Username: Password:

Author Topic: Filmi  (Read 12693 times)

Pepi

• Zlorabitelj palantirjev
    • View Profile
    • Diversi diversa putant
Re: Filmi
« Reply #465 on: January 26, 2020, 09:49:25 am »
Pogledal sem Color Out of Space. Film, narejen po istoimenski Lovecraftovi kratki zgodbi. Kaj naj rečem? Če hočete videti Nicolasa Kletko, ki pretirava kot le redko poprej, goji alpake in si dela bruke na lokalni televiziji, potem je to film za vas. Pa ne, da mi je film slab. Nasprotno (sploh, kar se tiče adaptacij po Lovecraftu). Jaz sem kar užival. Ni posebej svež, v smislu, da se precej šlepa na finte, ki se jih je šel že Carpenter z The Thingom toliko in toliko let nazaj, ampak jaz itak ves čas trdim, da je takih filmov premalo. :D
"Profesor gre levjiga!" - Valentinčič

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
« Reply #466 on: January 26, 2020, 01:53:19 pm »
"Color Out of Space" sva ravno včeraj pogledala z Meto.

Filmov, posnetih po Lovecraftovskih zgodbah je sicer kar nekaj, a si večina vzame izvirno zgodbo le za podlago, ki jo potem dokaj prosto prireja - tako močno, da praktično nič od izvirnika ne ostane. Tu je sicer okvirna zgodba postavljena v sodobni čas, vse skupaj se zgodi precej hitreje (in bolj spektakularno Thingovsko kot v zgodbi), a se mi vseeno zdi, da kar lep del nenavadne zgodbe vseeno ostane.

Nicholas Cage je šel "full Cage", kar očitno v nekaterih filmih deluje. Tip štepa B filme kot po tekočem traku, večina jih je res slabih in gredo v pozabo še preden so sploh izdani, sem ter tja pa se negov nor način igranja nekako poklopi z likom, kot je to na primer v predlanskem Mandy, in potem tule...

Kaj naj rečem, film je kar izkušnja zaradi načina, kako je posnet - v bistvu se zgodi zelo malo, a stopnjevanje neracionalnosti karakterjev skupaj z vedno bolj divjimi zvočnimi in vizualnimi poskusi prikaza nečesa neopisljivega so bolj učinkoviti kot direktno kazanje nakazastih rezultatov transformacij... Da bi bil film popoln, mu manjka le en del, ki je v sami zgodbi sicer zelo bežno omenjen, a se je meni močno usidral v spomin, tule pa so ga žal popolnoma spustili (ker je pač tako kot cel kup Lovecraftovskih konceprov težko upodobljiv):

No traveler has ever escaped a sense of strangeness in those deep ravines, and artists shiver as they paint thick woods whose mystery is as much of the spirits as of the eye.  I myself am curious about the sensation I derived from my one lone walk before Ammi told me his tale. When twilight came I had vaguely wished some clouds would gather, for an odd timidity about the deep skyey voids above had crept into my soul.

*shivers*

« Last Edit: January 26, 2020, 01:55:27 pm by Bwaze »
Besser Ritter Wenne Knecht!

Pepi

• View Profile
    • Diversi diversa putant
« Reply #467 on: January 27, 2020, 10:35:14 am »
Men je Kejdž vseen mal tumač kejdži, haha. Konsenz, k sm ga sklenu sam s sabo, je, da bi na njegovem mestu sicer mogoče rajš vidu koga druzga, ampak da je Cage vseen (še zmer!) kr ime in da lahko njegov notoriety pride prov pr box-ofisu, k je pa važn, ker berem, da bo Stanley svoj lovecraftovski pohod nadaljeval z Dunwich Horrorjem -- česar se valda veselim!

