Welcome, Guest. Please login or register.
Did you miss your activation email?

Username: Password:
Pages: 1 ... 18 19 [20]

Author Topic: Fugur! - Orčja tema  (Read 26653 times)

Zupan

• Orki
  • *
  • Zurbag!
    • View Profile
Re: Fugur! - Orčja tema
« Reply #285 on: 11/01/17 12:33 »

Po moje je veliko stvari v Ardi podrejeno levelu pokvarjenosti. Bolj, ko je ena stvar pokvarjena, bolj postane švoh in orki bi bili v tem primeru pač najbolj pokvarjene Maie. Kot eni klošarji v resničnem svetu, ki so samo senca svojih prejšnjih jazov.
Kako si pa do tega prišel? Vzam za primer samo Saurona in balroge, ki so bili najmočnejši podaniki Morgotha in do konca pokvarjeni. Edino, če mogoče misliš "pokvarjen" kot "pohabljen"? :hmmm:

In vse Maie so samo neke uber močne, ne obstaja pol Maia ali več različnih stopenj Mai. Recimo Saruman in Gandalf Klas. 9, Balrog iz Morie Klas. 7. Azog oz. Bolg Klas. 2-3...
Sigurno so maiar različno močni, še vedno so pa maiar. Kar se tiče Azoga in Bolga sta imela mogoč le prednika maia, medtem ko sta ona samo 1/2, 1/4 ali še manj. Tega se pa spet ne ve.
"Sej kaj. Jest sm vladar vsega, vi ste pa moji krofkoti grofkoti." - Jurij, vladar Arde

gaarg

• Tim Bimbadol
  • *
  • Orc hatin' is racist
    • View Profile
    • Prodajam slike, čist pocen!
« Reply #286 on: 11/01/17 15:57 »

Kok so bili šele močni, predno so postali zlobni, ti sploh ne veš, jest sem jih pa poznal!
Pač ja, balrogi so bili ful močni, Sauron tudi, samo so vseeno podlegli raznim vilinom ane. Možno, da če bi ostali original nepokvarjeni, da jih nobeno "nižje" ljudstvo ne bi moglo ubit. Tolkien se mi zdi zlo idealističen v smislu, da je onkraj vsega neki dobrega in da dobro zmaga nad zlim, ker je tako pač prav. Posledično so vsi njegovi zlobneži na koncu koncev dost ranljivi, tudi če izpadejo v štartu ful eni monstrozni orjaki. Je pa res, da so mogoče tudi dobri Maie spušili, sam se ne spomnim ful enih primerov. Ta z Gandalfom pa balrogom mi je preveč plotty :)
"Gandalfa si predstavljam pet čist vsak komad." - Zupan 2014

Jurij

• Škrati
  • For the greater good
    • View Profile
« Reply #287 on: 11/01/17 21:03 »

In vse Maie so samo neke uber močne, ne obstaja pol Maia ali več različnih stopenj Mai. Recimo Saruman in Gandalf Klas. 9, Balrog iz Morie Klas. 7. Azog oz. Bolg Klas. 2-3...
Sigurno so maiar različno močni, še vedno so pa maiar. Kar se tiče Azoga in Bolga sta imela mogoč le prednika maia, medtem ko sta ona samo 1/2, 1/4 ali še manj. Tega se pa spet ne ve.

Torej so jih lahko fental tudi neubervilinci.
Went digging for treasure... Found myself...

Zupan

• Orki
  • *
  • Zurbag!
    • View Profile
« Reply #288 on: 12/01/17 09:34 »

Ja Jurij, ampak prej smo govorili o orkovskih poglavarjih kot pravih maiar. V tem primeru so še vedno vsi ful močni.

Kok so bili šele močni, predno so postali zlobni, ti sploh ne veš, jest sem jih pa poznal!
Pač ja, balrogi so bili ful močni, Sauron tudi, samo so vseeno podlegli raznim vilinom ane. Možno, da če bi ostali original nepokvarjeni, da jih nobeno "nižje" ljudstvo ne bi moglo ubit. Tolkien se mi zdi zlo idealističen v smislu, da je onkraj vsega neki dobrega in da dobro zmaga nad zlim, ker je tako pač prav. Posledično so vsi njegovi zlobneži na koncu koncev dost ranljivi, tudi če izpadejo v štartu ful eni monstrozni orjaki. Je pa res, da so mogoče tudi dobri Maie spušili, sam se ne spomnim ful enih primerov. Ta z Gandalfom pa balrogom mi je preveč plotty :)

Glede orkov se čist strinjam, da se jasno vidi, ko neki pokvariš in pohabiš, postane slabše, šibkejše itd., nisem pa vedno dobil enakega občutka pri maiar. Pri Sarumanu je podobno, ker ga pokvarjenost na nek način oslabi, potem pride še prenovljeni Gandalf in stvari se mu podrejo. Po drugi strani pa za balroge nikol nisem dobil takega občutka in so se mi vedno zdel kot eni izmed najmočnejših maiar nasploh. Enako velja za Saurona, če pogledaš kaj vse je tekom svojega obstoja naredil in uničil.
"Sej kaj. Jest sm vladar vsega, vi ste pa moji krofkoti grofkoti." - Jurij, vladar Arde

gaarg

• Tim Bimbadol
  • *
  • Orc hatin' is racist
    • View Profile
« Reply #289 on: 12/01/17 09:41 »

To je že res, samo a ni bil Sauron tud skoz šibkejši? V času Luthien je loh še spreminjal obliko, potem je naredil Prstane, potem je šlo pa samo še navzdol. Isto Morgoth. Pred nastankom sveta je najmočneje vplival na pesem, na začetku Arde je bil najboljši, potem je pa spet z vsakim razsulom bil bolj bogi, vsaj tako je meni delovalo. Itak strah in trepet vsega, ampak to je po moje ravno tisto, kar nekaj v osnovi švoh rabi, da skrije strah.

Burek Legolas

• Balrog
  • *
  • Elf presidente
    • View Profile
« Reply #290 on: 12/01/17 20:57 »

Sauron izgubi možnost spreminjanja oblike po potopu Numenorja, razen tega pa mislim da ni nikjer omenjeno, da bi postajal šibkejši.
Quote from: Beno
Vsake toliko se orki naveličajo spopadati med sabo in se odpravijo na Waaagh!, mešanico kulturnega dneva, štajerske veselice in križarske vojne.

gaarg

• Tim Bimbadol
  • *
  • Orc hatin' is racist
    • View Profile
« Reply #291 on: 12/01/17 23:49 »

Nikjer razen od mene v tem topiku burek, get your facts straight  :P
Pages: 1 ... 18 19 [20]

Footer