Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

Filmi

Pepi · 490 · 22886

Boki

• Zlorabitelj palantirjev
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Realno gledano, za star wars sem ene 20 let prestar in vsaj ene tok preciničen
:C
Odličen opis tudi mene, a mi nek črv govori, da si bodo prej ali slej izmislili kaj novega, saj korporacijski nagon veleva, da nikakor ne fentaš kure, ki nosi zlata jajca, temveč je kloniraš dokler ti ne zmanjka surovin (beri: množic, ki plačajo čisto vse, kar jim  serviraš pod blagovno znamko SW).
Zaključek je mimo, kot sem pričakoval ... Priznam, res sem ciničen in nadležen prdec.
Delaj dobro!

gaarg

• Orki
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
Samo meni je bil zaključek (čist necinično!) dost uredu, v velik stvareh sem kr užival (un tamal mehanik k je c3po-ja hekal mi je bil odličen) in imam v glavi zdej kr lepo zapakiranih vseh 9 delov, dejansko mi je zadnji del tud mal popravil vtis prejšnjega, al sem se pa samo nekak ufural na tak način.

“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Saj je bil zaključek čisto korekten, čeprav ni bilo nobene izvirnosti, česar niti nisem pričakoval, niti pogrešal. Tudi zadnja scena Bena in Rey je bila čisto OK, saj smo podobno videli že pri Luku in Anikinu. Glede na vseh osem delov, zlasti zadnja dva dela, so dobro opravili delo.
Spoiler
Le zadnji stavek je bil nepotreben in ko sem ga slišal, sem si mislil WTF - nas res imajo za takšne debile? Palpatin se mi je malce smislil, saj je bila scena identična s tisto v E VI. Res je imel smolo tudi s sorodstvom. Firbec me matra, kako bodo sithe oživeli, saj so preveč kul, da bi jih trajno terminirali. Vlagatelji bodo zagotovo hoteli še.
Delaj dobro!

gaarg

• Orki
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
Men je bil pa zadnji stavek dost perfekten. Rey je po vseh prigodah postala močen, domač člen verige priljubljenih likov v tem vesolju, kar si je mukotrpno prislužila.
A loh razložiš (in ostali tudi), kaj te je motilo?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Ko je pokazalo duhca Leie in Luka, je bil zadnji stavek nepotreben.
Delaj dobro!

gaarg

• Orki
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
Aja ok, samo a se daješ v isti koš z 12-letnimi mulci in mulkami k jim je ta film (tudi) namenjen? Oni mogoče rabijo mal več razlage.

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Seveda se ne dajem, a občasno so z razlagami malce pretiravali. Vmesne razlage niti niso bile moteče. Razumem, morajo biti narejene za 12-letne Američane iz biblijskega pasu (in naše 8 letnike). Vojno Zvezd spremljam od začetkov in ko je bila posneta E IV je bila nekaj naprednega, vesoljska fantazija. E VIII do IX pa manjka izvirnosti. Kultni status imajo samo E IV - VI, ker so bile po strukturi pripovedi odlično speljane. Tudi konjenice jim nisem zameril. Le zadnji stavek mi je bil strel v koleno. Spoiler
Če bi rekla Rey Palpatin ob pogledu na duhca, bi bilo super, a Rey Skywalker je res mimo, nepotrebno. Brez zadnjega stavka bi dal oceno 8/10, a tako je 7/10. Tudi publika na IMDB je tako glasovala.
Delaj dobro!

gaarg

• Orki
  • Brez občutka
  • *
    • View Profile
Razumem tvoje občutke kot tudi razočaranja množic, ker niso dobile točno to, kar so (nerealno) pričakovale. Star wars je tudi meni v otroštvu pomenil nekaj neverjetno kulskega in kvalitetnega in referencialnega.

Zdaj se mi zdi pa tudi originalna trilogija mal meh, sej kul pa fun, ampak bi bilo ful bolj kul in fun kot del otroštva. Da sem dal šanso ostalim filmom in hypu in bil ob tem delno razočaran sem si pa sam kriv. Planiram pustit cel univerzum filmov pri miru za ene 10 let, pol pa ob priliki pogledat originalne tri in se ob tem iskreno zabavat.