EDIT: U, še tole! Na Burekov predlog sm pogledal film Jojo rabbit. Čist carski preplet absurdnosti in krute realnosti. Brezkompromisne satire in mladinskega filma. Tko, po moje res dobr (al pa zanimiv) prkaže nacistični režim. Skozi oči mulca, ampak na ne-otročji način. Kr genialn twist -- na zgodbo o prijateljstvu in sprejemanju drugačnih od sebe. Lep film, skratka, k bi bil lahko hkrati del sobotnih Zgodb iz praznične školjke in neke zajebane, artsy matineje. Blazno navdušen!   
« Last Edit: January 27, 2020, 06:17:24 pm by Pepi »

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
« Reply #468 on: January 27, 2020, 07:23:12 pm »
Make no mistake, tudi meni Nicholas Cage ni dober v Color out of Space - je pa v tem filmu njegova igra bolj primerna liku kot bi bila kjerkoli drugje. Ne vem kako uporabno je sicer, da ima zdaj one trick pony persono zmešanega tipa, ki sem ter tja na plano seka tudi ob začetnih kadrih filma, ko bi moral biti še normalen...  :o

Nad "Jojo Rabbitom" sem bil pa rahlo razočaran, sem več pričakoval od Taike Waititija - pa ni slab film, a njegovi What We Do in the Shadows, Hunt for the Wilderpeople, tudi Boy so mi fenomenalni filmi, ki so mi res ostali v spominu. Jojo Rabbita pa sem nehote primerjal z Benignijevim "La vita e bella", kar pa Waititijeva lahkotna silly komedija seveda ne skuša biti, kljub rahlo podobni tematiki. Sem v bistvu presenečen, da je sploh nominiran za Oskarja tudi v kategoriji naj filma...
Besser Ritter Wenne Knecht!

Pepi

• View Profile
    • Diversi diversa putant
« Reply #469 on: January 28, 2020, 02:30:49 pm »
Mja, jaz šefeta niti ne poznam dovolj dobro. Vem, da je delal Thor: Ragnarok, njegovih ostalih filmov pa še nisem gledal. Zdej. Ne vem, kako (če sploh), to vpliva na mojo percepcijo Jojo rabbita, hehe, ampak ker si jih že ravno naštel ... Jih pač naslavljam kakor vem in znam. Jemljem kot priporočilo, btw! Lahko, da je fora sam v tem, da si premalkrat vzamem čas za dobr film in me pol tist en, k mi po naključju pride pod prste, čist frapira. :D

Boki

• Rajski Oskar
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #470 on: February 24, 2020, 10:39:55 am »
Možje v črnem: Globalna grožnja je zabaven film, sledi svojim predhodnikom. Novo je ženski lik, ki je dobra popestritev. Sama zgodba je spodobna, primerno začinjena s humorjem in alieni vseh oblik. Za glavnega antagonista izveš šele proti koncu.
Film je vsekakor vredno pogledati, vendar pozor - sedlo vam bo, če so vam sedli prejšnji sedli, saj novih ljubiteljev najbrž ne bo privabil, saj gre za podobne štose, kar seveda ni slabo.
Delaj dobro!

Boki

• Rajski Oskar
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
« Reply #471 on: June 16, 2020, 04:09:39 pm »
Gemini man je še en od filmov, ki bi rad bil znanstvenofantastičen. Pravzaprav je že nekajkrat povedana zgodba o morilcu, ki bi rad šel v penzijo, a kravatarji mu ne dajo. Will Smith je običajen v vlogi, ki jo je že nekajkrat odigral. Lahko pa občudujemo njegovo digitalno pomladitev. Kmalu bodo igralci le še posojali glasove in gibe, računalniki pa jih bodo generirali kot večno mlade in lepe. Aleluja za večno mladost in antiage tretma.
Za film je sicer škoda denarja za vstopnico, se pa prileže kot popestritev za deževno popoldne, če je na TV programu.
Konec je predvidljiv kot zaključek študentske čage z obiljem opojnih substanc.
Delaj dobro!