Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

MCU - (Marvel cinematic universe)

Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Jst sem kr prepričan, da bo. Ima drugi najboljši drugi vikend ever (takoj za Force Awakens) ampak FA je to dosegel okrog božiča. Endgame bo še kr nekaj časa v kinih, velik ljudi bo šlo še kdaj gledat za gušt.

BTW 5 največjih filmov vseh časov (po zaslužku, seveda) je v lasti Disneya. :D

PS: Moja teorija o Captainu je čist mimo. Ustvaril je alternative timeline, ko je šel v preteklost in živel s Peggy. (Tudi) to bomo verjetno raziskovali v katerem od prihodnjih filmov in/ali serij.


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Ja, je čisto možno, da bodo šli naprej s podobnim zapletom kot ga ima risanka Spiderman: Into The Spiderverse. Ki je sicer od Sonyja in ni čisto del Marvel Cinematic Universe, a so v zadnjih filmih začeli precej sodelovati.

Tudi Black Widow bo lahko dobila svoj film na ta račun, ali pa bo šlo za reševanje iz "Soulworlda", ki obstaja v stripih... Samo origin story ali prequel verjetno ne bi bil tako zanimiv, glede na to, kako se njena zgodba konča.
Besser Ritter Wenne Knecht!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Moje zlobno mnenje - stripofilmov je postalo preprosto preveč. Pravzaprav so filmi nam ljubih žanrov večinoma stripovski, ostalega je vse manj. Rad imam čokolado, a če počasi ni več drugega, kot čokolada, ni OK.
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
V bistvu se bo zdaj precej zmanjšal dotok teh filmov. V 2019 bo iz MCU samo še Spiderman, potem pa 2020 dva filma in v 2021 verjetno trije. Saj bo veliko drugih filmov (X-Men pridejo že letos), ampak vseeno manj kot zadnjih nekaj let. Tudi Star Wars bo malo na pavzi, prav tako Harry Potter (oboje naj bi bilo šele 2021, potem pa na vsake 2-3 leta po en).

Disney bo verjetno v veliki meri prešel na Disney+, ker bo pa res horda materiala.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Thanosov tlesk je ultimativni odgovor na kreg, kdaj se začne življenje.

Kaj se zgodi z nosečo žensko in plodom?

Vedno izgineta oba skupaj?

In če ne:
Če izgine samo plod, se potem upepeli v maternici? In kaj se godi čez 5 let (me je spomnil Blaž)? Se kar pojavi nazaj v trebuhu?
Če izgine samo mati, je pa tako in tako mess.

:o

Spoiler
Overthinking is fun.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile

Overthinking is fun.


Hehehe.


Glede Spidermana in različnih realnosti, k jih je omenil Misterio. Mislite, da je to samo želodek za fane ali bo v prihodnosti res kaj na tem.
« Last Edit: August 20, 2019, 03:52:32 pm by Yibor Železnopesti »
Dwarf!

HA!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki

Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Teh Spidermanov sem se počasi najedel.

Mislim sem to, kar je omenil Misterio.
Dwarf!

HA!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Zdaj imamo že, če prav štejem, že četrti rod Spidermana (štejem tudi zadnjo animiranko z latino pajkom).
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Končno sm pogledu Endgame! Men je čist preveč vsega, haha, in obžalujem, da se nism prpravu s predhodnim ponovnim ogledom vseh filmov. Ampak tud mim tega mi je bil Infinity War jači -- mogoče že zato, ker mi filmi o flikanju škode že privzeto niso tok zanimivi, kot filmi o povzročanju škode. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Tako je pač pri teh franšizah. če v enem delu pobiješ nekaj junakov, jih moraš potem, v službi molže licence in prihodnjega denarnega toka nekako oživeti. Marketingarji so ugotovili, da ko ljudi dolgo časa bombardiraš z istim fiksom, potem želijo še več istega. Zakaj mislite, da se v dražilniku za SW E IX sliši imperatorjevo režanje? Gotovo ne zato, ker bi mu kdo povedal vic o jediju, pečenem na ražnju. Južni bratje in sestre (ter tisti vmes) imajo dober pregovo: Isti kur**, drugo pakovanje.
Delaj dobro!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile

Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Fino je pojesti hamburger, a še tako dobrega se naveličaš, če se prevečkrat ponovi.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
A se loh še mal pogovarjamo o Thanosnapu (pa čeprov je to v resnic še Infinity War talk)? Kukr js razumem, je Thanos pobrisu polovico vsake vrste, ane? A je pri tem zaokrožal navzgor al navzdol? To je pomembno še posebi v primerih, kjer hendlamo endlinge (poslednje svoje vrste).
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Kolikor sem videl v filmu, ni imel Thanos nobenega števca, temveč je vzeto, da je fental pol vseh. Ni pa bilo nikjer omenjeno, da je kje naletel na kakšnega Adama, Evo ali samo enega oz. drugega. Tako je tudi fental pol junačin, ki pa seveda morajo, za finančno dobrobit lastnika franšize, vstati od mrtvih. Adijo franšiza Dr. Stragna, če ne vstane od mrtvih in seveda adijo Spiderman, če ga ne potegneš iz nebes. Naloga CEO Disneya je finančni tok, tega pa ni od krepanih junakov. Nihče pa ne pogreša pol anonimnih ljudekov ... Zamislite, če bi Thanos haral po Sloveniji ... pol poslancev manj. :)
Delaj dobro!