Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Knjige, takšne in drugačne

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Ime rože je tudi meni boljša v praktično vseh pogledih.


A da načekiram Foucaultovo nihalo, o čem pa gre?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Bwaze

  • Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • Posts: 123
    • Karma: +8/-0
    • View Profile
Kot DaVincijeva šifra Dana Browna. Če bi bil Dan Brown dober pisatelj.


 :C
Besser Ritter Wenne Knecht!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Nisem bral šifre, niti gledal filma  :angel:
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Peščeni planet z užitkom prebran. Čeprav je bil napisan še v času, ko nihče še ni govoril o ekologiji, vplivu človeka na okolje ipd., je to ena od pomembnih kosov vsebine. Zgodba sledi precej znanemu vzorcu posebnega fanta, ki ima ga okoliščine pahnejo v usodno vlogo v ustroju civilizacije. Liki so verodostojni, njihove reakcije logične v okviru pripovedi (napr. pobiranje vode mrtvecem), kot ustroj družbe je dobro začrtan. Velik del temelji na islamski mitologiji s pridihom krščanstva, kar dobro sede v puščavsko okolje. Obravnava človeške teme, ki so aktualne za današnji čas. Prevod je precej boljši od srbskega in hrvaškega prevoda. Lepo je, da so dodatki, ki dopolnijo in razložijo svet dogajanja. Dobro sede predvsem slovar, da ni treba znotraj zgodbe razlagati. Vsekakor gre za mojstrovino ZF književnosti in pošteno ima kultni status.
Komaj čakam nadaljevanje. Upam, da ga bomo dočakali.
Delaj dobro!


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
A je kdo kle bral The Last Ringbearer? Vse me zanima. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Toli

  • Ameba
    • Posts: 4
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Ringbearer zna biti zanimiv. Takole pravi Wikipedia: 'The novel is based on the premise that the Tolkien account is a "history written by the victors". In Eskov's version of the story, Mordor is described as a peaceful country on the verge of an industrial revolution, that is a threat to the war-mongering and imperialistic faction represented by Gandalf (whose attitude has been described by Saruman as "crafting the Final Solution to the Mordorian problem") and the elves.'
« Last Edit: April 10, 2019, 01:07:01 pm by Gospodarsenc »


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Jaz sem prišla do pol in obupala.

Slabo se spomnim, kaj je že bilo. Orki neki neki. Dobra ideja, slaba izvedba.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Burek Legolas

  • Orki
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 493
    • Karma: +11/-0
    • View Profile
Glih končal Eye of the World, prvi del serije Wheel of Time. Kr kul, zaenkrat zlo kopija Tolkiena ampak to je nekak point, tko da grem veselo naprej! :D


Pepi

  • Škrati
  • Bifur ali Nebifur
  • *
    • Posts: 1029
    • Karma: +31/-1
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Ne pozabt na prequel knjigo! :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Wheel of Time je imel preed davnimi leti (cca 20 let v prazgodovino), svojo računalniško igro. Šlo je za nekakšno streljačino z uroki.
Delaj dobro!


u.

  • Haradke
  • Skuhan, zrenstan, vtaknjen v župo
  • *
    • Posts: 245
    • Karma: +9/-0
    • View Profile
res je, haha, dejansko sem jo igrala, preden sem vedla za knjigo in potem pozabila, zdela se mi je ful preveč dark (in my defense, bila sem v osnovni šoli, haha). šele pri drugi ali tretji knjigi nekje mi je vžgalo, od kod poznam Aes Sedai :D


EricTheCleric

  • Ameba
    • Posts: 3
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Živjo, upam da pišem v ta prav topic, če se že kje drugje pogovarjate o tem se opravičujem.
Zanima me, če ima kdo od vas oziroma ve kje bi se dalo dobit slovenske prevode Gospodarja prstanov in Hobita. Od Gospodarja prstanov obe izdaji (1995 in 2002), od Hobita pa 1986 oziroma kerokol z ne-filmsko naslovnico. Ko sem bil še mulo se spomnim, da sem imel Hobita, ki sta mi ga starša kupila ampak se je na žalost knjiga potem izgubila... Zdej sem pa začel mal zbirat knjige od Tolkiena pa bi res meu tole


Mantaur

  • Škrati
  • Gledač vode
  • *
    • Posts: 411
    • Karma: +2/-0
    • View Profile
Najbrž bodo najprimernejši kakšni antikvariati. Če v njih najdeš starega Gospodarja, torej Gnosisovega, začni igrat loto, ker imaš očitno ogromno sreče :)
Curse your sudden  but inevitable betrayal.


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Stare prevode LOTR-a in stare Hobite ter nov prevod LOTR-a s trdimi platnicami dobiš v antikvariatih pa na Bolhi (zdajle gledam in imaš Hobita 1986 za 25 eur ter vse tri nove prevode LOTR za skupej 150). Novi LOTR z mehkimi platnicami se pa dobi še v knjigarnah pri žepnicah, če malo pobrskaš.
Stari prevod v 3 knjigah, s tem da je ena mehka in 2 trdi, imam pa še jaz nekje za prodat. Moram pogledat, za koliko sem to kupila.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


EricTheCleric

  • Ameba
    • Posts: 3
    • Karma: +0/-0
    • View Profile
Super najlepša hvala za vse odgovore. Ja sej na bolhi sem že gledal ampak realno se mi je zdelo 150 evrov mal preveč za tisto izdajo. Eno sem našel v antikvariatu za 15 evrov, moram pa it preverit kok je ohranjena. Hobita pa nism zasledil na bolhi, morm še enkrat pogledat.