Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Game of Thrones!

Pepi · 319 · 75915

Moriarty

  • Orki
  • Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
  • *
    • Posts: 332
    • Karma: +10/-0
  • Isha/Ishwë
    • View Profile
Oooooooh shit....tele finale so ble pa epske :D

Dejte pogledat hit da lahka kej pričamo!
Vrasubatburuk ug butharubatgruiuk!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Quote
A se že kej ve, kdaj bo fatty skončal knjigo?
Verjetno bosta zadnji dve knjgi okrašeni z napisom:
"NAPISANO NA OSNOVI EPIZODE 7 priljubljene TV serije Igra Prestolov".
Najverjetneje pa je tista teta Mirri Maz Duur že povedala, kdaj in kje. :h14001:
Delaj dobro!


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile
Jaz sem že pogledu, feelsgoodman




sam god damn it da je zdej treba en let spet čakat...
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Meni je bil pa finale dost bv, ker je bil 6. del tolk hud. Tu v 7. v bistvu ni bilo nič takega. Da bo zmaj v vojski zombijev, so pokazali prejšnjič. Da R + L = J, je že dolgo znano. Da bo nekaj med Jonom in Dany, že več delov namigujejo. Da bo Sansa delala z Aryo, sem slutila. Vse mi je bilo kot ena unih filer epizod, ko nimajo nč za posnet. Še kaj zmaj bruha, so half-assal z nekim deus ex machina za zid podret gemištom.

Pa a je sam men Peter Dinklage dost slab igralec? Zakon lik, ampak matr vola ma čudn podajanje vrstic.

Pa neki mi ni jasno, bo lahko moški del pojasnil: A ni fora, da so Theonu odrezali tiča, ne jajc? Torej če bi ga kdo nabil med noge, bi ga moral še zmerej bolet? Al kako to funkcionira?
 
In neumno mi je, da Bran (v seriji, v knjigi ne) vse ve in vse vidi, zdaj mu pa Samwell stvari pojasnjuje in ga pošilja gledat vizije.

OK, pa kukr mi je kul, da so Mezinčka pokenslal, ker mi je šel na živce, se mi pa zdi jokanje ful nekompatibilno z njegovim karakterjem. Vedno mi je deloval človek, ki bi šel v smrt z dvignjeno glavo. Bi se sicer skušal izmazat in vse to, magari do zadnje sekunde z nekim spletkarjenjem, ne bi pa umrl ves cmihav na kolenih. Pa ful bi blo bolj epsko, če bi mel on končni obračun z Varysom. V pameti in spletkah, seveda.

Aja, še ena najasnost. Zakaj je Cersei okrivila Tyriona za Tommnovo smrt? Za Myrcello štekam, on jo je dal poročit v Dornijo, tko da čeprav ni kriv, je vsaj posredno ga možno povezat z vsem skup. Tommen se je pa vrggel s stolpa, ker je Cersei v septi njegovo ženo razstrelila. Kaj ima tu Tyrion zraven? Pa ne rečt, da se Cersei meša, ker tudi Tyrion ni zanikal zadeve.

« Last Edit: August 28, 2017, 04:18:08 pm by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Bl0odWolf

  • Škrati
  • Ameba
  • *
    • Posts: 37
    • Karma: +3/-0
    • View Profile

Meni je bila pa najboljša epizoda te sezone, res ni bila tako spektakularna kot prejšnja ampak je bila pa na splošno taka feel-good pa mal je blo character develpomenta, ki se je v prejšnjih epizodah te sezone mal zgubil, vsaj po moje.


Jon in Jaimie sta mi v knjigi od živečih characterjev najboljša in res je blo dobr vidt, da je Jon honourable to a fault in da se je Jaimie končno ločil od Cersei, ker sem že mal začel dvomit, da se bo..

Se pa strinjam z vsemi točkami razen s tem, da je Dinklage slab igralec, meni se je že od nekdaj zdel fenomenalen, kar pa se tiče Theona mu je pa mogoče celo zadevo odstranil, sej ne vemo, čeprav tut če je temu tako se mi vseen zdi, da evnuhi verjetno niso imuni, če jih en s kolenom v mednožje večkrat zaporedoma...karkoli mu je tam spodi ostal je verjetno nekoliko občutljivo, no vseen cool scena, da se je Theon mal redeeme-u...
I'm already dead inside, might as well enjoy it.


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Men je kr dogajal. Nč pretresljivga, ampak solidn razplet štrenc, k se jih je ta sezona namenila rešt. Svet zdj ve za neživce, Jon pa Dany sta se dala dol, Jon je Aegon (v TV univerzumu ma Rhaegar zdj dva sinova, imenovana Aegon -- good job), Mezinca so pokenslal ... Moj najljubši del epizode so po moje prve snežinke v King's landingu. Vrhunski shoti, plus že dolg časa nism mel šanse rečt, da so neki izpeljal isto hudo kot v knjigi. No, to so.

