Username: Password:

Author Topic: Knjige, takšne in drugačne  (Read 956 times)

Ulmiel

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
Re: Knjige, takšne in drugačne
« Reply #30 on: October 10, 2017, 09:29:16 AM »
Ime vetra se nalašč izogibam, naj napiše že to tretjo knjigo, matr mu. Tko sem si Martina zajebala in ne grem se še enkrat tega, sploh ker je baje res hud.

Sicer pa zadnje knjige Fitz and the fool še zmeraj nimam, ker so razprodane, razen hardbacka, prvo mam pa paperback. Sheldon v men mal trpi, da bi imela en del paper back, en del hardback ... hja, drug del mam pa kupljen na readerju. Vse tri drgač, za foro. xD

Pepi

• Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
« Reply #31 on: October 10, 2017, 09:32:52 AM »
Haha, ma js sm pogruntov, da mi ta thrill of expectation v bistvu pomen skor tolk kot pol knjiga sama. Bojim se sam, da bi ostala nenapisana.  :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič

Boki

• Podbradek goblinskega kralja
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #32 on: October 10, 2017, 09:45:22 AM »
Zabavam se z zanimivo knjigo Vesolje v orehovi lupini. Odlično čtivo za razširjanje znanje o mejnih področjih fizike. Seveda pa branje zahteva kakovostno znanje fizike in astrofizike, sicer se hitro zatakne. Saj ne, da s primernim predznanjem izveš kaj revolucionarno novega, le predalčke o tematiki kakovostno zapolni z drugačnimi vidiki in na izjemno priljudne način. Knjiga je opremljena z nazornimi  ilustracijami in se ne šibi od matematičnih izrazov, ki se radi prikradejo v manj priljudne predstavnice "žanra". Vsakdo, ki bi rad pisal o "vesoljskih" temah in podobnem, je skoraj dolžan to prebrati in razumeti prebrano.
Delaj dobro!

Burek Legolas

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
« Reply #33 on: October 12, 2017, 01:03:33 PM »
Končno sem uspel dobiti malo prostega časa, in ker imam sedaj v službi knjižnico, sem se lotil lahkega branja.

Brat volk in ostale knjige iz zbirke Kronike starodavne teme, posateljice Michelle Paver so sicer mladinski romani, vendar se posledično lepo in hitro berejo, sama tematika pa je tudi zanimiva, saj je celoten svet postavljen v obdobje kamene dobe. Spoznati toliko različnih plemen in načinov kako preživijo je zelo zanimiv.

http://www.bukla.si/?order_by=1&action=landscape&cat_id=7&author_id=3701&author_id=3701

Jaz sem prebral prvih nekaj knjig, po prvi gre zelo hitro navzdol. A bereš v slovenščini?

Yibor Železnopesti

• Peter Jackson, korenčkožer
    • View Profile
« Reply #34 on: October 12, 2017, 05:10:56 PM »
Slovenščina, sem že pri četrti knjigi, Izobčen.

Brat volk je bila prisrčna in napeta, nisem pa točno vedel ali gre pri magičnem za napačno razlago naravnih pojavov in praznoverje ali v tem svetu magija dejansko obstaja.
Duhaselec je bila tudi dobra, saj predstavlja druge klane, njihov način življenja in gradi na originalu.
Požiralci duš je bila malo slabša, kot bi skušal vstaviti krajši akcijski prizor.
Izobčen se je začel nekoliko nerodno, a zbirka kljub vsemo še vedno ohranja moje zanimanje. Bomo pa videli, kako bo naprej.

Dwarf!

Naj vam bo :)

Boki

• Podbradek goblinskega kralja
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #35 on: October 16, 2017, 11:23:15 AM »
Mogoče lahko kdo pokuka v nastajajočo knjigo, ki obljublja malce žmohta:
https://www.adrifund.com/project/view/416
Delaj dobro!

Yibor Železnopesti

• Peter Jackson, korenčkožer
    • View Profile
« Reply #36 on: October 16, 2017, 05:04:41 PM »
Mogoče lahko kdo pokuka v nastajajočo knjigo, ki obljublja malce žmohta:
https://www.adrifund.com/project/view/416

Slovenska 50 shades, da požanje malo uspeha originala, preden razočarane dame mine the Grey side.

Dwarf!

Naj vam bo :)

SMF spam blocked by CleanTalk