Username: Password:

Author Topic: Filmi  (Read 5855 times)

Celebriel Bodičejska

• Noldië
  • **
  • Fëanor!
    • View Profile
Re: Filmi
« Reply #330 on: December 03, 2018, 04:39:02 PM »
Sicer bi pasalo pod serije, ampak ker smo pri wellingtonskih vampirjih - ta film ima spin-off z naslovom Wellington Paranormal, kjer unadva policaja iz Shadows raziskujeta nadnaravne pojave v Wellingtonu in okolici. K X-files s Kiviji. Adorbale. Pogledala in parkrat crknila od smeha (čeprav so eni deli bl miss k hit). :D

Trailer:

Aja, drugače pa delajo ameriško verzijo What we do in the Shadows (nadaljevanko). Kukr se mi upira, me malo tolaži to, da sta Waititi in Clement zraven, tako da ... mogoče?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.

Yibor Železnopesti

• MCU fangirl
  • **
    • View Profile
« Reply #331 on: December 05, 2018, 05:18:40 PM »
To poznam, sem nekomu kazal sam ne vem komu. sm mislu da sm komu iz GG

Dwarf!

HA!

Burek Legolas

• Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
    • View Profile
« Reply #332 on: December 14, 2018, 11:02:26 AM »
Uf, včeraj sva šla gledat Aquamana - kr disaster. Spoilerji seveda sledijo.

1) Časovna umestitev - kdaj točno naj bi se Atlantida potopila? Po eni strani je to neka grška scena, rečeno je "thousands of years ago", "when everyone else believe the world was flat" (heh), hkrati imajo čist grške tunike, kupole, kralj Atlan je v steklenico skril zemljevid, skrivni namig omenja Scipia, Romula in Marka Agripo (pa res niso dobil enega človeka, ki bi jim povedal, da se res ne izgovori "egripej"). Gre torej za razpon približno 1000 let. OK, saj je comic in take stvari lažje požrem, ampak zadeva je res kao postavljena v kontekst resničnega sveta.

1b) Evolucija - a so se Atlantijci razvili med tem, ko so se potapljali? A jih je radiacija spremenila, al je bila to posledica časa? A so se tudi ostala morska kraljestva razvila iz ljudi?

2) Bad guy ima (spet) dober point - ljudje res onesnažujemo in ropamo morja in oceane, čemur ni videt meje ali konca. Seveda vojna ne more bit rešitev, ampak vsaj neka osnovna rešitev bi lahko bla zastavljena. Magari če bi mel Aquaman na koncu filma neko turnejo, da je treba nehat onesnaževat. Al pa, če bi blo v medijih neki govora o prekomernem lovu. Ne, nič.

3) Kaj točno je Merin motiv - noče se poročit z Ohrmom, ampak to je podano bolj kot nek afterthought, klasična pobegla nevesta. Kaj, zaljubi se v Arthurja, ker je tko lep pa mišičast? "You can't judge a place before you've seen it", ampak ko si pol ure na Siciliji, ga pa lahko?

4) Vizualno je film hud - predvsem vojske Atlantide in drugih kraljestev so res fajn. Imeli so priložnost, ustvarit nek nov svet, in so ga. To je kul.

5) Gre za zanimivo mešanico filmov - Superman (logično), Matrica(Jason Bourne (recimo), Indiana Jones (čudno) in Legenda o Jezdecu kitov (še bolj čudno).

6) Sidekick - ves čas sem čakal, da se Arthurju pridruži en morski pes s čepico in govorno napako, da bi bil mal comic relief. Ampak ga kr nekak ni blo, tko da je moral bit Aquaman svoj lasten comic relief. Zanimiva izbira.

7) Igralci in kostumi - Momoa je kul, res grejo na ta eye candy faktor, ampak glede na to, kok dolg so se to šli z ženskimi liki, naj se grejo zdej še mal z moškimi. Amber Heard in njen dekolte je posebna dogodivščina. Nicole Kidman kot starejša Atlanna nekak sploh ne deluje, pa ne vem točno, zakaj. Kul fora, da je Dafoe enkrat good guy. Wilson s tisto srebrno masko deluje mal komično, Lundgren s svojimi rdečimi lasmi tudi. O Abdul-Mateenu, ki igra velikoglavega Manto, pa sploh ne bi.

