Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Serije

Pepi · 479 · 20790

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Tu so vsi odločeni trmoglaviti s popolnoma nepopolnim znanjem in popolnoma prešibko oborožitvijo, tudi ko jim je jasno dokazano, da nimajo blage veze, kaj se dogaja in da jih migljaj neke večje moči lahko zdruzne v ništrc.

Čeprov ajde, to je en tak pogost motiv lovecraftovskih zgodb. Da so vsi protagonisti TOTALNO nepripravljeni na šit, k jih čaka, oziroma tud če si vzamejo čs in dejansko nrdijo nek best effort -- se pol izkaže, da je blo to čist premal.

Mi je bla pa zadnja epizoda (sploh druga polovica) tko, zlo twilightzonovska. Kar je kul, ker mam stvar še kr rd, ampak tbh, ne vem če sm šteku un plot twist čist na konc?

Spoiler
Zakaj ni pršla nazaj (čeprov ji je big hair lady rekla, da lahko gre)? A je postala ujeta v platnico unga stripa, al kaj je fora?
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
Po mešanem sprejemu Lovecraft Countryja lahko rečem, da sem prvo sezono The Boys pogledal s čistim užitkom.

Ja, vem, sto let za leseno žlico, ampak bolje pozno kot nikoli, in zdaj me lepo čaka še druga sezona.

Premisa ni čisto izvirna seveda, superheroje s človeškimi slabostmi smo že videli. A so tule pisci res dobro opravili svojo nalogo, zgodba se zanimivo razvija, dialogi so za crknit, igra je dobra... OK, ni najbolj high-budget zadeva naokoli, ampak meni vse slabosti odtehta dobra doza črnega humorja. Stvar je krvava, ne čisto politično korektna, precej je dokaj nerodnih NSFW prizorov, bizarnih likov...

Zmagajo pa one linerji, predvsem od našega Eomerja, "the English guya" Butcherja.  :D

Tale je nekako moje življensko vodilo in ga uporabljam že nekaj časa, sem ga očitno ukradel iz prihodnosti:

Tale izmenjava tehnično ni one-liner (razen če imate res širok zaslon), je pa dokaj dober prikaz Butcherjevega načina komuniciranja:

Old Priest: I'm not really sure what you're saying, my son.
Billy Butcher: I'm saying if there is some geezer up there, with a big white beard, he's a world heavyweight cunt.
Old Preist: I'm sorry did you just call God a C-word?
Billy Butcher: Yeah. He's got a hard-on for mass murder and giving kids cancer and his big old answer to the existential clusterfuck that is humanity is to nail his own bleeding son to a plank. That is a cunt move. Come on, even you got to agree with me there. We should lob a fucking nuke at him, get it over and done with. You know what I'm saying?

Vse skupaj povedano reže z največjim navdušenjem.  :D

Aja, pa vse vrstice od Black Noir.  :D

Dobro narejenih likov ima serija na kupe. Homelander je hilarious, supermoči ekvivalentne Supermenu združene z čustveno inteligenco majhnega otroka s tantrumi... Le kaj bi lahko šlo narobe tu?

« Last Edit: October 10, 2020, 11:19:59 am by Bwaze »
Besser Ritter Wenne Knecht!

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Fak! Js sm (tud) long overdue! Po moje bom ta tedn zlovdu 1. sezono in pobingu. Neki malga o seriji (in zgodbi) sm že prebral na wikipediji in mi je delval kr zanimiv, tko da v resnic sploh ne znam razložit, šta se čeka.

Drgač pa zdej (te dni/tedne) gledam 4. sezono Fargota! Vrjetn moja najljubša serija. Zaenkrat je kr dobr -- boljš od tretje sezone, ampak mogoče mal slabš od druge (k mi zmaga!) in prve. Ampak okej; to bom porangiru šele na konc.

Tudi; v predhelovinskem obdobju se js vsak let lotm kšnih grozljivk. Letos sm si (zaenkrat!) dolpotegnu Creepshow in The haunting of Bly manor. Prva je v bistvu serija šestih epizod, vsako od teh šestih epizod pa sestavljata po dva cca 20-minutna kratka filmčka. Posebni efekti so nekje na nivoju dejanskih Creepshow filmov iz 80-ih, ampak js mam ta trashy šajt kr rd. Pa ta omnibus format mi je supr, ker daje prostor idejam, k mogoče nikol niso dozorele do točke, kjer bi lahko o njih posnel (al pa napisal -- itak je vse skp zlo 1 na 1 s short storyji, k pogosto služjo kot knjižne predloge za to) kej resnejšega, ampak so tok odštekane in nasploh carske, da bi jih blo škoda fliknt v smeče. EDIT: Al pa, then again, tok krneki, da neb blo nč narobe, če bi jih fliknl v smeče, ampak to js jemljem nekak v zakup.

Haunting je pa, kokr mi je blo predstavljeno, en tak spiritualni potomec The haunting of Hill house, k mi je bla (mal nepričakovano) čist prima. Precej igralcev je istih, pa tud zgodbi nej bi bli nekej malga povezani, ampak -- nism še gledu. Se pa veselim. :)
« Last Edit: October 12, 2020, 12:28:10 pm by Pepi »

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Aja, pa vse vrstice od Black Noir.  :D

Ha-ha-ha.  [/size]Okej, zdj čez vikend sm pogledu! OBE SEZONI! Res je dobr! Homelander je tko ... po punchabilityju se zlo približa kšnmu Joffreyu iz GoT. Some (additional) random thoughts; laser eyes so v tej seriji velik bl scary kot v PG13 stvareh, ful je enih znanih igralcev (clo en heart-to-heart med Denethorjem pa Eomerjem), res si niso dal dela s spreminjanjem videza likov pr 8-year time jumpih, haha ... drgač pa ja! Characterji so pretežno zlo compelling. Se veselim 3. sezone.

