Username: Password:

Author Topic: Serije  (Read 3329 times)

Awarandea

• Un doggo od Obelixa ... ampak tko, TO RULE THEM ALL!!!, da ohranmo LotR tematiko
    • View Profile
Re: Serije
« Reply #300 on: October 25, 2018, 11:57:02 AM »
3. sezona Daredevila je carska, mogoče najboljša doslej (pa sta bla prejšnji dve tud prima, tko da that's saying a lot!).
Res? Jst sm na začetku druge obstala. Sem začela gledat Agente SHIELD in sem pravzaprav z ostalimi superjunaki čist zaključila. :/ Razen Jessico Jones! :D
A se potem splača nadaljevat z drugo sezono in potem tretjo. A lahko preskočim drugo? :D

Pepi

• Ta title izgubim z naslednjim postom
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
« Reply #301 on: October 25, 2018, 12:39:13 PM »
Pa sej druga s Punisherjem je huda, a ni? :D Drgač jo po moje lahko preskočiš, ja, se ne navezujeta preveč. V bistvu se tretja na začetku mal navezuje na Marvel's Defenderse. Ampak ne preveč. V bistvu sam tolk, da štekaš, zakaj Daredevil tist moment je tm kjer je.
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič

Ulmiel

• Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
    • View Profile
« Reply #302 on: October 25, 2018, 01:03:07 PM »
And it gets better! :D

Spoiler: show
Spoiler tag, PLUS dodatno opozorilo za SPOILER, ker si pogledala samo dva dela. To je v bistvu sin od Vivien Harmon (1. sezona), aveš. Od une žene od unga psihiatra. In pob je Antikrist. Zakaj ti to pišem in ti pač ne pršparam zadeve? Zato, ker v resnic ni spoiler per se, je pa mogoče spoiler za nekoga, k je prvo sezono (tko k js) že praktično čist pozabu.

Sam res! Fak, kaj mi dogaja! In prisežem, da sm se naježila, ko prvič pokažejo Jessico. Res je čist carsko to, k se vračajo nazaj. <3

Boki

• In Barad-dûr, utrdba vladarja teme Saurona.
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #303 on: October 26, 2018, 12:29:21 PM »
Morebiti kdo gleda tole - A Discovery of Witches?
https://www.imdb.com/title/tt2177461/
1. del se mi je zdel dober uvod v dogajanje. Serijo predvajajo na HBO ob torkih ob 20h.
Delaj dobro!

Bwaze

• Vmesni člen
  • **
    • View Profile
« Reply #304 on: October 27, 2018, 06:02:44 PM »
Morebiti kdo gleda tole - A Discovery of Witches?
https://www.imdb.com/title/tt2177461/
1. del se mi je zdel dober uvod v dogajanje. Serijo predvajajo na HBO ob torkih ob 20h.

Ujel en delček enega dela, in je zgledalo zanimivo, če ne zaradi drugega, ker smo po setih v Oksfordu hodili nedavno tega! :D

Btw, vse se vrti okrog rokopisa Ashm. 782, Elias Ashmole (kraljevi astrolog, okultist, alkemist, zgodovinar, politik) je v resnici živel, prvi (zasebni) muzej na svetu - Ashmolean Museum je nastal, ko je on svoje zbirke podaril Oksfordski univerzi. Tja smo šli gledat ultra hudo razstavo o čarovništvu, Spellbound.

Tako da bo treba pogledat!

Jaz se pa relativno zabavam s precej bolj low-budget zadevo, na SyFy gledam Outpost. Precej treši, dost Ksena stil, efekti so presenetljivo na momente clo slabši kot v Kseni (pa tole je 2018, Ksena je bla 1995)... Je pa po razmeroma slabi prvi epizodi ratal bolj gledljivo, in se z vsakim delom rahlo izboljšuje. Ni pa nek presežek, harmelss D&D fun (OK, mrtvih v seriji je kar precej, ampak ti za nobenega ni mar).  :D

https://www.imdb.com/title/tt7612548/?ref_=ttfc_fc_tt

« Last Edit: October 27, 2018, 08:34:43 PM by Bwaze »
Besser Ritter Wenne Knecht!

Bwaze

• Vmesni člen
  • **
    • View Profile
« Reply #305 on: October 28, 2018, 10:55:17 PM »
Pogledal prvi del zgoraj omenjene The Discovery of Witches.

