.com/TheHookOfficial/videos/2053525654712882/?hc_ref=ARTO9lWxNt_N6UlpzN_KNJwtVQfC_Gi6Kb-lwgDXlyjs5g4kja_a_ZetscCItydy7hQ
Dwarf!

HA!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Mal ugibajo, hehe. Js sm zdj v bistvu bolj prpravlen na rimejk Gospodarja prstanov, k pa na Silmarillion. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
LOTR je prepoznavno ime, Silmarillion, War of the Ring, Tolkien's stories ali Elves vs Orcs pa ne tolk. Po moje je to podobna fora, kot GoT in SoIaF.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
No evo, še en update. Očitno bo res kak Silmarilij, al pa kj. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Hm. Obstaja neka mala šansa, da bo tole ok, če bodo to v roke dobili pravi ljudje, ki bodo ambiciozni na taprav način.
Taprav zame, se razume!
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Verjetno bom glede svojega mnenja črna ovca, a glede ponovnega snemanja že posnetega imam svoje zlobno mnenje. Imamo odlično filmsko trilogijo in se mi zdi serija Gospodar prstanov precej nepotreben projekt, namenjen molži znane franšize.
Na svetu obstaja precej kakovostnih fantazijskih sag, ki bi bile zanimive širšemu krogu publike. Zakaj se ne primejo česa originalnega in svežega? Je folk res toliko poneumljen, da želi samo neskončne ponovitve že znanega? To je problem filmskega in TV sveta - izvirnost, tveganje s čim novim. Vsi bi molzli dobičkonosno licenco. Po mojem mnenju gre namreč samo za molžo uspešnega literarno - filmsko - igračarskega sveta.
Meni se zdi serija smiselna samo v primeru, če bo pokrivala filmsko nepokrite dele Tolkienovega sveta (Silmarillion ipd.), a temu potem reči Gospodar prstanov je smešno, oziroma niti ne, kajti ljudske množice izven tolkienskih navdušencev poznajo samo Hobita in Gospodarja prstanov in če ime serije vsebuje Gospodrjevo ime, bodo vsi hoteli to gledati, kasirali bodo z igračami, reklamami, brisačami ... Raznih špekulacij je na spletu kot listja in trave (Razni Gospodar prstanov 4, The Silmarillion, ...). Rad bi videl Silmarillion v obliki serije, ki bo vsaj tako priljubljena kot Igra prestolov, a da ljubitelji Tolkiena ne bodo imeli pripomb (še pomnite glede Hobita?).

Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Pišuka, jaz ne vem, kaj naj s tem. V vsakem primeru bo fan fiction, ker tudi če vzamejo Silmarillion, si bodo morali skoraj vse izmislit - dialoge, točno dogajanje itd. Recimo že zgodba o Túrinu, ki je verjetno izmed teh v Silmarillionu najbogatejša z detajli, ima veliko opisov: Túrin živi z izobčenci, srečajo Mîma ... Kako bodo napisali in posneli izobčence? A so to zdaj samo rahlo problematični ljudje ali so brutalni kriminalci? Tu lahko narediš ful različne variante zgodbe in s tem nakažeš nekaj o Túrinu, česar Tolkien ni nujno mislil.
Če bodo pa raje šli v predzgodbo, bližjo Gospodarju prstanov (šušlja se o mladem Aragornu), bodo morali pa dobesedno vse iz niča potegnit. Isto z 90 % Silmarilliona. In iz tega še spin-offi? Ulmiel lahko začne pisat Modra čarovnika v obliki scenarija. :D

Pa drugače nisem kategorično proti, carsko mi je, da bi se še kaj posnelo (če bi bili pred filmi Hobit, bi bila navdušena, zdaj sem malo manj). Ampak je odvisno od smeri, v katero bodo peljali zgodbo.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.



Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Prebral sem, da bo serija TEMELJILA na Tolkienovem pisanju. To lahko pomeni marsikaj, a meni je malce zasmrdelo. Še bolj bosa mi je bila, ker naj bi konkuriralo Igri prestolov. Česa vse kravatarji ne izustijo?
Ampak bodimo optimisti ...
Delaj dobro!