Slovensko Tolkienovo društvo Gil-galad

LiburniconFestival 2018 v Opatiji

Zurbag · 17 · 5545

Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Hrvatje nas vabijo na fantasy event v Opatiji :)

Dear Gil Galad Society,

We would be glad to host you on this year's Liburnicon, a festival of fiction and science fiction held in Opatija, Croatia, on 17-19 August.

With its 13-year-old unbroken tradition, more than one hundered different treats on the programe schedule (including lectures, panels, quizzes, workshops, RPG, board games tournaments, LARP, concerts etc.) and more than 2500 registered visitors, Liburncon is one of the two biggest conventions in Croatia. Since it is held in Opatija, a beautiful tourist resort only 25 min from the Slovenian border, it is definitely a great way to spend a hot summer weekend. For more information check our webpage www.liburnicon.com.

This year's theme is Elves, so we thought you might be pleased to present our audience with the work of your society or you might even like to stage a part of the programe – the Tolkien-based LARP on your website looks very appealing and our visitors love participating in LARP. Do you happen to have some prepared LARP session that they could play with you during the festival? We are somewhat confined with the space - we can offer a classroom-sized room or an outdoor patio. Please let us know if some of your members are willing to come and participate in this year's Elven Edition Liburnicon.

In hope of hearing from you soon, we send our warmest regards.

Ana Cerovac
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Ravnokar prebiram od začetka SZjke za en članek za prihajajočo SZjko in v poročilih z rednih srečanj (ja, včasih so jih pisali in zdaj za nazaj ugotavljam, kako krasen arhiv dogodkov je nastal s tem) je razbrati, da je v začetnih letih društvo sodelovalo na tovrstnih srečanjih (predvsem srednjeveških, seveda) tudi po desetkrat letno, tko, res, ajd 6-10 pa res!

Tako da zelo podpiram, da se udeležimo, fajn reklama, fajn druženje, Opatija je lepa, pa kostume lahko ponucamo. :) Če hočejo predvsem LARP, bi lahko kaj takega enostavnejšega larperji zasnoval?


Za avgusta se sicer ne morem javit, točno tist vikend je višek sezone. AMpak sem hotela izrazit podporo :D


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Z njimi sem pa govorila na SFeraKonu!  :C  Sam sm pozabla predat vabilo naprej.. upsi.


Mene so vprašal, če bi imeli kakšno predavanje, predstavitev. :) glede LARPa pa tko. Po eni strani niso ful izbirčni in zahtevni, po drugi strani pa imajo zdej uradno firmo, ki jim pripravlja majhne LARPe v Zagrebu, na dost hudem nivoju. Tega mi niti ne znamo, ker nimamo izkušenj. Ni naš treasure hunt ampak proper uživljanje v like pa odigranje vlog.


Skratka, jst sm zelo za! Vzamemo kostume in gremo na morje za dva dni.  :beauty:


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
18. in 19. avgust je ravno moj frej vikend, če se kaj ne spremeni. Jaz bi vsekakor šla.
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Zurbag

  • Orki
  • Sluga tajne vatre, nositelj plamena Anora
  • *
    • Posts: 612
    • Karma: +24/-4
    • View Profile
Jaz sem jim že prej po mailu odgovoril, da se z veseljem udeležimo, če bo pri naših članih interes in dodal, da larpa skor zihr ne bomo organiziral, ampak imamo pa tematske večerje in ME cosplayer, s kterimi bi loh prišli na festival. Tko da ja, povzel bistvo zgornjih postov :D
Looks like meat's back on the menu, booooys!

"Ok prvo vprašanje, kdo so Istari?" by Yibor, 2017


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Tam sem bil pred leti in je bilo kar fino.
Delaj dobro!


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Tole bo naslednji vikend. A je kdo planiral it?

Na sporedu imajo kar precej zanimivih predavanj (več jih je povezanih s Tolkienom), ampak še nobenega urnika. Jaz sem v soboto in nedeljo frej (v petek ne), in če bo na katerega od teh dni padla kaka zanimiva vsebina, bi šla počekirat vsaj za en dan.

A bi šel še kdo?
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jst delam cel vikend, ampak če bi bil kak urnik, pa da bi bilo hudo predavanje, mam po koncu šihta lih eno uro do Opatije, why not ... sam rabim vidt urnik, matr.


Awarandea

  • Haradke
  • Vilin, ki vsem trdi, da je vegan, ampak na skrivaj krade slanino iz hladilnika
  • *
    • Posts: 270
    • Karma: +10/-2
    • View Profile
Sprva sem planirala, pa sem si zdaj par dni nazaj premislila in grem v avstrijo na nek festival. :)


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Evo razpored:

http://www.liburnicon.com/satnica/

Fak je tega velik, res so pa napisal po urah, ne po prizoriščih.

Enivej, jaz bi šla na sledeče:
16:00 Andrea Anđelić: Vilenjaci Tolkienova svijeta (Librarium)
17:30 Korado Korlević: Mitska bića Istre (Librarium)
(kar se prekriva z)  17:30 Andrea Anđelić: Pointy Ears quiz (Atrium)
19:15 Marko Vasić: Izgubljena predanja i rane verzije priča iz Simarilliona (Scriptorium)

Tolk o soboti (v petek tko ne morm). V nedeljo je še to:
11:30 Middle-earth & Lord of the Rings kviz (Atrium)

Jaz sem zdaj nabrala ven res sam (del) Tolkiena. So še drugi svetovi, cosplay, GoT debate, ogromno je gejminga ...