8) Shoti - očitno so v superhero žanru odkrili dobesedno tri shote, ki so jim kul: (a) medium shot, malo od zgoraj, lik gleda v tla. kamera se počasi pomika dol, lik pogleda v kamero in ne reče nič, proba bit badass; (b) medium shot (pri ženskih likih je lahko malo od dlje, da se vidi rit), lik je obrnjen s hrbtom proti kameri. lik se z glavo obrne proti kameri, da se vidi polovica obraza in reče neki badass/mal humornega; (c) medium long shot, glavni liki stojijo v krogu (ženske s hrbtom obrnjene proti kameri), kamera se vrti okrog njih, vsi gledajo v daljavo resno/zaskrbljeno/če so Scarlett Johanson z našobjenimi ustnicami.
OK, to je res že nekaj časa, ampak v tem filmu so po moje vsakega od teh shotov uporabili vsaj trikrat.

Skratka, film je bil veliko razočaranje. Pejte pogledat, če dobite zastonj karte al pa se nimate kam dat, sicer pa res ne. :D

Boki

• Ta title izgubim z naslednjim postom
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #333 on: December 14, 2018, 01:26:41 PM »
Vodnega moža sem kanil iti gledati s svojim 9-letnikom. Najbrž bo to ravno prav zanj.
Delaj dobro!

Ulmiel

• Edini prstan, kupljen na Aliexpressu
    • View Profile
« Reply #334 on: December 14, 2018, 03:10:26 PM »
Lol, Burek, kok si sklincal film, res sm se nasmejala.

V glavnem. Fan Jasona Momoe kle. Men je bil med boljšimi DC filmi. Sori, par for je bilo dejansko smešnih. In Jason tu veliko bolje igra kot v Justice League, ko nism bla čist ziher, kaj se dogaja z njim. In Aquaman je men miljonkrat boljši od Justice League, ki mi je bil samo OK.

Either way, men je za pogledat. Pa ne samo zato, ker Jason špila not - čeprov so s tem naredl 90% filma.

Mene je še najbolj zmotilo to, da je bil njegov končni kostum slab, res je zgledal kot da so ga ovili v zlat bubble wrap. Ali kot da ima neko neprijetno kožno bolezen. Pa kostum od Mare mi ni bil všeč, ker se mi je zdel tist dekolte mal na off. Sam mal je bil čudn ... tko, mal so ga po nepotrebnem izpostavil, ampak na tak način, da ni bil izpostavljen. Does that make sense? Mi je bil pa kostum od Nicole dobr, un tadrug, ta divji (da naum spoilala). Aja, kurc, spoiler:
Spoiler: show
njen kostum ko pride do Ohrma, wannabe Galadriel me je zmotil, bilo bi bolje, če bi ostala v tadivjem kostumu, ne da se je vmes med bitko in fajtim njenih dveh sinov šla še mal upedenat or what
.

sicer pa vse to kar je Burek napisal najbrž drži. Sam men je tko: ok, gledam akcijski film na podlagi stripov. Zgodovinsko doslednost, fiziko in podobne malenkosti pač vržem skoz okno in se s tem ne ubadam.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #335 on: December 15, 2018, 09:27:14 AM »
Velik del teh stripovskih filmov je narejenih po istem muštru. Zlasti neke predzgodbe, dodatne zgodbe ipd. Zadnji zelo dober stripovski film mi je bil Neskončna vojna, Čudežna ženska se mu tudi približa, vse drugo pa je samo kokičasta zabava. S tem ni nič narobe, a je dobro vedeti, da ne gre za oskarjevske materiale. Glavno je, da so politično korektni ...
Delaj dobro!

Celebriel Bodičejska

• Noldië
  • **
  • Fëanor!
    • View Profile
« Reply #336 on: December 16, 2018, 10:26:41 PM »
Ej Mera, orka ti škripa!

Torej, Aquamen. To, kar je Burek povedal, minus točka o sidekicku. In to, kar je Nerlisa rekla o Aquamanovem zadnjem kostumu. Zadeva je tolk hecna, da še faking Jason Momoa ne more shendlat te obleke, ne da bi izpadel ekstra nekul.