Okej, v nadaljevanju se bom mal navezu na vajina posta, Celebriel pa Bl0odWulf, ampak nom delu citatov, ker samo napihujejo post;

Zmajev izbljuvek je bil men sicer kr legit (hudobn modr ogenj, a smo prčakval kj druzga?), ampak ne vem, če sm si res želu, da Zid pade na ta način. V bistvu bi skor rajš vidu, da bi se obesl na un mark of the Night's king, k ga je lani pokasiru Bran in s pomočjo katerga so neživci vdrl v votlino (originalnega) Trookega vrana. Predstavljam si, da je kle v igri podobna magija k tm. Al pa Joramunov rog, al pa frost spidersi (k jih omenja tud Stara pestunja). Kok epsko bi blo, če bi hodci Zid preplezal na hrbtih ogromnih ledenih pajkov, no? K dočim corruptan zmaj, na drug stran, je pa neki tok generičnga, ane ... Neki, kar Blizzard vn bruhne z vsakim tadrugim World of Warcraft patchem. 

Dinkliđovi deliveriji so mal specifični, se strinjam. V kšnih prizorih to izpade prima, v drugih pa off. Po moje je fora tud v tem, da se mora (kot en redkih američanov v kestu) trudt z angleškim naglasom. In mu res ne gre, ampak to pač tko je. Js sm že navajen in me ne mot (tok). Js ne bi reku, da je slab igravc, sigurno ma pa serija velik boljših (sploh v kšnih stranskih vlogah).

Theon je pač ujel svoj "I'm no man!" moment, js kle res ne bi isku dlake v jajcu (hue hue hue). Ta šit boli, čist neodvisno od tega, kaj prav serija. Je pa res, ane, da če te neki boli in se pol udarš drgam (še bolj), pol tistga pruga ne porajtaš več tok. Tko da so brce v fantomske dimlje na nek način v bistvu pozdravle bolečino v glavi (kjer je bil tepen prej). Does that make sense?

Za Brana bi js reku, da on lahko vse vid, ampak valda ne naenkrat. Ker bi se mu zmešal. Tko k če bi mel eno ful debelo knjigo brez kazala in bi pol v njej hotu najt neki specifičnga (brez vedenja, da to sploh obstaja). Sam mu je dal info, da obstaja.

Men je bil pa LF-jev izhod kr primern. Po karakterju je bil ipak glista vse od samga začetka, ampak ko se mu je enkrat ratal obdat s TOK velik megle, ane ... Pol to ni več tok pršlo do izraza. Tok dobr je špilov, da se mu ni blo treba ničesar bat. Zdej se je pač zakvačku (kar je tik pred svojim koncem tud pogruntu) in nekak v skladu s karakterjem se mi zdi, no, da se je bil prpravljen ponižat. Zlo simpl računica; ugled za lajf. Tud če bi mu pobral vse, ga aretiral, whatever, si z lahkoto predstavljam, da bi stegnu enga Sarumana in (pa magar šele pol, ko je že vsega konc) prstavu še eno lojtro. Po moje sta to vedla tko on, kot Sansa. Plus, Aidan Gillen se je kle igralsko pretegnu bl, kot prej v sedmih sezonah skup.

Cersei je Tyrionu prpopala še Tommenovo smrt pač s premiso, da ker je on ubov fotra, so se zarad tega pol pojavl vrabci (čeprov je zanje odgovorna več al mn sama), zarad tega je mela Margaery tok velk vpliv na Tommena ... šajt like that. Sej ... po metuljevem efektu ma Cersei prov, ane. Ampak če bi backtrackala še mal dlje nazaj, bi vidla, da je tud sama donirala kr ene par nastavkov za šajt, k je doletu Lannisterje.
« Last Edit: August 28, 2017, 08:05:41 pm by Pepi »
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Spoiler!
I cant have children!

Wanna bet?

My queen, my aunt...Oh my lord, my nephew...
« Last Edit: August 29, 2017, 11:28:40 am by Yibor Železnopesti »
Dwarf!

HA!


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ta epizoda je služila bolj ali manj kot uvod v zadnjo sezono. Ker knjige, vsaj uradno, še ni, so si lahko to privoščili. Mimogrede so odstranili Mezinčka, za kar sem navijal. Scena, ko je prosjačil za milost, sicer ni v slogu, kakršnega je glumil, a se kar sklada z značajem. Takšni spletkarji, ki vedno hočejo vleči niti iz teme ozadja, so večkrat tudi strahopetci in jih zgrabi panika, ko so postavljeni pod luč.
Rdeči plameni, ki jih bruhajo filmski zmaji, so takšni zaradi naše percepcije plamenov. Modri plamen ni nič manj logičen, saj rdeči plamen, kot smo ga videli, pride od kurjenja naftnih derivatov. Oživljeni zmaj morebiti uporablja drugačno kurjavo, recimo vodik.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Po moje si hotu rečt:


Spoiler!
Spoiler
I cant have children!
Wanna bet?