Banshee

• Ameba
    • View Profile
Sama nisem ljubiteljica Vojne zvezd, tako da nič kaj dosti ne vem o tem svetu. Mislim, da sem ob koncu 90-ih ali na začetku tisočletja gledala prvi del in vmes zaspala.  :still_dreaming: Kljub temu me je letos nekdo prepričal, da grem v kino pogledat zadnji film. In sem šla.

Brez pričakovanj in poznavanja prejšnjih filmov je moje mnenje tako, da je ta film narejen kot po  receptu za tipičen Hollywoodski spektakel: enostavna zgodba, ki ji lahko vsak sledi (z nekaj referencami na prejšnje zgodbe, ki pa niso težko razumeljive), nekaj čustvenih prizorov, nekaj ljubezenskih prizorov, nekaj komičnih vložkov, veliko akcije in veliko posebnih učinkov. Torej, zelooo povprečna znanstveno-fantastična akcija. Za preganjanje časa ok, sicer brez veze. 

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Vojna Zvezd je fantazija, nikoli nisem sagi pripisoval pridevnik znanstvena, saj pridevnik znanstveno tlačijo povsod, še v letečo majonezo bi ga vtaknili. Znanstveno fantastiko Maščevalci, Vojna Zvezd, Superman, Batman ipd. degradirajo, saj gre za trivialne fantazije. Letiš na metli ali v vesolju z X-krilcem, gre za isto stvar. Tudi struktura zgodbe je v SW enaka pravljicam in fantaziji - bilo je nekoč ... in potem klasično zaporedje dogodkov. Pri E IV - VI je šlo za dovolj izvirni pristop, ki je v dober filmski obrok združil odlične sestavine v pravem razmerju, akr je iz sage naredilo kultne izdelke, vredne zapisa v zgodovino največjih filmskih stvaritev. Pri E I - III je šlo za pretiravanje z določenimi sestavinami, recimo pretirano molžo vsega, povezanega s SW (od WC papirja do piškotov) in odurno željo po ugajanju vsem, od vrtcev do DSO za dementne. Ampak fan service je bil dovolj dober. Pri E VII - IX pa gre preprosto za kopiranje E IV - VI. Pač izdelava piškotov s surovinami, ki jim je malce potekel rok trajanja. Saj imam rad potico, a ne vsak dan.
Pravzaprav je tudi E IX, kot obe predhodni zelo drag fan fiction film. Dober za ljubitelje, kot sem jaz, a zagotovo ne bo pridobil novih "strank". To dokazuje tudi blagajniški izplen otvoritvenega vikenda. Vse, kar SW naredi kulten, je bilo narejeno v E IV - VI. Vse je bilo tam.
Han Solo je bil nepotreben film in je pušnil, kar je tudi zaslužil z bedastim glavnim igralcem in scenarijem, nevrednim začetniškega tečaja pisanja v ustanovi s prilagojenim programom. Rogue One je dober vojni film (samo ne v 3D verziji, ki me je razočarala z nespretno implementacijo tretje (razvojne?) osi), ki se premalo naveže na konec E III (tam smo videli začetek gradnje Zvezdice smrti). So pa bili liki v RO simpatični, čeprav niso bili nekaj najizvirnejšega.
Delaj dobro!

Celebriel Bodičejska

• Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
  • Fëanor!
    • View Profile
Star Wars Epizoda 9 ...

OK, najprej naj povem, da je meni 8-ka najboljši del vseh Star Wars (ja, tu štejem zraven originalno teorijo). Ta zadnji film mi je pa kr slab, ampak večinoma zato, kako priročno se pojavljajo in izidejo vsa naključja (kako plopnejo ravno v tist živi pesek, kako Oscar Isaac naleti ravno na svojo bivšo, pa Finn na bivšo Stormtrooperko s čolni, kako se floto SPET ustavi s strelom v eno točko itd.). Taka naključja so OK, če je eno ali morda dve, ne pa da se cela zgodba razpleta na ta način.

Kylo Ren mi je bil kul (njegova celotna zgodba čez 3 filme), Ray so mi pa uničili v tem filmu (in zaradi razmerja moči in zaradi porekla), enako Huxa, pa po devetih filmih še kar navijam za Sithe. Tudi če jih ni več. Finn je bil v tem filmu popolnoma neuporaben. Končni govor Oscarja Isaaca je bil kot iz My Little Pony. In zakaj bi temu tipu sploh kdo dal generalski čin? Sej dva filma ne dela drugega kot faila, ker je individualist. In pa zakaj Kylo Ren citira Froda? "Vem, kaj moram narest, ampak me je strah."