EDIT: U! Še svoj mrbt kr najljubši prizor sm hotu prpet smle nekam:

https://www.youtube.com/watch?v=gJ3013Fh38M

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
Deep ma kar smolo tule, ja.  :D

Jaz sem pa ravnokar pogledal 4 sezone "The Expanse".   

Sci-fi serija je posneta po seriji knjig Jamesa S. A. Coreya (ki je v resnici psevdonim dveh pisateljev). Prve tri sezone je distribuiral SyFy, nato serijo pokenslal (zaradi finančnih težav), a jo je pred pogibeljo rešil Amazon, posnel četrto sezono, sredi decembra pa pride še peta.

Ob opisu te serije sem pogosto zasledil "začne se bolj tako tako, potem pa ti priraste k srcu", in bi se kar strinjal s tem. Ker se ne začne z neko dolgo ekspozicijo kar traja, preden so ti jasne vse politične frakcije po celotnem osončju razseljenega človeštva v 24. stoletju, pa tudi o protagonistih nam ne servirajo kar vsega takoj na pladnju (hell, nekaterih stvari nam ne servirajo niti po štirih sezonah). Budget ni ravno astronomski, tako da ravno spektakularni niso ne seti, ne efekti, ne igralska zasedba (čeprav je nekaj na pol znanih obrazov). Še posebej je to opazno ob kakršnihkoli bolj masovnih prizorih. Tako da je žal treba kar malce na slepo vztrajat, da bo stvar precej boljša kot sprva kaže - in se res splača.  Seriji pomaga dobra predloga, ko zgodba enkrat dobro steče, filler epizod praktično ni, vse skupaj pa je dobro spleteno v vrhunce, ko razni zapleti res pripeljejo do česa spektakularnega (5. del druge sezone, "Home", 8. del 3. sezone, "It reaches out")... Sprva se zdi kar mračna zadeva, a sčasoma se najde tudi humor (precej črn sicer).  Težko bi primerjal s kakšno drugo serijo, malce spominja na križanca med Battlestar Galactico in (začuda) Firefly, ko enkrat dovolj daleč prilezeš, da ti člani posadke Rocinante prirastejo k srcu.  :)

Aja, prebivalci asteroidnega pasu in lun zunajih planetov osončja imajo svoj jezik, Belter creole, ki je v bistvu pisana mešanica kupa zemeljskih jezikov, zveni pa kot čisto nekaj izvirnega.  ???

Tako, da inyalowda (prebivalci notranjih planetov), poglejte!

https://www.youtube.com/watch?v=M0QwBp_da28

Besser Ritter Wenne Knecht!

Boki

• Zlorabitelj palantirjev
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Komaj čakam na nadaljevanje Njegove temne tvari. Če bo na isti ravni, kot prva sezona, bom serijoljubno potešen. :h14001:
Delaj dobro!

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
U! Ja! Tega se pa tud js zlo veselim, čeprov mi druga polovica prve sezone ni tok dogajala.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Jutri se začne. Knjižna podloga mi je bila dobra, razen zadnjega dela zadnje knjige. Pač stvar okusa.
Delaj dobro!

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
O, prima! Nism vedu, da je že jutr. Bl slab sm sledil, sploh zdej, k sm že itak u izico okupiran z Mandalorianom pa Fargotom.

Mantaur

• Škrati
  • Hubert, gospodar jagrov*
  • *
    • View Profile
Kot veleva šega, sem začel spremljati drugo sezono Mandota.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.

Pepi

• Škrati
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
3. epizoda mi je bla čist nora. Pa tale košček trivie se mi ful dopade; igralka, k je igrala Bo-Katan, je ista igralka, k ji je prej posojala glas v Rebelsih pa Clonewarsih. :D

Mantaur

• Škrati
  • Hubert, gospodar jagrov*
  • *
    • View Profile
Prisežem, da je Razor Crest rahel poklon Serenity, sploh po koncu 3. epizode.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Prvi del nove sezone Njegove temne tvari se začne, kot se začne Pretanjen nož. Pač uvodna epizoda, vredno pogleda. Škoda, da nisem prej pogledal cele 1. sezone. A posle rajanja nema kajanja.  :h14032: Lepo, da pri prevodu niso izumljali tople vode.
Delaj dobro!

Burek Legolas

• Orki
  • In Barad-dûr, utrdba vladarja teme Saurona.
  • *
    • View Profile
Midva sva tudi pred kratkim pogledala The Boys in je res kul! Fajn teme odpira in jih na zanimiv način raziskuje.

Po drugi strani sva pa pogledala Hollywood - kakšen beden zmazek je pa to! Serija, ki kao predstavlja Hollywood v 50. letih, hkrati pa vse težave tiste dobe zreducira na nekaj, kar lahko dost enostavno premagaš, če si le dost vztrajen. V neki patetični želji po raziskovanju temne plati sveta slavnih, mu je v bistvu totalen hvalospev. In dejanski ljudje, ki so živeli v tistem dejanskem času in se soočali z dejanskimi problemi, so si v bistvu sami krivi, da jih niso premagali. Bljak.