Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Kunikon

Zurbag · 8 · 3022

Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Kot sem omenil na sestanku bo GG sodeloval na 20. festivalu mladih kultur Kunigunda. V okviru tega enotedenskega dogodka se bo v sredo, 30. avgusta, odvil Kunikon, kar v bistvu pomeni, da bodo posvetili en dan celotnega festivala fantaziji in znanstveni fantastiki.

Link: https://www.kunigunda.si/events/kunikon-dnevno-dogajanje-nautilus/

Gil-galad bo imel svojo stojnico skupaj s Šmaugom, tam pa bomo tud larperji. Poleg stojnice imamo eno točko na programu in sicer okroglo mizo "Fantastika v Sloveniji" ob 20h. Tam bo potekal pogovor med predstavniki GGja, Šmauga, LARP SLO in verjetno še koga.

Kdo lahko pride pomagat in deflat družbo na stojnico? :) Zaenkrat imamo pokrito okroglo mizo (Lešnik), tam bomo pa tudi še Urša, Burek in jaz. Datum je čist beden, ampak tko pač je :D Na dogodku dobimo malico in plačan prevoz za tri avte.
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Jst mislm da bi lahko šla! Pa tut sliši se zanimivo  :))
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Noro, jst bi šla, sam se za nč ne javljam, ker ne vem točno, kako naj se steleportiram iz Postojne v Velenje ob neki normalni uri.


Ful bi šla na okroglo mizo. Kombo je svetoven. Pa naj popravijo Matijo na Mitjo no, al pa napišejo Burek da cel svet ve za koga se gre. :)
« Last Edit: August 18, 2017, 12:34:45 pm by Ulmiel »


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Nerlisa, sporoči, ko boš pač vedla. Sej za GG res ni problema, ker bo folk samo na stojnici.

Jst mislm da bi lahko šla! Pa tut sliši se zanimivo  :))
Super awesome :)
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Jaz grem lahko zraven, če je kej za pomagat ampak kar se tiče stikov z javnostjo so pa moje sposobnosti nekoliko okrnjene (+ tale okrogla miza me zanima)
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Kunikon traja, če sem prav prebral na zloženki, tri dni, oziroma od torka (29. 8.) zvečer do četrtka (31. 8.).
« Last Edit: August 25, 2017, 01:56:00 pm by Boki »
Delaj dobro!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Vsi smo imeli prav glede trajanja Kunikona. Stojnice so bile en dan, a samo dogajanje je razpotegnjeno čez tri dneve.
Za prvič sem zadovoljen. Prav je, da je vse več dogodkov, namenjenih nam ljubim žanrom. Upam le, da bodo nadaljevali.
Glavni so pa bili prijatelji iz Ampusa s svojo orožarno. Okrogla miza zvečer je kar fino orisala stanje v Sloveniji. Po padcu v črno luknjo v 90-tih letih smo zadnjih 5 let priča uspešnemu razvoju scene.
malce zgodovinskega nauka ...
V 80-tih letih je bilo v Sloveniji več ljubiteljskih društev, ki so izdajali svoja glasila. ZF je bila takrat celo del mainstreama, saj so bile knjige Pečjaka, Remca in drugih tiskana v režiji resnih založb, dalo se jih je kupiti v knjigarnah in leta 1983 je bil v Cankarjevem domu Eurocon, kjer sta bila nagrajena z evropsko nagrado tehniška založba Slovenije in Drago Bajt. Zamislite si danes mednarodni dogodek, povezan z ZF&F v Cankarjevem domu! Dobili smo prevode pomembnih svetovnih avtorjev, zlasti ruskih in drugih vzhodnih. Danes se še vedno moramo soočati s splošnim mnenjem, da je ZF&F otroška, v najboljšem primeru, mladinska zadeva. ZF&F knjige po pravilu vedno najdem na mladinskem oddelku knjigarne, seveda samo prevode. Najbrž nas še čaka precej dela, saj bi bilo zelo slabo, če bi (prostovoljno) popolnoma podlegli angloameriškemu literarnemu kolonializmu.
Ravno dogodki, ki jih je vedno več, so priložnost, da se tudi literarna ustvarjalnost nekako ubrani izumrtja. Sem sodi tudi ustvarjanje stripov, ki jim rad rečem grafični romani, da se ločijo od tapravih stripov (trakcev).
Delaj dobro!


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Glede Cankarjevega doma smo že razmišljali za NMN, pa smo se potem letos odločili za GR. Ni pa čisto za odmislit. :)

Se pa strinjam, da je bil Kunikon fajn dogodek. Zelo me zanima, če in kako bodo nadaljevali naslednje leto. Prvič se kr da nabrat ljudi in energijo, drugič je precej težje, ampak tudi neprimerno bolj rewarding.