My queen, my aunt...Oh my lord, my nephew...
[/size]
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Namesto svojega običajnega ranta bom prilimal kar tole genialnost: GoT S7E7


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Za Brana bi js reku, da on lahko vse vid, ampak valda ne naenkrat. Ker bi se mu zmešal. Tko k če bi mel eno ful debelo knjigo brez kazala in bi pol v njej hotu najt neki specifičnga (brez vedenja, da to sploh obstaja). Sam mu je dal info, da obstaja.

Najboljša razlaga prizora, čist se strinjam. Kr če ne bi se mu res zmešal, že tko je mal premaknjen.

Pa men je Tyrion čist hud, oz. Peter kot igralc, ne vem, med najljubšimi ziher.

V glavnem. Men je bil kul del, sem pa slišala že od večih, da jim je bil mal "meh". Najboljši del epizode Sansa & Arya in Littlefinger. Ne vem, a toliko podcenjujem Sanso al pa ne vidim več teh plot twistov, ker sem bila prepričana, da bo napadla Aryjo in bo cel masaker, ker bo Arya sam pobila pol ljudi v obrambi. In je blo čist noro. Si pa tud jst nisem predstavljala, da bi Littlefinger tako odreagiral, s cmihanjem, ne vem, bolj bi mi pasal k njegovem liku da bi tud umrl s takim pol nasmeškom, "jst vem še ful več stvari, k jih ti ne, ampak zdej je vseen, si se zajebala", da bi folk okol njega mal zaskrbel.
Drgač pa res moj najljubši moment, končn lahk rečem, da mi Sansa ne gre sam na živce skoz.


Kar se tiče cele scene okoli THE meetinga, mi je blo čist hudo. Euron je debil in bo ostal debil, sam res sem mu verjela, da je sam spokal kufre pa šel. xD sej pravm, mogoče sm ratala debil za plot twiste. :D Se mi je zdelo pa veliko bolj logično, da bi Cersei pristala v premirje po tem ko je videla zombija in po tem, ko je govorila z obema bratoma. Ker sej je zlobna in preračunljiva, sam neumna pa res ni. In se mi je zdel čist smiselno, da ustavi bitko za Westeros dokler se sever ne popuca, da je vidla v tem dost veliko grožnjo. Zdej so iz nje naredil Mad queen. Vino te ne naredi paranoičnega, tako da ne vem, kaj točno jemlje, sam tale razdor z Jamiem se mi zdi ful pomemben. In netipičen za njen karakter. Sej je sama seb najbolj pomembna pa Jamie je bil zmer eno štengico nižje kot njeni otroci, ampak vseen, res je dobesedno edini njen zaveznik na tej točki. No, zdej še to ne več, al kaj. Ni mi logično res ne.

Ok, Daenerys in Jo-pardon, Aegon, valda, it was to be expected. Kar me bolj žuli je zdej to, da jih mal sumim, da bodo v naslednji sezoni naredili celo sceno iz tega da sta v sorodu. Čeprov je Martin sam rekel (a smo to tu na forumu objavil, Pepi, si bil ti?), da v Westersu to mogoče ni blo tolk zlo čudn, razen starš-otrok in brat-sestra, kar so obsojal. In si predstavljam, da Daenerys mogoče ne bo panike, Aegonu bo pa čist, ker ma moralca Neda Starka. Does not compute. In zihr je zanosila, in pol bo še to pol sezone šlo, omajgad, otrok tete in nečaka. Fak, vseen upam da ne. Ampak to me skrbi. DA bo na koncu Game of thrones ljubavna priča, k pol mogoče crknem od smeha in zažgem vse skup.


Aja, pa zmaj je čist prehitro stopil Zid. Sori, čist prehitro. Upam, da ga Bran pohopsa v naslednji sezoni.


Sem pa videla eno hudo teorijo, da Cersei umre šele pri porodu - napovedana ji je smrt od roke mlajšega brata. Kar je v bistvu tud njen otrok.



Joj, Burek, res čakam na tvoj post. :D Tole je res awesomness. XD "I'm sorry your dragon died. Here's a bit of dead dragon."   *crk* xD Sam tega ne morem dat v SZJko! xD


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ja. In tud Starkom to evidentno ni bil nek tabu. Rickard Stark (Nedov fotr) je bil poročen s sestrično od svojga fotra.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile
Namesto svojega običajnega ranta bom prilimal kar tole genialnost: GoT S7E7
umiram!
sam še zmer hočmo rant 8)


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Saj tudi na evropskih dvorih niso bile tabu teme poroke med bližnjimi sorodniki. Martin je skoraj vse pobral iz zgodovine.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant