Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

The Truth About Star Wars: The Force Awakens

gaarg · 5 · 2313

gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
En zlo zanimiv prispevek Stefana Molyneuxa o filmu The force awakens.



Morm priznat da tok globok še mene ni zapelu film pa se zmer zafilozofiram k gledam te ameriške spektakle pa probam pogruntat kaj je za njimi in kakšna sporočila prenašajo.
Priporočam v ogled, morm pa opozorit da je kr kritičen pa zna izpast pristranski do določenih skupin.
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Pri večini spektaklov se itak ni dobro preveč spustiti v neke filozofske globine. Zame je odličen visoko-proračunski film recimo v primeru, če me prevečkrat in pregloboko ne užali z nelogičnostmi in klišejskimi političnimi floskulami. The force awakens zagotovo ni presežnik izvirnosti, a sledi vzpostavljeni logiki Vojne zvezd - torej zvok v vesolju, spopadi ladij na nekaj metrov oddaljenosti, kot v srednjem veku ipd. V tem pogledu mi je bil film dober. Drug primer, recimo Maščevalci - Neskončna vojna, tudi ni ravno filozofski in intelektualni presežnik, a je korekten na način, kot mora biti. takšen film greš gledati, da se sprostiš, pustiš užitek domišljiji in se kaj veliko ne sekiraš zaradi odsotnosti visoko intelektualnih tem. Le tisto, kar je v ospredju, ne sme pokazati preveč zbanalizirano (kot je bilo ozadje fajta med Supsom in Batsom).
Zadnji Jedi tudi ni višek izvirnosti, pa sem bil zadovoljen, saj pelje zgodbo nekako tako, kot od Vojne Zvezd pričakujem. Če mi pa bodo poskušali prodati karakterno dramo z meditacijo o problemih občutka končnosti na smrtni postelji, pa bom zavijal z očmi. Han Solo se je pokopal, ker nam ni dal doze SW v obliki, kakršni jo hočemo.
Delaj dobro!


gaarg

  • Orki
  • Gilgaladrielrond
  • *
    • Posts: 994
    • Karma: +19/-1
    • View Profile
Boki, a si pogledal video k sem ga postal?
“If the human brain were so simple that we could understand it, we would be so simple that we couldn’t.”
-Moran Cerf, neuroscientist


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Pogledal in svojemu razmišljanju glede spektaklov lahko dodam - neverjetno, kaj vse lahko nekateri potegnejo iz filma, kot je omenjeni E VII z malce dodatkov ostalih epizod. Zanimivo, o tem ni dvoma in vsaka čast, a sam se pri nobenem filmskem spektaklu res ne spuščam v tako globino.
Mimogrede, hvala, da si izpostavil video. Zraven čepijo še podobni, ki se posvečajo Zadnjemu Jediju, Črnemu panterju in še kaj bi se našlo.
Videov pa ne bi komentiral, saj najbrž ne potrebujejo komentarja.
Delaj dobro!


Yibor Železnopesti

  • Škrati
  • Angmarski kralj-čarodej
  • *
    • Posts: 527
    • Karma: +37/-50
    • View Profile
Jah je mal trend, kako naredit stvar spet razburljivo in vpeljat nove močne like.

Edino problem imajo, da se pol ti stari in novi močni liki mešajo med seboj in na koncu imaš DragonBall efekt.

Kako pokazat da je nekdo zakon ampak hkrati ne užalt sposobnosti prejšnjega k je bil zakon. Tle je umetnost, k je največkrat faljena.
Dwarf!

HA!