Čez cel film sem precej obolevala, ampak ste večino že pokrili, pa še ful sem pozabila (a je še kdo mel filing, da gleda 4 filme naenkrat, tolk zgodb se je obrnilo?), bi pa izpostavila tisto, kar me je najbolj motilo: Vsa ta podvodna vesoljska tehnologija. Ker je Atlantida pod vodo, so imeli ustvarjalci ful možnosti, da bi ustvarili nekaj čisto novega s potencialno tehnologijo, imamo pa standarden spaceship design, sam kao pod vodo. Pa precej me je motilo, da so kljub temu, da plavajo, potem večino časa na nekih (podmorskih) tleh. Blaž je po filmu komentiral, da ima njihova fensi podvodna arhitektura štenge (pa ne ostanki kopenske Atlantide, temveč ta nova prestolna soba). Mislm, LOL.

Drugače ajt, ni najslabši DC-jev film. Vsaj nekej.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.

Bwaze

• Vmesni člen
  • **
    • View Profile
« Reply #337 on: December 17, 2018, 12:24:01 PM »
Aquaman. Povodni mož. Pogledal včeraj.

"But it's okay to eat fish
'Cause they don't have any feelings…"

Nisem ravno sape zadrževal. Jason Momoa je čisto primeren za to vlogo, in nasploh z igralci in igro film nima težav. Zgodba je kakršna je, film malo skače med "vzponom Pravega kralja na prestol" (čeprav vseskozi potrjuje, da je za vladanje neprimeren) in, zanimivo, treasure huntom.

Mi je bila pa zelo neverjetna vizualna podoba Atlantide in dresura podvodnih živali - ob vsej tej tehnologiji imajo cele konvoje tovornih želv? In zakaj plavajoča bitja še vedno vse gradijo kot na kopnem - stopnice, gladiatorska atena po vzoru rimljanskih? Nostalgija? Saj vem, da gre za stripovsko predlogo, ampak takšne nelogičnosti bi lahko kako naslovili.

Kako močan je v resnici Aquaman? Če lahko iz vode vrže podmornico in ji loputo z enim udarcem zabije notri, zakaj se potem z  navadnimi ljudmi tepe po nekaj minut? Zlahka bi trl glave in z udarcem delal luknje skozi prsni koš. Zagotovo ne iz usmiljenja, končajo itak mrtvi.

In nasploh ima film zelo ignorantski odnos do kupa mrtvih. Kakšen je pravzaprav Aquamanov načrt za končanje zadnje bitke, lastnoročno poraziti vse strani? Še dobro, da ga Mera opomni, da je body count malce visok in da bi bilo pametno iti nad voditelje, ne pa zmleti kar celih vojska... In ko ga (neceremonialno) razglasijo za kralja Atlantide, so kar vsi iz ostalih udeleženih ljudstev happy. Slavje! Jebeš to, da so bili pred dnevom še v miru, nakar jim je kup vojske pobil prejšnji kralj Atlantide, potem pa še povzpetnik pred okronanjem.

Šlampasta zgodba je šlampasta...
Besser Ritter Wenne Knecht!

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #338 on: January 01, 2019, 01:13:48 PM »
Malce ugibanja, ponovno. V Maščevalcih: Neskončna vojna (ravno sem si ga še enkrat ogledal, tokrat na TV brez motenj kokicoterminatorjev in debilov, ki mislijo, da je kino piknik plac) so scenaristi pred strelski vod krute usode poslali nekako pol Marvelovih superjunačin. Ker vsi vemo, da Marvel (in z njim Disney), mastno kasirajo, se bodo zagotovo domislili načina, kako jih vrniti iz dežele prahu, kajti v prah so se spremenili na koncu filma. Da ne bo več novega Spidermana? Sicer ga imamo v animirani obliki, a mi je ob ogledu trailerja šlo vse nekam ... Saj veste - Še kikl'co prodala bom za politično korektnost. Potem so rekli adijo usrano vesolje še Črni panter, pa Dr. Strange in še mnogi. A trailer nakazuje, da jih bodo nekako potegnili iz časovne riti. Kot je rekla Linda Hamilton, ko so posneli Terminatorja: Odrešitev: "Vedno bodo ljudje, ki bodo hoteli molsti kravo." Naj dodam - "Nihče ne ustreli krave, ki daje največ mleka."
In seveda srečnega 2019 ob obilju filmskih užitkov.