V glavnem, dost meh. Po mojem ga bom pozabla.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.

Bwaze

• Un čist ta mal orkec, k reče: "Kaj ukazuje uč?"
    • View Profile
Ja, Star Wars IX... SPOILER ALERT!!!

Pred dnevi sva z Meto spet pogledala VII. in VIII., in sem bil kar presenečen, kako so me razne slabosti filmov motile manj in sem lahko bolj cenil močne plati teh dveh filmov, kolikor jih pač je.

Podobno pričakujem z IX. Je popoln film? Daleč od tega. Velik del filma je sestavljen iz "v 16 urah moramo storiti to, kar drugim v desetletjih ni uspelo" neverjetnih naključij brez vsakršne razlage... Če se mi je v VIII. zdel tako neumen del z iskanjem hekerja, ki naj bi znal shekati ladjo Kyla Rena (medtem ko njihovo ladjevje obstreljujejo in so brez goriva - zakaj niso skočili po več goriva?),  je tu podobnih nelogičnosti na kupe, in se kar nalagajo ena na drugo. Saj vem, da so bili filmi prvotne trilogije tudi dokaj silly mestoma, a so za razliko od novih dokaj enostavne pravljice. Tu pa se trudijo gledalca praktično zasuti z "omg, kako je napeto, jim bo uspelo v dirki s časom, Imperijem in trenutno pošastjo? ", da dosežejo ravno nasproten učinek - nič več te ne preseneti, otopelo spremljaš, kaj ti bodo še nasuli...

Dobre plati? Kolikor se ljudje zgražajo, da je Ben praktično Luke iz VI., se zdi meni njegova in Reyina zgodba dobro razvita, sem se bal, da bojo to dokaj grdo zašuštral. Zadnji stavek Rey me sploh ni presenetil, itak je to naslov filma ( :D ), s priimkom Palpatine se nima kaj hvalit, jaz sem to razumel kot poklon Benu, ne prevzemanje neke fake identitete kraljevske družine te galaksije...

Tako da mešani občutki, a bistveni lok zgodbe mi je precej bolj všeč kot ta iz I. - III. Pa ne mislim "boljše kot Jar Jar Binks".  8)
Besser Ritter Wenne Knecht!

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
ideja, prej pogledati predhodne filme je fina. tudi sam sem naredil vajo - pogledal prej v sosledju E I - VIII, vključno z RO. Ravno zato mi je kopiranje E VII - IX tako grdo sedlo v um.
Meta, ne boj se, Sithe zagotovo niso dokončali. Preveč cekinonosni so in Disney ni še nikoli odvrgel ničesar, kar prinaša cekine. Zlorabili jih bodo v vseh (ne) razumnih podobah. Nadejam si tudi SW W X - Rise of the Stith (Palpatin) ... Če tega ne bo, je uprava Disneya zbolela ...
Delaj dobro!

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Morebiti kaže iznesti osebno mnenje o dovolj zaokroženem Marvelovem superjunaškem filmskem paketu.
Kot celota je filmska zbirka konsistentna, niso nas klofutnili s kakšnim slabim izdelkom, večji del so dobro opravili in pokazali, da superjunaški filmi niso zgolj za adolescente. Nekaj je obče zelo dobrih filmov, kot je Črni panter, potem imamo Maščevalce, ki so dovolj dobro speljani, dasirvano mi zadnji del ni tako dobro sedel. Najbrž naveličasnost in preveč pričakovanja z vključeno cinično zajebanostjo. Všeč mi je bilo pojavljanje Stana Leeja, škoda, da je veliki avtor umrl, saj je, vsaj zame, velik frajer.
Mogoče bo zanimivo, kako bodo oživili Ironmana, saj je Marvel pod Disneyjem in vsi vemo, da Disney ne zakolje nobene zlate kure, jih le molzejo, dokler ne shirajo in potem naredijo novo verzijo istega.
Delaj dobro!

Boki

• View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Film Tolkien predvajajo na HBO. Vse skupaj mi je delovalo precej anemično, čeprav sem zadevo zijal s polno zavestjo, da gre za biografijo prfoksa v letih preloma poznoviktorijanske dobe v začetek 20. stol. z vključenim nabiranjem EXP v 1. svet. vojni. Vsekakor zanimiv pogled na tiste vesele čase.
Delaj dobro!