Nerlisa, kdaj končaš šiht? :D
« Last Edit: August 11, 2018, 09:46:15 am by Celebriel Bodičejska »
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Zdj sam fehtaj Manweja da odpihne oblake stran od obale, da bom končala nekak normalno. ;)


Celebriel Bodičejska

  • Noldië
  • Ta title izgubim z naslednjim postom
  • *
    • Posts: 552
    • Karma: +15/-0
  • Fëanor!
    • View Profile
Z Ulmiel sva včerej potem le odpluli v Opatijo.

V bistvu je bilo ful fletno. Kar sva ujeli predavanj in panelov, je bilo zanimivo in zabavno. Priporočam ta kon, če vam je kul kaj od vsebine, ker je ta res bogata (so tudi ohohoh sponzorirani, tako da si lahko privoščijo kako večje ime). Če vas pa koni zanimajo bolj zaradi cosplaya, prodajne ponudbe ali vzdušja, pa tale žal zaostaja. (Še najbolj naju je šokiralo, da se ni dalo dobit niti knjig avtorjev, ki so imeli panele, ker te kul pisatelji valda nahajpajo in bi kaj kupil.) "Problem" je tudi, da je vse dogajanje razdrobljeno po učilnicah odnovne šole in ni nekega res velikega zbirnega prostora, kjer bi napasel oči ali dobil filing skupnosti.

Najpomembnejše je bilo, da je bil Thranduil čist fab. Dve zeleni zvendici!

Podrobnosti pa v SZ? Ali bo pa Nerlisa napisala.

Slikc ni, doh, Blaž ni šel. ;)
"A king is he that can hold his own, or else his title is vain." Maedhros
"Aran se ya polë yava aranierya hya anesserya alacendë." Maitimo Nelyafinwë

Im Celebriel estannen, im i elleth-e-Gódhellim. Dorthon hîr vi Chimring.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Na Liburniconu sva bila z Andrejem leta 2011. Bilo je zanimivo, najino predstavitev so snemali celo za HRT, kjer je bilo tisti dan na TV dnevniku HRT 1 med kulturo. Takrat sem mislil, kdaj bo slovenska TV prišla snemati konvencijo nam ljubih žanrov.
Nastop na Liburniconu toplo priporočam. Ko bi lahko bil na dveh koncih sočasno ...
Delaj dobro!


Ulmiel

  • Orthanc, utrdba zlobnega vešča Sarumana
    • Posts: 439
    • Karma: +10/-1
    • View Profile
Jaaa, prov fajn je bilo. :) Predavanja in paneli, ki sva jih ujeli, so bili odlični, predavanje Mitska bića Istre me je izjemo pozitivno presenetilo, res je bilo super. Mene je in general prepričala v obisk prisotnost Jonathana Strouda (še zmeraj sem in awe da je bil tam :D), ki je imel v soboto okroglo mizo s Stevenom Eriksonom in je bil res krasen panel. Mi je zelo žal, da sem zamudila Q&A z Jonathanom v petek, ampak ja, vsega ne moreš imeti. :) Oba pisatelja sta top, tudi Stevena moram začet brat, ker je očitno po več kot 20-ih letih pisanja zaključil eno ogromno sago. Wow! :)

Fest je imel res lušten merch, coasterje, platnene vrečke, pa standard, majčke in šalčke, tudi plakate. Zelo bogat program, kot je že Meta rekla, očitno se bolj fokusira vse skupaj na literarno vsebino, saj je ostalega bolj malo - nekaj štantkov, skorajda nič knjig (pa še to JK, Prachett ... nič posebnega, in, neodpustljivo, brez knjig častnih gostov so bili!). Cosplay mi je sicer zmeraj v drugem planu, nekaj jih je izstopalo, me je pa najbolj motilo to, da so imeli oder postavljen, potem pa so cosplayerje predstavljali pred odrom, teren okoli pa nagnjen navzdol, tako da od tretje vrste občinstva nisi več videl nič. Thranduil je bil fabulous, pa tudi kostum je imel lepo dovršen. :D

V glavnem, res lušten event, lokacija se mi zdi precejšen minus, ampak ja, očitno gredo zavestno v to, da dobijo zastonj/poceni lokacijo ki je daleč od optimalne, in potem dajo ta denar v goste. Vseeno, ubije precej vzdušja, in nek celosten pregled nad dogodkom, ki izpade precej manjši in manj profesionalen kot bi lahko, vsaj tak občutek sem dobila.

Me je pa presenetilo majhno število obiskovalcev.  Glede na to da gre za 13. konvencijo zapored že, in da imajo ornk imena gostov ... ne vem, mislila sem, da jih bo več.


Boki

  • Brez občutka
    • Posts: 888
    • Karma: +4/-5
    • View Profile
    • Vitezi in Čarovniki
Erikson je bil gost že, če s ene motim, leta 2012. Konvencija pride na poletni čas, blizu je bil spomladi Istrakon, začetku oktobra bo Rikon. Kar veliko za to področje.
Delaj dobro!