« Last Edit: January 01, 2019, 01:15:55 PM by Boki »
Delaj dobro!

Banshee

• Ameba
  • *
    • View Profile
« Reply #339 on: January 01, 2019, 02:49:45 PM »
na TV brez motenj kokicoterminatorjev in debilov, ki mislijo, da je kino piknik plac)
Raje kokicoterminatorji kot pa reklame na TV, bruh!

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #340 on: January 01, 2019, 04:11:13 PM »
Raje kokicoterminatorji kot pa reklame na TV, bruh!

Na srečo sem gledal na HBO, kjer ni reklam med filmi. Podobno razkošje je še AMC in še kakšen program. Filmi na A-kanalu, Kinu ali Pop TV pa so prava sado-mazo izkušnja, če jih ne gledaš s časovnim zamikom in še takrat so tudi največji kinoprašiči blažev žegen naproti previjanju reklam.
Seveda je kino izkušnja še vedno daleč najboljša. Slika in zvok se pri domačem zaslon(čk)u pač skrijejo proti kakovostni kino izkušnji (recimo Dvorana 1 Cineplexxa v Celju). Je pa TV dober, če hočeš kaj bolj osredotočeno pogledat, ko izgineta magiji zvoka in velike slike ter ostane predvsem vsebina.
Malo prej sem pogledal Deja Vu z Denzlom Washingtonom. Dober film z zanimivim zapletom in izvedbo. No, ve se, Tony Scott pač zna.
Delaj dobro!

Mantaur

• Peter Jackson, korenčkožer
    • View Profile
« Reply #341 on: January 01, 2019, 06:02:40 PM »
Da ne bo več novega Spidermana? Sicer ga imamo v animirani obliki, a mi je ob ogledu trailerja šlo vse nekam ... Saj veste - Še kikl'co prodala bom za politično korektnost.
A misliš Milesa?
Curse your sudden  but inevitable betrayal.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #342 on: January 01, 2019, 06:43:09 PM »
Točno tega tiča. Zakaj za politično korektnost ne izbezajo likov iz mitologij, izročil ali domišljije manjšin (če so sploh še manjšine), ki jim hočejo ugajati? Zakaj obstoječim spreminjajo barvo in spol? . Spidermana so naredili, kot so ga. Zdaj pa so v njegovo vlogo potunkali nekega Milesa Moralesa. Zakaj Temu Milesu Moralesu, ker pač mora biti latino super junak, ne poveznejo kakšen nov kostum?  Glede na to, kaj jim Trump počne na meji, bodo potrebovali še kaj več od Spidermana.
Delaj dobro!

Mantaur

• Peter Jackson, korenčkožer
    • View Profile
« Reply #343 on: January 02, 2019, 05:16:54 AM »
Miles se na pajčevini gunca že od leta 2011. Je pač eden od pajkoslavov v drugih vesoljih, tako kot Spider-Gwen ali Spiderman Noir (slednji ima meni zelo všečen strip). Meni se ne zdi nič vsiljen zavoljo PC-ja.
Curse your sudden  but inevitable betrayal.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #344 on: January 02, 2019, 08:39:08 AM »
Marsikaj, kar v stripih fino deluje, v filmu in zlasti animiranki mogoče ne izpade preveč dobro. Meni se zdi odlično, da superheroji niso samo stasiti belci oziroma belke. Je pa prav, da je poreklo superjunačine glede na poreklo človečka, ki si je nadel kostum. V nordijskem svetu težko najdeš temnopolte, kot v tropsko savano slabo sodijo belopolti (mislim z mitološkega stališča). Temnopoltim pritičejo bolj sončni kraji, svetlopoltim pa manj. Tako nekako tudi pričakujem poreklo superjunakov. S tem se tudi neguje poreklo človeka, njegovo ozadje, ne samo barva kože in (ne)spol.
Seveda lahko naredijo film Thor 8, kjer bo Thora igrala temnopolta ženska, a Odina recimo Kitajka. A tega filma zagotovo ne grem gledati. Črni panter mi je bil všeč ravno zaradi štimunge. Tako ljudje kot glasbena podlaga sta te zazibala v Afriko. Tam je še toliko neodkritih mitoloških biserov ...
Delaj dobro!