Kaj naj rečem, ful mi je všeč, da smo na 80% lokacijah snemanja bili mesec dni nazaj, ker se skoraj vse dogaja v samem centru Oxforda. :D

Glavna igralka "stanuje" v Exeter kolidžu, ki smo ga obiskali, ker je tam študiral Tolkien in je v kapeli njegov doprsni kip. Snemali so v Bodleian Library, tako v Divinity Schools (kjer so snemali tudi bolnišnične prizore Harry Potterja) kot v Duke Humfrey’s Library (ki je bila v Harry Potter filmih knjižnica Hogwartsa). No, repliko Duke Humfrey’s Library so izdelali v studiju, da so jo preuredili malce po svoje in da niso imeli vseh omejitev, ki jih snemanje na dragocenih zgodovinskih lokacijah prinese. Še pub, v katerem posedajo vampirji, smo obiskali, ker je White Horse pub eden od lokalov, v katerega so zahajali Tolkien in njegovi kolegi (ki so tako ali tako obredli pol Oxforda v iskanju piva).

Sama nadaljevanka se začne razmeroma zanimivo, in bom definitivno gledal naprej. Ni me pa ravno sezulo, težko je namreč najti lik, za katerega bi "navijal" zaenkrat - Diana Bishop je kot nenavdušena čarovnica precej... Nenavdušujoča. Ampak to je prvi del, pustimo se presenetiti. Posneto je pa lepo. In veliko Oxforda!

Besser Ritter Wenne Knecht!

Celebriel Bodičejska

• Noldië
  • **
  • Fëanor!
    • View Profile
« Reply #306 on: November 02, 2018, 06:50:00 PM »
Twilight: Najslabša glavna junakinja in še slabša interpretacija vampirjev.
The Discovery of Witches: Hold my beer.

Po mojem ni spoiler, če povem, da se zgodba vrti okoli najbolj marysuejaste Mary Sue, kar sem jih kdaj videla. In to sem jamrala, še preden sem dejansko poguglala avtorico in ugotovila, da je glavna junakinja praktično ona v mladih letih (minus nadnaravne moči, ker dama v nadaljevanki je überspecial, samo da se svojih moči še ne zaveda, zato jo (zaenkrat) rešuje iz vsega njen loverboy, you know the drill).

Potem je tu zgodba, ki služi drami za namen drame - "to je prepovedano" zakaj? "irelevantno, sam da je ta večna ljubezen, ki traja že celih 6 dni, še bolj edgy". In pa, in to me najbolj moti v bistvu, je svet slabo izdelan. Imamo čarovnice, demone in vampirje, in po 6 delih še kar ni jasno, kakšne moči ima kdo, razen pač peščice prikazanih prednosti pri vampirjih ter naše glavne junakinje in pa ene finske antagonistke, sam ti dve sta neobičajni. Kaj hudiča je point demonov, še kar ni jasno. Kaj so slabosti, če so, katerega od njih, ne vemo (vampirji hodijo po soncu, BTW, še glitrajo ne).

Edina stvar, ki se mi je do zdaj zdela dobra - RAHEL SPOILER (za prvi ali drug del, pa še to potem nima več veze) - je, da je nakazano, da demoni, čarovnice in vampirji počasi izgubljajo svoje moči, ker so zaradi napredka človeštva in tehnologije postale nepotrebne in dela evolucija svoje. To je kul. Samo to je pa to. Samo upam, da je krivda v slabem prenosu iz knjige na TV, in ne, da je že knjiga tako zanič.

Na tej točki samo še hatewatcham. Ajt, pa finska čarovnica je trenutno dost kul, mogoče jo bodo pokvarili.

"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.

Boki

• In Barad-dûr, utrdba vladarja teme Saurona.
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #307 on: November 08, 2018, 09:19:17 AM »
Na sporedu je tretja sezona Humans. Zdi se mi, da avtorji izgubljajo nit. Kar veliko vsega se mi zdi posiljeno vlečenje naprej. To, kar je zdaj v seriji, nekako ne bi pilo vodo v realnem svetu. Kateri nori konstruktor robotov bi vgradil znamenite zakone robotike tako, da jih lahko neka koda obide? Avtorji so pozabili na temeljno premiso umetne inteligence - roboti so brezhibno logični, niso pa pametni.
Mi je pa Razkrivanje čarovnic všeč. Sicer štimunga ni vzor izvirnosti, a me ne moti, dokler je zgodba zanimivo peljana.
Delaj dobro!